Skoči na vsebino

E46 vs E90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
126 odgovorov v temi
rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 58
  • Avtomobil: e46/5 325ti

E46 fl 6 cilindrski motorji (m54) imajo prav tako težave s porabo olja, problemi pa so tudi s hladilnim sistemom (termostati puščajo na ohišju, vodna pumpa se razleti, raztezna posoda poči, hladilnik spusti), ostale težave so podobne kot pri ostalih e46. Compacti načeloma manj rjavijo kot ostali modeli, primerki brez rje pa so že kar redki danes.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 359
  • Avtomobil: Bmw

E46 fl 6 cilindrski motorji (m54) imajo prav tako težave s porabo olja, problemi pa so tudi s hladilnim sistemom (termostati puščajo na ohišju, vodna pumpa se razleti, raztezna posoda poči, hladilnik spusti), ostale težave so podobne kot pri ostalih e46. Compacti načeloma manj rjavijo kot ostali modeli, primerki brez rje pa so že kar redki danes.

Cudno. Meni 328i tudi kaplje olja ni pozrl na servisni interval. Prav tako nisem nikoli imel problemov kot jih ti opisuješ.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 734
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Cudno. Meni 328i tudi kaplje olja ni pozrl na servisni interval. Prav tako nisem nikoli imel problemov kot jih ti opisuješ.

To ni nič čudnega, 328i ima M52TU motor, 325i pa M54. Prvi ponavadi ne pijejo čisto nič olja oziroma zanemarljivo, drugi so pa kar žejni. Razlika je v materialu za obdelavo cilindrov (nikasil vs alusil). O tem smo na forumu že veliko pisali. M52TU so boljši in bolj zdržljivi motorji, vseeno pa tudi M54 niso slabi, če se je z motorjem lepo ravnalo bo poraba olja ostala v mejah normale in tudi ta motor lahko doživi 1.000.000 km brez generalne oziroma brez odpiranja.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 314
  • Avtomobil: E90 330i

Ni ravno primerjava med e46 in e90 ker se z e46 se nisem peljal (tudi tezko verjamem da je e46 v kateremukoli pogledu boljsi od e90), samo moram dati iz sebe...

hodim na oglede mlajsih bmwjev - f3x in f10 tam do 30k€, letnik 2014 in mlajsi. Kriterij je se nad 250km, xdrive in avtomatski menjalnik. Ok, vem, petka in trojka sta 2 popolnoma razlicna svetova in jih nima smisla primerjati v nobenem pogledu, ampak po vcerajsnjem ogledu 530d (ki ima 300kg vec kot moja e90) me je pustila popolnoma hladnega. Ja, navora v nizkih obratih je vec, to je pa tudi vse. Do 100kmh pospesi podobno hitro kot e90 330i, od 100 naprej ga e90 pozre.

Teden prej sem gledal 435d in 535d, ki pospesujeta hitreje kot e90, a vseeno nista vredna toliko denarja vec.
Pa tudi glede opreme. Ko sem kupoval e90 7 let nazaj in sem videl da ima radarski tempomat sem bil zacuden, za 10 let mlajse petice sem pricakoval da je to ze bolj kot ne serijska oprema, a temu ni tako. Ravno tako adaptivni zarometi in aktivni volan.

Tako da upam, da se spet malo bolj ogrejem, ko grem na ogled kaksnega bencinarja. :)
Prikaži več možnosti

finkec
finkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: 330d

Katere e9x so imele zunanja samozatemnitvena ogledala?
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 748
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Moja E90 325xi letnik 2006 ima.
Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Bangle box

Katere e9x so imele zunanja samozatemnitvena ogledala?

Tiste katerih kupci so izbrali in doplačali to opcijo.

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti