Skoči na vsebino

F31 2013 320dA - menjava olja v avtomatskem menjalniku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Molk je pooblaščen ja. Uporablja original filter in mislim da Shell olje. Naredi po klasični metodi..

Podlesnik uporabi ZF material in izplakne menjalnik z oljem. Naj bi bila dobra zadeva za dokaj nove avtomobile..

Ja, a kdo da v menjalnik ponaredek od filtra? :eek

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Avtomobil: 325d F31

Ja zakaj pa ne da zasluži še potem če slučajno crkne.

Drugače pa mislim da je ta ZF menjalnik res trpežen. 

Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87

Meni so ga ravno danes zamenjali na uradnem servisu. 

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Avtomobil: 325d F31

Koliko stane?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Meni so ga ravno danes zamenjali na uradnem servisu. 

moj post stran nazaj je predračun uradnega, ti pa povej kje si bil in kok so vzel ;)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87

Taucher sem gledal tvoj predračun, pri komu si povpraseval? Popust? Mene je veliko manj prišlo kot imaš ti na ponudbi.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Taucher sem gledal tvoj predračun, pri komu si povpraseval? Popust? Mene je veliko manj prišlo kot imaš ti na ponudbi.

tole sem dal jaz info email povpraševanje na enega izmed uradnih servisov (Ce), seveda brez popusta in debat... 

pol pa ti pripni kok te je prišlo pa naslove zbriši  ;)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Še moja izkušnja. Nabavil ebay.de komplet karter + 7l olja oboje ZF 220 evrov. Pri kolegu na dvigalu zamenjal sam. Nobene znanosti, poleg filtra v škatli so priložena ZF navodila. Avto je f31 320d 2016 170k, razlika 100% menjalnik je prav zadihal porabil 5l pa še malo zdaj narocim se 3l in naredim ponovno menjavo samo olja. Potem mislim da sem miren za nekaj časa. Priporočam vsem, ki tega še niste storili pa kolebate po raznih pooblaščencih od 700-1200 eur, ne se hecat no...
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 860
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Uff, tole se skoraj prelepo sliši :ok Ker še veliko ''strokovnjakov'' naredi napake ob menjavi olja. Da bi pa kar sami doma to menjali,...

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 189
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Še moja izkušnja. Nabavil ebay.de komplet karter + 7l olja oboje ZF 220 evrov. Pri kolegu na dvigalu zamenjal sam. Nobene znanosti, poleg filtra v škatli so priložena ZF navodila. Avto je f31 320d 2016 170k, razlika 100% menjalnik je prav zadihal porabil 5l pa še malo zdaj narocim se 3l in naredim ponovno menjavo samo olja. Potem mislim da sem miren za nekaj časa. Priporočam vsem, ki tega še niste storili pa kolebate po raznih pooblaščencih od 700-1200 eur, ne se hecat no...

Kaj pa spiranje?

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik

Uff, tole se skoraj prelepo sliši :ok Ker še veliko ''strokovnjakov'' naredi napake ob menjavi olja. Da bi pa kar sami doma to menjali,...

Če se držiš "protokola" nimaš kej zaj... pomoje. Je pa pač res da je boljš če si pred tem že sam kakšne pakne menjal, olje ipd, da ne držiš ravno gedoro prvič u življenju, torej da veš kaj delaš. Glede spiranja kolikor je debate o tem toliko je mnenj. Razumem pa, da če greš k pooblaščencu imaš neko garancijo v primeru da gre kaj narobe.
Prikaži več možnosti

sssebas
sssebas
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F36

Če se držiš "protokola" nimaš kej zaj... pomoje. Je pa pač res da je boljš če si pred tem že sam kakšne pakne menjal, olje ipd, da ne držiš ravno gedoro prvič u življenju, torej da veš kaj delaš. Glede spiranja kolikor je debate o tem toliko je mnenj. Razumem pa, da če greš k pooblaščencu imaš neko garancijo v primeru da gre kaj narobe.

In imaš občutek da je šaltanje veliko lepše kot prej?

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik

In imaš občutek da je šaltanje veliko lepše kot prej?

K dan pa noč, hitrejše, smooth... Bom videl če bo po drugi menjavi tudi kaj razlike.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 559
  • Avtomobil: BMW logicno

Resetiral si ga ?  Sicer gre lepo z Carly adapterjem, ki ga imam. 

Kaj pa spiranje?

Tim Ecart metoda......

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik

Resetiral menjalnika pa res nisem, so pa spet teorije da naj bi se čez čas adaptiral, če je kdo iz lj pa da ima Carly adapter bi se priporočal imam samo Bimmercode. Carly pa z "neoriginalnimi" adapterji ne spusti v transmission.
Prikaži več možnosti