Skoči na vsebino

Moto kotiček

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1133 odgovorov v temi
Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 201
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Saj vidis konec septembra kdo je taprav, ko ostali pospravijo zglancane motorj v garazo.

Drži, jaz kar ne morem verjeti, ko mi večina kolegov že sporoča, da so za letos zaključili...jaz sem se lani še decembra vozil, letos pa že prva turca v začetku februarja :ok  

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 103
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Nabavi kar ti ustreza. Tale nabijanja, da moras najprej 500ccm, 600, 750 so brezveze. Nabavi v startu magari goldwinga, ce ti pase. Se bos ze navadila. Jaz sem se naucil voziti z ninjo 9, 143KM od pokojnega prijatelja.

Temu čisto verjamem. Mene do sedaj niti premamilo ni, da bi ga zahodila do konca. No, dvakrat sem ga tako, da mi je sunilo glavo nazaj - prvič, ko sem se zmotila čisto na začetku :lmao, drugič pa, ko sem se izogibala avtošoli na poligonu, ko je voznik kandidat vadil vzvratno vožnjo. Pri nakupu motorja moram vsekakor malo popaziti, da bom imela obe nogi na tleh, ker višina (167 cm) mi ravno ne dela usluge. Pa kreš bari so nujen nakup.

Ko so se milenijci spravili delati izpite za motor in prvic zajahali motorje pri plus 30 letu starosti so se zacele pizdarije. Nobenih izkusenj iz mopedov, predelanih skuterjev. Po magistralkah se potem na pravem motorju vozijo 70kmh. Ne upajo prehiteti traktorja, kaj sele srebrnega golfa iz maše, nedeljskega voznika. Da fuck?!

Ahoj, sem ena takšnih. Nikoli sedela na motorju, pa ko sem prvič šla na cesto, sem ga koooomaj odprla do 90 km/h. No, ko se enkrat navadiš, čuj, pa kar gre.  :laugh

Drži, jaz kar ne morem verjeti, ko mi večina kolegov že sporoča, da so za letos zaključili...jaz sem se lani še decembra vozil, letos pa že prva turca v začetku februarja :ok  

Danes je bilo idealno vreme vsaj za narediti kak krog. Ok, asfalt je že precej mrzel, zato pač ne zaštartaš na polno in hojladri v maline.  :-D Edino res pa je, da moraš investirati v dobro opremo, primerno za zimo, kar je kar finančni zalogaj. Ampak je vredno vsakega centa, tako da komaj čakam, da spržim tale izpit. 

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 116
  • Avtomobil: S-max + RT

Jo je bilo treba malo peljat na sprehod

Pripete slike za predogled

• IMG_20201018_122248.jpg
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 637

gusti madona..ma jst da se srečam s tabo na cest sem 100% prepričan da so miličniki :-))
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 116
  • Avtomobil: S-max + RT

Točn to mi je rekla zadnjič policistka ko me je ustavila. Ha ha.
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 437
  • Avtomobil: E36 328 ///Mtech, Celica

Nabavi kar ti ustreza. Tale nabijanja, da moras najprej 500ccm, 600, 750 so brezveze. Nabavi v startu magari goldwinga, ce ti pase. Se bos ze navadila. Jaz sem se naucil voziti z ninjo 9, 143KM od pokojnega prijatelja.

Do leta 2010 nisem imel kot avtomobilist nobenih problemov z motoristi, vsakemu se umaknem, vsak ve kaj dela. Ko so se milenijci spravili delati izpite za motor in prvic zajahali motorje pri plus 30 letu starosti so se zacele pizdarije. Nobenih izkusenj iz mopedov, predelanih skuterjev. Po magistralkah se potem na pravem motorju vozijo 70kmh. Ne upajo prehiteti traktorja, kaj sele srebrnega golfa iz maše, nedeljskega voznika. Da fuck?!
Vcasih so se pac nesposobni pobili, nemajhen deleze je bil tudi iz druge strani. Ampak bilo nas je malo. Danes je pa moda imeti motocikel. In stanje kakrsno je. Saj vidis konec septembra kdo je taprav, ko ostali pospravijo zglancane motorj v garazo.

Meni so pa tale nabijanja kdaj in kako se mora kdo vozit mimo :crazy
(glede začetka s 500 se strinjam. V kolikor imaš v glavi pošimano, lahko začneš s hayabuso, če nimaš, bo tudi 50 preveč)

Osebno se bom šel peljat ko, kamor in kakor mi bo pasalo.
Zdej ali bom naredil samo decembra 3000km ali pa v celem letu 0, je moja stvar.
Definitivno ne bom šel na motor, če mi ne paše, samo zato ker drugi pričakujejo da bi se "moral" it peljat oz. naredit min. XXXX km na leto.
Prikaži več možnosti
    • nightmare in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 612
  • Avtomobil: kombi

Ta teden še bo toplo kaže, boste pojahali konjičke?

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 867
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Najlazje je tiščat pa bit frajer kolk hitr je kdo leteu, ko bo treba odreagirat v primeru presenecenja na cesti bo pa tema. Sam sem imel do letos samo 70km pa se nimam za divjaka in hitrega voznika pa sem se vedno povecini sam dohiteval druge in ne obratno. Res, da Duke R ni ravno v istem rangu kot ostali "mopedi" z nizko konjenico ampak dejstvo je, da se izkusnje nabira z lazjim, švohejšim motorjem. Tudi z premocnim avtomobilom bos zelo tezko iskal meje zmogljivega, ce prej nisi tega odkrival postopoma s švohejšimi modeli. S tem, da je na motorju bistveno vecja moznost za tragicen konec.
Naslednje leto bom vozil 1300ccm in 174km pa priznam, da se bojim, poslihtano v glavi ali ne, mislim, da vsi vemo kako je s tem pa sem konstantno na motorju zadnjih 5 let in 40k kilometrov.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti
    • Andrej-h je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Kaj si usral zdaj Nightmare, motor je kupljen, gotof si :ok2

Prikaži več možnosti
    • nightmare in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 553
  • Avtomobil: LPP Urbana

ker počasi zaključujem motoristično pot se namenoma nisem kaj preveč oglašal. jaz in duče sva se lepo navozila, je bilo nekaj tako zabavnih kot nekaj nepredvidljivih dogodkov, ki pa sva jih lepo in varno zvozila. nekako sem že 99%, da motoristično pot popolnoma končam, razlogov je več tako osebnih kot tistih neosebnih. 

uglavnem morda nekje nekoč se spet vidimo na cesti :ok2 

do takrat pa vsem srečno na cesti in pazite na sebe, ker ostalih že tako ali tako ne pazijo na nas ( motoriste).

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Samo res, a nisi predkratkim kupil Ducati, zakaj kar naenkrat takšna odločitev? Pokrij, ga pod dekco do spomladi, maja se boš z veseljem vsedel gor.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo res, a nisi predkratkim kupil Ducati, zakaj kar naenkrat takšna odločitev? Pokrij, ga pod dekco do spomladi, maja se boš z veseljem vsedel gor.

problem je več plasten :ok2 

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 261

Ajej škoda :izbuljenpogled

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 148
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

ker počasi zaključujem motoristično pot se namenoma nisem kaj preveč oglašal. jaz in duče sva se lepo navozila, je bilo nekaj tako zabavnih kot nekaj nepredvidljivih dogodkov, ki pa sva jih lepo in varno zvozila. nekako sem že 99%, da motoristično pot popolnoma končam, razlogov je več tako osebnih kot tistih neosebnih. 

do takrat pa vsem srečno na cesti in pazite na sebe, ker ostalih že tako ali tako ne pazijo na nas ( motoriste).

Mi je žal slišati te besede. Postajal si ta-prav motorist, z glavo in dušo. Sicer pa biti pravi motorist ni glih enostavno, kar si verjetno tudi občutil. Upam, da se še kdaj v prihodnje vrneš na to (ne)varno in zanimivo "početje". Srečno....

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

A se množiš pa si se odloču prodat al?  :ok2

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 103
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Vsi to domnevamo.  :ok2  No, saj kategorija A ostaja v vozniški, mi te bomo čakali, ko prideš nazaj.  :ok2

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ajej škoda :izbuljenpogled

pride tudi tako :ok2

Mi je žal slišati te besede. Postajal si ta-prav motorist, z glavo in dušo. Sicer pa biti pravi motorist ni glih enostavno, kar si verjetno tudi občutil. Upam, da se še kdaj v prihodnje vrneš na to (ne)varno in zanimivo "početje". Srečno....

nedvomno se bom vrnil na sceno, vprašanje je samo kdaj in s čim :D danes ko sem opravil prepis motorja sem že firbcal po Multistradi :roflpa še mv f3 avgusto sem vmes občudoval :D

A se množiš pa si se odloču prodat al?  :ok2

Lp, Samo

uf ne da bi vedel :laugh sem se odločil prodat, vzet pavzo, ene plane vmes izpolnit potem pa gas naprej :-)

Vsi to domnevamo.  :ok2  No, saj kategorija A ostaja v vozniški, mi te bomo čakali, ko prideš nazaj.  :ok2

enkrat narejeno, ta vedno ostane v žepu :D

ne rečejo za brezveze...enkrat motorist, vedno motorist.

Urejal bancnik, 21.10.2020, 09:47.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 874
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

@bančnik povej da slišimo to zgodbo o prenehanju biti motorist.

Z takimi in drugačnimi prigodami se srečujemo vsi v vsakdanjem prometu in ne vidim razloga ,da bi se nehal voziti z motorjem.

Mogoče imaš pa ti prevelik/pretežek/premočen motor kateremu še nisi dorasel ter ga ne obvladaš in te vržejo take zadeve kot so nenadna zaviranja/izogibanja iz tira.

Na motorju je še bolj pomembna pozornost in predvidevanje ter podzavestna misel v glavi: Kaj pa če....

Kljub vsemu pametovanju smo pa še vedno navadni smrtniki in se vsakemu od nas lahko zgodi neljubi dogodek.

Urejal blackberet, 21.10.2020, 10:05.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, nightmare in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 148
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Poznam kar nekaj t.i. motoristov, ki so to postali kakšno leto nazaj in končali kaj hitro z "službo" biti motorist. Sam jih sicer ne razumem(ali pač), ker pač živim že 25 let kot pravi motorist in to je način življenja, razmišljanja. Čeprav se na motor usedem, ko imam čas in voljo, vedno na njemu uživam in razmišljam pozitivno. Rad preberem članke, teste o motorjih, spremljal dogajanje v MotoGp-ju in imam prijatelje motoriste. 

Danes je biti popularno motorist. Imamo finančno neodvisnost, kredite, lizinge. Imeti motor je danes dokaj enostavno, živeti in razmišljati kot motorist je pa malo težje. Biti moraš pripravljen tudi na tisto, o čemur se neradi pogovarjamo. O posledicah/dogodkih, ki jih motorist lahko doživi na cesti. In ko prideš do te točke, ko začneš preveč razmišljati, je konec in prav je tako. Takrat se je pametno odmakniti in si življenje krojiti drugače. Mogoče pa pride čas, ko si zopet zapneš čelado....

Urejal Borut30, 21.10.2020, 11:39.

Prikaži več možnosti
    • gusti4u in nightmare uporabnikom je všeč to sporočilo

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa saj s tem ni nič narobe. Ja, motorizem je postal popularen in dostopen praktično vsem. Po eni strani je dobro, da so cene izpita zletele v nebo saj gre že tu kar nekaj takih, ki bi samo probali skozi sito drugi, ki so pa dovol trmasti, da ga le naredijo in v kolikor kasneje ugotovijo, da to ni za njih pa je edino pravilno, da si ob času priznajo, da to ni za njih in zadevo končajo preden pride do kakšnega neljubega dogodka.

Problem je ko bi bili taki "motoristi" radi Rossii, Markezi itd kljub temu, da so motor kupuli pred 14imi dnevi in je glavni namen dviganje ega z zdrsanimi kolenčniki, zradiranimi gumami in prepucavanjem katere vse za njihov dirkaški stil vožnje sploh niso dovol dobre. Potem pa razna podpihovanja na pijačkah, zbirnih mestih pa imamo nepotrebne nesreče.

Saj na glas priznal ne bo nihče vedo pa sami pri sebi kdo kupi motor za sebe in kdo zaradi okolice. 

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, Borut30, bancnik in 2 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.