Skoči na vsebino

Avto se ne segreje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Starost: 24
  • Avtomobil: BMW E60 530D 2004

Pozdravljeni,

Se opravičujem če je že kje pisano kej o tem ampak jaz enostavno nisem našel. Lahko me preusmerite na drugo temo če je že kje pisano o takem problemu.

Vglavnem lastim si E60 530D 2004 letnik avtomatik in imam problem da se mi avto ne segreje na delovno temperaturo. Februarja sem menjal oba termostata in oba egr in glavni termostat sta bla kopije in je use vredu delovalo do nekje 2 mesca nazaj. Sedaj se mi avto spet ni segrel in sem zamenjal spet oba termostata z originalnimi in zamenjal hladilno tekočino z originalno. In avto se še kr ne segreje. Ne vem kaj bi lahko bilo drugega?

Avto se sploh ne segreje nad 65 stopinj in temperatura niha glede na vožnjo včasih tudi pade spet nazaj na 50 stopinj. Vglavnem če se z avtom res dolgo vozim v hrib ga segreje tudi na 86 stopinj koliko sem spremljal mogoče je tudi kdaj že bila 90. Ampak problem se potem pojavi da temperatura začne takoj padati ko se ne vozim v hrib. Torej po ravnini ali podbreg. Tudi če je kakšen manjši hrib in da se segreje naprimer na 70 stopinj spet začne padati ko pridem na ravnino. Pri 70 stopinjah koliko jaz vem sploh še hladilna tekočina nebi smela krožiti.

Je imel kdo podoben problem?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 54 068
  • Starost: 40
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Temperature sicer nisem preko skritih menijev nikoli spremljal, sem pa imel pri svoji E39 dvakrat primer, da mi je termostat crknil po vsega dveh letih, čeprav je bil originalen - po 5 letih lastništva sem imel tako že tretjega notri  :blackeye Ti termostati so res zanič, tako da me nebi presenetilo, če bi nov odpovedal... s tem da če imaš dva je še težje ugotovit kateri je crknil, ker moraš oba dol vzet in sprobat  :damn

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 312
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Alfa Romeo 147

Kako imaš nastavljeno ogrevanje kabine?

Da ni problem v tem da ti ogrevanje kabine pobere več energije kot jo motor proizvaja... Probaj zmanjšat ventilacijo pa poročaj če je kaj drugače.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 988
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39 525dTA (2004), R19c

To je absurd... saj nima ficota ali katre. Termostat je zanic... nazaj mehaniku in reklamirat
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 220
  • Starost: 27
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Tako kot si opisal simptom je bilo pri meni identično ko sta bla oba termostata slaba.
Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Temperature sicer nisem preko skritih menijev nikoli spremljal, sem pa imel pri svoji E39 dvakrat primer, da mi je termostat crknil po vsega dveh letih, čeprav je bil originalen - po 5 letih lastništva sem imel tako že tretjega notri  :blackeye Ti termostati so res zanič, tako da me nebi presenetilo, če bi nov odpovedal... s tem da če imaš dva je še težje ugotovit kateri je crknil, ker moraš oba dol vzet in sprobat  :damn

Ja sem že slišal da je dost problemov s termostati ja. Ampak da mi ga isti moment zjebe pa spet ni možno. Ker že takoj ko sta bla zamenjana se ni segrel. Zamenjana sta pa bla tak obadva ker seveda nisem vedel ker je zanič

Kako imaš nastavljeno ogrevanje kabine?

Da ni problem v tem da ti ogrevanje kabine pobere več energije kot jo motor proizvaja... Probaj zmanjšat ventilacijo pa poročaj če je kaj drugače.

Sem že probal izklopit ogrevanje in ni pomagalo. Danes sem spet probal. Vjutro sem si užgal avto in že ko sem dal kontakt sem izklopo ventilacijo. Avto je laufo 17 minut preden sem kreno in potem imam 17km do šihta in sem samo na parkirplacu ko sem prišel pogledal temperaturo in je bila 65 stopinj. Tako da ne pomaga nič če izklopiš ventilacijo.

Tako kot si opisal simptom je bilo pri meni identično ko sta bla oba termostata slaba.

Kot sem napisal sta menjana oba termostata egr in glavni

Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 220
  • Starost: 27
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Ti je pa slabega z montiral...
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 130
  • Starost: 29
  • Avtomobil: MB W212 AMG

Pozdravljeni,

Se opravičujem če je že kje pisano kej o tem ampak jaz enostavno nisem našel. Lahko me preusmerite na drugo temo če je že kje pisano o takem problemu.

Vglavnem lastim si E60 530D 2004 letnik avtomatik in imam problem da se mi avto ne segreje na delovno temperaturo. Februarja sem menjal oba termostata in oba egr in glavni termostat sta bla kopije in je use vredu delovalo do nekje 2 mesca nazaj. Sedaj se mi avto spet ni segrel in sem zamenjal spet oba termostata z originalnimi in zamenjal hladilno tekočino z originalno. In avto se še kr ne segreje. Ne vem kaj bi lahko bilo drugega?

Avto se sploh ne segreje nad 65 stopinj in temperatura niha glede na vožnjo včasih tudi pade spet nazaj na 50 stopinj. Vglavnem če se z avtom res dolgo vozim v hrib ga segreje tudi na 86 stopinj koliko sem spremljal mogoče je tudi kdaj že bila 90. Ampak problem se potem pojavi da temperatura začne takoj padati ko se ne vozim v hrib. Torej po ravnini ali podbreg. Tudi če je kakšen manjši hrib in da se segreje naprimer na 70 stopinj spet začne padati ko pridem na ravnino. Pri 70 stopinjah koliko jaz vem sploh še hladilna tekočina nebi smela krožiti.

Je imel kdo podoben problem?

pa sej tole skor splošno znano da se nedaje kopij termostatov v bmw je :ok2  kopije so slabe in povzročajo probleme, še original včasih kateri poheca....

Menjaj oba z originaloma, če si pa blizu 200k km pa še vodno črpalko prv tako original....

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

pa sej tole skor splošno znano da se nedaje kopij termostatov v bmw je :ok2  kopije so slabe in povzročajo probleme, še original včasih kateri poheca....

Menjaj oba z originaloma, če si pa blizu 200k km pa še vodno črpalko prv tako original....

Hmm.... E60 530d letnik 2004... statistično gledano (ne glejmo avto.net) mora biti avto bliže 400k, kakor 200k km :-D

Drugače pa: podpis pod tole, kar je bilo napisano.

Pri termostatih prisegam na original.

Seveda, namesto originala, lahko probaš tudi priznane aftermarket izdelke... ampak priznane in preverjene... bolj specializirani mehaniki vedo, kaj je in kaj ni... generiki žal ne morejo vedeti.

Za črpalko pa velja, da se menja, ko se menja spodnji termostat (iz preventive, ker je dela veliko in takrat je pač že dostopna)... in še posebej pri črpalki bi opozoril, da je kakovost vitalnega pomena, ker odpoved črpalke lahko privede do uničenja motorja.

Dobre črpalke so npr. Graf, če je investicija v original prevelika.

Urejal LEO37, 12.01.2017, 06:37.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 665
  • Starost: 23
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Kaj pa če je senzor temp. hladilne tekočine motorja in je temperatura ok, vendar ti samo na kazalcu narobe kaže zaradi okvare senzorja ? Skoraj nemogoče da bi novi termostati tako hitro crkovali.

W220 soon
Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Ti je pa slabega z montiral...

Menjal sem oba sam tako da nisem dal drugega notr kot novega original

Kot sem napisal sem dal sedaj original. Prej nisem vedel da so problemi s kopijam. Zej vem da bo sam še original gor in tudi hladilna je original. Glede črpalke bi pa že mogla bit menjana. Avto ma 310000km prevoženih

Kaj pa če je senzor temp. hladilne tekočine motorja in je temperatura ok, vendar ti samo na kazalcu narobe kaže zaradi okvare senzorja ? Skoraj nemogoče da bi novi termostati tako hitro crkovali.

Ja glede senzorja sem tudi sam razmišljal in spraševal druge in so rekli da je težko da bi bil v okvari

Prikaži več možnosti

lodar
lodar
  • Uporabnik
  • Starost: 28
  • Avtomobil: bmw e91

termostat na egr lahko sam na hitro odmontiraš, in pihneš skozi, da vidiš če deluje. vsekakor odzrači sistem po posegu. tako lahko izločiš en termostat.

v primeru drugega pa pejt na servis, kjer dobiš račun, ter reklamiraj, v kolikor ti nebo delalo.

preglej še pumpo (korozija na spoju z blokom, ki se seveda očisti, da boš kaj videl), ter zategovalce jermena, ko boš spodaj.

glede senzorja, če poznaš kkšnega gasilca, imajo IR toplotne senzorje, lahko na hitro pomeriš. ali pa klasičen termometer s primerno skalo.

Urejal lodar, 12.01.2017, 08:51.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 130
  • Starost: 29
  • Avtomobil: MB W212 AMG

sorry sem prehitro prebral oz sploh nisem bral dalje ko sem videl da si dal kopije,.... :ok

na posodi kjer se doliva antifriz imaš čep za odzračit, ste tam odzračili? potem imaš enega v bližini egr ja in enega na egr termostatu, ste odzračili na vseh? je vode dovolj notr?, da bi senzor hecal še nisem imel primera.

Urejal PocesnkII, 12.01.2017, 08:51.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 038
  • Starost: 35
  • Avtomobil: BMW

Kakšna je pa cena teh 2 termostatov? Ne more biti drago? Oba EGR in glavni termostat?

Hvala.

Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

sorry sem prehitro prebral oz sploh nisem bral dalje ko sem videl da si dal kopije,.... :ok

na posodi kjer se doliva antifriz imaš čep za odzračit, ste tam odzračili? potem imaš enega v bližini egr ja in enega na egr termostatu, ste odzračili na vseh? je vode dovolj notr?, da bi senzor hecal še nisem imel primera.

Glede odzračevanja sem odzračil samo na posodi. Drugje sploh nisem vedel da ma. Glede senzorja so mi pa rekli ja da težko da bi bil hin.

Kakšna je pa cena teh 2 termostatov? Ne more biti drago? Oba EGR in glavni termostat?

Hvala.

Cene termostato sta bili egr 40 evrov glavni pa 52 evrov tako da oboje skupaj 92 evrov oziroma pr usakem par centov več ne vem točno

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 009
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Renault&BMW

Koliko kilometrov pa imaš sedaj od menjave? 

Še enkrat probaj z zračenjem če si delal sam. Pihaj v ekspanzijo seveda tako da ti ne bo zmankalo sape preden boš zaprl vijak zračenja, začni z malim egr termostatom in zaključi s tistim na ekspanziji. Pač nekaj hladilne bo ušlo, če reši problem je to zadnja stvar za katero bi se moral sekirat :-D

Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Koliko kilometrov pa imaš sedaj od menjave? 

Še enkrat probaj z zračenjem če si delal sam. Pihaj v ekspanzijo seveda tako da ti ne bo zmankalo sape preden boš zaprl vijak zračenja, začni z malim egr termostatom in zaključi s tistim na ekspanziji. Pač nekaj hladilne bo ušlo, če reši problem je to zadnja stvar za katero bi se moral sekirat :-D

Od menjava mam sedaj nekje 400 do 500 kilometrov. Bom z zračenjem poskusu še enkrat

Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Me pa zanima še zakaj bi zrak povzročo težave z tem? A se nebi potem avto še hitrej segrel in celo pregreval potem? Vem da na motorju je tako ker sem na svojem mel enkrat problem

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Me pa zanima še zakaj bi zrak povzročo težave z tem? A se nebi potem avto še hitrej segrel in celo pregreval potem? Vem da na motorju je tako ker sem na svojem mel enkrat problem

Tudi meni se zdi, da bi bili to simptomi slabo prezračenega sistema... nikakor pa padanje temperature med vožnjo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Ursus450
Ursus450

Začetnik

• Uporabnik

Tudi meni se zdi, da bi bili to simptomi slabo prezračenega sistema... nikakor pa padanje temperature med vožnjo.

Ja definitivno bi moglo bit tako. Drugače pa nekaj dni nazaj sem šele opazil da ventilacija v obraz ne deluje kadar je prehladno. Je kdo opazil tole? Kak jim je to ratalo naredit? Torej v šipo in noge mi piha drugje pa ne. Sedaj ko sem se pa peljal domov in ko sem doma parkiral pa pogledal je bil segret na 68 in mi je delalo ventilacija skos torej je pihalo tudi v obraz. So use reže računalniško vodene ali kako je to mogoče?

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov