Skoči na vsebino

Obnova Titanika (318i)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50
  • Avtomobil: e30 318i, e36 limo

Pozdravljeni, 

delil bom moj projekt z vami :) Konec 2015 sem kupil e30 ne vedoč, da je kup rje. Po letu in pol vožnje sem opral avto in sem opazil, da teče voda v kabino. Na tujih forumih je rešitev zelo lahka (elephant trunk) v tem primeru pa je bilo malo hujše :)

2016-04-05 14.30.06.jpg

2015-12-13 11.22.03.jpg

2016-04-26 14.05.01.jpg

Slika čez firewall

2016-05-06 16.59.01.jpg

2016-05-22 16.02.33.jpg

Sej sem opral avto več krat, ampak po letu in pol je teklo noter :D 

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 830
  • Avtomobil: Rdeča raketa

O groza. Kaj pa če bi kupil kakega drugega ki je manj rjav?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Sej ni tak rjav :D hahahahaha

e30_1.jpg

Več al majn je že zrihtan samo nimam tople garaže in čaka na pomlad da ga dokončama s kolegom :) 

e30_4.jpg

2016-08-29 16.09.55.jpg

Proces oblikovanja firewalla. Sicer zgleda kot da se bodo prekrivali plehi ampak sma nardila tak da je vredi :D 

2016-09-22 15.06.11.jpg

e30_5.jpg

Ostala je še ena flika na drugi strani pol pa epoxi pa seam sealer pa tak dalje... Če ma kdo zdrave koloteke za prodat se priporočam :)

Prikaži več možnosti
    • Jerry, mico, gasparri in 5 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 774
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

:eek

Fak stari, ne morem verjet da to še kje vidim... ti pa nisi ravno začetnik kar se varjenja tiče, ane? 

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Hmm kolega je varil samo v šoli pa tu pa tam na šihtu (mehanik) jaz pa pred tem nisn švasal :D Youtube dela čudeže :D sproti sma se naučila :) sej če pogledaš tretjo sliko zgornjega posta ni najlepši švas... tu sma začela :D firewall na zadnji sliki pa je že vredi :D pa ni prekrivanja nikjer plehov tak da sma se potrudla :D

Pa če bi mela boljši aparat tud nebi škodlo ker sma mela onega varstroja tamalega ko je kr naprej nekaj jebal :D

Prikaži več možnosti
    • Mark89 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hmm kolega je varil samo v šoli pa tu pa tam na šihtu (mehanik) jaz pa pred tem nisn švasal :D Youtube dela čudeže :D sproti sma se naučila :) sej če pogledaš tretjo sliko zgornjega posta ni najlepši švas... tu sma začela :D firewall na zadnji sliki pa je že vredi :D pa ni prekrivanja nikjer plehov tak da sma se potrudla :D

Pa če bi mela boljši aparat tud nebi škodlo ker sma mela onega varstroja tamalega ko je kr naprej nekaj jebal :D

Hahaha, hudo! Zvar je pravilen ker nista varila prekrovno ampak sta rjo izrezala in potem nov kos najprej privarila samo točkovno, na ta način se pločevina ne skrivi, potem sta pa čez potegnila še cel zvar - v nulo in točno tako kot je treba! Ne vem sicer kakšne bojo linije avta ampak če sta še linije zadela tako dobro kot sta zavarila potem škoda časa ki ga zabijata v sloveniji, lahko gresta v USA delat za 100 USD plače na uro... čene pa še malo trenirajta prej :DDD

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Hvala :) če bi lahko šla v ameriko bi takoj šla če bi vedla kak :) Linije blatnike sma merla tud strut bar sma dala gor prej in potem pa prišraufala sma ga tak ko se vidi na zadnji sliki... vse je točno. Ostaja samo še zunanja ojačitev ki je debelejša in drži linijo notranjega blatnika ter posledično zunanjega... Firewall pa je prilagojen novemu kosu... Morem slikat pod iz notranje strani ker je tud ful funky :) 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hvala :) če bi lahko šla v ameriko bi takoj šla če bi vedla kak :) Linije blatnike sma merla tud strut bar sma dala gor prej in potem pa prišraufala sma ga tak ko se vidi na zadnji sliki... vse je točno. Ostaja samo še zunanja ojačitev ki je debelejša in drži linijo notranjega blatnika ter posledično zunanjega... Firewall pa je prilagojen novemu kosu... Morem slikat pod iz notranje strani ker je tud ful funky :)

OK, čakamo na fotke :brezslik

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Počasi napredujemo... treba je še zašvasat par detailov, pol pa pripravit vse za temeljno. 

IMG_20170309_130816.jpg

IMG_20170308_155731.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Rokybt
Rokybt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 836
  • Avtomobil: Bmw e36 320 i

Pohvale za projekt in voljo do dela me pa veseli da še kdo poleg mene obnavlja te stare avte in da ne vrže puške v koruzo in reče da se ne splača . V tak avto je treba vložit dušo in denar ki pri takem projektu ni pomemben avto ti  potem vrača svojo dušo ko sedeš vanj in ga zapelješ tema se vsekakor spremja :ok

Objavljena slikaNo nitro , no turbo
simple
Bmw power :ok2
Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Pohvale za projekt in voljo do dela me pa veseli da še kdo poleg mene obnavlja te stare avte in da ne vrže puške v koruzo in reče da se ne splača . V tak avto je treba vložit dušo in denar ki pri takem projektu ni pomemben avto ti  potem vrača svojo dušo ko sedeš vanj in ga zapelješ tema se vsekakor spremja :ok

Ja, zrihtali ga bomo, da se bo v njem uživalo... Vsekakor to ne bo show-car, ker za projekte restavriranja rabiš tud dobro osnovo. Danes sma s kolegom ravno pobarvala vse z epoxi temeljno, potem pa tesnilo in bo se sestavlo in vozlo :D v prihodnjih letih se bo še zrihtal zadnji del in pod ampak zaenkrat je v planu samo vožnja in stvari ko se lahko pošraufajo  :beer rabi špero (mogoče 100% LOL), volansko letev, 5-lug swap, swap itd. :D 

IMG_20170319_180227.jpg

IMG_20170319_180236.jpg

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Maži ga maži :)

IMG_20170402_165317.jpg

IMG_20170327_133535.jpg

Prikaži več možnosti
    • Carpenter je všeč

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Ma kdo desni blatnik za prodat? Ker ta kitajski je samo za v smeti :D 

IMG_20170405_165405.jpg

IMG_20170414_121252.jpg

IMG_20170414_101708.jpg

Prikaži več možnosti

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik

Evo gor smo dali 4.44 špero :D ne leti več ko 160 samo je FUUN :D 

IMG_20170420_214956.jpg

IMG_20170420_211555.jpg

Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 563
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

:eek

Fak stari, ne morem verjet da to še kje vidim... ti pa nisi ravno začetnik kar se varjenja tiče, ane? 

Malo pogooglaj pa bos videl lepe zvare :)

Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.