Skoči na vsebino

F31 2013 320dA - menjava olja v avtomatskem menjalniku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
FRooTEG
FRooTEG

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: družinska kola

Pozdravljeni,

novopečeni lastnik F31 2014 2.0 d ed z 140.000 km. Avto naj bi bil po pregledu na selmarju tip top. Edino priporočilo je bilo menjava olja v menjalniku. Za kar so mi rekli da je okoli 650 EUR.

Vprašanje : Ali ga peljati na pooblaščenca ( vem da je dražje ) in obdržati kompletno servisno zgodovino na pooblaščencih ali ga peljati drugam ? Menjajo pooblaščenci olje po TE metodi, ali menjajo le "vidno" olje ?

Hvala za odgovor ,

lp, Miha

SQ 4 ever
Prikaži več možnosti

th3
th3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: BMW 320d ED - F31

Pri 140k menjati olje v menjalniku je pa kar zgodaj. Bmw pravi da je lifetime varianta, čeprav 'vsi' priporočajo da se menja na vsaj 190k. 

Računaj da bo menjava pri neuradnem cca -50% tvoje napisane cene. 

Pozdravljeni,

novopečeni lastnik F31 2014 2.0 d ed z 140.000 km. Avto naj bi bil po pregledu na selmarju tip top. Edino priporočilo je bilo menjava olja v menjalniku. Za kar so mi rekli da je okoli 650 EUR.

Vprašanje : Ali ga peljati na pooblaščenca ( vem da je dražje ) in obdržati kompletno servisno zgodovino na pooblaščencih ali ga peljati drugam ? Menjajo pooblaščenci olje po TE metodi, ali menjajo le "vidno" olje ?

Hvala za odgovor ,

lp, Miha

Prikaži več možnosti

slyder3
slyder3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: BMW F31 320d 2015

Na uradnem kot vem po večini ne menjajo po TE metodi ker nimajo ustrezne opreme... Jaz sem ga kakšno leto nazaj peljal v Lesce, rok pogačnik (https://www.avtomats...njalniki.si/sl/) ker sem slišal precej priporočil in tudi oče ga je pred časom tam delal popravilo pri multitronic menjalniku na A6 (menjava nekih zobnikov) in je potem dolgo delal super preden ga je prodal. Fantje so res strokovnjaki, menjajo po TE metodi in cena je sprejemljiva (čeprav bi verjetno pri kakšnem xy lahko dobil ceneje). Mene je prišlo okoli 400€ če se prav spomnim ampak vsaj vem da je bilo narejeno kot je treba.

Pa kot vem se menjave olja itak ne vpisuje v bazo/idrive tudi na pooblaščencih, jaz nikjer v meniju nisem videl postavke za menjavo olja (verjetno zato ker je kao ''life time'').

Urejal slyder3, 08.02.2018, 09:07.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 727
  • Avtomobil: Bmw

Nam je Molk priporočal menjavo na 120k...
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

rok še dodatno pregleda mehatroniko, kar pa predstavlja dodaten strošek.
okvirno glej 300€+

bil pri njemu, zaenkrat odlično :metalc

Kako pa ves, da ti je pogledal/pregledal mehatroniko? Kaj to sploh pomeni, da ti je pogledal/pregledal. Za 300 eur nekaj pogledati? A ti lahko tudi jaz drugic kaj pogledam...pa ne za 300 recmo za 50?
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 119
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Ko sem ga jst klical je bila sama menjava 300€ in nič drugega

Urejal saso24, 08.02.2018, 09:52.

Prikaži več možnosti

slyder3
slyder3
  • Uporabnik

Odvisno je od menjalnika, za ZF 8 stopenjske je malo dražje kot kakšni DSG itd, mislim da imajo več olja notri. Za ostale pa je res okoli 300€ kot sem slišal.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Odvisno je od menjalnika, za ZF 8 stopenjske je malo dražje kot kakšni DSG itd, mislim da imajo več olja notri. Za ostale pa je res okoli 300€ kot sem slišal.

S-tronic A6 4G... 280€ vsakih 60.000km

ZF 8 F11 520D... 680€ ni potrebna menjava (priporočeno na 150.000km)

Cene so za menjave na pooblaščencih.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pozdravljeni,

Hvala za odgovor ,

lp, Miha

650€ sploh ni drago glede na to da je 1l olja 50€ rabiš jih recimo 10 se pravi 500€ za olje 150€ za delo kar je zastonj. Imel boš štempelj v servisni knjigi kar je pa najbolj pomembno je da boš imel pravo kvalitetno olje kot se šika. Kakšno olje ti bodo dali pri menjavi za 300€ je samo vprašanje.

Molk recimo menja na čisto običajen način,saj BMW tako ali tako sploh naj ne bi imel menjave olja v avtom. menjalniku.. Pri menjavi z TE metodo pride menjava dražja saj porabiš več olja. Pri klasični metodi odstraniš karter, valve body,pod pritiskom spihaš olje ven in zložiš nazaj. 

Pri običajni kot pri TE metodi vsega olja ne boš dobil ven nekaj ga še vedno ostane v karterju.

Samo delo je poceni tistih 150€ kar nanese razliko je samo kakšno olje uporablja menjalnik. Za naš avto(BMW) je bila menjava olja v avtom. menjalniku malo manj kot 300€ to pa zato ker je olje za ta menjalnik poceni okoli 10-15€/l(GM). 

Interval menjave olja v avtom.menjalniku se giblje nekje na 100.000km.

Pri 140k menjati olje v menjalniku je pa kar zgodaj. Bmw pravi da je lifetime varianta, čeprav 'vsi' priporočajo da se menja na vsaj 190k. 

Računaj da bo menjava pri neuradnem cca -50% tvoje napisane cene. 

Ne deli čudnih informacij z katerimi zmedeš lastnike. Vse kar si napisal ni nič res.

Na uradnem kot vem po večini ne menjajo po TE metodi ker nimajo ustrezne opreme... Jaz sem ga kakšno leto nazaj peljal v Lesce, rok pogačnik (https://www.avtomats...njalniki.si/sl/) ker sem slišal precej priporočil in tudi oče ga je pred časom tam delal popravilo pri multitronic menjalniku na A6 (menjava nekih zobnikov) in je potem dolgo delal super preden ga je prodal. Fantje so res strokovnjaki, menjajo po TE metodi in cena je sprejemljiva (čeprav bi verjetno pri kakšnem xy lahko dobil ceneje). Mene je prišlo okoli 400€ če se prav spomnim ampak vsaj vem da je bilo narejeno kot je treba.

Pa kot vem se menjave olja itak ne vpisuje v bazo/idrive tudi na pooblaščencih, jaz nikjer v meniju nisem videl postavke za menjavo olja (verjetno zato ker je kao ''life time'').

Za tega iz Lesc smo imeli temo in ugotovili da je zavajal ljudi oz. da je nategun tako smo prišli do zaključka ,da se ga izogibajte.

Nam je Molk priporočal menjavo na 120k...

Tako nekako ja.Čeprav se ga priporoča že prej ZF recimo med 80.000-100.000km.

Stopnje nimajo veze. Važna je samo cena olja ter količina.

Ti dam primer: ZF 5stopenjski 13l olja ZF8 stopenj cca 10l in manj. 

Urejal blackberet, 08.02.2018, 11:39.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 332
  • Avtomobil: Mašina

ZF Forum.jpg

https://aftermarket....hp-50130-en.pdf

Kot je razvidno iz slike ZF priporoča menjavo olja med 80 in 120kkm glede na način uporabe menjalnika (vleka prikloice, športna vožnja, normalna vožnja) ali najkasneje vsake 8 let ne glede na kilometre.

To je uraden podatek proizvajalca menjalnika, tako da mislim da ni več potrebno dodatno analiziranje :)

TE metoda pa je bolj kot ne samo dober "marketinski prijem" za prodajat menjavo olja. Avtomatiki z pretvornikom navora (več ali manj na enak princip) obstajajo že vrsto let in tudi recimo navodila ZF proizvajalca ne navajajo menjave olja po TE metodi. Kakorkoli vsak se sam odloči čemu bo verjel in katere utemeljitve imajo zadostno težo za posameznika, dejstvo pa je da TE(Tim Eckart) metoda NE zamenja vsega olja naenkrat, ker je za zamenjavo olja samo preko "hladilnega tokokroga olja" kakor se ta metoda tudi uporablja to popolnoma nemogoče.  Vwdrajver je nekaj postov nazaj tudi že to napisal.

In ne glede na postopek menjave olja, naj si bo klasičen ali TE (zame je oboje enakovredno), raje poskrbite da se olje redno menja, raje malo prej kot malo kasneje, pa bo menjalnik ravno tako deloval brezhibno, če bo v ustreznem razmaku servisiran in ne bo zlorabljan.

Prikaži več možnosti
    • blackberet in mstipic uporabnikom je všeč to sporočilo

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 332
  • Avtomobil: Mašina

Uradno se tega res ne prakticira povsod, vendar se lahko vpiše tudi menjavo olja v menjalniku in ostale izredne posege v bazo podatkov pod "opombe". 

Jaz  po novem to že prakticiram in redne servise in ostale izredne posege že vpisujem v elektronsko servisno zgodovino BMW(tako v avto kot v centralno bazo), kjer sem si uredil dostop in seveda nabavil tudi ustrezno opremo. :ok

Prikaži več možnosti

slyder3
slyder3
  • Uporabnik

Stopnje nimajo veze. Važna je samo cena olja ter količina.

Ti dam primer: ZF 5stopenjski 13l olja ZF8 stopenj cca 10l in manj. 

Kdo pa je o kakšnih stopnjah govoril, jaz sem samo napisal da je v ZF 8 stopenjskem ki ga imam jaz več olja kot v kakšnih drugih in da je zato dražje, je pa notri okoli 10l ja...

Urejal slyder3, 08.02.2018, 13:52.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Uradno se tega res ne prakticira povsod, vendar se lahko vpiše tudi menjavo olja v menjalniku in ostale izredne posege v bazo podatkov pod "opombe". 

Jaz  po novem to že prakticiram in redne servise in ostale izredne posege že vpisujem v elektronsko servisno zgodovino BMW(tako v avto kot v centralno bazo), kjer sem si uredil dostop in seveda nabavil tudi ustrezno opremo. :ok

Kako pa to dovolijo glede na to da nisi pooblaščeni servis BMW? Kakšni so pogoji?

Urejal blackberet, 08.02.2018, 14:06.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `10

Kater "strokovnjak" pa priporoča menjavo olja na 190k kilometrov? Verjetno tak tudi svetuje,da je menjava olja v motorju na 30k prepogosta in je ceneje če ga zamenjaš vsakih 40k . Motorno olje menjaj na 15-20k kilometrov,olje menjalnika pa med 100-120k kilometrov
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

FRooTEG
FRooTEG

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: družinska kola

Najlepša hvala za odgovore in mnenja. Mislim, da se bom le odločil za menjavo na pooblaščencu. Avto ima do sedaj popolno servisno zgodovino in naj tako ostane še naprej. Tistih 200 eur razlike pomoje ne odtehta izzivov pri morebitnem pogajanju o kulanci in podobnem.

LP, miha

SQ 4 ever
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 779
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Najlepša hvala za odgovore in mnenja. Mislim, da se bom le odločil za menjavo na pooblaščencu. Avto ima do sedaj popolno servisno zgodovino in naj tako ostane še naprej. Tistih 200 eur razlike pomoje ne odtehta izzivov pri morebitnem pogajanju o kulanci in podobnem.

LP, miha

:laugh  kr povprašaj prvo damo foruma kako je bmw radodaren s kulanco,,,

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 262
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Glede na to da ima MIHOLD moznost vpisa v centralni register in dig servisno, sam sploh ne bi razmisljal o nikomer drugem. Je res da ni blizu, ampak mislim, da je res edini natacen, sposoben in z moznostjo vpisa enakovrednega pooblascenemu servisu
Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 012
  • Avtomobil: new age e39

Kako pa to dovolijo glede na to da nisi pooblaščeni servis BMW? Kakšni so pogoji?

Po mone ker je official Bosch majster in je pol avta itak Boschevega. Sam razmisljam na glas...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 984
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

:laugh  kr povprašaj prvo damo foruma kako je bmw radodaren s kulanco,,,

Ne samo, da ni, še super ekspresno se izteče rok za odločitev za popravilo, kot je bilo kasneje predočeno.  :-D

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 718
  • Avtomobil: BMW

Odvisno kake sreće si ☺..poznam lastnika X5 2008...350.000km..dela servise na 30.000km, ketna prva, olje v menjalniku še ni menjal in avto dela v piko...drug "znanec'.. 2x menjal olje v menjalniku in se je po 300.000 (okroh 305) poslovil, tako da se pojavi vpr. Ali sploh menjat olje v menjalniku?
Prikaži več možnosti