Skoči na vsebino

Moto kotiček

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1158 odgovorov v temi
axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: Oktavičku, Tiger 1050

Jaz sem se na motorju naucil zelo defenzivne voznje z veliko predvidevanja. To se mi pozna tudi v avtu...enostavno dobis neki peti in pol čut za sranje na cesti.

Sem tudi 2x po tleh letel (brez posledic, razn kaksna plastika pa rocka najebala), tudi izsilil so me parkrat itd. Sej prides kasneje malo panicen samo sem si dal figurativno klofuto in fural dalje. Zmeden, nefokusiran um nima kaj delati na motorju. Vmes sem tudi dobil otroka, motor sem se vedno obdrzal (edini pritisk s strani žene je bil da ga NE prodam :D), se furam ampak pac majn in cakam na boljse case.

Razmisljam, da bi pa vec preselil na progo. Veselje so ovinki. Ko 1x na hard polozis par ovinkov po grobniku je to zasvojljivo, ga ni avta, ki bi mi to pricaral. To ali pa supermoto na pisto.

Glede izsiljevanja na cesti pa  toplo priporocam, spredaj led luci dodatne (vem se jih ne da homologirati sam ko jih  j***...), od kadar jih imam gor se je zeeelo obcutno zmanjsalo izsiljevanje.

Jazst biti
Prikaži več možnosti
    • RobertH, Borut30 in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568
  • Avtomobil: tcr

Glede izsiljevanja na cesti pa  toplo priporocam, spredaj led luci dodatne (vem se jih ne da homologirati sam ko jih  j***...), od kadar jih imam gor se je zeeelo obcutno zmanjsalo izsiljevanje.

Tole lahko potrdim. Prej sem imel motor s halogenkami, sedaj pa tovarnisko led glavna luc. Veliko naj izsiljevanj, pa tudi ko poblendam z dolgo, me vsak opazi.

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 341
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Tudi sam sem že pred preceeej leti sprejel odločitev, da se z motorji umaknem iz prometnic.

Pa sem na mopedih/motorjih sem od 4.leta starosti, vozniška za A pri 16ih, takrat tudi nakup ex. tekmovalnega cross 2T 250 za preganjanje po okoliških hribih, pri 17ih 600ccm enduro. V glavnem se je življenje vrtelo okoli dvokolesnikov.

Po par prigodah, ko sem bil spregledan pade pri 19ih prva resna nesreča z enduro (ne po moji krivdi), izsilila me je pijana babnica, ki se je vračala iz dopoldanskega počitka s šefom. Na srečo sem odletel preko avta, padel na svoj vozni pas in jih čudežno odnesel praktično brez poškodb (pač od dela utrjen mlad kmečki fant :laugh). 

Študentska leta sem preživel brez resnega motorja (kak oldtimer ali dva vmes ne štejem), vmes pa sem se kljub občasnim vožnjam s težjimi motorji, kateri so bili v bližnji družini odločil, da ne bom življenja podajal v roke starim/nepozornim/nesposobnim/pijanim voznikom. 

Ker so me motorji vseeno vlekli, sem se odločil za zvrst, kjer voziš po robu fizike (ja, adrenalin pumpa !!) in si odvisen le od svojih (ne)sposobnosti.

Podzavestno sem bil za trial zakurjen že, ko sem na OŠ izletu v Lipico v 80ih letih pred hotelom videl cestno verzijo Fantic Trial, a takrat nisem vedel, kaj točno gledam.  :-D  Drugi prelomni dogodek je bil, ko sem moderni trial prvič videl v živo okoli leta 2000 in si rekel, da bo ta igrača enkrat moja. 

Potem pa splet okoliščin nekaj let kasneje, izvem, da ima kolega, ki uvaža motorje, na zalogi starega Fantica Trial za (skoraj) drobiž in takoj po ogledu sem ga pripeljal domov. In od takrat dalje sem srečen! :)

Pripete slike za predogled

• Fantic 303 Serie2-3.jpg
Prikaži več možnosti
    • ronko, Cigi, nightmare in 4 ostalim je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 803
  • Avtomobil: kombi

Top, rad bi enkrat probal Trial, da vidim, če je to boj zame kot Motocross motor...

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 341
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Oglasi se enkrat po koroni, pa se bova zmenila. :)

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 658
  • Avtomobil: LPP Urbana

Tako je pa to, če v družini motorji niso neka stalnica. Sam imam že kar nekaj smrti tako v bližnji kot daljni žlahti, nazadnje pred 4imi leti pa sem se motorja izogibal mogoče en teden. Naslednje leto sem še sam padel in čez 14 dni kasiral lepo kazen in 16 pik pa se zadeva še vedno ni umirila. Pa nisem nikakršen brezglavi divjak na cesti, da se ne bo kdo užgal, samo ob nepravem času na nepravem mestu. Samo upam lahko, da to niso bila le opozorila pred katastrofo. 

Kljub vsemu je bilo pred vožnjo doma vedno le ,"previdno", in to je to.

Če misliš, da je motor vseeno zate mogoče ta prekinitev ni bila najbolša izbira in bi moral strah premagati na motorju, podobno kot po padcu ko se enostavno moraš zbrcat nazaj za krmilo v kolikor pa bo tole zaključek... je že moralo bit tako.  :ok

Lp, Samo 

pomoje bo to zgolj začasne narave, vprašanje pa do kdaj...sedaj čez zimo o tem tako ali tako nima smisla razmišljat...bomo videli pred poletjem koliko me bo treslo :ok2

Naredil he kot je čutil, da je prav. Jaz sem enako. Samo, da sem jaz ugotovil da motor sploh ni zame. Ker vedno iščem meje. Tako, da kolo je super za taksne ljudi. (Govorim samo o sebi).

midva sva o tem že kakšno leto debatirala a ne? :ok2

Mogoce pri teh dilemah pomaga tud ksna druga igraca...npr kak rwd roadster. Zgolj ideja, meni je. Tud babnco najlazje pozabis, ce se ulezes na drugo.

dobra primerjava :ok2

Zadnjic sm se vrgu dol z dropa v bike parku. To je una varjanta, ko se prpeles po mostu in ne vidis trdnih tal dokler se ne vržeš dol. Stari to je tok adrenalina šopal da ga se mi je sam smejal. Noro
Najvarnejsa varjanta za izzivat po moje :ok2

teh "downhill" sem toliko prevozil kot mlajši prebivalec Slovenije, da se mi zdaj samo smeji... ja morda se spet na to pot spustim :)

Avto praviloma ni rešitev, ker ni nobene primerjave.
Ne pri občutku pospeška in ne pri vožnji skozi ovinke.

Bancnik:
Spoštovanja vredno, da si se (vsaj začasno) umaknil, v kolikor se trenutno na motorju ne počutiš sproščeno!
Samo čas bo pokazal, ali se bo želja vrnila ali ne :ok

avto ko/če bo, bo res začasne narave ker me ponavadi drži tisti hype okrog novega pleha pa me nato vse spet mine oz. se navadim in se umirim. kar hočem povedat je to, da se hitro zadovoljim z nečim in pri tem vztrajam. nisem neke narave, da bi vedno želel še in še in še... :)

Avto ne more zamenjati motorja pod nobenim pogojem. Čisto drugačen občutek hitrosti, pospeškov, zavojev in predvsem občutek "vetra", ki daje tisti poseben filing. Na motorju si "živ", se premikaš, čutiš vsak del telesa, si enostavno zlit z okvirjem in motorjem. Občutek pospeškov ti daje takšen adrenalin, kot noben avto.....četudi gre za GT zadevo z 500+KM. Na motorju moraš biti tudi 100% pri hitri vožnji, ker nimaš možnosti popravkov v kakšni dani situaciji oz so zelo omejeni. Pač čisto druga zgodba napram avtu...

se strinjam.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 952
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Karkoli spremenim - dodam stopinjo predvziga, odvzamem stopinjo predvziga, dodam maleeeenkost bencina, odvzamem maleeenkost bencina - to je to, bolje s tem hardverom ne gre. Najvecja ironija je pa to, da sem da mapset razvil z asso-dynotom, torej s tem, ko sem se vozil okrog, preizkusal ter nerviral sosede. Pridem na valje, pa je to cisti maksimum kar gre iz motorja potegnit - v srednjem obmocju celo do 20% prirastka pri navoru, kar je za atmosferca nepojmljivo!  :-D

Mocna potrditev, da delam dobro.  :ok Prvi dve sliki sta primerjava JayTune chipa in original chipa, oboje z Aprilia Racing SL Carbon izpuhom.  :ok

viber_image_2020-10-22_12-21-29.jpg 122449151_10158338083593124_3397097494597648921_n.jpg viber_image_2020-10-22_12-23-09.jpg 122500183_10158338083443124_6308164351698599117_n.jpg 122176478_10158338083698124_8512779560738244486_n.jpg

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, axaQ4, nightmare in 4 ostalim je všeč

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: S-max + RT

čez vikend je napovedano lepo vreme. Se bo šel kdo peljat? Kaj si naj napišem na potrdilo :blabla  ? Moto izlet  :-D ?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 883
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Matr mene tud trga, da bi šou še en krog z 690ko. Prejšnji vikend sem zamudil priložnost tega pa ne vem, če bi izival srečo.  :blackeye

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 264
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

čez vikend je napovedano lepo vreme. Se bo šel kdo peljat? Kaj si naj napišem na potrdilo :blabla  ? Moto izlet  :-D ?

Če nimaš potrdila, da greš lahko na pokopališče (zahtevajo nek dokaz o najemu groba :confused ), ali pa da imaš možnost potrdila delodajalca (24h na razpolago), potem se ne zezaj....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik

sem prejšnji vikend naredil 175km. Čeprav je že kar nekaj listja po cestah je še vseeno  :metalc  :metalc  :metalc

lani sem se še januarja in februarja vozil. Bomo videli kako bo to zimo.

Sam ne vem kaj si naj na potrdilo napišem  :confused

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 264
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

sem prejšnji vikend naredil 175km. Čeprav je že kar nekaj listja po cestah je še vseeno  :metalc  :metalc  :metalc

Vem, sem tudi jaz naklepal 170 km....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 139
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Napišite si nujni servis motorja.  :laugh

Prikaži več možnosti
    • Rally fan in krtinovec uporabnikom je všeč to sporočilo

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Nujna vožnja, da si zbistrim glavo in začutim svobodo...

Prikaži več možnosti
    • Rally fan in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik

Je kakšen junak, da tole naroči?

https://gardenwithho...cle-airbag-vest

sumljiiiiivo nizka cena

Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 450
  • Avtomobil: E36 328 ///Mtech, Celica

Glede na ceno je verjetno slamica zraven, da si sam hitro napihneš AB medtem ko letiš po zraku :hillbilly
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 139
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

To so te shady spletne strani, ki jih ponavadi najde Joda in sprašuje, ali so fejk. :lmao

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Glede motocross motorja me zanima nekaj, vidim, da imam benz pump v tanku, na koliko ur se menja? Nisem zasledil podatka, motor Suzuki rm450z 2009...

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 883
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Glede motocross motorja me zanima nekaj, vidim, da imam benz pump v tanku, na koliko ur se menja? Nisem zasledil podatka, motor Suzuki rm450z 2009...

Mislim, da tu ni nekega pravila. Menjaš ko crkne.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 641

Bdw,ker nas je tukaj veliko motoristov,a je kje kakšen lep KTM sx 50 na prodaj?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.