Skoči na vsebino

Kje se na Hrvaškem dobro je? (Istra, Kvarner, Dalmacija)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
88 odgovorov v temi
tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Ker večina Slovencev poleti počitnikuje na hrvaški obali sem se odločil, da odprem temo o njihovi gostinski ponudbi. Kljub temu, da Hrvaška velja za državo z bogato kulinarično tradicijo je tam dobro in ugodno jesti prava loterija. Sploh Istrsko gostinsko ponudbo že v 90% obvladujejo klani raznih Krasniqijev, Shaqirijev, Sulimanijev,...katerih poslovna politika je "nategniti" nevednega turista, ki v te kraje itak ne bo več prišel. Veliko gostincev dela samo v poletni sezoni in prav ti so v večini primerov najbolj problematični.

Torej, kje se na hrvaški obali je dobro in ugodno? Vabljeni k sodelovanju v temi. :ok

FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti

Proart
Proart
  • Uporabnik
  • Sporočil: 172
  • Avtomobil: R6

Gostilna Buščina v Buščini.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 767
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...samo, da dodam...niso samo Krasnichiji in podobni takši, so hrvatje isti, če ne še hujši...dva hrvata oširja bi se med seboj požrla za goste, kar med šiptarji nisem zasledil, ampak k njim me ne dobijo na drugo kot na sladoljed...
...če ne poznaš dobro gostilne te lahko hitro peljejo scat...sem večkrat videl ko so prodajali domače lignje, orade in drugo belo ribo švabom in iberhozarjem, ker Italijana in Sloven ca je malo težje nategnit, čeprav se ga da...lignji iz Falklandov, školjke skandinavske, ribe pa iz lidla...pa ne da nebi imeli predvsem domačih lignjev in tudi rib, ampak to vse pred sezono prodajo predvsem Italijanom za dobre pare...
...no in če je že tema...ko sem na Lošinju jem vedno samo v Delfinu, al pa v eni čez hrib, sem pozabil ime..

lp

joda

Urejal joda, 08.02.2017, 19:32.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • tomaž 320 je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 727
  • Avtomobil: Bmw

Ker je Pula kot moj drugi dom, lahko podam mnenja :) sicer vedno protestiram, ko poleti dvignejo cene, pridejo kelnerji slavonci in ostala drhal in mi pamet solijo...ampak očitno je treba nategnit vse ;)
Sladoleda se v Puli NE je, razen v Mc-u...so lani odprli tisti sladoled zarolani na plati, mogoče bo letos še.
Načeloma se izogibam morski hrani, ker te olupijo koliko si dolg in širok.
Baje je na tržnici odlična "fast food" ribica-moram letos probat.
Lani se je ponovno odprla Bunarina na Verudeli-spomini na otroštvo, vonj socializma-hrane pa žal nisem sprobala-bom letos, obljubim :)
Vse kar je okoli Foruma in na poti od Zlatnih vrat do tja, šiptarsko... Edino na Forumu je moj naj naj kafič "Cvajner"- tam se vedno z družbo dobivamo in celo poletje uživamo ob prijetnih toplih večerih. Lani sem pri pošti zasledila dve novi restavraciji, vendar ju nisem sprobala.

Za dobro pizzo in fajn porcijo "mješano meso na žaru"(z možem komaj pojeva eno) je fajn pizzeria in pivnica "Bulevar", na začetku bulevarja, seveda ;) imajo tudi dostavo in večkrat tudi pizze naročimo.

"Farabutto" na verudi-odlična restavracija, ok cene, vedno prej rezervirajte.

Čevapdžinica "Porat" na Vidikovcu- zelo fibi žar.
Čevapdžinica "Kod Kadre" blizu Arene-zelo fini žar
Pizzeria "Jupiter" malo višje od rive-dobra pizza plus slavni čevapi in pljeske od čapalije.

V kitajski (pri marini veruda) sem bila enkrat, par let nazaj...po spominu kar solidna čajniz.

V Vodnjanu je my favorite restavracija "Vodnjanka"- mnogo let med top 50 restavracij v CRO. Z možem naročiva predjed (domači pršut, sirčki, namazi), vsak svoje testenine (domači fuž, ravioli, njoki, pljukanci), sladico, kozarec vina- nikoli nisva plačala več od 210kn. Enkrat nas je osem jedlo, vsega vraga, meso, vina- račun 900kun.

Znanka je lastnica "Shanti"- raw food, vegansko, vegeterjansko.

"Sendvič klub" na verudi-midnight topli sendvič ;)

"Beer club" na verudi pri tržnici- baje super pivička in finger food(nisem sprobala, vedno polno)

Hum- konoba Kolinasi

Pri Pazinu- konoba Vela Vrata

Sigurno sem še kaj pozabila...

upam, da je še kakšen ljubitelj pule in dobim mogoče novi predlog za letošnjo pokušino ;)

Urejal Meerkat, 08.02.2017, 19:42.

Prikaži več možnosti
    • peropapero, tomaž 320, Jerch_ in 2 ostalim je všeč

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 564
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

Gostilna Buščina v Buščini.

odsvetujem....vcasih je to bila 1A gostilna, danes pa polomija...cene v visave za podpovprecno hrano, ambient je pa lep...

ce ze zelite odlicno gostilno v te kraje pol pa svetujem "OSTERIA VIVA" v Mariji na Krasu....na novo odprta...lastnik in kuhar Masterchef iz "Switzerlanda"

Prikaži več možnosti
    • magic man in Proart uporabnikom je všeč to sporočilo

Jani
Jani

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 360
  • Avtomobil: F11-525d, E85-2.5i

Konoba Sime Krk. Jih ni boljsih skampov z zelenimi rezanci dalec naokoli
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 983
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Da še dodam za Pulo = če se komu zalušta FUL dobrega smoothieja, dobite ga na glavni sprehajalni ulici dokaj blizu tržnice. Lani so začeli ponujati še pasji sladoled brez vseh dodatkov, recepta niso želeli izdati, ker je kao poslovna skrivnost.  :laugh  Sem ga poskusila, preden sem ga dala Gobanu in je bil kar okej okusa.  :mljask

Prikaži več možnosti
    • Meerkat je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

@Istrijan, kaj bi pa priporočal na območju Umaga in Novigrada?
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 564
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

kot sem prej napisal....Osteria Viva v Mariji na Krasu...in gostilno Kopar v Umagu...drugih pa osebno ne bi priporocal, zaradi izkusenj.....btw. zivim v te kraje :)

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Da še dodam za Pulo = če se komu zalušta FUL dobrega smoothieja, dobite ga na glavni sprehajalni ulici dokaj blizu tržnice. Lani so začeli ponujati še pasji sladoled brez vseh dodatkov, recepta niso želeli izdati, ker je kao poslovna skrivnost.  :laugh  Sem ga poskusila, preden sem ga dala Gobanu in je bil kar okej okusa.  :mljask

Hmmm, a je to na tisti ulici vis a vie Mc-a ali če bi šla od tržnice nazaj proti mestu po enosmerni cesti? Je taka bio štacuna?
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Jao, ko bi ti znala povedati. V bistvu je ta barček nasproti Benettona, če ti kaj pomaga.

Prikaži več možnosti
    • Meerkat je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Jao, ko bi ti znala povedati. V bistvu je ta barček nasproti Benettona, če ti kaj pomaga.

Aaa zdaj vem kje si, na flanatičkoj, tak majhen "smootie bar" :) sprobam letos :ok
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Np. A mi lahko pomagaš locirati sendvič bar, ki si ga pohvalila? Po možnosti z Google Maps?  :ok2

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Np. A mi lahko pomagaš locirati sendvič bar, ki si ga pohvalila? Po možnosti z Google Maps? :ok2

Na cesti proti lungo mare, nad stadionom so nižji bloki :)

https://www.google.s...4757cc?hl=en-usIMG_6423.PNG
Upam, da link dela :)

Urejal Meerkat, 08.02.2017, 20:38.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Tenkju veri mač. Škoda, da je tako izven centra.  :frown

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 274

Johnson v opatiji, oz icici so ze tam. Dobro, drago, rezervacija obvezna. Poudarek na morski hrani.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Tenkju veri mač. Škoda, da je tako izven centra.  :frown

V centru, nasproti benettona ampak v drugo smer, je mlinar cafe, fajn sendviči :) sendvic klub je res bolj fast food (sicer imajo tudi pljeske in "fit krožnik" ;) ), če si kdaj na morju v puli, namakanje na lungo mare potem pa gor na sendvič :)
Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

V Novigradu Bonazza.:ok
Drugače pa poleti velikokrat jemo odlične kalamare v Aurori v Maredi.:ok

Urejal tomaž 320, 08.02.2017, 21:55.

FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Mlinar cafe, zacahnjeno. Veš, kaj, pripeljemo se z Rabca in dan izkoristimo za šetanje po Puli. Ker zajtrka navadno ne jem, po prihodu glih postanem lačna.  :-D

Ps: shopping je najs v Puli, sploh ona trgovinica s hrvaškimi cotami na poti od arene do centra.  :mljask

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Mlinar cafe, zacahnjeno. Veš, kaj, pripeljemo se z Rabca in dan izkoristimo za šetanje po Puli. Ker zajtrka navadno ne jem, po prihodu glih postanem lačna.  :-D

Ps: shopping je najs v Puli, sploh ona trgovinica s hrvaškimi cotami na poti od arene do centra.  :mljask

A ok :) če na še kaj okusnega naletim, sporočim :)
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč