Skoči na vsebino

E91 - Totalka, cenitev, kako proti zavarovalnici...

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
dejco
dejco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 40
  • Avtomobil: 320d [E91]

Hojla kolegosi... Saj ne vem, če sem v pravem sklopu za to temo, pa vseeno, nkeje napišem.

Žal sem razbil mojega v nulo zrihtanega bemfla E91 (2011). Zdaj pa me zanima, ali ima (je imel) kdo podobno izkušnjo, ko je ocenjenea totalka (izračuna še nimam)... Kako pravzaprav na lastno pest oceniti dejansko škodo, ker vsi vemo, kako delajo zavarovalnice. Izkušnje? Kaj potem s to razbitino in kakšno ceno postaviti? Če se kdo profi ukvarja s tem, naj me kontaktira na ZS, seveda sem za uporabne nasvete in pomoč prirpavljen plačati...

lp

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 151
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...dobil boš toliko kot ti bo zavarovalnica ocenila in obdržal boš razbitino, ki ti jo bo jerry za bagatelo odkupil in prodajal po delih naprej...lahko pa sam probaš prodati naprej...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 799
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Zavarovalnica oceni, kok je bil tvoj avto vreden preden si ga razbil in oceni koliko je vredna sedaj razbitina. Ti dobiš razliko in avto ti ostane :ok

Prikaži več možnosti

versho
versho

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: E91 318d

Na podlagi česa se pa določa euro-tax cenitev? Ker zavarovalnice se pri totalkah in krajah držijo tega kot pijanec plota? Ali se motim?

Jaz imam v polici vrednost avtomobila (z vsem kar avto ima, od krom letvic na strehi do pnevmatik) 43.000€.

Za totalko ali krajo bi dobil ven 15.000? 

You'll Never Walk Alone

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...saj krom let letvice on gume ti ostanejo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 441
  • Avtomobil: M6GC, Kalos

Moj primer: Agent je prišel ocenit škodo, poslikat,.....

Potem so mi poslali na dom podudbo:  

Varjanta a: dobim 14k od zavarovalnice, oni vzamejo avto in ga dajo na licitacijo. 

Varjanta b: dajo mi 7k in mi avto ostane doma (ostane v moji lasti)

Za avto mi je nek diler ponujal 5k, zato sem se odločil za varjanto a.

Računaj pa da bo vse skupaj trajalo dolgo časa, pri meni je trajalo dva meseca. 

ps: imaš lizing za avto?

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Peter_nn
Peter_nn

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: E46 316ti Compact

Sicer ni bil kasko...

zavarovalnica mi je ponudila drobiž, pritožba 1, malo povečajo, pritožba 2, zavrnejo, nimaš več pravice do pritožbe. Lahko samo mediacija ali tožba.

Zavarovalnica ocenjuje glede na ponudbo na tržišču, npr. avto.net. Njih ne zanima da si ga ti božal vsak večer in menjal olje na 10.000 km, kaj šele oprema in tjuning. Vprašanje če to lahko dokažeš in če potem to upoštevajo. 

Zato bi ti jaz predlagal poravnava.net, ali kaj podobnega. Imajo izkušnje in izdelane postopke. Ko sem šel k njim po drugi zavrnjeni pritožbi, so me vprašali če sem bil kaj poškodovan..., res sem šel na urgenco zaradi bolečin v vratu in dobil več kot za avto (avto ni bil vreden prav veliko).

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 423
  • Avtomobil: F31

velika razlika je ali sam narediš totalko, ali ti jo nekdo drugi... pri prvi varianti ti ocenijo eurotax in to kar je kasko sploh kril (npr.doplačilo za xenon,... ), pri drugi varianti pa dobiš najmanj realno vrednost avta, oz. mogoče celo kaj več (če razbitino dobro prodaš) - vsekakor pa ne pri prvi ponudbi zavarovalnice...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 799
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Mah daj no. Dobra E39 je vredna 6000 EUR za totalko bos dobu pa najvec 3000 EUR pa ce mas ne vem kaksen kasko.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 691
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Hay!

...dobil boš toliko kot ti bo zavarovalnica ocenila in obdržal boš razbitino, ki ti jo bo jerry za bagatelo odkupil in prodajal po delih naprej...lahko pa sam probaš prodati naprej...

lp

joda

Nisem jaz tak škrtuh kot ti in avtomobile ki jih odkupim, pošteno plačam. Žal pa 2.0 dizlov ne odkupujem, zanimajo me samo večji motorji.

Hojla kolegosi... Saj ne vem, če sem v pravem sklopu za to temo, pa vseeno, nkeje napišem.

Žal sem razbil mojega v nulo zrihtanega bemfla E91 (2011). Zdaj pa me zanima, ali ima (je imel) kdo podobno izkušnjo, ko je ocenjenea totalka (izračuna še nimam)... Kako pravzaprav na lastno pest oceniti dejansko škodo, ker vsi vemo, kako delajo zavarovalnice. Izkušnje? Kaj potem s to razbitino in kakšno ceno postaviti? Če se kdo profi ukvarja s tem, naj me kontaktira na ZS, seveda sem za uporabne nasvete in pomoč prirpavljen plačati...

lp

Ne rabiš nič plačevat, ti bomo zastonj pomagali. Povej najprej kakšen je obseg škode, je avto močno poškodovan? Drugo so ti večinoma že kolegi forumaši povedali...

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Nisem jaz tak škrtuh kot ti in avtomobile ki jih odkupim, pošteno plačam.

...ta stavek mi je bil vedno fenomen pri vseh preprodajalcih, resno...če je avto vreden 5000€,zakaj ga potem kupiš po 2000€ in prodajaš za 4000€...kupi ga po 5 in če si tako dober ga prodaj za 5900€...najbolj pošteno je bila plačana tista e34 iz primorske, a ne?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

...ta stavek mi je bil vedno fenomen pri vseh preprodajalcih, resno...če je avto vreden 5000€,zakaj ga potem kupiš po 2000€ in prodajaš za 4000€...kupi ga po 5 in če si tako dober ga prodaj za 5900€...najbolj pošteno je bila plačana tista e34 iz primorske, a ne?

lp

joda

Če nebi dobro plačeval, mi nebi nihče hotel prodat avta - te stvari so zelo preproste. Sicer je pa vsako delo častno, nečastno je samo lenarjenje in življenje na račun drugih, kjer si ti mojster.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • bozzicek, žorž4x4 in Proart uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...jerrysan, zakaj si tako užaljen ko ti nekdo pove resnico...dejstvo je da si šverko, dilarček....vstavi poljubno besedo v tem kontekstu in dejstvo je da pri nakupih zbijaš ceno za vsako kurčevo dlako do onemoglosti, potem pa ta isto zadevo prodajaš kot suho zlato...meni je prav če tako želiš, tvoja stvar, tvoja vest, samo potem ne govori, da plačuješ pošteno ceno...druga zadeva...če si škrtica, kar z temi dejanji dokazuješ, ni potrebno potem zaradi užaljenosti druge klasificirat z svojimi karakteristikami in načeli....zame nimaš niti enega argumenta z katerim bi me lahko opredeli, da sem škrtica.....poslovala sva dvakrat in obakrat sem ti plačal postavljeno ceno brez cenkanja, za servo boben za e46 si mi na vsak način hotel prodati boben od e39, dokler nisi na koncu ugotovil, da nimaš za e46....pred leti pa si mi hotel prodati dele za e30 po astonoimski ceni, ko pa sem ti povedal za koliko sem to kupil na forumu je bil pa tvoj komentar, da sem to dobil zastonj, če si pa ti po takšni ceni kupil je bilo pa to pošteno plačilo prodajalcu...ja jeh....da o prvem najinem (ne) poslu niti ne izgubljam besed, ker se tiče samo naju in ne foruma, zato samo gola dejstva.....ko si me hotel na suho nategniti z e34, ki je bila namesto iz tvoje strani opevanih ena najlepših in vrhunsko ohranjenih v SLO....da ne  rečem kaj...jaz sem resno mislil, da je tisti avto za dele.....in cena po kateri si mi jo hotel prodati in po tisti, ki se je kasneje prodala je bilo odstopala za 40%....da se razumemo....jaz bi plačal tudi postavljeno ceno, če bi po opisu to tudi bila, ne pa....

....in jerry san imaš srečo, da komuniciraš z menoj  ki ti nič nočem in ti v življenju resnično privoščim srečo, ker jo boš verjetno krvavo potreboval....še pomoč pri zdravstvenih težavah tvoje mame sem ti ponudil probono, te samo vsake toliko časa opozorim, ko malo prestopiš določen prag, ali pa če me kdo vpraša za mnenje....ampak na tvojem mestu bi resnično malo pazil na tvoj način komuniciranja in žaljenaj....ja vem, si močan za tipkovnico v nasprotju z real life in imaš, priznam dobro razvit čut za nakladanje in olepševanje, skoraj pesniško,....ja in imaš srečo s svojim izgledom, saj se človeku zasmiliš in to ti štejem v plus, da si to svojo pomankljivost razvil v prednost :ok...malo je ljudi, ki so to sposobni ..ker poznam, ne enega, ne tri ne ene par, ampak natančno dva, ki sta te že hotela razbiti kot pi*ko, pa si se jima zasmilil....sedaj razen če sta nakladala pa sta se ustrašila Švarcija, ko sta te zagledala.....dopuščam tudi to možnost....

....avtorju teme se iskreno opravičujem za smetanje le te.samo sem žele odgovoriti jerrysanu...

...pri kateri zavarovalnici imaš zavarovano in kakšna je škoda na avtu, kakašna slika nebi škodila, ker drugače je vse ugibnajne....po napisanem bi rekel,da gre za zavarovalnico maribor, ker opis je zelo podoben tistemu, kar se je meni dogajajo pri njih

lp

joda

Urejal joda, 15.03.2017, 22:09.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • mosty in re5pector uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

O madona, si se pa res potrudil in naštel čisto VSE negativno, kar si v 13++ letih odkar se poznava slišal, doživel in prebral v zvezi z mano :rofl

Za ponujeno pomoč sem ti hvaležen in tudi jaz bi tebi kadarkoli pomagal če bi rabil mojo pomoč, saj menda nisva skregana, kljub bedarijam ki jih pišem po forumu... oziroma pišemO, saj nihče ni dosti boljši, tisti ki je, ga pa že zdavnaj ni več tu gor  :ok2

Kar se razbijanja tiče pa mislim da jih nisem fasal zato ker sem do vseh pošten in korekten in kadar poslujemo vedno v piko spoštujem dogovor, samo zaradi gobca dvomim da bi jih fasal... so posledice takega dejanja dandanes prehude in si to še malokdo lahko privošči, niso več tisti časi kot včasih, ko so se garbali za hec i nikome ništa  :ok

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....jerrysan napisal nisem niti en promil vsega, ne pa vse :) ....verjemi, da razadi gobca in to preko foruma, kjer si glasen, ko sta te kasneje videla v živo (nista bila skupaj niti se verjetno ne poznata in bilo je v razponu treh let) verjemi, da če bi od katerega koli od teh dveh fasal se nebi upal več niti ust odpret, ne pa pametovat kakšne so lahko posledice takšnega dejanja :-D....in verjemi mi, to ni hec

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

....jerrysan napisal nisem niti en promil vsega, ne pa vse :) ....verjemi, da razadi gobca in to preko foruma, kjer si glasen, ko sta te kasneje videla v živo (nista bila skupaj niti se verjetno ne poznata in bilo je v razponu treh let) verjemi, da če bi od katerega koli od teh dveh fasal se nebi upal več niti ust odpret, ne pa pametovat kakšne so lahko posledice takšnega dejanja :-D....in verjemi mi, to ni hec

lp

joda

Itak da ni hec, niti tega tako ne jemljem. Sem pa bil že na takih mestih po svetu kamor si tudi takšni silaki ne upajo in tudi pištolo so mi že držali prislonjeno na glavo pa se nisem usral, tako da nek strahopetec nisem. Če sem bolan in pohabljen to še ne pomeni da sem pička, če si to mislil. Za razliko od nekaterih si jaz upam povedat marsikaj in sem brez dlake na jeziku, tako da verjamem da imam tudi sovražnike - imam jih pa kvečjemu zaradi dolgega jezika, zaradi dejanj pač ne, ker nisem nobenemu nič naredil.

Še kakšno vprašanje?!

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Hay!

lp

joda

Itak da ni hec, niti tega tako ne jemljem. Sem pa bil že na takih mestih po svetu kamor si tudi takšni silaki ne upajo in tudi pištolo so mi že držali prislonjeno na glavo pa se nisem usral, tako da nek strahopetec nisem. Če sem bolan in pohabljen to še ne pomeni da sem pička, če si to mislil. Za razliko od nekaterih si jaz upam povedat marsikaj in sem brez dlake na jeziku, tako da verjamem da imam tudi sovražnike - imam jih pa kvečjemu zaradi dolgega jezika, zaradi dejanj pač ne, ker nisem nobenemu nič naredil.

Še kakšno vprašanje?!

....vidiš, da sem ti po povedal po resnici :) točno to kar sem napisal si sam potrdil :ok 

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

m-power81
m-power81

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: BMW e30, e46, e70

Vama se pa res da..dejta se v privat pogovoru zment k tak forum je cis brezveze
Prikaži več možnosti
    • Bavarious in BMW_V10 uporabnikom je všeč to sporočilo

dejco
dejco
  • Uporabnik

Ej, hvala za koristne odgovore... Tako je. Avto je zavarovan pri SAVI (ZM). Včeraj je prišel cenilec, arogantnež mali ej... Kot da je boga za jajce prijel, nič ni hoto povedat, kaj šele kak nasvet, kako dalje, kdaj lahko pričakujem rešitve, itd.

Vse kar sem izvedel je, da naj bi dobil okoli 60% vrednosti avta in razbitino! WTF? Ok, sem vedel, da so cigani, da so pa taki? Kaj naj jaz zaj zarad nesreče postanem diler z avti, da bom dobil razliko nekak not? Mislim, naše zakonodaje u pm. Kasko pa plačal 1.033 € (s polno boniteto), ker sem prijavil čisto vse dodatno opremo jebemo! Eh pustmo.

Vglavnem, spodaj slike. Spredaj je vredu potolčen, vendar olja (menjalnik, motor) ni opaziti na pokrovu dna... Samo voda...

Sem pa dal avto glede na original seznam opreme in kilometrov zasebno ceniti tudi eurotaxu (tega modela pri nas uradni ni bilo v prodaji, zato ti morajo cenitev narediti oni). Odkupna vrednost je 11.000, prodajna pa 12.500 (seveda za stanje pred nesrečo). Če upoštevam, da sem zanj dal 12k (ok, na vse dejavnosti po nakupu, ko sem menjal čisto vse, kar je potrebno ob nakupu rabljenega, lahko itak pozabim). Dal sem še dodatnih 1.500 na avto takoj po nakupu. Kako naj jaz zdaj dobim z zavarovalnico vred 13 - 13.5 K da bi bil vsaj na nuli??? Ni šans!

A kakšne profi službe ala odškodnina, poravnava pa v tem primeru ne obstajajo (da se tožarijo za kasko izplačila)?

Pripete slike za predogled

• WP_20170315_12_45_54_Rich_LI.jpg
  • WP_20170315_12_46_24_Rich_LI.jpg
Prikaži več možnosti

dejco
dejco
  • Uporabnik

Takole je pa lepotec izgledal pred usodnim dogodkom :( (sicer z zimskimi platišči in gumami, original z letnimi 17-kami je še lepši)...

Če kdo prodaja podobnega, sem resno resni kupec, kar ta avto je pa res zakon (pogoj je 320d in avtomatik)...

Pripete slike za predogled

• WP_20161226_11_05_09_Rich_LI.jpg
  • WP_20161226_11_05_46_Rich_LI.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.