Skoči na vsebino

E83 X3 vprašanja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 594
  • Avtomobil: E83 X3 xDrive18d

Podobne teme nisem našel pa kar svojo odpiram.

Kot novopečeni lastnik E83 bom imel kako vprašanje tu in tam, za danes pa:

- ali je normalno, da se med vožnjo (najbolj pri speljevanju) čuti nekakšno preklapljanje xdrive pogona? Sicer se komaj čuti, a se.

- bral sem da je xdrive kar občutljiv glede gum.. katere bi bile najbolj primerne letne 235/55 R17? Celoletne verjetno no-go?

Prikaži več možnosti

zlatorog
zlatorog

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 201
  • Avtomobil: e61 525d , X5 E70 3.0 sd

Mislim da se ne sme čutit ko se vklapja xdrive...posebej zdaj v suhem vremenu...jaz sem z mojim x5 vozil po različnih terenih...sneg...mokro...blato...pa ni bilo čutiti da se vklopi...smo enostavno se pelje kot po suhem...

Prikaži več možnosti

Pahi
Pahi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: BMW X3 3.0d l.2005

Ad1:

Ne, ni normalno - pogona ne smeš čutiti. Čimprej menjaj olje v razdelilniku pogona. Če to ne bo pomagalo, pripravi € ...

Ad2:

Občutljiv je le na neenakomerno obrabljene gume. Za gume pa je itak 1000 teorij. Celoletne niso ne letne, niti niso zimske, ne vem, kaj so ... 17" so bolj udobne od 18" ... 18" lepše izgledajo, toda so dražje ...

Urejal Pahi, 03.04.2017, 20:32.

Ne vem, kaj naj napišem ...
Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj tega rahlega preklapljanja ne znam niti opisati. Najbolje bi bilo, da se z mojim avtom malo zapelje nekdo ki je tega modela navajen, pa pove ali je v redu ali ne.

Gume bojo kar 17". Že tako je avto malo podhranjen...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 526
  • Avtomobil: študentski

Ali imajo X3 FL že vgrajene grelce sedežev?

Po ETK najdem samo napeljavo ni pa nikjer grelnih elementov.

Vem da potrebuješ potem še konzolo. Ampak ali je možno da je zadeva ubistvu plug and play?

Kakšne izkušnje?

2poj.png

Urejal blackberet, 20.11.2017, 11:04.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 030
  • Avtomobil: Mašina

Prevleke sedežev jih imajo ponavadi integrirane. 

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Prevleke sedežev jih imajo ponavadi integrirane. 

Se pravi je to dober znak  :ok

Se da to kako videti pod sedežem visijo kakšne slepe/nepovezane žiče ven?

Taka je napeljava:

695035_x800.jpg

Urejal blackberet, 20.11.2017, 11:40.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 030
  • Avtomobil: Mašina

Ne ne, ponavadi če ni gretja original v vozilu pomeni da prevleke grelcev nimajo :-D In da je potrebno kupiti komplet prevleko z grelci.

Vsaj tako je bilo pri Z4.

Časi e34 ko so bile elektro napeljave že vgrajene so mimo že davno :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj zato se mi je zdelo cudno ker bi bilo prelepo da bi bilo res :-D

Urejal blackberet, 20.11.2017, 12:41.

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Pojavlja se mi nek zoprn zvok v podvozju ali na pogonu - ga bom poskusil opisati: sliši se podobno kot kamenček pri zavorah, torej nekakšen kvi-kvi-kvi. Slišim predvsem ko zapeljem v kletno garažno hišo da vozim tik ob steni in imam stekla nekoliko dol. Včasih škriplje/cvili /mijavka bolj, včasih manj, včasih nič.

Ugotovil sem da ko pritisnem sklopko med vožnjo zvok popolnoma izgine kot bi ga odklopil. Pa še zdi se mi da se spreminja z obračanjem volana.

Mehanik je pregledal komplet zavore vključno z ročno in ni ugotovil napak. Zvoka pravi da ne sliši.

V kolikor nisem zrel za v Begunje ali pa slišim frekvence pasjih piščalk, se morda komu kaj zdi kaj bi to lahko bilo?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Pojavlja se mi nek zoprn zvok v podvozju ali na pogonu - ga bom poskusil opisati: sliši se podobno kot kamenček pri zavorah, torej nekakšen kvi-kvi-kvi. Slišim predvsem ko zapeljem v kletno garažno hišo da vozim tik ob steni in imam stekla nekoliko dol. Včasih škriplje/cvili /mijavka bolj, včasih manj, včasih nič.

Ugotovil sem da ko pritisnem sklopko med vožnjo zvok popolnoma izgine kot bi ga odklopil. Pa še zdi se mi da se spreminja z obračanjem volana.

Mehanik je pregledal komplet zavore vključno z ročno in ni ugotovil napak. Zvoka pravi da ne sliši.

V kolikor nisem zrel za v Begunje ali pa slišim frekvence pasjih piščalk, se morda komu kaj zdi kaj bi to lahko bilo?

Posnami.

Drugače pa je verjetno ležaj sklopke glede na to ,da ko pritisneš sklopko zvok izgine.

Mene pa zanima ,če kdo ve kje se deaktivira sovoznikov airbag. Po navodilih in kar sem videl naj bi bilo na sovoznikovi strani ob strani na armaturi ključavnica kjer aktiviraš oz deaktiviraš sovoznikov airbag.

Jaz tega nimam zato me zanima kje hudiča je ta azdeva za deaktivacijo  :napaka  :damn

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene pa zanima ,če kdo ve kje se deaktivira sovoznikov airbag. Po navodilih in kar sem videl naj bi bilo na sovoznikovi strani ob strani na armaturi ključavnica kjer aktiviraš oz deaktiviraš sovoznikov airbag.

Jaz tega nimam zato me zanima kje hudiča je ta azdeva za deaktivacijo  :napaka  :damn

Si bom kar sam odgovoril na vprašanje mogoče komu pride prav.

To zadevo ima ta avto(izgleda da samo FL) avtomatsko in sicer deluje tako,da če noben ne sedi na sedežu oz. je teža tako majhna ter pas zapneš v priklop se avtomatsko deaktivira sovoznikov airbag. Kako na sedežu sediš oz. je teža večja od določene ter se pripneš se zadeva avtomatsko aktivira in imaš delujoč airbag.

To vidiš po rumeni airbag lučki ali gori ali pa ne gori.

index.24.gif

Urejal blackberet, 20.02.2018, 15:42.

Prikaži več možnosti

dimen
dimen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: e53

Če bi bil ležaj sklopke bi se slišalo vedno, brez izjem, ko bi bila sklopka spuščena. Napisal si, da včasih ne cvili. A je to mogoče, ko je mokro? Se je dogajalo, da so škripale gumice ali sileni (silent bushing) na podvozju, ko je bilo suho. Ko pa je bilo mokro pa je vse utihnilo, ker je voda kratkoročno "namazala" gumo. Z opisanim škripanjem je "križ", ker na mestu težko poustvariš pojav/škrip. Dokler ni kritično bi osebno vozil dalje! Ko bo dovolj glasno se bo napaka sama pokazala ;-)

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je nekako tako. Zadnje dni mi ne mijavka. Sedaj pa ne vem, ali je zaradi vlažnega vremena tako, ali zato ker sem zadnjič ob pranju v pralnici na Petrolu opral tudi podvozje..

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 476
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

... Celoletne verjetno no-go?

Celoletne močno odsvetujem.

Ali imajo X3 FL že vgrajene grelce sedežev?

...

V moji X3, E83, letnik 2007 je gretje sedežev original vgrajeno (verjetno po naročilu).

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

V moji X3, E83, letnik 2007 je gretje sedežev original vgrajeno (verjetno po naročilu).

Kako to misliš? 

Se pravi na konzoli nimaš gumbov za gretje imaš pa grelce v sedežih? Se pravi imaš že vse plug and play(kupiš samo konzolo kablovje ter to je to)?

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 476
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Kako to misliš? 

Se pravi na konzoli nimaš gumbov za gretje imaš pa grelce v sedežih? Se pravi imaš že vse plug and play(kupiš samo konzolo kablovje ter to je to)?

Z originalno vgradnjo omenjam kompletno vgrajeno vse: vidne in delujoče gumbe, nevidno inštalacijo in čuteče delujoče gretje.

Urejal Warden, 06.03.2018, 17:58.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Celoletne močno odsvetujem.

Nič skrbet, sem kupil najprej komplet letnih Continental, pa sem bil z njimi tako zadovoljen da sem kupil še zimski komplet iste firme.

Continentalke so nekoliko bolj mehke, pa nekoliko ublažijo neudobnost X3.

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole nadležno kovinsko čivkanje mi spet para živce.

Nekoliko sem zadevo študiral - glede na to, da je najbolj slišno ob uvozu v kletno garažo, tam počasi pripeljem da se dvignejo vrata in potem v drugi  prestavi  skoraj brez gasa peljem navzdol, zvok se odbija od stene in ga slišim skozi priprto steklo. Če pritisnem sklopko zvok izgine v trenutku. Bi bilo lahko to znamenje dotrajanega dvomasnega vztrajnika? Tudi ob pritisnjenem pedalu sklopku je čutiti na pedalu drhtenje, česar nisem še pri nobenem drugem voženem vozilu opazil. Tudi to naj bi bil simptom hin vztrajnika?

Sklopka naj bi bila že menjana. Prevoženih je 240 kkm.

Morda mehanik zato ni opaztil nobene napake, ker je on še prejšnjemu lastniku menjal sklopko in je v navezi z avtoprodajo, kjer sem avto kupil... :blackeye

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 974
  • Avtomobil: SHARK

Tole nadležno kovinsko čivkanje mi spet para živce.

Nekoliko sem zadevo študiral - glede na to, da je najbolj slišno ob uvozu v kletno garažo, tam počasi pripeljem da se dvignejo vrata in potem v drugi  prestavi  skoraj brez gasa peljem navzdol, zvok se odbija od stene in ga slišim skozi priprto steklo. Če pritisnem sklopko zvok izgine v trenutku. Bi bilo lahko to znamenje dotrajanega dvomasnega vztrajnika? Tudi ob pritisnjenem pedalu sklopku je čutiti na pedalu drhtenje, česar nisem še pri nobenem drugem voženem vozilu opazil. Tudi to naj bi bil simptom hin vztrajnika?

Sklopka naj bi bila že menjana. Prevoženih je 240 kkm.

Morda mehanik zato ni opaztil nobene napake, ker je on še prejšnjemu lastniku menjal sklopko in je v navezi z avtoprodajo, kjer sem avto kupil... :blackeye

Pomojem so menjali samo lamelo, potisna plošča in ležaj sta pa še originalna in gresta h koncu. Drugo kot to po opisanih simptomih sodeč ne more bit.

Prikaži več možnosti