Skoči na vsebino

BMW G01 X3

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 603
  • Avtomobil: E83 X3 xDrive18d

Meni je kar všeč. Preden bo rabljen meni dosegljiv bo oblika že sprejemljiva :)

Saj vemo kako to gre .... ob novem modelu se zgražamo, čez 4 leta se ga navadimo, čez 8 let nam je pa čisto kul :-D

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 401

Škoda da so se pri BMWju razšli s Habibom... Od novega člana bmw designerske ekipe Kabana mi njegovi dosedanji izdelki pri drugih znamkah(npr. Škoda Kodiak) niso tako všeč.
Tole me spominja na glavo od papige:

http://images0.zurna...908-1155964.jpg
http://cdn2.autoexpr...g?itok=aInwBRES

Pri BMW zunanjem designu so trenutno med vidnejši:
Kaban(Slovak)+ Adrian van Hooydonk(Nizozemec)+Đukec(Hrvat).... bomo videli kaj ob iz tega. :)

Se vidi da ne veš kako se oblikujejo avtomobili. Oblikovalci so samo lutke.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 874
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Meni je kar všeč. Preden bo rabljen meni dosegljiv bo oblika že sprejemljiva :)

Saj vemo kako to gre .... ob novem modelu se zgražamo, čez 4 leta se ga navadimo, čez 8 let nam je pa čisto kul :-D

Jaz sem bil pri f10 ravno kontra, najprej mi je bil do konca hud avto, potem pa vedno le manj.
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Se vidi da ne veš kako se oblikujejo avtomobili. Oblikovalci so samo lutke.

Vem približno na kakšen način poteka... modelčki, skice itd... in od finalnih treh verzij navadno glavno izbere vodja uprave. Tako nekako je enkrat razlagal R.Lešnik... Sicer pa če si designer pri BMWju nam pa povej kaj več kako to poteka, če je pri BMWju kaj drugače kot pri MB. :)
Meni praviš da se vidi da ne vem, tebe se pa vidi da vse veš, tako da vsak nasvet je dobrodošel.
Nekaj intervjujev od designerjev pri bmwju sem sicer prebral ampak kakšna info iz prve roke je pa sploh dobrodošla, tako da kar povej.
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 401

Začne se vse skupaj v marketingu. In marketing določa oblikovne smernice. In ne dizajnerji in tudi ne uprava. Nadaljnji koraki so pa takšni kot si napisal.

V BMWju je marketing alfa in omega.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 957
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Začne se vse skupaj v marketingu. In marketing določa oblikovne smernice. In ne dizajnerji in tudi ne uprava. Nadaljnji koraki so pa takšni kot si napisal.

V BMWju je marketing alfa in omega.

Zanimivo. Predvidevam, da marketing spremlja trende, kaj je folku všeč in kaj dela konkurenca?

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 707
  • Avtomobil: Mesanec

Zanimivo. Predvidevam, da marketing spremlja trende, kaj je folku všeč in kaj dela konkurenca?

Wrong, marketing ustvarja potrebe in trende....če jih spremljaš si zadaj...

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bobo69
bobo69

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: AR 156 V6

Zanimivo. Nobenega komentarja o ceni ( če je seveda že znana). Stelvio mi je neprimerno bolj všeč.
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 400
  • Avtomobil: BMW logicno

Škoda da so se pri BMWju razšli s Habibom... Od novega člana bmw designerske ekipe Kabana mi njegovi dosedanji izdelki pri drugih znamkah(npr. Škoda Kodiak) niso tako všeč.
Tole me spominja na glavo od papige:

http://images0.zurna...908-1155964.jpg
http://cdn2.autoexpr...g?itok=aInwBRES

Pri BMW zunanjem designu so trenutno med vidnejši:
Kaban(Slovak)+ Adrian van Hooydonk(Nizozemec)+Đukec(Hrvat).... bomo videli kaj ob iz tega. :)

Tukaj si se pa zmotil, glede PAPIGE, to, kar ti vidiš so smeškoti ....tale tvoj je nekako tale spodaj :

https://s-media-cach...3f45e013ac3.jpg

Papiga je pa tole : https://mybroadband....52&d=1436274147

le poglej si : https://cdn.pixabay....026184__340.jpg

Urejal Mat xxl, 25.06.2017, 00:27.

Prikaži več možnosti
    • mihaing, anita_a in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 874
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

:rofl
Prikaži več možnosti
    • ovseni_kosmiči je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 087
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Malo so povzeli dizajn enke in dvojke in jih združili tu skupaj. Vseeno lepše kot prejšnja skropucala. Še posebej iz brezna nesrečno grdih enk ne znajo in neznajo priti. Konkurenca pa dela prelepe hatche. No tale x3 je vseeno lepši izdelek kot prejšnji, ampak ni noben vrhunec dizajna. Še vedno precej konzervativno. Ampak to se očitno prodaja in njihov marketing izgleda da ve kaj dela. Upam da tudi njihovi inženirji.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

2017-bmw-x3-g01-xdrive30.jpg

bmw-x3-2017-innenraum-g0.jpg

capture.jpg

Urejal tom78, 26.06.2017, 17:19.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Še en video bmwja x3 iz tovarne v Južni Karolini(ZDA), kjer ga bodo proizvajali tudi za Evropski trg. Na koncu videa je še verzija M40i v temno modri barvi.

Cene v Nemčiji bodo za 2.0 bencinski model xdrive20i s 184 konji od 44.000€ navzgor, za dizelski 2.0 xdrive20d pa od 47.000€ naprej.

Urejal ovseni_kosmiči, 30.06.2017, 17:53.

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ročni menjalnik tudi ni več v ponudbi, vsi modeli imajo serijsko avtomatski menjalnik.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Našel sem en obsežen video o X3, kjer tudi zunanji oblikovalec X3 razloži razlike v videzu pri različnih opremah. Od 23:39 naprej se začne njegov opis.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Če mogoče koga zanima sem našel še video podrobne predstavitve kako poteka sestavljanje novega X3, od začetka do konca. Avto oz. proizvodnja izgledata da sta na visokem nivoju:

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 201
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Meni je bolj zanimivo, da se pri BMW v notranjosti nič ne spremeni, od F10 dalje je vse variacija na isto temo in kot kaže, se bo ta trend še kar nadaljeval.

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Če mogoče koga zanima sem našel še video podrobne predstavitve kako poteka sestavljanje novega X3, od začetka do konca. Avto oz. proizvodnja izgledata da sta na visokem nivoju:

to ni nov model X3, to je X3 F25 in (še aktualni) X4 F26

Urejal tom78, 21.07.2017, 19:18.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Tako kot piše v naslovu videa tako sem napisal... Pri novem X3 je nova platforma, novi motorji, manjša teža itd... sicer pa sploh ni pomembno ali je star ali nov model, ker v načinu proizvodnje večjih razlik ni in sem dal video predvsem da če koga zanima da si pogleda kako nastane nov avto. Motorje pa koliko vem že dobijo sestavljene iz Evrope(Nemčija, Avstrija, Anglija). Delajo pa v tej tovarni za cel svet modele X3, X4, X5 in X6.
Prikaži več možnosti