Skoči na vsebino

Polnilec akumulatorjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
91 odgovorov v temi
magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 669
  • Avtomobil: Božje vozilo

Ka

Jaz se pa nc ne spoznam na strom. Samo to, da me strese, ce grem z vilico v stekar. Iztok kaj sta tale dva ustvarila na tem posnetku? Fajn kabli za zagon dizla pozimi.

https://www.youtube....h?v=DJOX0c60wQE

Kako ti rata z vilico v vtičnico pridet?

Urejal magic man, 19.12.2018, 18:59.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 501
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

BT = bluetooth

Drugače tudi Lidlov ima funkcijo vzdrževanja in funkcijo "prebujanja" popolnoma praznega akumulatorja in to počne samodejno. 4x preveč plačat za BT? Po moje ni vredno. Sploh ker se dobi za ta denar že drug akumulator. Potem bolje, da pustim akumulator čez zimo in če crkne, kupim na polmlad novega in imam garancijo.

Medtem, ko tisti poceni iz mimovrste nima dodatnih funkcij, razen polnjenja, ali pa ni navedeno v opisu. Se pa strinjam, da kleme in kabli pri Lidlu niso ravno robustni.

Ma vem da je BT = Bluetooth, samo nisem videl, da ga ima tisti polnilec.

Tako je, kakor je nekdo napisal... da avto priklopim in nato ga par tednov ne vidim, bom verjetno bolj mirno spal s priznano zadevo, kakor neko no-name... kaj vem... psiha in pomanjkanje izkušenj.

M50B20+F7P 704+M54B22+K4M+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 954 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 120
  • Avtomobil: OPC

Tudi jaz rabim za 3 avte, ki pocivajo cez zimo, se pravi vzdrzevanje aku. Poskusil bom sreco z black&deckerjevim iz mimovrste.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 779
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Bom počakal, da ga dobiš in poročaš. Ta čas bom pa Lidlovega preklapljal med dvema akumulatorjema. :-D

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 464
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Tale zgleda super. Pa še akumulator, ki ga imaš v avtu, lahko sproti spremljaš prek BT modula.

Pa še za tri dni ga dobiš brezplačno za test

Eni so očitno praznično razpoloženi, kakšen BT modul in brezplačen test?

Urejal clinton, 20.12.2018, 07:06.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 315
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem že parkrat gledal tole Lidl/Hofer varjanto, smao se mi zdi da niso vsi tudi vzdrževalci. Ralično jih že v prospektu navajajo, enkrat samo kot polnilci, enkrat samo kot vzdrževalci. Plus vedno so se mi žice zdele nekam tanke, čeprav ko pogledam C-Teka ima isto dokaj tanke žice.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 135
  • Avtomobil: prdalica

Vse je Ok nixxon. Imam oba doma že pet let in delata na polno brez slehernih težav. Saj vemo kako je z plačevanji Trade name-i  :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 231
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Imam lidlovga in cteka in je razlika, je pa res da za dofilat aku je zadost lidlov seveda če ni kakšen 100ah akumulator.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 315
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kakšna pa je ta razlika?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolegu sem "izpraznjene" akumulatorje zbudil s ctekam ki jih lidl kao ni mogu nafilat. Maš opcijo klem ki so konstantno na avtu da vzdržuješ aku.
Regeneracijo akumulatorja
Agm polnjenje za novejše avte
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 125
  • Avtomobil: bel traktore

Eni so očitno praznično razpoloženi, kakšen BT modul in brezplačen test?

Pojdi na njihovo stran, pa boš videl o čem govorim...potem sem pa jaz praznično razpoložen  :laugh  :laugh

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 125
  • Avtomobil: bel traktore

Seveda, butelj jaz, pri vseh različicah, ki sem jih gledal, nisem opazil, da je omenjeni BT treba dokupiti. Naparava nima veze z polnjenjem, ampak samo spremlja stanje akumulatorja.

Gre se pa za tale model. Sem moral pa v zgodovino, zdajle tudi sam nisem tega našel.

https://www.ctek.si/...-artikel-40-149

https://www.ctek.si/..._SLO_public.pdf

Pa še:

Posebna ponudba PRED NAKUPOM vam PODARIMO BREZPLAČNI PREIZKUS polnilnika do tri dni !

Za izposojeni polnilnik plačate kot garancijo le ceno novega, ki vam bo povrnjena ob vrnitvi nepoškodovanega polnilnika oz.obračunamo pri nakupu!

Urejal m4tj4z, 20.12.2018, 08:57.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 779
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Posebna ponudba PRED NAKUPOM vam PODARIMO BREZPLAČNI PREIZKUS polnilnika do tri dni !

Za izposojeni polnilnik plačate kot garancijo le ceno novega, ki vam bo povrnjena ob vrnitvi nepoškodovanega polnilnika oz.obračunamo pri nakupu!

Ta je tudi dobra komercialna fora. Itak ti je prodajalec dolžen vsak izdelek vzet nazaj in vrnit denar v roku 14 dni, če ga prineseš nazaj, brez da te sploh sprašuje, kaj je razlog.

Kolegu sem "izpraznjene" akumulatorje zbudil s ctekam ki jih lidl kao ni mogu nafilat. Maš opcijo klem ki so konstantno na avtu da vzdržuješ aku.

Tudi lidlov "zbudi" prazne akumulatorje s pulznim polnjenjem, samo moraš znat. Avtomatsko zazna, kdaj je akumulator preveč prazen in proba s pulznim polnjenjem, samo po kakšni minuti "obupa" in preneha s polnjenjem. tako, da ga moraš spet vklopit in ta postopek parkrat ponovit, potem pa pulzno polnjenje "zalaufa".

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 373
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

Ka

Kako ti rata z vilico v vtičnico pridet?

Sedaj sem se pa nasmejal  :umruodsmeha  :umruodsmeha  :umruodsmeha  :umruodsmeha  :crazy

P.S. če te strese že vilica poizkusi raje s šivanko ... se lepše zažge v kožo ... :hihi

:umruodsmeha :beer  :beer  :napaka  :umruodsmeha  :umruodsmeha  :umruodsmeha

Urejal Kung Fu Panda, 20.12.2018, 10:47.

:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

če je akumulator preveč prazen, pomaga če ga priklopiš na drug akumulator. S tem elektrika steče iz polnega v praznega. Seveda to ne smeš dolgo delat, tok da praznega polnilec zazna.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

@loty1825-vse vem, sem priklopil najprej na iskra poko polnilec toliko da je mal napetosti poslal notr potem pa je lidl prijel. Fora je da to ni bil en akumulator ali dva ampak jih je blo po deset ali več tako da si mi ni dalo več zajebavat, ctek-a priklopiš in greš ;)
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 464
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Seveda, butelj jaz, pri vseh različicah, ki sem jih gledal, nisem opazil, da je omenjeni BT treba dokupiti. Naparava nima veze z polnjenjem, ampak samo spremlja stanje akumulatorja.

Gre se pa za tale model. Sem moral pa v zgodovino, zdajle tudi sam nisem tega našel.

https://www.ctek.si/...-artikel-40-149

https://www.ctek.si/..._SLO_public.pdf

Pa še:

Se posipam s pepelom.Polnilec sem osebno prevzel pri dotičnem prodajalcu, pa mi ni omenil ne BT modula ne brezplačnega preizkusa...
Vzel sem pa ta model in lahko samo priporočam:
https://www.ctek.si/...-artikel-56-999
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 209
  • Avtomobil: e39 530iM

A je kakšna res preverjena varianta da prazen aku spraviš v pogon..

Mam enega "novega" 100ah, starega eno leto, itak založil garancijski list, pa je dlje časa stal in pameten polnilec ga noče "prjet"..

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 609
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Jaz sem že parkrat gledal tole Lidl/Hofer varjanto, smao se mi zdi da niso vsi tudi vzdrževalci. Ralično jih že v prospektu navajajo, enkrat samo kot polnilci, enkrat samo kot vzdrževalci. Plus vedno so se mi žice zdele nekam tanke, čeprav ko pogledam C-Teka ima isto dokaj tanke žice.

Delujejo tudi kot vzdrzevalci. In prav tako obnovijo akumulator - lahko potrdim kako bogo je po nakupu verglalal moja Aprilia (1000 cc V2, pa 12 Ah akumulatorcek neznanega proizvodnega datuma) - motor je obrnil do gornje mrtve lege, pocakal za pol sekunde, ko je premagal kompresijo pa je obrnil, in za naslednjo kompresijo je imel malo vec zaleta, potem pa je nekako slo, ampak nikoli nisem vedel ali bo vzgala ali ne, na poriv pa nisi tak bog, da bos tega hudica vzgal... Tudi po nekaj sto kilometrih voznje in "overnight" polnjenju ni bilo bolje. Po dveh mesecih vzdrzevanja pa vergla normalno, in se vedno deluje enako tudi danes, leto in pol kasneje - akumulator si je lepo opomogel.

Prejsnjo zimo celotno na vzdrzevanju (z nekaj pavzami ko sem ga rabil drugje), trenutno zimo prav tako. Deluje! :ok

A je kakšna res preverjena varianta da prazen aku spraviš v pogon..

Mam enega "novega" 100ah, starega eno leto, itak založil garancijski list, pa je dlje časa stal in pameten polnilec ga noče "prjet"..

Z nekaj minutami na butastem polnilcu da mu malo dvignes napetost, potem pa priklopi pametnega, in ga pusti nekaj dni, da le ta opravi svoje. Ce ne gre, ga pusti na butastem polnilcu kaksno uro ali dve, pa potem preklopi na pametnega. Ce se to ne gre, je verjetno kaksna celica v stiku, v tem primeru mu ni pomoci.

Urejal zok, 20.12.2018, 19:04.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 745
  • Avtomobil: BMW logicno

@loty1825-vse vem, sem priklopil najprej na iskra poko polnilec toliko da je mal napetosti poslal notr potem pa je lidl prijel. Fora je da to ni bil en akumulator ali dva ampak jih je blo po deset ali več tako da si mi ni dalo več zajebavat, ctek-a priklopiš in greš ;)

Pazi za ta iskra Poko polnilec, dobro skuri vso fino elektroniko v novejših avtih, sem sam enega meril z ociloskopom, in je tako slabo usmerjen, da za kak avto tipa Jugo, 101, stara Škoda je OK, za novejša vozila pa niti pomislite ne na polnenje, če prej ne odklopite plus klemo dol z vozila.....

Nasprotno pa sem meril tudi CTEKA 5A , pa ga ni problem prikljapljati na novejša vozila saj je odlično usmerjen.  

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.