Skoči na vsebino

Okvara 2002 E65 Logic7

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Starost: 33
  • Avtomobil: e60

kaj je narobe s to ki je na avto netu?

niso kataloške enake al ni stestirana?

lp

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 215
  • Starost: 38
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Logic 7 od e60/61 ne pase v e65.

Razen ce je na avtonetu se katera druga od e65.
Oglasa ne najdem.

Lp.

Urejal dragan klep, 26.04.2017, 17:28.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 204
  • Starost: 31
  • Avtomobil: BMW E46

Si našel kakšno rešitev?
Jaz sem na netu našel to: http://www.bmwlogicseven.com/?p=3706

Ima kdo kontakt od tistega, ki popravlja Logic7 enote?

Je kdo predelal zadevo v aftermarket (drug procesor + ojačevalec)?
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem kupil rabljeno z izpravno software plato in manjšim defektom končne na woofer enoti... To bom dal zdaj zamenjat po sistemu kot na zgornjem linku katerega sem tudi sam našel že pred časom. Zadeva se uredi cenovno za cca 300eur in je narejeno kot mora bit. Izhodni tranzistorji na hladilnih rebrih priviti na ohišje + menjava ventilatorja po potrebi.

Enako sem dal naredit tudi ASK enoto...

LP

D.

Urejal dragan klep, 01.08.2017, 21:03.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Logic7 in ask ti poservisira avtoelektronika Črnuče..... Andraž...

tel: 041 895 308

LP

D.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala!
Pri meni se občasno pojavi hreščanje/pok v sprednjem levem zvočniku, domnevam da je kriv ojačevalec. Se bom obrnil na ae.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala!
Pri meni se občasno pojavi hreščanje/pok v sprednjem levem zvočniku, domnevam da je kriv ojačevalec. Se bom obrnil na ae.

Pok v prednjem zvočniku ni krivda ojačevalca logic7 pač pa cd/radio enote ASK.... ASK žene zvočnike spredaj v vratih in zadaj na polici....

Logic7 žene center + wooferja + zvočnike v zadnjih vratih...

LP

D.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Si prepričan, da ojačevalec ne žene prednjih zvočnikov? Danes sem vzel ojačevalec ven in opazil, da je do ojačevalca optika, iz ojačevalca pa gredo kabli naprej v zvočnike. Vse sem očistil s kontakt sprejem in poskušal malo premikati kondenzatorje, pa ne odkrijem napake. Če ima kdo za posoditi Logic7 brezhiben ojačevalec, da lahko izločim napako, dobi za pivo
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja. Sem prepričan, zadevo kaj se tiče ASK, Logic7, Navi, tel modul in samo kom modul imam naštudirano da potankosti.

Točno vem kako postopat pri okvari in odkrivanju krivca okvare, v primeru da se zvok samo prekinja na določen čas.,

Optiko se da brikat, to pomeni da odklopiš domnevnega krivca z obvodom optike in poslušaš......

Kondenzatorjev se ne premika, ker jih lahko uničiš....... V kolikor nimajo napiohnjenih kapis so še dobri, da pa se jih tudi izmerit v multimetrom.

V tvojem primeru je verjetno fuč eden od izhodnih močnostnih tranzistorjev.... ali v ASK enoti defekten ojačevalec, ali pa v Logic 7 enoti defekten ojačevalec.

V kolikor zvoka sploh ni, ali se pojavlja pokanje v zvočnikih potem je tako kot sem napisal, ASK žene prednje zvočnike in zvočnike na zadnji polici, Logic 7 žene zvočnike zadnjih vrat, oba wooferja in center zvočnik....

LP

D.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je, upam da bova še komu v pomoč.

Sprednje zvočnike v vratih in tiste na zadnji polici poganja ASK, vse ostale pa ojačevalec.

Glede odprave napak je ogromno opisanega na spletu. Obstaja repair kit tako za Logic7 ojačevalec, kot tudi za ASK enoto (~50€). S popravilom je pa 1-2 uri dela, za nekoga, ki zadeve obvlada.

Napak na Logic7 sistemih je kar precej, od napake na zaslonu, do prenehanja delovanja zvočnikov in pojava motenj.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je, upam da bova še komu v pomoč.

Sprednje zvočnike v vratih in tiste na zadnji polici poganja ASK, vse ostale pa ojačevalec.

Glede odprave napak je ogromno opisanega na spletu. Obstaja repair kit tako za Logic7 ojačevalec, kot tudi za ASK enoto (~50€). S popravilom je pa 1-2 uri dela, za nekoga, ki zadeve obvlada.

Napak na Logic7 sistemih je kar precej, od napake na zaslonu, do prenehanja delovanja zvočnikov in pojava motenj.

Logic 7 z zaslonom nima popolnoma nič.... Zaslon lahko zmoti samo defekten NAVI (slabo branje cd/dvd plošče) posledičen reset enote in bel zaslon je potem razlog tega...

Tudi pojava motenj nima nič z logic 7, motnje se pojavljajo ali zaradi defektne NAVI enote, TEL enote v večini primerih.....

Logic 7 ni nič druga kot samo ojačevalec z zgrešeno tehnično izvedbo hlajenja izhodnih tranzistorjev.... Prav tako ima ta defekt ojačevalec v ASK enoti...

Logic 7 ima tudi defektno optično plato v pfl izvedbi.... Zato se vedno priporoča nabavit fl izvedbo in jo vgradit v pfl avto, kot sem to naredil sam, no, bom ko jo dobim poservisirano iz AE....

Motnje na koncu lahko povzroča tudi sam COM modul, ampak pri defektu tega se dejansko meša vsem multimedijskim enotam v avtu....

Tisti repair kiti za 50eur so bolj tako tako...... Izhodni tranzistor ni ne vem kaj kvaliteten in temu primeren je tudi zvok....

Ene izvedbe niti ne delujejo kot bi morale, oz sploh ne delujejo..... Že Logic 7 je dober primer kako ti poceni kiti ne delujejo....

Soliden repair kit za ASK je cca 80eur + stroški dostave...

Lep pozdrav

D.

Urejal dragan klep, Včeraj, 20:49.

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov