Skoči na vsebino

E46 vs E90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
126 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Varnost E46 je v buli. Ce kdo da kaj nase se pac ne vozi vec v avtu ki je bil zasnovan sredi 90-ih.

S tem se ne bi ravno strinjal. V primerjavi z drugimi avtomobili iz istega časa je e46 precej dober avto. Sploh DSC v tistih letih je bil edini sistem takrat, ki je dejansko delal tisto za kar je bil mišljen.

Res pa je, da je e90 naprednejši kar se varnosti tiče.

Če ti je usojeno, da se ti kaj zgodi, se ti bo, pa če najvarnejšega in najnovejšega Mercedesa voziš.

Tale odgovor je pa res prepotenten, saj avta nista v istem cenovnem razredu in vsakdo si pač ne more privoščit e90! A si ti čisto brez socialnega občutka?

Predlagam, da si kupiš novo sedmico, če daš kaj nase in na varnost. Ali pa še bolje, najami šoferja in se vozi zadaj, bo še varneje ... če daš kaj nase! In še bolje, se sploh ne vozi! 

Gasparri, tisti odgovor, prepotenten gor ali dol, je na mestu. Bi na blef rekel, da obstaja cela vrsta bolj varnih vozil, ki se jih da dobiti po letniku 2000 kot je E46. Ko sem se začel voziti z E46kami (še s pokojnim Žanom) se mi je zdel avto vau. Potem sem nabavil Audija A4 B6, in ko sem po dveh A4kah šel nazaj na E46 (jinx) mi je bilo vse skupaj, "adrenalinsko", avto je bil že po občutku za volanom precej manj varen, kot je tudi med vožnjo deloval precej bolj švoh "manj kompakten". Sicer pa kdor je videl E46 brez odbijačev in blatnikov, vidi da konstrukcija ni razvojno dve vesolji stran od E36.

E46 vs E90? Za vsak dan? E90 brez dvoma.Ravno zaradi občutne razlike v varnosti.

Za vikend? 330Ci E46 prosim :ok2, dinozaver ki je za moj in kot že v tej temi vidim marsikateri okus, precej lepši kot njegov naslednjik.

Urejal Pepsi, 26.01.2017, 14:19.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • zigi, Sajo L in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 835

Tale odgovor je pa res prepotenten, saj avta nista v istem cenovnem razredu in vsakdo si pač ne more privoščit e90! A si ti čisto brez socialnega občutka?

Predlagam, da si kupiš novo sedmico, če daš kaj nase in na varnost. Ali pa še bolje, najami šoferja in se vozi zadaj, bo še varneje ... če daš kaj nase! In še bolje, se sploh ne vozi! 

No mislim, da je tvoj odgovor prepotenten. Jaz sem samo izpostavil zelo pomemben faktor. Kar oglej si NCAP teste pa bos videl. E90 je svetlobna leta naprej kar se tice varnosti trka od E46.

Zdaj pa nimam socialnega obcutka? WTF? Kaj pa je tebe picnilo? Ravno obratno! Ker imam socialni cut opozorim na take stvari.

Evo E46: http://www.euroncap..../3-series/15538

E90: http://www.euroncap..../3-series/15658

A si se vedno tako navdusen nad E46?

Urejal _peters_, 26.01.2017, 17:05.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Kar se tiče E90 vs E46...imel sem 2 E46, 320d in 330i, sicer je bil 320 compact ampak vseeno...se kar strinjam v večini kar ste napisal, ampak da na hitro povzamem
- položaj za volanom mi je v obeh generacijah ulit, edino pri 330 ko sem imel športne zice mi je bil previsok, tudi sami športni zici mi niso bili všeč, ker so bili preširoki in nisem imel neke opore pri hitrejši vožnji, torej so bili samo lepi za vidit. Navadni so mi bili čisto ok.
- sama izdelava je kar tam tam oz. ne opažam nekih hudih razlik v materjalih.
- na dizajn se je treba pač navadit, je kakršn je...je bla pa armaturka v E46 bolj posrečena, ampak tut v E90 je ok.
- Kar se tiče vožnje...ko sem kupil E90 sem imel še eno E46 istočasno in sem se enkrat po vožnji z E46 šel takoj peljat z E90 in se mi je razlika zdela ogromna...E90 se mi je zdel veliko bolj kompakten in odziven za peljat kakor E46, pa sem imel na obeh E46 šp. podvozje, na E90 pa navadno. Kar se tiče motorjev sem imel v kompaktu 2.0d in v E90 imam M47 motor, kar sta v bistvu identična motorja, tko da tle ni neke hude razlike, tudi menjalnika sta podobna, če ne kar ista. V 330i mi je šel pa blazno na živce menjalnik(5 st.), ki ima občutno predolge prestave(sicer SMG). Ok, zvok, miren tek motorja in dost moči na AC naredita svoje
- kar se tiče pa stikal za šipe...E46 sem imel 8 let in sem se tok navadil na stikala na sred. konzoli da prav pogrešam to oz. mi je bilo zakon. V E90 so pa stikala preveč naprej in stalno namesto prednje šipe spuščam zadnjo

Zanimivo, meni je ravno zaradi športnih sedežev filing v 330ci top. V limo/touringu se morda res sedi malce previsoko, v coupeju ne bi rekel. ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Dragi @ peters, nisi opozoril, ampak SODIL!  Nihče ni omenil, da je e46 bolj varen ... ti si obsodil lastnike e46, da ne dajo dovolj na svojo varnost, kljub temu, da si marsikdo ne more privoščit e90,  ali si morda pomislil, da si marsikdo ne more privoščit e90, ker je za prenekatere pač predraga.

Iz tvojega odgovora sledi, da če nimaš dovolj denarja, NE DAŠ NIČ NASE ... 

Žal nas je veliko tako razumelo tvoj post! 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

No mislim, da je tvoj odgovor prepotenten. Jaz sem samo izpostavil zelo pomemben faktor. Kar oglej si NCAP teste pa bos videl. E90 je svetlobna leta naprej kar se tice varnosti trka od E46.

Zdaj pa nimam socialnega obcutka? WTF? Kaj pa je tebe picnilo? Ravno obratno! Ker imam socialni cut opozorim na take stvari.

Evo E46: http://www.euroncap..../3-series/15538

E90: http://www.euroncap..../3-series/15658

A si se vedno tako navdusen nad E46?

Ja. :ok2 Sj je razlike samo ena zvezdica od 5 ... res ni drame.

Pa pri nakupu avta se gleda na marsikaj, ne samo na varnost. Lep primer je, kaj folk daje kot dodatno opremo ob naročilu novega avta. Večina je take, ki nima veze z varnostjo, čeprav avto serijsko nima vgrajenih vseh varnostnih sistemov, ki jih proizvajalci ponujajo. Pa če bi lahko, bi folk naročil še manj varnostne opreme, da bi kaj prišparal in marsikdo bi še danes kupil avto brez polovice airbagov in ostalih modernih varnostnih pomagal, če bi lahko. Večina se na varnost bolj kot ne požvižga v resnici. Samo poglej kakšne gume folk kupuje in vozi, pa bremze daje na avte... to je osnova varnosti.

Urejal Rottie, 26.01.2017, 18:19.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

E90 še nisem vozil. Ko sem kupoval E46, bi se lahko stegnil tudi do E90. Ampak bolje solidna E46, kot slabo ohranjena podrtija od E90 za dvakrat več denarja. Pa v E90 mi notranjost nikakor ne sede, v E46 mi je pa popolna. Na zunaj mi je E90 na nek način celo bolj všeč, ampak z zunanjim izgledom avta se ne ukvarjam kaj dosti, ker itak ne vidim kako izgleda, ko ga vozim. Kaj si drugi mislijo o njemu, ko se mimio peljem, mi je pa vseeno, njhov problem, če se jim da s tem ukvarjat. Pa tudi na neke zvezdice ne bi nikoli pomislil, ko bi kupoval avto. Nisem črnogled in nikoli ne razmišljam, kaj pa ča se danes zaletim, preden se kam odpeljem. Če je človek črnogled, se mu samo še prej kaj zgodi. In itak veliko nesreč povzročijo ravno prestrašeni vozniki.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

MihaJ
MihaJ

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 545
  • Avtomobil: 3ka

E90 ima veliko boljše rešene nekatere detajle kot je zadnja osvetlitev tablice (ne pride voda zraven in ne rjavi tam), gumice okoli vrat niso tako občutljive kot na E46, prav tako guma pod sprednjo šipo. Tudi odvodanjavanje tam okoli je boljše rešeno. Bolj kompaktno je tudi grajen spredaj in ima dobro rešeno okoli kabinskega filtra itd.

Pri višjih hitrostih manj šumi.

Imajo pa nekatere izvedenke E46 320 D FL takoj za hladilnikom ''rolete'' ki so zaprte ob mrzlem motorju. Tako se tak avto z M47 motorjem veliko hitreje segreje kot E90, po moji oceni vsaj pol hitreje.

To da nima E90 števca za temperaturo vode je tut neka super marketinška pogruntavščina.

E90 je malo klavstrofobičen noter, E46 je bolj ''zračen'', pa armatura je še vedno zelo prijetna na pogled pri E46.

Prtljažnik je ravno tako bolje obdelan.

Pri višjih hitrostih E90 lepše drži smeri in se zdi bolj stabilen, spredaj ima namreč mnogo boljše podvozje (zadaj pa ima E46 alu roke, E90 pa iz pločevine, ajej). Tudi nasplošno se zdi bolj stabilen in malce bolj okreten.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 641
  • Avtomobil: BMW x

Primerjate 10 let nemškega tehnološkega napredka ... :goodidea

A kdo misli, da gredo s časom nazaj?  :-D

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 975

Jaz raje vozim e46 in to izkljucno zaradi nostalgije. Zadnji bmw z amber osvetlitvijo stevcev in armature, brez nadlezne belo, modre barve in zadnji s tapravim,bmw trademark fontom stevilk in pisave stevca, radia, klime.. tazadnji so kot kaksen opel ampak font 14 namesto 9

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 285
  • Avtomobil: 997tt, T5, Superduke

Sigurno zaradi nostalgije?
Jaz sem tudi vozil reno 5, pa ne zarad tega ker mi je kul  :-D

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 975

Sigurno zaradi nostalgije?
Jaz sem tudi vozil reno 5, pa ne zarad tega ker mi je kul  :-D

Vozim fiata vsak dan, vec kot deset let star, ce bi mi rad kaj povedal in nazadnje je bil opran marca 2016, znotraj pa vsak teden. Ce bi mi rad kaj povedal

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 835

Ja. :ok2 Sj je razlike samo ena zvezdica od 5 ... res ni drame.

Pa pri nakupu avta se gleda na marsikaj, ne samo na varnost. Lep primer je, kaj folk daje kot dodatno opremo ob naročilu novega avta. Večina je take, ki nima veze z varnostjo, čeprav avto serijsko nima vgrajenih vseh varnostnih sistemov, ki jih proizvajalci ponujajo. Pa če bi lahko, bi folk naročil še manj varnostne opreme, da bi kaj prišparal in marsikdo bi še danes kupil avto brez polovice airbagov in ostalih modernih varnostnih pomagal, če bi lahko. Večina se na varnost bolj kot ne požvižga v resnici. Samo poglej kakšne gume folk kupuje in vozi, pa bremze daje na avte... to je osnova varnosti.N

Tukaj se ne gre za airbage kot take, ampak za strukturno trdnost.

Dragi @ peters, nisi opozoril, ampak SODIL!  Nihče ni omenil, da je e46 bolj varen ... ti si obsodil lastnike e46, da ne dajo dovolj na svojo varnost, kljub temu, da si marsikdo ne more privoščit e90,  ali si morda pomislil, da si marsikdo ne more privoščit e90, ker je za prenekatere pač predraga.

Iz tvojega odgovora sledi, da če nimaš dovolj denarja, NE DAŠ NIČ NASE ... 

Žal nas je veliko tako razumelo tvoj post! 

Se opravicujem, nisem zelel nikogar uzaliti. Le malenkost provokativen sem zelel biti.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • gasparri je všeč

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: e92 M3 DKG

Je kdo dejansko gledal kaj je razlika med navadnim sedežem in športnim sedežem v e46, da je športni višji? BI mi pasalo ga spustiti ravno še za en zob nižje  :-D . SIcer je pa še vedno precej bolje kot v e92 M3, kjer se pa res še bolj visoko sedi. 

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Vozim fiata vsak dan, vec kot deset let star, ce bi mi rad kaj povedal in nazadnje je bil opran marca 2016, znotraj pa vsak teden. Ce bi mi rad kaj povedal

Rad bi ti povedal da večkrat operi zunaj svoj avto. To bi ti rad povedal

Prikaži več možnosti
    • F80 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 004
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz raje vozim e46 in to izkljucno zaradi nostalgije. Zadnji bmw z amber osvetlitvijo stevcev in armature, brez nadlezne belo, modre barve in zadnji s tapravim,bmw trademark fontom stevilk in pisave stevca, radia, klime.. tazadnji so kot kaksen opel ampak font 14 namesto 9

:confused

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 163
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Je kdo omenil, da ko kupuješ E90, moraš met še jurja pa pol v žepu samo menjavo verige? Ja Iztok, šli so tehnološko nazaj. Vse kar se da počasi uničujejo z vgradnjami cenenih in nezanesljivih materialov. E46 je tank proti E90. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To ni tehnološko nazadovanje, to je samo šparanje na materialih.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Je kdo omenil, da ko kupuješ E90, moraš met še jurja pa pol v žepu samo menjavo verige? Ja Iztok, šli so tehnološko nazaj. Vse kar se da počasi uničujejo z vgradnjami cenenih in nezanesljivih materialov. E46 je tank proti E90. 

Zakaj bi kdo sploh kupil dizla? :)

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 161
  • Avtomobil: Bangle box

Ne vem zakaj bi sploh kdo kupil kaj drugega kot M3? :rolleyes

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 163
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Sej, pri bencinarjih pa injektorji.....

Nixon, tehnologija ga pa serje potem zaradi poceni materialov. No pa rečmo, da gredo po zanesljvosti nazaj.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč