Skoči na vsebino

E46 vs E90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
126 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 163
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Osebno bi edino pograjal armaturno ploščo v E90. Sicer stvar okusa, ampak ne prenesem Banglovega ravnega suhoparnega dizajna. E46 je imela izredno lepo armaturko obrnjeno proti vozniku, kar so spet začeli delno izvajati.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, vmes je bilo obdobje ko so hoteli doseči tisti filing puristične moderne dnevne sobe (kar bi za moje pojme pasalo sicer samo v 7ico, pa dobro). Dodatno ne pomaga dejstvo, da je večina SLO avtov brez iDrive in dolgočasno črnih z alu letvicami in tisto res izgleda boring. Kaka bež notranjost z iDrive in lesom po drugi strani pa veliko lepše izgleda.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Rottie in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: -

Voznja, zmogljivosti itd. so odvisni od modela in motorja. Pri E90 je seveda na voljo precej opreme, ki je prej ni bilo (vkiljucno z varnostnimi pripomocki), ampak to je itak jasno za vsak novejsi model...
Kar je med dvema generacijama primerljivo, bi pa jaz ocenil sledece:

- E90 je tistji in deluje bolj "masivno" (avtocestna voznja itd.)
- V E46 se sedi previsoko (sam imam 187cm in sedim precej blizu volana - precej specificno, ampak mene je zelo motilo to "visoko" sedenje")
- Ergonomija, oblika v notranjosti, preglednost armature (razen pozicije ekrana navigacije!) itd. je meni pri E46 veliko bolj vsec. Leta se seveda poznajo, ampak "touch and feel" je meni v E46 enostavno boljsi (govorim o facelift modelu, m paket)

Aja, pa E46 ima grozno pozicionirana stikala za odpiranje stekel. Ce vozis dva avta in ima eden zraven menjalnika salter za zapiranje stekel, drugi pa na istem mestu salter za rocno zavoro, se moras mocno koncentrirati kaj delas :D
Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

V E46 lahko sediš tudi čisto pri tleh, če spustiš sedež v najnižjo pozicijo. Se pa strinjam, da na najvišji imaš občutek, kot da sediš v kombiju. Stikala za šipe spuščat je pa res tema, da so na konzoli... veliko bolj praktično je, če so na vratih, kot pri večini avtov.

Urejal Rottie, 26.01.2017, 08:43.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: -

V E46 lahko sediš tudi čisto pri tleh, če spustiš sedež v najnižjo pozicijo. Se pa strinjam, da na najvišji imaš občutek, kot da sediš v kombiju. Stikala za šipe spuščat je pa res tema, da so na konzoli... veliko bolj praktično je, če so na vratih, kot pri večini avtov.

Ves cas sem imel v najnizjem polozaju, a se vedno sem imel obcutek, da sem "nad armaturno plosco". Previsoko za moje pojme. V kabrioletu se malo slabse kot v limuzini...

Ampak ja... Sedez imam precej pokoncno in sedim relativno blizu volana - pri "ligenzic" polozaju je verjetno obcutek drugacni :)

Res je tudi, da nisem probal E46 z rocnim pomikom sedezev. Tam se da baje sedez spustiti malo nizje kot pri elektricnem...
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Bangle box

Pri navadnih (comfort) sedežih v e46 se mi zdi, da sediš nižje kot na športnih. Ironično. :D Za e90 ne vem ...

Ne vem pa če se res v e46 na splošno sedi višje kot v e90. Men se zdi prej obratno.

Ves cas sem imel v najnizjem polozaju, a se vedno sem imel obcutek, da sem "nad armaturno plosco". Previsoko za moje pojme. V kabrioletu se malo slabse kot v limuzini...

Ampak ja... Sedez imam precej pokoncno in sedim relativno blizu volana - pri "ligenzic" polozaju je verjetno obcutek drugacni :)

Res je tudi, da nisem probal E46 z rocnim pomikom sedezev. Tam se da baje sedez spustiti malo nizje kot pri elektricnem...

To je razlog. :ok

Urejal Bavarious, 26.01.2017, 08:55.

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, jst imam ročne in spuščene v najnižji položaj in se mi zdijo več kot dovolj nizki, pa imam hrbtni del precej pokončno postavljen, da je položaj rok na volanu pravilen. Res pa da sem 13 cm nižji od tebe ... to se tudi pozna. :)

Urejal Rottie, 26.01.2017, 08:59.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Meni je položaj za volanom v e46 coupe top, boljši kot v e90 in F30, pa imam športne, električno nastavljive sedeže, armatura mi je tudi bolj BMW-jevska. :ok

p.s. v prejšnjem postu sem napisal narobe, strinjam se namreč z opažanji @Bavarious-a  :ok :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 444
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Kar se tiče E90 vs E46...imel sem 2 E46, 320d in 330i, sicer je bil 320 compact ampak vseeno...se kar strinjam v večini kar ste napisal, ampak da na hitro povzamem
- položaj za volanom mi je v obeh generacijah ulit, edino pri 330 ko sem imel športne zice mi je bil previsok, tudi sami športni zici mi niso bili všeč, ker so bili preširoki in nisem imel neke opore pri hitrejši vožnji, torej so bili samo lepi za vidit. Navadni so mi bili čisto ok.
- sama izdelava je kar tam tam oz. ne opažam nekih hudih razlik v materjalih.
- na dizajn se je treba pač navadit, je kakršn je...je bla pa armaturka v E46 bolj posrečena, ampak tut v E90 je ok.
- Kar se tiče vožnje...ko sem kupil E90 sem imel še eno E46 istočasno in sem se enkrat po vožnji z E46 šel takoj peljat z E90 in se mi je razlika zdela ogromna...E90 se mi je zdel veliko bolj kompakten in odziven za peljat kakor E46, pa sem imel na obeh E46 šp. podvozje, na E90 pa navadno. Kar se tiče motorjev sem imel v kompaktu 2.0d in v E90 imam M47 motor, kar sta v bistvu identična motorja, tko da tle ni neke hude razlike, tudi menjalnika sta podobna, če ne kar ista. V 330i mi je šel pa blazno na živce menjalnik(5 st.), ki ima občutno predolge prestave(sicer SMG). Ok, zvok, miren tek motorja in dost moči na AC naredita svoje
- kar se tiče pa stikal za šipe...E46 sem imel 8 let in sem se tok navadil na stikala na sred. konzoli da prav pogrešam to oz. mi je bilo zakon. V E90 so pa stikala preveč naprej in stalno namesto prednje šipe spuščam zadnjo
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 163
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

meni osebno je dizajn E46, še posebej z M paketom nekaj najlepšega. E90 tudi, ampak je že bolj hiroglifast in mogoče sem jaz čuden, ampak mi starejši dizajni ala E46, E39 bolj odgovarjajo, kot E60, E90. Novehši F01, F10,.... so spet lepi avtomobili.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar se tiče E90 vs E46...imel sem 2 E46, 320d in 330i, sicer je bil 320 compact ampak vseeno...se kar strinjam v večini kar ste napisal, ampak da na hitro povzamem
- položaj za volanom mi je v obeh generacijah ulit, edino pri 330 ko sem imel športne zice mi je bil previsok, tudi sami športni zici mi niso bili všeč, ker so bili preširoki in nisem imel neke opore pri hitrejši vožnji, torej so bili samo lepi za vidit. Navadni so mi bili čisto ok.
- sama izdelava je kar tam tam oz. ne opažam nekih hudih razlik v materjalih.
- na dizajn se je treba pač navadit, je kakršn je...je bla pa armaturka v E46 bolj posrečena, ampak tut v E90 je ok.
- Kar se tiče vožnje...ko sem kupil E90 sem imel še eno E46 istočasno in sem se enkrat po vožnji z E46 šel takoj peljat z E90 in se mi je razlika zdela ogromna...E90 se mi je zdel veliko bolj kompakten in odziven za peljat kakor E46, pa sem imel na obeh E46 šp. podvozje, na E90 pa navadno. Kar se tiče motorjev sem imel v kompaktu 2.0d in v E90 imam M47 motor, kar sta v bistvu identična motorja, tko da tle ni neke hude razlike, tudi menjalnika sta podobna, če ne kar ista. V 330i mi je šel pa blazno na živce menjalnik(5 st.), ki ima občutno predolge prestave(sicer SMG). Ok, zvok, miren tek motorja in dost moči na AC naredita svoje
- kar se tiče pa stikal za šipe...E46 sem imel 8 let in sem se tok navadil na stikala na sred. konzoli da prav pogrešam to oz. mi je bilo zakon. V E90 so pa stikala preveč naprej in stalno namesto prednje šipe spuščam zadnjo

Se strinjam!

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 176
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Pozabili ste dodat da e46 rjavi (in to kar hudo, podobno kot e36), pa problemi z zadnjim mostu. Kar pri e9x tega ni.

Urejal sema318is, 26.01.2017, 11:18.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Baje na splošno res e90 manj rjavijo kot e46, vendar sem sam imel 13 let staro e46 popolnoma brez rje. Tako na karoseriji kot na podnu. Mislim, da je to čist odvisno.

Nikakor pa ne rjavi tako kot e36! :eek

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 092
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

e46 načeloma rjavijo tiste ki so bile popravljane,...

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 641
  • Avtomobil: BMW x

To je tako kot bi ženske vprašal kaj imajo za uživanje raje - zelenega 16 letnega golobradca ali izkušenega 30 letnika ... pol jih bo hotelo enega, pol pa drugega  :ok2

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 285
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

Imel dva, e46 325ci ter e91 330i, v vsakem pogledu mi je bil e91 boljši, e46 je lep za pogledat, potem se pa konča :)

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti
    • nightmare in sema318is uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Imel dva, e46 325ci ter e91 330i, v vsakem pogledu mi je bil e91 boljši, e46 je lep za pogledat, potem se pa konča :)

Ampak to je ponavadi itak najbolj pomembno pri cestnem avtu. Če ti je avto lep, potem se tolerira vse ostale minuse ponavadi. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: Bmw

To je tako kot bi ženske vprašal kaj imajo za uživanje raje - zelenega 16 letnega golobradca ali izkušenega 30 letnika ... pol jih bo hotelo enega, pol pa drugega :ok2

Ali pa 60 let star ata pri katerem ne veš kdaj ga bo infarkt vs. mlad in zdrav 30 letnik ;)

Urejal Meerkat, 26.01.2017, 13:50.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar se kapi in raznih nepredvidljivih boleznih presenečenja tiče, je e46 temu manj podvržena... :ok2

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: Bmw

Yeah :laugh ampak mu vseeno, za eno malo pikico, mlajša leta prav pridejo ;)
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč