Skoči na vsebino

E46 vs E90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
126 odgovorov v temi
mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: 650i

Nevem ali že obstaja podobna tema. V iskalniku je nisem našel, me pa zanima kateri model se po vaših izkušnjah boljše pelje...

http://dustrunnersauto.com/e46-vs-e90/

E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i  / E63 650i 

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 470
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tukaj vsekakor primerja dva popolnoma razlicna avtomobila. Ze cena pove vse - tukaj ni "boljsi" ali "slabsi", to sta dva avtomobila, in eden je pol cenejsi od drugega, torej ima drug krog potencialnih kupcev.

Prikaži več možnosti

Rondell
Rondell

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 98
  • Avtomobil: e46

Dva različna avtomobila? Čudno.

Iz tovarne sta namreč prišla z enakim imenom (serija 3) in sta bila uvrščena v podoben cenovni rang.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pojdi oba peljat, pa boš videl razliko ... meni se ni zdela ravno občutna, razen pač 335 modela, kar se tiče pospeškov.

Tisti po moči podobni motorji  kot so v E46 se peljejo zelo podobno po občutku. Bolj so razlike v tem kateri ti je bolj všeč po izgledu in malce novejše gađete pač lahko dobiš v E90, če ti to kaj pomeni ... samo moraš spet najti kakšnega dobro opremljenega.

Urejal Rottie, 25.01.2017, 12:06.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

APS
APS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 251
  • Avtomobil: BMW E46 R6

Avtomobila sta kar različna. K temu pripomore tudi razlika v dimenzijah.

Le s čim bi se vozili, če BMW-jev ne bi bilo.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 180
  • Avtomobil: Bangle box

Če izvzamem opremljenost in motorje bi jaz povzel tako:

V prid e46 po mojem mnenju:

- Obrnjena armatura proti vozniku (Sicer bi marsikdo rekel da gre za okus, pa vendar ...)

- Sredinski naslon za roko je boljši kot pri e90. Je dovolj naprej in je mehkejši kot pri nasledniku. Predvsem pa mi je všeč, da ga lahko dvigneš in ga s tem popolnoma umakneš komolcu ko pri "divjanju" menjaš prestave hitreje in pogosteje.

- Upravljanje s tempomatom (tipke na volanu in ne ročka)

- Avtomatsko zapiranje lopute za kroženje zraka pri onesnaženem zraku (dejansko deluje)

- Analogni števec za temperaturo vode. Meni osebno osnovni števec vsakega vodno hlajenega motorja.

- Ko ga po pranju prebrišeš nikjer od njega ne curlja tako kot pri e90 (pri e90 od vrat po pragovih teče voda, od stranskih ogledal direkt na vrata ... never ending business!)

- Feedback volana.

- Če se prav spomnim se ob mirovanju in prižganih brisalcih ne čuti vibracij premikanja brisalcev na pedalu za zavoro (ali pa vsaj ne toliko kot pri e90 kjer mi gre osebno to res na jetra!) Sindrom Korejca ... :blackeye

- Nastavitev sedeža. V mislih imam naklon naslona za hrbet, ki si ga pri e90 nikakor ne morem nastavit dovolj pokončno in imam občutek da napol ležim v avtu. Je pa res, da ima e46 velike razmake med zobniki. Mogoče je še najboljši sistem na vrtenje kot recimo pri VW, kjer ga lahko premikaš po milimetrih.

- DSC, ki si ga lahko izklopil za eno stopnjo in ti je pustil, da zadek malo odnaša in se vmešal šele ko si šel čez mejo. Pri e90 tega ne moreš počet razen če ga popolnoma izklopiš. Takrat si pa pač sam ...  :-D 

V prid e90:

- Tišina v notranjosti (Predvsen zvok, ki ga povzrola veter pri višjih hitrostih na AC in pa pri diesel motorjih ni občutka "traktorja" tako kot pri e46. Avto se tudi manj trese kot e46)

- Debelejši in manjši volaski obroči.

- Pri pranju z lahkoto obrišeš špranjo med zadnjo šipo ter odprtino prtljažnika (pri e46 ni prostora za prste)

- Luči (ne glede ali so halogenske ali xenon) svetijo boljše.

- RFT gume.

- Lega na cesti. (Čeprav je občutek da je za pol tone težji od e46 se čez ovinke pelje vrhusnko)

- Več prostora za potnike zadaj.

- Manjši ključ.

- Varnost - vsaj po uradnih crash-testih naj bi bil avto zelo varen.

Pri e90 se vsakič ko pade temperatura pod 3°C poserjem, ker me avto vedno prestraši z nagravžnim piskom in rumeno opozorilno lučko! :confused :damn

Prav tako se mi zdi bolj zakompliciran za vzdrževanje kot e46 (DPF filter, poraba električne energije in težave z akumulatorji, senzor nivoja olja, veriga ... še vedno lopute na sesalnem kolektorju. :blackeye )

To so moja opažanja in izkušnje. Če se še kaj spomnim dopišem :P

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti
    • gasparri, Nimesis in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 590
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Meni je e92 m3 deloval dosti bližje novemu M4 kot  pa e46 m3 (facelift) e92 m3 (oba mint primerka s 100.000km)...enostavno se e46 poznajo leta, pa se mi še 3 leta nazaj ni zdelo tako. E92 pa deluje dosti bolj sveže in bližje novim modelom.

lp,m

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 853

Pojdi oba peljat, pa boš videl razliko ... meni se ni zdela ravno občutna, razen pač 335 modela, kar se tiče pospeškov.

Tisti po moči podobni motorji  kot so v E46 se peljejo zelo podobno po občutku. Bolj so razlike v tem kateri ti je bolj všeč po izgledu in malce novejše gađete pač lahko dobiš v E90, če ti to kaj pomeni ... samo moraš spet najti kakšnega dobro opremljenega.

Varnost E46 je v buli. Ce kdo da kaj nase se pac ne vozi vec v avtu ki je bil zasnovan sredi 90-ih.

Urejal _peters_, 25.01.2017, 13:33.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri e90 se vsakič ko pade temperatura pod 3°C poserjem, ker me avto vedno prestraši z nagravžnim piskom in rumeno opozorilno lučko! :confused :damn

Pri 3 stopinjah pa tudi v E46 prav grdo zapiska opozorilo...

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

matogato
matogato

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 175

Je**mti pisk pri 3 stopinjah. Včasih hočem kr avtomatično zasilno ustavto avto, da preprečim pregrevanje, preden sploh pridem k sebi in ugotovim, da je pač manj kot 3 stopinje.zunaj.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

Meni je e92 m3 deloval dosti bližje novemu M4 kot pa e46 m3 (facelift) e92 m3 (oba mint primerka s 100.000km)...enostavno se e46 poznajo leta, pa se mi še 3 leta nazaj ni zdelo tako. E92 pa deluje dosti bolj sveže in bližje novim modelom.

lp,m

Se strinjam, E46 je povozil čas.

Jaz lahko primerjam 120d in E46 compact 320d, ki je dokaj podoben avto.
Razlika pri obeh različisah s športnim podvozjem je v prid E87. Uporabniški vmesnik je boljši v E87, kot v E46.
Tudi 2.0d 120KW motor v seriji E9x deluje precej bolj uglajeno, kot traktorski 2.0d 110KW v E46. ESP, oziroma DSC pa je delno izklopljiv pri obeh avtomobilih.
Nove xenon luči na seriji E46 svetijo neverjetno dobro. Kakšne ogromne razlike med serijama pri svetilnosti nisem opazil.
V prid E87/E90 je še: boljša zvočna izolacija, bolj praktičen ključ, enostavnejše nastavljiva in dvoconska klimatska naprava, boljše (tudi manj problematično) podvozje, malenkost bolj natančen menjalnik, pa seveda bolj zaobljena oblika avtomobila.

Prednost E46 je večja posoda za gorivo in čistilo za stekla :) če bi bila oba avtomobila nova, bi mogoče lažje podal kakšno konkretnejšo primerjavo.

Urejal Stupo, 25.01.2017, 13:54.

Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: 650i

Tudi mene je motilo pri e90 to, da vsakič ko pobrišeš z brisalci čutiš tiste vibracije na pedalu zavore, motili so me tudi črički v notranjosti. Pri e46 je tudi meni všeč, da je armatura obrnjena proti vozniku. Motor težko primerjam, saj sem imel pri e90 320d, pri e46 pa 330d. 

Želel bi si peljati e90 330d, da bi lahko primerjal vozne lastnosti in pospeške s svojim e46 330d.

E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i  / E63 650i 

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Varnost E46 je v buli. Ce kdo da kaj nase se pac ne vozi vec v avtu ki je bil zasnovan sredi 90-ih.

S tem se ne bi ravno strinjal. V primerjavi z drugimi avtomobili iz istega časa je e46 precej dober avto. Sploh DSC v tistih letih je bil edini sistem takrat, ki je dejansko delal tisto za kar je bil mišljen.

Res pa je, da je e90 naprednejši kar se varnosti tiče.

Urejal Bavarious, 25.01.2017, 14:23.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, gasparri in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ti je usojeno, da se ti kaj zgodi, se ti bo, pa če najvarnejšega in najnovejšega Mercedesa voziš.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

@Rottie, "če ti je usojeno, da si bedak in se ne privežeš ko voziš imaš več verjetnosti, da se boš ubil ko se boš zaletel."

Ne vem zakaj bi safety feature-se delali povsod, če bi blo vse od usode odvisno ... :napaka

Urejal Bavarious, 25.01.2017, 14:41.

Prikaži več možnosti
    • gasparri in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Tale odgovor je pa res prepotenten, saj avta nista v istem cenovnem razredu in vsakdo si pač ne more privoščit e90! A si ti čisto brez socialnega občutka?

Predlagam, da si kupiš novo sedmico, če daš kaj nase in na varnost. Ali pa še bolje, najami šoferja in se vozi zadaj, bo še varneje ... če daš kaj nase! In še bolje, se sploh ne vozi! 

Urejal gasparri, 25.01.2017, 14:48.

Prikaži več možnosti
    • stone, Jure24, DreamBMW in 8 ostalim je všeč

MihaJ
MihaJ

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 547
  • Avtomobil: 3ka

Tudi E90 ima DSC tipko; pritisk na kratko pravzaprav vklopi ''DSC'' program, to je program, ki omogoča vrtenje koles v prazno in nekaj odnašanja zadka. Na armaturi sveti DSC napis.

Z daljšim pritiskom na tipko (mislim da med 3 in 5 sekund), se pomagala popolnoma izklopijo, ABS ostane vklopljen.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi E90 ima DSC tipko; pritisk na kratko pravzaprav vklopi ''DSC'' program, to je program, ki omogoča vrtenje koles v prazno in nekaj odnašanja zadka. Na armaturi sveti DSC napis.

Z daljšim pritiskom na tipko (mislim da med 3 in 5 sekund), se pomagala popolnoma izklopijo, ABS ostane vklopljen.

Vem, samo ne deluje tako kot pri e46. Res da pusti, da se nekoliko kolesa zavrtijo v prazno, vendar s povsem drugim namenom kot pri e46, ki še ni imela Dynamic TRACTION control-a. In e90 pri vklopu DTC-ja ne pusti bočnega drsenja v tej meri, kot ga je e46, ko si DSC izklopil za eno stopnjo.

Zato si pri "divjanju" pri e46 lahko vozil z napol izklopljenim DSC-jem, ki ti je pustil, da je avto včasih odneslo in se je vmešal šele, ko si res pretiraval - pri e90 se elektronika takoj/prehitro vmeša.

Urejal Bavarious, 25.01.2017, 14:58.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

To se da vse ugasnit :ok2.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Ja, e46 in e90 sta različna avta, čeprav sta oba trojki. Meni je boljši filing v e46 z M podvozjem in športnimi sedeži, kot v e90, zvok je boljši v e46, overall izdelava se mi zdi da je boljša v e90, sploh boljša je zvočna zatesnjenost kabine pri višjih hitrostih. Pozna se da je e90 novejši, oblika je stvar okusa, e46 coupe je top (FL ali PFL), e90 mora biti pa LCI, čeprav mi tudi prvi letniki niso (več) čisto mimo. Drugače se strinjam z ugotovitvami op-ja. :ok

Urejal zigi, 26.01.2017, 00:23.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti