Skoči na vsebino

Nova barva za Z4 E85 - pomoč pri izbiri

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
197 odgovorov v temi
tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 815
  • Avtomobil: black

Evo, meni je bela zakon. :ok2

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 079
  • Avtomobil: Z4 E85

Ja saj se bom zapeljal do Selmarja da pogledam katalog barv. Samo saj veš kako je s tem. Tisti 1cm2 barve ti zgleda lep, na avtu pa na koncu izpade čist kontra.. No neka referenca za začetek pa bo.

Evo, meni je bela zakon. :ok2

:bow  Vsaj eden..  :ok

Prikaži več možnosti
    • tonchy je všeč

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik

Resno, če bi lahko izbiral, bi vzel točno takega Z4M-a, kot si ga prilepil v prvem postu. :mljask

Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 511
  • Avtomobil: Fxx

Meni trenutno naj barva za "okrogle" linije avta je yas marina blue. V živo je še boljša kot je nekoč bila laguna seca...
Glede bele pa koda 300 ;)

Urejal V.I.A, 14.03.2017, 06:35.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 731
  • Avtomobil: Bmw

:bow  Vsaj eden..  :ok

Mislim, da si se že odločil katere barve bo :)
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 743
  • Avtomobil: Nemški

Pusti ga originalnega. Tak je najlepši v kombinaciji z biege usnjem in brušenim aluminijem...

Pa še ena ko je šel od hiše in je bil še v tovarniškem stanju...

Pripete slike za predogled

• IMG_1104.JPG

Urejal BMW Deutschland, 14.03.2017, 07:23.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 055
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zakaj pa bi se omejeval na BMWjeve barve? Greš h enemu ličarju in ti nameša barvo čisto po tvojih željah.

Če bi se jaz odločil avto pobarvat cel, se sigurno ne bi odločal med sivo in belo, pol je vseeno če avto v primerju pustiš. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Morate vedet da avto ne naredi samo barva ampak tudi ostala oprema, paket od zunaj npr. dobre felge, spoilerji, izpuhi, barva felg,.. Je pa tudi tako, da na določen del avta zelo paše določen odtenek, medtem ko na nek drugi avto zopet ne. Recimo meni je na moji trojki navadna črna zelo všeč, medtem ko na Zju navadne črne še sploh nisem videl, tista metalic pa sploh ne pride do izraza. Morda je za nekoga titansilver res bedna in dolgočasna, a na ta avto v živo kar dobro sede. Je pa tudi odvisno spet kaka barva odtenka je v notranjosti. Če je vse črno zna bit res monotono.

tukaj imaš tipe barv za Z4 http://www.bmwz4road...w_z4_colors.htm pa razlicno klikas in ti tudi avte pol v taki barvi pokaze (roadster, coupe, M, individual)

če iščeš novo drugo barvo, glej za Imolared, Sepangbronz, Silbergrau, Interlagos, Olivinegreen, Graymatt, Phoenixyellow,.... so pa tudi druge barve ne samo bmw paleta ;)

Srebrn ni nič žalosten napram drugim barvam, veliko pa tudi naredijo tip/barva felg in streha na takem avtu.  :)

Urejal Taucher, 14.03.2017, 07:50.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik

Kot vedno...100 žena, 200 sisa. :ok2

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 777
  • Avtomobil: skunk :)

Jaz vem, da bi dal kakšen carbonschwarz, rubinschwarz ali spacegrey.

Spet pa vse zavisi kakšna je notranjost in streha.

Platišča lahko pa kasneje prilagodiš.

Vsekakor, moje osebno mnenje, neko lepo, redko, všečno barvo. Ne kakšne rumene, zelene ali podobno, ko je krog kupcev še mnogo manjši.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 259
  • Avtomobil: A4 B8

Moj glas gre za Interlagos Blau. :ok

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

@tonchy ja to je nekak to.  :ok

@V.I.A ja te laguna seca in estoril izpeljanke so mi super in lepe, samo na Z-ju mi ne potegnejo nekak, ne vem. mogoče samo na slikah in je potem v živo boljše.  :confused  Bela pa bi bila 300 ja.  :)

@Meerkat bil sem ja, samo pol se pa zamislim, ko mi začnejo z dolgočasnostjo in taxi barvo.. Malo še moram raziskat.

@BMW Deutschland, ma ja saj ni spet tako slab v črni, ampak kaj ko to traja tam do 2 uri od čiščenja, pol se pa vsak mali prah vsede gor in vsaka mala praskica se pozna. Ma ne vem, v glavnem ni to to v črni. Saj drugače je še v istem stanju (razen omenjenih prask in bušk, kar bo vse sanirano). Še vedno je gori kompleten original Aerodynamics paket in zadnji spojler. Bo pa zdaj nekaj sprememb. Spojler gre stran, zadaj pridejo facelift luči + odbijač. Spredaj pa nisem ziher še ali naj pustim tega Aero ali naj dam M. Aero mi je skoraj malo lepši, pa še meglenke obdržim. M jih nima, tako da bi jih bilo potrebno odstranit.

@Nixxon to je vse lepo in prav, samo nagradno vprašanje je ravno ugotovit eno barvo ki bo pasala v nulo. Čakam na odgovor lastnika od onega z Lambo gray barvo, če bo hotel povedat kodo.

@Taucher ja, k beli bi recimo rdeča notranjost najbolj pasala. Jaz imam beige in ne vem če je kontrastno ravno perfektno. Paše pa beige k črni, v kateri je avto trenutno to ni kaj.. Kar se tiče feltn, ne bodo pri meni nikoli v temni ali celo črni barvi. To mi ne paše na niti en avto. Mi deluje kot da so jeklena platišča gor zmontirana, fuj. :-D Drugače pa poznam to stran ja, sem že davno to preštudiral vse te kombinacije, pa mi je ravno Alpine najlepša. Na coupeju še toliko bolj.

@Bavaria fan, črne barve odpadejo (od njih ravno bežim stran), kot prav tako vse te rumene, zelene itd. barve.

@JohhnyWalker ta interlagos pa sploh ni napačna. Pa mi načeloma temnejši modri odtenki niso všeč.  :mljask

BMW-Z4M-Roadster-2006-006.JPG

Nič dovolj sanjanja, nazaj na delo. Ni to javna uprava.  :hihi

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 743
  • Avtomobil: Nemški

@Gr3g4 potem daj pa spredaj M odbijač, zadaj M predelavo (4rori, odbijač...), facelift lučke in rdečo barvo, recimo... samo ne vem kako bi kaj pasalo z navadno biege notranjostjo... modra bi prej prisla do izraza... govorim v M Z4 barvah...
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 060
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Jaz bi pustu črnega. Če drugega ne, boš težko res vse pobarval, razen če ga razstaviš v prafaktorje. Drugače pa če ti je bela všeč, daj v belo. A rabiš potrditev foruma. :) No potem ti še jaz potrjujem belo.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 985
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

@anita_a to drek barvo si mela, pol pa alpine belo pljuvaš?  :fight  :laugh  Moram videt to tvojo mineralno v živo, belo in sivo. Drugače pa bom pač očitno taxi z4 vozil. :metalc

Ja, ampak ...

Morate vedet da avto ne naredi samo barva ampak tudi ostala oprema, paket od zunaj npr. dobre felge, spoilerji, izpuhi, barva felg,.. 

... TOLE! +1. Absolutno. 

Zato je tista "fekalija" na X1-ki izgledala hudo sexy. Evo, sem izbrskala par fotk (kar milo se mi je storilo  :frown  :blackeye ).

prva.jpg

druga.jpg

Zdaj sem pa izbrala kombinacijo alpine white + črnih platišč, pa avto sploh ni slab za pogledati:

IMG_1023.JPG

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Obvezno alpin white z belimi lučmi zadaj :mljask

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Gr3g4 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

@Gr3g4 potem daj pa spredaj M odbijač, zadaj M predelavo (4rori, odbijač...), facelift lučke in rdečo barvo, recimo... samo ne vem kako bi kaj pasalo z navadno biege notranjostjo... modra bi prej prisla do izraza... govorim v M Z4 barvah...

npr.: TitanSilber ni tako brezčasen. Daj ga v navadno črno, druge felge gor, ledvičke črne, M paket, gold felge.... ;)

Pripete slike za predogled

• e85 titansilber.jpg

Urejal Taucher, 14.03.2017, 15:22.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

@BMW Deutschland če bi bila sredstva neomejena ja, ni problema.  :-D Poleg tega 4 rore metat na 2.2i je brez veze. Kot sem že napisal, če bi bil pri nas večji trg, bi itak zdaj vozil drugo barvo in 3.0i. Tako pa imam to kar pač imam dokler ne pride kaj drugega.

@gepl Z4 je čist lepo montažen, gre vsak kos enostavno dol, razen pač stebrički in pragovi. Hauba bo barvana tudi znotraj, prav tako tudi pokrov prtljažnika. Potrditev foruma v bistvu ne toliko, kot kakšen dodaten nasvet glede barve. V bistvu iščem kakšno, ki bi me še bolj prepričala kot bela (standardne barve Z4 bolj kot ne odpadejo). Zato ta debata. Standardne barve Z4 bolj kot ne odpadejo.

@anita_a moram priznat da ni tak slaba tza tvoja drek barva.  :laugh

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 117
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

O, lej, na tretji sliki je pa nekaj podobnega kot na moji bivši X1-ki ... A prav vidim, da je sparkling bronze?

Ps: frend mi je nekoč dejal, da je barva avta podobna barvi fekalij.  :-D  Ampak z xline opremo je bil prav hud (rjava + srebrna vsepovsod, tudi 18-palčna platišča).

Ta barva se uradno imenuje "driskasto rjava" :)

Sem imel enkico v tej barvi.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 255
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Toledo blue (imam to barvo na e39 in ni tako zahtevna za vzdrževanje):

15583854.jpg

Maldives blue metallic: