Skoči na vsebino

E83 X3 vprašanja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
dimen
dimen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: e53

Da izločmo sklopko, vprašaj prejšnjega lastnika, če je bila menjana v kompletu. Torej: lamela, košara, ležaj in vztrajnik????
Me čudi, da bi pri menjavi sklopke namerno pozabili na vztrajnik. Pri bencinarjih se praviloma pri prvi menjavi komplet sklopke ne menja vztrajnika,
pri dizlu je pa to malodane nuja!!!!!!!!! 

Pa, da bi menjalnik in kardane dol jemal samo da lamelo zamenjaš Jerry? Pa to bi bila šlamparija brez primere!!!!

Urejal dimen, 24.03.2018, 10:39.

Prikaži več možnosti

dimen
dimen

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: e53

Še to, ali ni tako, da če bi bil problem v potisnem ležaju, bi se ga slišalo, ko sklopko pritisneš.
Zavrti se, ko sklopko stisneš in vilice prislonijo ležaj na lamelo. Če prav razumem, je pri tebi obratno. Zvok izgine, ko pritisneš sklopko?
Tukaj imaš video za boljšo predstavo: 

Lahko, da je težava v gumi nosilcih menjalnika - preveri.

Dotrajan vztrajnik se dostikrat sliši v prostem teku, sklopka spuščena. Sišiš ga kot tiktakatnje, tik, tik, tik.  

Urejal dimen, 24.03.2018, 11:12.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 526
  • Avtomobil: študentski

NIč takega da ne bi bil vztrajnik menjan. Če je lastniku vztrajnik predrag kar ponavadi vsekakor je potem mehanik zamenja tisto kar se plača.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 594
  • Avtomobil: E83 X3 xDrive18d

Lahko da se je vozilo samo za prvo silo uštimalo za prodajo, v navezi mehanik - avtoprodaja, s čim manjšimi stroški.

Od prvega lastnika nimam podatkov. Sklopko naj bi menjal ta mehanik...

Vsekakor želim da se to popravi, karkoli že je, ker me moti.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 974
  • Avtomobil: SHARK

Še to, ali ni tako, da če bi bil problem v potisnem ležaju, bi se ga slišalo, ko sklopko pritisneš.
Zavrti se, ko sklopko stisneš in vilice prislonijo ležaj na lamelo. Če prav razumem, je pri tebi obratno. Zvok izgine, ko pritisneš sklopko?

Lahko, da je težava v gumi nosilcih menjalnika - preveri.

Dotrajan vztrajnik se dostikrat sliši v prostem teku, sklopka spuščena. Sišiš ga kot tiktakatnje, tik, tik, tik.  

Imaš prav, včeraj sem bil preutrujen in sem slabo prebral, kaj se dogaja. Če škripa ko je sklopka spuščena, to ni potisni ležaj, pač pa nekaj v prenosu - mora bit nek ležaj, samo ne potisni. V tem primeru lahko da je bila sklopka res menjana, me pa motijo tisti tresljaji, to je lahko znak za slabo potisno ploščo ali vztrajnik.

Glede na to da je bil avto poservisiran tik pred prodajo, me nebi niti malo čudilo, če je bil samo za silo poflikan. Ljudje ponavadi naredijo toliko da se avto pelje in se ga znebijo, videl sem že vse živo, tudi to da so šli menjat samo potisni ležaj ali samo lamelo, ko je ta crknila.

Prikaži več možnosti
    • dimen je všeč

elmatador
elmatador
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: X3

Pozdravljeni, 

si bom sposodil temo, ker si lastim enak tip avta...zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje, namreč pri speljevanju z mesta, zgleda ko menjalnik (avtomatski) menja iz prve v drugo, se zasliši en tak zvok, kot da malo "zaruži", ni prav glasno, če imam radio prižgan se ne sliši...pri višjih prestavah tega ne zaznam/slišim...sicer imam že najavljen servis, ampak vseeno vprašam. Je to sklopka mogoče? 

Lp

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni, 

si bom sposodil temo, ker si lastim enak tip avta...zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje, namreč pri speljevanju z mesta, zgleda ko menjalnik (avtomatski) menja iz prve v drugo, se zasliši en tak zvok, kot da malo "zaruži", ni prav glasno, če imam radio prižgan se ne sliši...pri višjih prestavah tega ne zaznam/slišim...sicer imam že najavljen servis, ampak vseeno vprašam. Je to sklopka mogoče? 

Lp

Avtomatski menjalnik nima sklopke. Koliko ima avto kilometrov ter kdaj si nazadnje menjal olje v avtomatskem menjalniku?

Lahko bi tudi povedal za kateri motor in letnik gre da se posledično ve kateri menjalnik sploh imaš.

Urejal blackberet, 04.04.2018, 10:55.

Prikaži več možnosti

elmatador
elmatador
  • Uporabnik

Ja to je res...motor je 2.0d, letnik 2008. Ima 143000km. Olje pa res ne vem kdaj je bilo menjano, moram pogledat. Sej drugace menja normalno, tako kot ze ves cas, samo ta zvok me me moti
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja to je res...motor je 2.0d, letnik 2008. Ima 143000km. Olje pa res ne vem kdaj je bilo menjano, moram pogledat. Sej drugace menja normalno, tako kot ze ves cas, samo ta zvok me me moti

Glede na kilometre olje najverjetneje še nikoli ni bilo zamenjano,menja se ga na okoli 100.000km. Prvo zamenjaj olje.

Prikaži več možnosti

elmatador
elmatador
  • Uporabnik

Mozno ja, sej pravim, drug teden imam itak redni servis. Bomo vidli kaj bo...
Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole nadležno kovinsko čivkanje mi spet para živce.

Nekoliko sem zadevo študiral - glede na to, da je najbolj slišno ob uvozu v kletno garažo, tam počasi pripeljem da se dvignejo vrata in potem v drugi  prestavi  skoraj brez gasa peljem navzdol, zvok se odbija od stene in ga slišim skozi priprto steklo. Če pritisnem sklopko zvok izgine v trenutku. Bi bilo lahko to znamenje dotrajanega dvomasnega vztrajnika? Tudi ob pritisnjenem pedalu sklopku je čutiti na pedalu drhtenje, česar nisem še pri nobenem drugem voženem vozilu opazil. Tudi to naj bi bil simptom hin vztrajnika?

Sklopka naj bi bila že menjana. Prevoženih je 240 kkm.

Morda mehanik zato ni opaztil nobene napake, ker je on še prejšnjemu lastniku menjal sklopko in je v navezi z avtoprodajo, kjer sem avto kupil... :blackeye

Končno postavljena diagnoza - ribal naj bi križ kardana :blackeye  več pa še ne vem

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Urejal blackberet, 18.04.2018, 20:40.

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadeva je urejena. Ribal je križ zadnjega kardana, vgradili so mi austauš obnovljenega iz Avstrije.

Končno je spet tišina med vožnjo :)

33w3.png

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

janžek
janžek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: BMW E46 320d

Pozdravljeni, jaz pa imam eno vprašanje glede motornega olja v X3 E83 2.0d 2006. Pred kratkim je turbina pričela "zizati" olje, cca 2L med intervalom, ki je na 20 000km. Do sedaj so bila v njem različna olja, največkrat BMW Longlife, kasneje TwinPower Turbo pri zadnji menjavi je pa mehanik dal Liqui Moly. Vsa olja so bila  5W-30. Avto sva s partnerko prevzela od mojih staršev in ker sva sredi gradnje nova turbina ne pride vsaj v tem letu v poštev.

A imate predlog katero viskoznost olja bi bilo vredno poizkusiti pri menjavi ki bo slej ali prej, da mogoče malo omilimo za kakšno leto to porabo olja, potem pa dobi avtomobil bodisi novo ali obnovljeno turbino?

Razmišljal sem o 5W-40 ali 10W-40, mogoče Motul olje.

Vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč.

Urejal janžek, 04.06.2018, 08:15.

Lp, Denis :ok
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni, jaz pa imam eno vprašanje glede motornega olja v X3 E83 2.0d 2006. Pred kratkim je turbina pričela "zizati" olje, cca 2L med intervalom, ki je na 20 000km. Do sedaj so bila v njem različna olja, največkrat BMW Longlife, kasneje TwinPower Turbo pri zadnji menjavi je pa mehanik dal Liqui Moly. Vsa olja so bila  5W-30. Avto sva s partnerko prevzela od mojih staršev in ker sva sredi gradnje nova turbina ne pride vsaj v tem letu v poštev.

A imate predlog katero viskoznost olja bi bilo vredno poizkusiti pri menjavi ki bo slej ali prej, da mogoče malo omilimo za kakšno leto to porabo olja, potem pa dobi avtomobil bodisi novo ali obnovljeno turbino?

Razmišljal sem o 5W-40 ali 10W-40, mogoče Motul olje.

Vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč.

To je tako  majhna poraba olja da se sploh ne sekiraj. 1l na 10.000km popije skoraj vsak avto sploh malo starejši in lastnik je vesel če mu porabi tako malo olja.. Verjetno nimaš občutka kaj pomeni porabiti dosti olja. N52 2.5 bencinarji porabijo 1l na 5000km,ko ima že več kilometrov za sabo pa tudi 1l na 2000km ali še manj.

Na 10w40 pozabi na tvojem avtu z turbino.

Bolj kot gradacija so pomembne specifikacije zato se ne igraj z oljem katero ni primerno za ta motor saj to privede do zamašenega DPF filtra itd.

Probaj dati Mobil ESP 5w30 ,uporabniki so zelo zadovoljni z tem oljem. :ok

Urejal blackberet, 04.06.2018, 08:41.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 476
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

...

Probaj dati Mobil ESP 5w30 ,uporabniki so zelo zadovoljni z tem oljem. :ok

To olje je v motorju mojega X3 E83. Od avgusta lani in 10.000 prevoženih km s tem oljem, ga še nisem dolil, na šipki je še vedno na polovici med oznakama min in max. Ob zagonu ni nobenih dodatnih zvokov motorja, tudi če avto stoji nekaj dni bodisi pozimi ali poleti.

Urejal Warden, 04.06.2018, 08:56.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč