Skoči na vsebino

Odnos trgovin do kupcev (Mercator, Spar, Lidl, Tus, Hofer, Eurospin itn...)

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
102 odgovorov v temi
Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 649
  • Avtomobil: VW Passat CC

sicer moji bližnji ne delajo v raznih hoferjih,lidlih ,merkatorjih....ampak še enkrat si preberite kaj ste napisali..kdo je pol tu nestrpen ?????bi vas dal na blagajno za 8 ur pa da vas vidim..v lidlu baje ša na wc ne morejo...vi pa ja jamrate za par minut..lepo vas prosim..pri vsakem poklicu se moraš postaviti v njihovo kožo pol pa jamrati....navsezadnje je na blagajni ČLOVEK...eni so hitrejši eni počajsnejši.... pa prijetno čakanje pred blagajnami....upam da se malo zamislite ....

Hitrost na blagajni nekateri razumemo kot konkurenčno prednost trgovca. Nekaterim drugim paše pa mal spat v vrsti....smo si pač različni. Koliko so prodajalci plačani in kakšen urnik imajo pa mene kot potrošnika ne zanima. Imamo za to ržavo da poskrbi za neke standarde in prepreči ali kaznuje kršitve.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 621
  • Avtomobil: srebrni traktor

Ker si ze toliko domacina bi lahko vedel DA NI MERCATOR CENTER SISKA PAC PA SO TAM DRAVLJE!!! Mercator center DRAVLJE! Na to sem pa tako alergicen! Kot bi rekel, da so fuzine na vicu ali grosuplje na dolenjskem!! Grrr

...

NAUČI I ZAPAMTI:

MERCATOR CENTER LJUBLJANA, c. Ljubljanske brigade 33, Šiška, je enako

MERCATOR HIPERMARKET LJUBLJANA ŠIŠKA, c. Ljubljanske brigade 33. :) 

Grrr

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 542
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

https://www.google.s...mercator center

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 430
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Hitrost na blagajni nekateri razumemo kot konkurenčno prednost trgovca. Nekaterim drugim paše pa mal spat v vrsti....smo si pač različni. Koliko so prodajalci plačani in kakšen urnik imajo pa mene kot potrošnika ne zanima. Imamo za to ržavo da poskrbi za neke standarde in prepreči ali kaznuje kršitve.

Če si pri blagajni kot pri tetrisu na level 9, ni fajn. Mal cajta človek že rabi, da tiste stvari zloži v cekar. Ne moreš kar tako zmetat noter, da tiste mehkejše artikle na dnu vse zmečkaš.
Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: e90 320d

Nisem prebral cele teme, mogoče je že kdo napisal. Lidl,Hofer...Blagajne so normirane... ;) Zato se 'prodajalcem' mudi.. :)

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 649
  • Avtomobil: VW Passat CC

Če si pri blagajni kot pri tetrisu na level 9, ni fajn. Mal cajta človek že rabi, da tiste stvari zloži v cekar. Ne moreš kar tako zmetat noter, da tiste mehkejše artikle na dnu vse zmečkaš.

ja sej pač pohitiš,...če si že prej zložiš ta težke spred, lahke zadi gre  čist ok vse v vrečke,..če kaj zaostajaš pač ona  počaka mal,..da bi pa zaradi tega hitenja v voziček zlagal in še enkrat v vrečo mi pa na kraj pameti ne pade,....

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Dravlje so naselje v Šiški,tako kot je savsko naselje,BS3,Zupančičeva jama...za Bežigradom.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 996
  • Avtomobil: F31

btw mercator ti zastonj pripelje robo domov... naročiš preko neta, plačaš, še najboljšo zelenjavo ti dajo, zato da jim ni treba hodit dvakrat... :) drugače ima pa hofer najboljši price/performance...

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 382
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Jaz 95% potrebščin kupim v Lidlu od hrane do deodoranta in wc papirja, v Hofer grem 1x na mesec, po majonezo in salamo, po alkohol v Špar in položnice plačujem v Mercatorju. Tuš se mi je zelo zameril in grem tja zgolj po nesreči 1x letno max. Medtem ko Eurospin 1x na 5 let.

Sam imam tudi malo bolj dodelan sistem zlaganja v vrečko in v lokalnem Lidlu kjer normirane delavke hitijo na blagajnah zelo rad še hitreje zlagam, da potem jaz njih čakam.

Že na trak si zadeve zložim po teži in obliki na zadnje pa kaj kar se stehta, med tem sežem po denarnici, dam €€ in zbašem do konca v vrečko. Pol pa če sem dobre volje ko mi daje drobiž in me začudeno pogleda kako sem že vse pospravil ji jaz vržem še en zdolgočasen fejs kot da se ona ful vleče :rolleyes

Sem pa zaposlen v enem od teh večjih trgovcev in od pričetka zaposlitve sem še toliko bolj pozoren na prav vse stvari, ki se dogajajo v trgovinah, od zaposlenih do izdelokov in same trogovine pa tja do samih strank, ki te trgovine obiskujejo.

Svaka čast tistemu, ki je zadovoljen delat v trgovini. Sem bil še na enem razgovoru v konkurenci pred to zaposlitvijo in nekaj, kar me najbolj preseneča je kakšni imbacili zasedajo višje položaje teh dejansko velikih tujih firm. Skozi čas sem tudi to pogruntal kako tej pajaci tja pridejo tako, da bom svojo kariero definitivno počasi zaključil. Se zavedam, da živimo v dobi suženjstva pardon kapitalizma ampak nekje pa vseeno so neke meje. Ampak to je pa že tretja debata :)

Urejal e-masteR-39, 12.02.2017, 23:51.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Sužnji smo vsi razen 1% to je jasno že od pamtiveka :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 153
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

btw mercator ti zastonj pripelje robo domov... naročiš preko neta, plačaš, še najboljšo zelenjavo ti dajo, zato da jim ni treba hodit dvakrat... :)

Ma ja, kaj ne poveš?  :eek Bom prečekiral...

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 153
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ker si ze toliko domacina bi lahko vedel DA NI MERCATOR CENTER SISKA PAC PA SO TAM DRAVLJE!!! Mercator center DRAVLJE! Na to sem pa tako alergicen! Kot bi rekel, da so fuzine na vicu ali grosuplje na dolenjskem!! Grrr

Motis se!! Slovenscina je POGOJ!! za pogodbo o zaposlitvi! Ti si navadni hinavec. Hans v celovcu te niti priblizno ne bo zaposlil, ce ne govoris nemsko. Mi tukaj pa toleriramo vse! Sam sem 5 let nazaj izgubil siht, ker se nisem dal jebat bosancem na sihtu! Zato se speljite v bosno pa tam kokodakajte v slovenscini, ce imate jajca. Pa ne boste, ker tricetrt kretenskih slovencev se pri nas govori v srbohrvascini s priseljenci in so na to celo ponosni ceprav je to ogromna napaka!

Nimaš pojma, Mercator je v Šiški.

Kar se tiče jezika pa mislim da se o tem s tabo ne splača prepirat, ker to ne vodi nikamor.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك!

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 539
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz osebno sem eden tistih ki ima na blagajni rad hitrost, od pogovora če sem in tja izmenjamo kak stavek mi je kul, ne bi pa šel v neko debato, že tako po naravi nisem ravno zgovoren. V moji okolici imamo dokaj pestro izbiro trgovin, mogoče od tistih vsakdanjih nam "manjka" samo Tuš (je v sosednjem Lahaccu :-D ), ampak ga po pravici povedano ne pogrešam.

Špar - dobra trgovina, hitre hitre blagajne, pri katerih me edino moti da mora za vsako bedarijo zraven uletet blagajničarka in potrdit da sem polnoleten, pa da sem uporabil kupon,... Drugače pa sam vmesnik hitre blagajne kar dober, površina za odlaganje ravna da lahko vse naložiš. Ponavadi se klasični blagajni ognem, če pa že grem nanjo pa nimam nekih pripomb. V njem nakupimo kar nekaj stvari, edino pri mesarju je odvisno kdo dela, je žena zelo alergična na kvaliteto mesa in ve kateri mesar ji bo ustregel in katera mesarica ne. Ker je manjši Špar ni tako veliko izbire.

Hofer - enak kot povsod, kot ste že napisali so hitri na blagajni kar mi je všeč, pa layout trgovine ne spreminjajo kar me recimo moti pri Mercatorju ali Šparu. Parking vedno fraj.

Lidl - skoraj bi lahko dal copy/paste Hoferja, tukaj pogosto kupimo kruh in ostale stvari, blagajne hitre, če je na blagajni kateri od tipov gre po navadi še hitreje. :-D

Mercator - good god. Je kao Merkator center, ampak majhen in z zelo omejeno izbiro izdelov. Prodajalke, o groza. Na navadni blagajni počasne, enkrat sem bil tam pomoje 10 minut ker se niso znale zjasnit glede cene enega artikla, hitre blagajne pa tudi niso nek biser. Itak je tista rostfraj stopničasta kompozicija obupna in nimaš kam kaj zložit (nerad jemljem stalno nove vrečke in imam ponavadi svojo platneno zraven), obenem je pa še vmesnik obupno počasen. Trgovina, ki se je izogibam in grem vanjo samo če drugje česa nimajo. Pa po -25% na alkohol, pa še tam moraš vzet kar ni v super akciji, super duper akciji, odlični super duper akciji in podobno.

Od ostalih večjih trgovin v Ljubljani:

Leclerc - zelo dobra ponudba marsičesa, od veletrgovcev največja izbira žganih pijač, pogosto zanimive akcije za najrazličnejše stvari. Velika ponudba sirov, imajo najboljše čokoladne ježke. Parking: meh, tako-tako. Blagajna: une gospe so kao hostese in najbrž zato bl fensi, al kako. V praksi to pomeni da so rahlo počasnejše.

Interšpar Vič - povečana varjanta našega lokalnega Špara, podobna ocena, blagajne kar dobre, ne prepočasne.

Citypark Špar - od zadnje prenove mi gre layout na živce, nikoli ne vem kje kaj je in se lovim, zato se mi je s tega vidika zadeva rahlo zamerila. Velik plus je prenovljena garažna hiša, ki je res na nivoju.

Mercator Šiška (al kakorkoli ga že hočete imenovat, saj vemo katero stavbo mislimo) - od zadnje prenove tudi ta meni ne ustreza tako, je kao bolj fensi in izgleda kul, ampak izdelke pa težje najdem. Kljub temu imajo kar široko izbiro, so mi pa malo s poti in nisem pogosto tam. Blagajne kar hitre, avtomatske pa vseeno ne tako dobre kot pri Šparu. Parkirna hiša je sicer plus, samo so parkingi prav obupno ozki, pa nimam ravno velikega avta. Tako da niti ne morem zamerit folku ko parkira čez dva parkinga.

Sicer pa sem slišal da so menda Hoferjeve trgovke dobro plačane vendar da imajo en kup nekih normativov in so pod velikim pritiskom celi čas.

Hja, plača ni tako majhna, oddelajo pa en kup enih ur, delajo včasih do 11h zvečer, tako da če bi jim poračunal v plačo še vse nadure bi videl da je plača vseeno dokaj nizka.

Self service blagajne zakon. Zadnjic sem stopal. 1min 40 od doma do barcafeja in nazaj. In vmes ne rabim nikogar pozdravit. Neprecenljivo :ok2

Pol praviš da se še za šiht dost nagovoriš. :-D

Urejal Nixxon, 13.02.2017, 09:36.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Fajn bi bilo če se debata fokusira na trgovine ne pa na kregarijo med dvema Jernejema. BMWslo kot tak je močno google orodje za slovenski jezik in pridobivanje informacij, in ne dvomim, da je kakšna odgovorna oseba pri kateremu od trgovcev danes zjutraj že dobila link do te teme.

Zanimiva debata je tudi zelenjava v teh trgovinah. Pri Hoferju zadeve z najbolj potrošnimi zadevami (paradižnik, paprike ipd) kvaliteta najbolj niha. Ni to zdaj čisto negativno, ker imajo na svoj dan tudi top zelenjavo ki jo lahko najdeš po trgovinah. Spar se mi zdi nekako najbolj konsistenten v svoji (ne in)kvaliteti.

Drugače pa sem že zdavnaj rekel, da bom začel malce čekirati tisto kar pri nas najbolj gre, po trgovinah. Recimo, čisto dober primer so bila granatna jabolka iz Turčije ki so bila v Hoferju na komad, v Mercatorju pa na kile. Pod črto je bilo na koncu tako, da si za isti denar, dobil 2x več istega blaga v Mercatorju kot v Hoferju. In obratno z bučkami, kjer si dobil v Hoferju precej več.

Morda se sliši smešno, ampak pri tem obnašanju do kupcev kot da so ovce, imajo tisti "škrtuhi" ki spremljajo iste/podobne artikle po večih trgovinah še kako prav. Očitno trgovine igrajo na žogo, da če si prišel po paradajz, da boš verjetno vzel tudi bučke ali jabolka.

Čisto pri nas, 4 članska družina, gre precej bučk, granatnih jabolk, paradižnikov itn. Debata se lahko sliši smešna, a če pazim (kar še ne, bom pa najverjetneje začel), vidiš da lahko hitro noter stegneš za kakšen vikend izlet na morju, kajti to so artikli kjer kvalitetni produkti v trgovinah varirajo med 3-7 € kg. In kila je takoj.

Podoben nateg je Barilla. K sreči je vsaj en privilegij biti blizu meje z Italijo. Barilla se giblje za normalno robo (Fusili ipd), nekje 0.9-1.2 € po naših trgovinah. Seveda, če kupuješ enkrat vsake toliko oziroma za sproti ne boš nikoli pogruntal koliko izgubljaš pri trgovcu. Čez mejo v trgovini stanejo 0.4-0.6 €. Grem vsake 3-5 mesecev tam, za 30 € napolnim prtljažnik in sem jih vsaj še 30-40€ prihranil. :ok

Urejal Pepsi, 13.02.2017, 09:41.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 288
  • Avtomobil: BMW E21 327i E36 323ti

problem mercatorja in počasnosti blagajn je samo v tem ker si nenehno zmišljujejo nove akcije, kombinacije artiklov, popuste, funkcionalnosti,...in to vse tiščijo na N let stare blagajne, žal je hitrost s tem pogojena saj ni osnovne logike kako naj dostopa blagajna v milisekundi do 2 mio podatkov o artiklih, popustih...

Prikaži več možnosti

token
token

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 557

Une self-service blagajne so top shiat. Folk se jih dokaj izogiba, tko da skor nikol ne cakam da pridem na vrsto, pa se vrecke dobim zadjabe (ceprav, priznam, sem kontradiktoren sam seb, ker sem proti tem plasticnim vreckam za vsako kurcevo malenkost).

V Lidlu in Hoferju bi lahko pustil kasn radio, da mal pokrijejo tisto morbidno tiho atmosfero, kot da smo na pokopalsicu al muzeju.

Une poloznice na kasah so tut jao majko.

Ampak v nacelu sem strpen, res se ne sekiram tut ce cakam 5min za ene cigumije. Nam se ubistvu samo navidezno mudi nekam in smo posledicno tut nagonsko zatezencki ce je treba 2sec dlje cakat kot smo vajeni. Vsem se mudi prit domov posest svojo debelo guzurino in przgat TV al internete.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

problem mercatorja in počasnosti blagajn je samo v tem ker si nenehno zmišljujejo nove akcije, kombinacije artiklov, popuste, funkcionalnosti,...in to vse tiščijo na N let stare blagajne, žal je hitrost s tem pogojena saj ni osnovne logike kako naj dostopa blagajna v milisekundi do 2 mio podatkov o artiklih, popustih...

V Mercatorju morajo obvezno modernizirati blagajne da bodo brezstične povsod. To konkretno pospeši potek dogodkov na dnevni ravni.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 539
  • Avtomobil: Rdeča raketa

OK, bom napisal še ene izkušnje, sicer ni prodajalna kot taka, ampak glede na to, da zadnje čase prodajajo tam vse od čigumijev do revij in kulijev, bom vseeno. Pošta Slovenije. :napaka

Izogibam se jih kot hudič križa, ampak včasih ne gre mimo. Referentke/prodajalke/... so res poden. Počasne, neiznajdljive, nikoli ne najdejo stvari. Gužva, tudi če je ni, v bistvu je. VEDNO čakaš ko budala. In potem so še šli naredit vrhunsko bedarijo da so skenslali "samo za pošto" šalterje, sedaj so vse univerzalci in potem čakaš ko budala ko prinese kak upokojenec cel šop položnic za plačat, pa loto pa ne vem kaj še vse. :damn

Najbolj sem vesel ko pridem tja in delajo tam študenti, ponavadi poleti, takrat vem da bo zadeva šla dokaj hitro skozi.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

OK, bom napisal še ene izkušnje, sicer ni prodajalna kot taka, ampak glede na to, da zadnje čase prodajajo tam vse od čigumijev do revij in kulijev, bom vseeno. Pošta Slovenije. :napaka

Izogibam se jih kot hudič križa, ampak včasih ne gre mimo. Referentke/prodajalke/... so res poden. Počasne, neiznajdljive, nikoli ne najdejo stvari. Gužva, tudi če je ni, v bistvu je. VEDNO čakaš ko budala. In potem so še šli naredit vrhunsko bedarijo da so skenslali "samo za pošto" šalterje, sedaj so vse univerzalci in potem čakaš ko budala ko prinese kak upokojenec cel šop položnic za plačat, pa loto pa ne vem kaj še vse. :damn

Najbolj sem vesel ko pridem tja in delajo tam študenti, ponavadi poleti, takrat vem da bo zadeva šla dokaj hitro skozi.

Res je, meni je tudi prava muka it na pošto, nevem, če sem že kdaj doživel normalen odnos na pošti...Zdolgočaseno, ponavadi brez pozdrava, skratka katastrofa.

Zaradi teh položnic, se jaz predvsem izogibam nakupovanja v tušu... Že itak nimajo avtomatskih blagajn, potem pa čakaš kot kip 10 min, da pred tabo nekdo plača 30 proklemanih položnic. Da bi vsaj bilo odprtih več blagajn, pa bi šel do tistih, kjer ni možno plačat položnic. Ampak ne...v MB planet tuš recimo je do sedaj vedno, ko sem prišel, delovala samo ena normalna blagajna in ena hitra...od 15 cmon :damn

Jaz grem ponavadi V Hofer ali Lidl in Spar. Občasno po kaj skočim tudi v Leclerc (dejansko pri njih dobiš največ nazaj na kartico)....

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

To plačevanje položnic gre tudi meni na živce ... tudi na bencinskah ... ne vem kateri butelj se je to spomnil uvest. Pošte so pa itak katastrofa ... vsakič, ko moram po kakšen paket tja, se mi kr megli, pa še delavnike nimajo čisto nič prilagojene sedanjosti.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.