Skoči na vsebino

2001 E46 316i, cosmosschwarz metallic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
123 odgovorov v temi
BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 743
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Pozdravljeni! Ker si želim na enem mestu hraniti vse, kar se je z avtom dogajalo, sem se odločil, da mu namenim eno temo na tem forumu. Hkrati pa, če bo kakšna težava bom lahko tukaj postavil vprašanje.

Torej sredi septembra 2016 se je po večletnem pridnem šparanju končno zbralo dovolj denarja, da se je vsaj meni zdelo smiselno nabavit tak avto. 

Kljub nasprotovanju mnogim in stavkom kot so: ''kupi raje Cliota se boš vsaj vozil'', ''to je bosanska ladja'', ''živel boš za avto''... in podobnim, je moja trma vseeno prevladala in tako je BMW pristal doma. Naj povem, da namen nakupa ni bil ta, da bi se važil ali karkoli podobnega ampak imam kot strojnik ljubezen tudi do avtomobilov-posebej nemških. BMW mi je pa od vedno najbolj priljubljena avto znamka. 

Ogledoval sem si vse od serije 5 (e39,e60) pa do serije 3 (e46, e36). Tu sem nakoncu pristal pri e46. Glede motorizacije je bila želja po povsod hvaljenim vrstnim 6 cilindrašem. To sem moral nažalost opustit, ker so cene zavarovanja za mladega voznika preprosto nemogoče pri taki moči motorja. Edina opcija je torej ostala 77kW verzija e46-ke (316i). Po večih mesecih vsakodnevnega čakanja na avtonetu se je končno pojavilo nekaj, kar me je prepričalo v klic prodajalca. 

Ta nekaj je v naslovu omenjena 316i letnik 2001. Motor je M43b19 torej 1.9l prostornine in 77kW moči. Vem...vem, za nekatere tu na forumu to niti mlinček ni, ampak zame je to prava raketa. Razumljivo pred tem sem se peljal samo z Golfom VII 1.6d (avtošola :napaka ) in pa Clio 1.2, tako da mislim, da je raketa kar primeren izraz.

Avto nima veliko opreme, kar je razumljivo saj gre za osnovno prostornino motorja e46-ke. Ima avtomatsko klimo (kolikor vem je to vse od dodatne opreme).

Ima pa dodatno vgrajeno vlečno kljuko in pa zatemnjena stekla od B stebrička nazaj (15% zatemnitev).

Kolikor se spoznam na ta model, se mi zdi, da so tudi zadnje luči od FL modela in pa dodaten nastavek na konici izpuha (2 cevi), kar mi je ubistvu ušeč.

Ob ogledu je imel 173.000 km, kar je mogoče nekaterim malo sumljivo, ampak se mi zdijo glede na ohranjenost avta pravi. To je potrdil tudi BMW mojster Beno, ki je avto z mano ob ogledu temeljito pregledal.

Prodajalec je bil starejši možakar, ki ga je ob ogledu prižgal hladnega in ga zapeljal iz garaže. Baje je tam avto tudi veliko časa preživel (kot tudi sedaj pri meni). Ob nakupu sem prejel tako set zimskih, kot tudi letnih pnevmatik (na alu platiščih).

Preventivno je menjal kup stvari, ki jih prav posebej ne bom omenjal, sem si pa vzel čas in vse lepo v Excel zapisal. Šparal pri delih v glavnem ni  (kot tudi jaz ne planiram)(nove Bosch lambda sonde, Continental jermeni, itd...) .Olje je bilo menjano vsako leto in tako bo tudi v naprej, kot tudi zaščita podvozja s Krown-om na vsake 2-3 leti.

V moji lasti delam z avtom zelo malo kilometrov. Zame je to bolj ''mašinerija'' za vikend daljšo vožnjo, kot pa neka delovna mula. Trenutno ima avto 174.920km, kar pomeni okoli 500km na mesec. Povprečna izračunana poraba 7,3 l/100km.

Kmalu po nakupu sem pri Benotu menjal  ekspanzijsko posodo (seveda original BMW) in njen čep saj naj bi pri e46 rade počile. Posledično je bila menjana tudi hladilna tekočina. To je pa tudi vse kar se tiče mojih stroškov z avtomobilom do sedaj.

Za v prihodnje imam kar nekaj zanimivih planov z avtom, ki jih bom tudi tu napisal, da bom lahko spremljal kako napredujem:

+++ Najbolj pomembne stvari trenutno na seznamu:

*Nakup platišč BMW style 135 ali pa katerih drugih podobnih.

*Preventivno bi rad menjal akumulator saj ima ta že 7 let za sabo.

*Vgradnja sredinskega naslona.

*Proti koncu leta menjava olja in Krown zaščita

+Manj pomembne, a vseeno v planu za daljno prihodnost:

*Mogoče malo posodobitve zvočnikov

* vgradnja 2din-radia

*m-Teh 2 odbijači

*športni sedeži spredaj (naj me nekdo popravi, če se jim drugače reče).

-Definitivno NI v planu za počet na avtu:

*razne menjave izpušnega sistema in tunning motorja (je čisto uredu tako kot je).

In pa še nekaj slik: 

Pripete slike za predogled

• 2016-10-16 17.34.24.jpg
  • 2016-10-16 17.33.40.jpg
  • 2016-10-16 17.15.44.jpg
  • 2017-01-13 16.44.38.jpg
  • 2017-01-13 16.45.42.jpg
  • 2017-01-13 16.45.58.jpg
  • 2016-10-16 17.18.11.jpg
  • 2016-10-16 17.19.37.jpg

Urejal BMW_V10, 13.01.2017, 17:49.

Prikaži več možnosti
    • crtacrta in perobmw uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Do sedaj sem odstranil okvirje reg. tablic ker mi tako lepše izgleda in pa letvice v notranjosti pobarval v metalik srebrno barvo.

Tukaj dodajam še par slik podvozja:

124ep3n.jpg

2r4naz5.jpg

5btjeg.jpg

Prikaži več možnosti
    • mico je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 017
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Tepihe še odstrani :-D  in pa če ne drugega si probaj najti zadnji lonec od 323i 320i modela, original izgled. Tole kar je sedaj gor je češko vred z tepihi :ok

Sam avto pa resnično lepo izgleda :beer  veliko varnih in zadovoljnih kilometrov! :ok

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Se 100% strinjam glede tepihov in bodo kmalu leteli iz avta in jih bodo nadomestili gumijasti črni (mogoče celo original). Trenutno so bolj za silo, da nebi kakšna voda od mokrih čevljov zatekala v tla. Glede lonca na to, kar si omenil nisem niti pomislil, ker sem mislil, da ne paše. Mogoče bom pa res kdaj menjal.

Hvala  :ok.

Prej sem še pozabil dodat, da je avto trenutno na zimskem setu z Michelin pnevmatikami (okoli 8mm profila, letnik 2009).

Urejal BMW_V10, 13.01.2017, 18:21.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Če si ti z takim kot je zadovoljen je to bomba avto za prvi avto.Upam samo,da ne bo težav z njim in ne pretiravaj z originalnimi deli,ker se dobijo odlične aftermarket zadeve.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Res je fajn avto. Zaenkrat nimam nobenih večjih pripomb. Glede težav pa tudi sam upam, da jih ne bo. Mogoče sem res včasih malo preveč pedanten in želim, da bi bilo čim več original delov ampak se zavedam, da to pri vseh delih ne bo mogoče.

Tukaj moram še eno reč dodati...

+Manj pomembne, a vseeno v planu za daljno prihodnost:

*Prednje žaromete z lečo in AE obročki. Žal ne original xenon (zaradi problemov s homologacijo in pa težko jih je dobiti), ampak vrjetno kar DEPO-jeve.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Ne kupuj žarometov z lečo,ker tile originalni svetijo fantastično proti DEPO.jevim z lečo.Edin če misliš xenon not vržt.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Ne kupuj žarometov z lečo,ker tile originalni svetijo fantastično proti DEPO.jevim z lečo.Edin če misliš xenon not vržt.

Da je slaba kvaliteta izdelave sam že slišal, ampak da bi slabo svetili z lečo  :confused . Potem pa v skrajni sili samo obročke vgradim noter, kar sicer ne bo tako lepo izpadlo, ampak od vedno mi je izgled obročkov všečen.  :metalc

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 265
  • Avtomobil: e61, r55

Izgleda dober nakup!. Eden zadnjih s tastarim motorjem, kar je po eni strani tudi bolje... Poden izgleda super, tako da je avto res očuvan, ker danes so e46 že tako gnile, da je prav žalostno. Lepo ga čuvaj pa srečno vožnjo!

Aja, glede na izpuh, letnik in radio se mi zdi, da sem se za ta avto zanimal leta 2005, ko ga je imel nek kriminalist, ampak smo potem dobili še boljšega z manj kilometri.

Urejal krt, 13.01.2017, 20:11.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Hvala  :) .  Tudi to sem že nekje zasledil, da naj bi bili M43 motorji vgrajeni že leta 1993 v e36 serijo. Drži, res ni nikjer niti pikice rje razen ob zadnjem loku blatnika se mi zdi, da je en mehurček (rja še ni vidna), tako da tudi to bo v kratkem sanirano. Čuvan bo pa zagotovo še naprej. Trenutno se ima prav fajn v garaži pri prijetnih 15°C. 

Hmm zanimivo. Če še kdo od prej pozna avto pa kar z informacijami na dan  :) Kolikor sem gledal po servisnih računih je bil nekje do 2007 v okolici Škofje loke??? Potem do 2009 v Kopru in od 2009 do 2016 pri prejšnjem lastniku-Kranj.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

k1e1qw.jpg

Nov emblem na enem od ključev. Prej je namreč manjkal.

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 244
  • Avtomobil: A4 B8

Lep :) me veseli, da se še najdejo tako ohranjeni. :ok

Sicer sem tudi sam imel M43B19 (318ci). Zelo, zelo hvaležni motorji. Niso tako leni, prav poskočni. Samo redno menjaj olje pa bo delal :) 

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Že dlje časa se mi je zdelo, da bo kmalu potrebno menjat akumulator, ker je bil trenutni letnik 2009. Vgrajenega 55Ah s 510A zagonske moči je nadomestil EXIDOV 60Ah s 540A zagonske moči. Kilometri trenutno 175.042. Seveda je bilo treba pri 175k narediti slikco  :-D  .

Bom pa tukaj še mimogrede uprašal. V čem se razlikuje m-teh 2 odbijač od navadnega? Kolikor gledam slike ima samo neko dodano črno plastiko spodaj?

afh9i8.jpg

2bcpxy.jpg

Urejal BMW_V10, 27.01.2017, 23:51.

Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

navaden pfl:

0.jpg

m - tech 1:

mtech 1.jpg

pfl aerodynamics package (najbolj redko):

ar.jpg

navaden fl:

2.jpg

m-tech 2:

3.jpg

to so vsi odbijači za e46

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

navaden pfl:

attachicon.gif0.jpg

m - tech 1:

attachicon.gifmtech 1.jpg

pfl aerodynamics package (najbolj redko):

attachicon.gifar.jpg

navaden fl:

attachicon.gif2.jpg

m-tech 2:

attachicon.gif3.jpg

to so vsi odbijači za e46

Vidim, da sem pozabil napisat, da sem imel v mislih zadnji odbijač. Med tema dvema kolikor vidim je razlika samo v tisti črnini spodaj?:

24fefec.jpg

5unwox.jpg

Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik

spodnji del odbijaca je drugacen, zato je tudi razlika (vsaj zame) velika. Ce prav sklepam bi rad delal avto m sport look? Potem ti je najlepsa varjanta menjat vse v kompletu, men nekak ne zgleda ok samo sprednji m odbijac - zgleda mi nekako neskladen. Na tvojem mestu bi probal najti komplet m sport 1, sicer pa vsak ima drugacen okus, lepo rihtaj naprej :ok
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

spodnji del odbijaca je drugacen, zato je tudi razlika (vsaj zame) velika. Ce prav sklepam bi rad delal avto m sport look? Potem ti je najlepsa varjanta menjat vse v kompletu, men nekak ne zgleda ok samo sprednji m odbijac - zgleda mi nekako neskladen. Na tvojem mestu bi probal najti komplet m sport 1, sicer pa vsak ima drugacen okus, lepo rihtaj naprej :ok

Hvala za odgovore  :ok . Tako je, v prihodnosti (če bo le mogoče konec poletja) je plan montirati m-tech 2 odbijače (spradaj, zadaj). Za zadnjega m-tech 2 sem si malo ogledoval slike na internetu in sem opazil, da se od navadnega razlikuje samo v tisti črni plastiki, pa sem mislil, da se mogoče kje dobi samo tisto plastiko in na originalnem odbijaču bi ličarju prepustil izrez tiste oblike in nato tisto plastiko tam montiral (da se nebi po nepotrebnem ukvarjal z iskanjem m-tech 2 zadnjega odbijača). Se pa strinjam, da naredi zelo veliko razliko. v izgledu. No ampak sedaj vidim, da bom kar komplet nabavil. 

Ima mogoče kdo m-tech 2 odbijače v moji barvi?  :-D  Se priporočam.

Druače pa bo treba pri mstyling-u naročit.

Da se ne bo kdo ustrašil...nimam namena delati rižote iz avta ali pa M3 nalepke limat. Preprosto mi m-tech 2 izgleda 100x bolje  :metalc .

Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik

Se strinjam da je m tech 2 lepsi (zato ga imam heh), to kar si planiral z izrezom ipd se ne da izvest ker sta drugacna odbijaca.

Kaj si pa potem planiral z notranjostjo? Tudi m tech dodatke?

Urejal m-power81, 28.01.2017, 18:13.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Se strinjam da je m tech 2 lepsi (zato ga imam heh), to kar si planiral z izrezom ipd se ne da izvest ker sta drugacna odbijaca

Mogoče še čisto mimogrede veš kako je kaj s kvaliteto mstyling-ovih odbijačev? In pa koliko bi prišlo cenovno barvanje odbijača?

Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik

Nimam se izkusenj z aftermarket zadevami, tako da ti glede tega nebi znal povedat nic pametnega.
Barvanje je pa odvisno: ce poznas kakega licarja ki ti to naredi na roko oz. popustom ipd. Racunaj pa na cca med 80-140 eur po komadu
Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč