Skoči na vsebino

Hladne zavore cvilijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 455
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Bmw ;)

Zivjo.
Mene pa zanima ali je res "normalno", da M zavore cvilijo, ko rahlo zabremzaš ampak samo kadar so hladne???
Avto ima sele 15tkm.

Hvala za odgovore.

Pripete slike za predogled

• 20687211129_96746d9103_b.jpg

Urejal Strmac318, 17.02.2017, 06:57.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 926
  • Starost: 35
  • Avtomobil: viking

Po moje ne. Ampak ce ti je kaj lazje pri porsuh tudi cvilijo :ok2

Kaj pa google pravi?
It's not where you go, it's how you get there!
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 510
  • Starost: 41
  • Avtomobil: F11 520 dA

mislim da ni normalno. Očitno je nekaj narobe z ploščicami oz diski. Lahko poskusiš z utekanjem zavor, kot ga predlaga Gerchy ali pa se zapelješ na servis in naj menjajo.
Zavore so vsekakor za zaviranje in se jih ne sme šparat:)

Predvidevam, da avto ne voziš zavoram primerno in od tu prihaja vzrok za cviljenje. Zavore, se že po sliki vidi, da ne delajo tega, za kar so namenjene, saj površina ni gladka, ampak kosmata oz korodirana.

Urejal tudjstgamam, 17.02.2017, 07:40.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Starost: 37
  • Avtomobil: E30 320i, E46 320iT

Pa ti cvilijo samo zdaj, ko je hladno zunaj ali tudi poleti?

Za M zavore sicer ne vem, ampak odvisno od materialov, bi znalo bit cviljenje normalno. Meni recimpo ATE ceramic ploščice samo kadar je temperatura pod 0°C prva tri ali štiri zaviranja rahlo cvilijo. Lansko zimo sem imel druge ploščice in tega problema ni bilo. Tako, da očitno je lahko kriv material ploščic. Možno, tudi, da do tega ne pride zaradi temperature, ampak zaradi soli, ki se nabere na ploščicah v kombinaciji z nekaterimi materiali ploščic.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 497
  • Starost: 31
  • Avtomobil: OOOO

Kolegove performance na e82, so vedno malo cvilile, ko se je zaviralo zelo na rahlo- recimo malo klancka in stojis na semaforju pa skoraj cisto spustis zavore, ravno da avto zacne lezti. Malo bolj je bilo to obcutit ko so bile mrzle. Ob normalni uporabi skoraj neslisno, vroce pa popolnoma neslisno.
Sel je vprasat zakaj temu tako in so mu pac rekli da zaradi tipa ploscic. Ce bi ga motilo so ponudili menjavo ploscic v garanciji ampak fant se ni sekiral in jih je vozil dalje. Mene osebno ni motilo, bi pa me- ce bi bil razlog kaksen zagozden kamencek ali pa ce bi zaznal slabsi oprijem itd
Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolegove performance na e82, so vedno malo cvilile, ko se je zaviralo zelo na rahlo- recimo malo klancka in stojis na semaforju pa skoraj cisto spustis zavore, ravno da avto zacne lezti. Malo bolj je bilo to obcutit ko so bile mrzle. Ob normalni uporabi skoraj neslisno, vroce pa popolnoma neslisno.
Sel je vprasat zakaj temu tako in so mu pac rekli da zaradi tipa ploscic. Ce bi ga motilo so ponudili menjavo ploscic v garanciji ampak fant se ni sekiral in jih je vozil dalje. Mene osebno ni motilo, bi pa me- ce bi bil razlog kaksen zagozden kamencek ali pa ce bi zaznal slabsi oprijem itd

To je to.
Točno to si napisal kar me moti.
Zgleda da se ne rabim sekirat...
Prej navadit ;)
Hvala fantje!
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 706
  • Starost: 30
  • Avtomobil: E39 530 iA

Ko sem se nekaj mesecev nazaj zapeljal z M4, so zavore cvilile ja, pa so bile navadne. Za keramiko mi je jasno, da cvilijo neogrete, za navadne pa nisem vedel. Ampak na tej M4 so cvilile ja.

Urejal sssimon, 17.02.2017, 10:29.

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko sem se nekaj mesecev nazaj zapeljal z M4, so zavore cvilile ja, pa so bile navadne. Za keramiko mi je jasno, da cvilijo neogrete, za navadne pa nisem vedel. Ampak na tej M4 so cvilile ja.

Baje čeljusti drugače prijemajo kot pri navadnih ... in zato ...

Ne vem ..
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 274
  • Avtomobil: alpsko mleko

DA, je normalno ob kombinaciji hladnega vremena in vlage v zraku ter nežne vožnje.

Ogrej ga in ga pelji na plac, kjer boš lahko parkrat sunkovito ustavil. Če problem ne izgine, pa k pooblaščencu. 

Ps: na moji F30 je v največjem mrazu vse tulilo in cvililo. :lmao Sem ga dala cimru v obdelavo, zdaj štima. :lmao

Urejal anita_a, 17.02.2017, 15:59.

Zgledni forumaški dirkač ob zaviranju v sili poleg skrbi za sopotnico zavira še z motorjem in double-clutcha navzdol. Po mojih neuradnih, a zanesljivih informacijah z omenjenim režimom zavorno pot skrajša za vsaj 50 odstotkov.    :gay

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Naj gre u p.m. skor sem razbil avto danes ker nisem hotel narahlo zabremzati ker bremze cviljijo cedalje bolj in me je sram tako zabremzat ... potem pa kar naenkrat stojijo pred menoj jaz pa telečje oči in na polno po bremzi.

posebno pri rahlem zaviranju in ko so hladne ...

To ni normalno..

Tako piskajo mestni avtobusi in Peugeoti zdej pa se moj ;)

Razocaranje je precejsnje..
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 497
  • Starost: 31
  • Avtomobil: OOOO

Menjaj ploscice pod garancijo.
Ali pa pojdi na prazno ravno cesto in 3x zapored bremzaj od 150 do 30km/h in potem nadaljuj voznjo se par km brez zviranja in obvezno brez stanja v koloni na zavori.

Ce bo po tem tretmwju se vedno cvililo zahtevaj menajvo.
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 980
  • Avtomobil: BMW 2.0, 1/2 3.0

Na prvi sliki je vidno ob robovih dost usledline, tako da probaj še s čistilom za zavore malo pošpricat diske in zavorne ploščice potem pa z vapom sprat. Cirka 3 lete nazaj sem imel navaden avto z navadnimi zavorami, ki so mu zavore cvilile vendar sem zavore redko uporabljal. Sedaj drug avto z športnimi zavorami in ne cvilijo nič, res pa je da so vsako vožnjo na polno v uporabi in bremzam ogromno. Za zavore pravijo da če jih premalo uporabljaš da jim delaš več škode kot koristi in mogoče ti zato cvilijo.

Urejal ovseni_kosmiči, 07.03.2017, 23:35.

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Menjaj ploscice pod garancijo.
Ali pa pojdi na prazno ravno cesto in 3x zapored bremzaj od 150 do 30km/h in potem nadaljuj voznjo se par km brez zviranja in obvezno brez stanja v koloni na zavori.
Ce bo po tem tretmwju se vedno cvililo zahtevaj menajvo.

Sem probal ...tolk da me je kr srce bolelo.
Bom videl popoldan kaj bo ko bom imel spet priliko.
Javim.

Na prvi sliki je vidno ob robovih dost usledline, tako da probaj še s čistilom za zavore malo pošpricat diske in zavorne ploščice potem pa z vapom sprat. Cirka 3 lete nazaj sem imel navaden avto z navadnimi zavorami, ki so mu zavore cvilile vendar sem zavore redko uporabljal. Sedaj drug avto z športnimi zavorami in ne cvilijo nič, res pa je da so vsako vožnjo na polno v uporabi in bremzam ogromno. Za zavore pravijo da če jih premalo uporabljaš da jim delaš več škode kot koristi in mogoče ti zato cvilijo.

Slika je simbolična ;)

Urejal Strmac318, 08.03.2017, 05:22.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 274
  • Avtomobil: alpsko mleko

:confused  Pelji na servis in poročaj. 

Zgledni forumaški dirkač ob zaviranju v sili poleg skrbi za sopotnico zavira še z motorjem in double-clutcha navzdol. Po mojih neuradnih, a zanesljivih informacijah z omenjenim režimom zavorno pot skrajša za vsaj 50 odstotkov.    :gay

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik

Dons pa nič nobenga čudnega zvoka cviljenja je pa res da je bil včeraj temeljito opran na domačem dvorišču ;)
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov