Skoči na vsebino

E36 M42B18 ropot v motorju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 76
  • Starost: 27
  • Avtomobil: 318is coupe

Pozdravljeni. Imam nadležen ropot v motorju. Menjana je bila veriga ter napenjalec verige. Ko je motor hladen, ropota skoraj ni slišati, ko se pa segreje, je pa zelo nadležno:

https://www.youtube....h?v=3zGj03-KbmI

A so ventili ali je kaj drugega ?

Hvala in LP, Damjan

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 51 871
  • Starost: 39
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Morda dročniki? Jaz sem sicer imel M40, ampak je bil podoben zvok. Včasih malo omili zamenjava olja za kakšnega drugačnega.

Katero olje daješ not?

Je pa zanimivo da se ti bolj sliši ko je ogret, pri meni je bilo glasneje ko je bil hladen.

Urejal Nixxon, 02.02.2017, 11:25.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Morda dročniki? Jaz sem sicer imel M40, ampak je bil podoben zvok. Včasih malo omili zamenjava olja za kakšnega drugačnega.

Katero olje daješ not?

Je pa zanimivo da se ti bolj sliši ko je ogret, pri meni je bilo glasneje ko je bil hladen.

Mobil 10w-40. Kar precej se sliši ko je ogret ja.. Na dročnike sem tudi posumil, samo a ne bi moralo ropotati tudi ko je hladen ?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 51 871
  • Starost: 39
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Olje je pomoje dobro.

Ne vem, meni je najbolj ružil hladen, ko se je ogrel ali pa če sem malo pohodil gas potem je bil tišji, včasih zelo, včasih malo. Morda počakaj še na mnenje koga drugega, jaz kaj več izkušenj kot to nimam.

A to ko je ogreto se ti sliši če ga voziš normalno, al ga kaj bolj goniš? Ko se olje pregreje ob ožemanju je možno da se tudi začnejo oglašat.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Olje je pomoje dobro.

Ne vem, meni je najbolj ružil hladen, ko se je ogrel ali pa če sem malo pohodil gas potem je bil tišji, včasih zelo, včasih malo. Morda počakaj še na mnenje koga drugega, jaz kaj več izkušenj kot to nimam.

A to ko je ogreto se ti sliši če ga voziš normalno, al ga kaj bolj goniš? Ko se olje pregreje ob ožemanju je možno da se tudi začnejo oglašat.

Ne. normalno se vozim. Ok bom še počakal na drugo mnenje. Hvala ti zaenkrat.

Prikaži več možnosti

madeira36coupe
madeira36coupe

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Starost: 25
  • Avtomobil: e36 coupe, audi typ 81

Ste zamenjali samo verigo in napenjalec brez vseh vodil/drsnikov? Se je to pojavilo po menjavi?

Glede na zvok, sami ventili kot si vprašal ne morejo biti, lahko so dročniki. Je pa zanimivo kot je rekel Nixxon to je ponavadi pri hladnem...

Lahko tudi da ko se zagreje pade tlak olja, priporočam da zmerite če se ne ugotovi kaj druga  :) 

Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Ste zamenjali samo verigo in napenjalec brez vseh vodil/drsnikov? Se je to pojavilo po menjavi?
Glede na zvok, sami ventili kot si vprašal ne morejo biti, lahko so dročniki. Je pa zanimivo kot je rekel Nixxon to je ponavadi pri hladnem...
Lahko tudi da ko se zagreje pade tlak olja, priporočam da zmerite če se ne ugotovi kaj druga :)

Zamenjali smo samo verigo in napenjalec verige. Ropot je bil že pred menjavo.. Počakam še malo če se še najde kdo ki bi kaj vedel, če ne bom pa dal izmreriti tlak. Hvala ti.

Urejal windrop, 02.02.2017, 21:22.

Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 131
  • Starost: 35
  • Avtomobil: E36 323i, E30 318IS

Defintivno dročniki, sem imel na istem motorju enak zvok. Prvo minuto ali dve je bil tiho, potem je začel klepljati...Po menjavi je napaka izginila, pred menjavo sem kombiniral z različnimi gradacijami olja pa ni pomagalo...

Prikaži več možnosti

madeira36coupe
madeira36coupe

Začetnik

• Uporabnik

Škoda da nisi zamenjal vseh vodil, če ste že jemali narazen, problem je namreč v tadolgem vodilu ki je pri m42 motorju iz ˝pleha˝ in plastike katera dva se ščasoma ločita.
No vsaj pri mojem je bilo tak in sem zamenjal vse, vgradi pa se updejtano vodilo iz M44 ki je v celoti iz plastike. Zna tudi povzročati čudne zvoke ampak po videu sodeč ni to.

Sem mislil da se je to pojavlo po menjavi, zvok je res kod da bi bil dročnik. Sam še sicer nisem imel primera da bi mrzl bil tiho vroč pa klepal, zato nebom trdil da so dročniki.

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 670
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Nekje sem bral, da se dajo od nekega VWja drocnike vgradit, ki so lazji pa mislim da tudi cenejsi, pasejo baje direkt v M42. Sem pa pozabil kje sem tocno to videl. Zdj nevem kolko je to res.

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 121
  • Starost: 20
  • Avtomobil: Tak bel.. nemški avto

Na YT pokaže posnetek, ko ima 6cyl tak zvok.....

komentar je bil : ''poglej, če maš zategnjene svečke''..

Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Svečke niso. Sem jih zamenjal nedavno in so bile zategnjene. Sem naročil dročnike... Bomo videli. Upam da so :) Hvala še enkrat vsem.

Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Evo, menjal dročnike. Ropota še vedno...
Prikaži več možnosti

BMW331
BMW331

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Starost: 26
  • Avtomobil: e36 328i Coupe

Evo, menjal dročnike. Ropota še vedno...

kok te je pa pršla menjava?

Tiefer, breiter, lauter :bmw :mznak
Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

kok te je pa pršla menjava?

Sam sem si jih menjal... Dročniki okrog 110eu...
Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 730
  • Starost: 28
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Ok zdaj mogoče čisto mimo, tudi zvok se mi zdi drugačen ampak en tak zvok je meni delal ICV, tisto, ki je pod sesalnim kolektorjem, sam nevem če ni blo huje po čiščenju. Še enkrat pa se mi zdi da pri tebi ni to razn če toliko bolj ropota..

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 907
  • Starost: 32
  • Avtomobil: BMW

Si preveril ojnične oz. glavne ležaje? Ti motorji so imeli probleme z njimi.

Pa tudi ko menjaš dročnike jih moraš utečt da se nastavijo.

Urejal blackberet, 20.03.2017, 09:24.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Menjal sem le verigo, en drsnik ki je čisto spodaj in dročnike.
Danes sem malo bolj poslušal kje ropota. Najbolj se sliši desno zgoraj tam kjer je odmična gred/nokenvela za sesalne ventile. A je možno da bi to ropotalo ? Vprašam zato, ker imam doma komplet nokenvelo in ne bi rad brez veze menjaval če ni nobene možnosti da bi to ropotalo. Naj še enkrat napišem da ko je motor mrzel se ropot komaj sliši, ko je pa segret je pa katastrofa :)

LP

Urejal windrop, 20.03.2017, 19:19.

Prikaži več možnosti

madeira36coupe
madeira36coupe

Začetnik

• Uporabnik

Si se že prepričal če ima pravilen tlak olja pri delovni temperaturi?

Mogoče še ena ideja ki bi lahko pomagala pri identifikaciji težave, da mu zmeriš kompresijo mrzlemu in na delovni temperaturi... če bi bila kaka razlika

Druge ideje več nimam, če bi bilo kaj hujšega kot ležaj na ojnici ali poškodovan bat ˝piston slap˝ bi že verjetno zružil 

Kot si vprašal, sama odmična gred ne povzroča zvoka, če nisi opazo prekomerne obrabe zdaj ko si menjaval dročnike je nerabiš menjavat  :)

Prikaži več možnosti

windrop
windrop

Začetnik

• Uporabnik

Si se že prepričal če ima pravilen tlak olja pri delovni temperaturi?
Mogoče še ena ideja ki bi lahko pomagala pri identifikaciji težave, da mu zmeriš kompresijo mrzlemu in na delovni temperaturi... če bi bila kaka razlika
Druge ideje več nimam, če bi bilo kaj hujšega kot ležaj na ojnici ali poškodovan bat ˝piston slap˝ bi že verjetno zružil 
Kot si vprašal, sama odmična gred ne povzroča zvoka, če nisi opazo prekomerne obrabe zdaj ko si menjaval dročnike je nerabiš menjavat  :)

Ne nisem se izmeril. Vec kot polovico vijakov na pokrovu ventilov ne gre zategnit ker so se vijaki obrnili ze prejšnjemu lastniku... Opazil sem tudi da ko sem menjal tesnilo na pokrovu ventilov, je avto ugasnil 2 sekundi po tem ko se ga prižgal. Eno 3x je ugasnil, potem je delal normalno. Ko sem pa dodal na tesnilo pokrova ventilov še tesnilno maso, pa ne ugasa vec :)
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov