Skoči na vsebino

2017 F30 330e

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Ja cene za te folije so res nore. Js sm potem enkrat šel kar direktn do uvoznika te folije in sm dal za en majhn košček 50€, dražje kot da bi kupu zlato... lastnik podjetja je pa imel pred vhodom parkiranga novga maseratija. Logično.
Kapitalizem je po eni strani res fajn zadeva, ker je lahko vsak orangutan milijonar. Pocen kupiš in drago prodaš.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 522
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ko sem jaz spraseval za oblect avto v to prozorno folijo, so bile cene bolane, tezava je v tem da se tezko dobi res kvalitetno prozorno folijo ki ne porume po dolocenem casu.

Cena top folije, lasersko izrezane je 100 eur/m2 plus montaža nekje 50 eur/m2...tam 1500-2000 eur za avto pri nas, v tujini 5-7k eur z istim materialom. Je pa priporočljivo, da se spodaj spolira prvo vrhunsko avto in potem to gor.

Na nek navaden avto za vsakodnevno uporabo se pomojem to ne splača oz. jaz ne bi kompliciral, na avto s katerim pa hodiš na trackday-e ali pa ga boš obdržal za zbirko, pa je to zanimivo. Čeprav na koncu pri avtu tudi za 50k eur, je teh 1500-2000 eur manj kot je doplačilo za felgne ali pa navi professional...gre se samo zato, kakšne imaš prioritete in koliko ti to pomeni. 

Lp,m

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 056
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Jaz sem dobil ponudbo za 100€/m2 z montazo, po blueprintih pride za cel avto ohoho kvadratov. Pod crto se to ne splaca, razen za res neko specialno zadevo. Za 2000€ si raje avto oblecem v kako barvno folijo pa imam spet nekaj casa mir ker se ki zdi da mam drug avto :)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem dobil ponudbo za 100€/m2 z montazo, po blueprintih pride za cel avto ohoho kvadratov. Pod crto se to ne splaca, razen za res neko specialno zadevo. Za 2000€ si raje avto oblecem v kako barvno folijo pa imam spet nekaj casa mir ker se ki zdi da mam drug avto :)

Ja odvisno kakšen avto...g10 ali f30 jaz ravno ne bi oblačil, Focusa RS recimo, pa bi....ali pa M2/M4...pa Alfo 4C, G10 530d, ki je dražji, pa ne..... Je pa tudi res, da če je avto res dobro spoliran spodaj, mu da ta folija tako nenormalno dober videz, da bi se že za to splačalo :)

Kolega je recimo dal na GT86 sprednjo haubo, odbijač in pragove...živo rumene barve avto, pa je to najbolj na udaru.

lp,m

Urejal bmw330cd, 09.04.2017, 13:01.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ne vem zakaj bi poliral avto pred lepljenjem folije(sploh pri novem), ker ko se folija odstranjuje se malenkost vedno pozna na laku, tako da polira se navadno ko se folija odstrani. Cena v tujini je 5 do 7k€? Mogoče za kak specialen wrap, mislim pa da za prozorno folijo toliko ne more bit. Za 7k dobiš že novega Cliota(karikiram).

Avtoličar ti pa za ta denar verjetno prebarva tri avte.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 022
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Ne vem zakaj bi poliral avto pred lepljenjem folije(sploh pri novem), ker ko se folija odstranjuje se malenkost vedno pozna na laku, tako da polira se navadno ko se folija odstrani.

Ker že iz tovarne pride z mikro praskami potem ko je pri dealerjih pa sploh, vsaj navadni avtomobili ker jih perejo v pralnici. Pa med trensportom se nabere en kup umazanije leteča rja, in podobno.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem zakaj bi poliral avto pred lepljenjem folije(sploh pri novem), ker ko se folija odstranjuje se malenkost vedno pozna na laku, tako da polira se navadno ko se folija odstrani. Cena v tujini je 5 do 7k€? Mogoče za kak specialen wrap, mislim pa da za prozorno folijo toliko ne more bit. Za 7k dobiš že novega Cliota(karikiram).

Avtoličar ti pa za ta denar verjetno prebarva tri avte.

Novi avti so pomarančasti in pridejo z mikro risi, ki se naredijo med transportom, odstranjevanjem zaščitnih folij...temnejša kot je barva, bolj je očitno. Če želiš avto res v nulo, je potrebno prej dobro poliranje in potem folija.

Cena 5-7k je za ta paint protection film + poliranje kot se zagre, pri recimo Topazu v Londonu...postopek traja par dni.

http://www.topazdetailing.com

lp,m

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

@cdriver

To jst dober vem da nove tudi polirajo, samo novega nima smisla polirat če se da folija gor(sploh če je barvni wrap), samo to sem rekel, ker ko se folija odstrani ga je itak treba spolirat.

Drugače pa ja, nekateri bogati avtonavdušenci dajo avto namazat z opticoatom, cquarz in podobnimi keramičnimi zaščitami še preden novo vozilo prevzamejo in pride detajler k prodajalcu to opravit.

V ZDA sem pa zadnjič videl še bolj ekstremen primer, ko je kupec zahteval v pogodbi, da ko avto pride iz tovarne je v pogodbi pisal da dealer ne sme odstranjevat transportne zaščite in gre avto direktno k detajlerju na pregled. In M2 je bil odlične barve, nov Porsche gt3 je imel pa veliko napak na barvi.

Novi avti so pomarančasti in pridejo z mikro risi, ki se naredijo med transportom, odstranjevanjem zaščitnih folij...temnejša kot je barva, bolj je očitno. Če želiš avto res v nulo, je potrebno prej dobro poliranje in potem folija.

Cena 5-7k je za ta paint protection film + poliranje kot se zagre, pri recimo Topazu v Londonu...postopek traja par dni.

http://www.topazdetailing.com

lp,m

pomarančast je nov clio, ne pa nov m2 npr.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 698
  • Avtomobil: LPP Urbana

Na prozorni plasti dip pa noben ni pomislil a?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Če je prozorna folija gor je veliko lepše, drugače je pa meni osebno v spreju boljši od 3M kot od proizvajalca Plastidip.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 837
  • Avtomobil: prdalica

Jao kosmiš pa ti si res malo mimo. Poglej si slike tvojega lepotca za 100k. Pomarančast tako, da si lahko posnameš kožo...

http://www.avto.net/...11342386&show=2

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ja po teh slikah se pa res da videt, "bravo". :ok

Mojga Active Tourerja je pregledu znan detajler pa ni našu pomarčnega laka, ne pa da bi našel na novi sedmki. Sicer si pa lahko ti pogledaš na kanalu od tega videja ko sm ga dal dva posta višje kako slab finiš dela Porsche v primerjavi z BMWjem. Inspekcija BMW M2 je čisto zadnji video in je barva po njegovih besedah(za razliko Porscheja) perfektna. :ok

Urejal ovseni_kosmiči, 09.04.2017, 16:28.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

@cdriver

To jst dober vem da nove tudi polirajo, samo novega nima smisla polirat če se da folija gor(sploh če je barvni wrap), samo to sem rekel, ker ko se folija odstrani ga je itak treba spolirat.

Drugače pa ja, nekateri bogati avtonavdušenci dajo avto namazat z opticoatom, cquarz in podobnimi keramičnimi zaščitami še preden novo vozilo prevzamejo in pride detajler k prodajalcu to opravit.

V ZDA sem pa zadnjič videl še bolj ekstremen primer, ko je kupec zahteval v pogodbi, da ko avto pride iz tovarne je v pogodbi pisal da dealer ne sme odstranjevat transportne zaščite in gre avto direktno k detajlerju na pregled. In M2 je bil odlične barve, nov Porsche gt3 je imel pa veliko napak na barvi.

pomarančast je nov clio, ne pa nov m2 npr.

Opticoat, cquartz in podobno so poceni varjante, s poliranjem vred cca 500 eur in imaš leto dni mir. Tega se tudi sam poslužujem na svojih avtih. 

Kar se pomaranče tiče na novih BMWjih...isto je na vseh ostalih znamkah, je pa je dooosti preveč... in v določenih primerih je na avtu cenovnega ranga Cliota je kdaj manj ;)

lp,

Ja po teh slikah se pa res da videt, bravo. :ok

Mojga Active Tourerja je pregledu znan detajler pa ni našu pomarčnega laka, ne pa da bi našel na novi sedmki. Sicer si pa lahko ti pogledaš na kanalu od tega videja kako slab finiš dela Porsche v primerjavi z BMWjem, Inspekcija M2 je čisto zadnji video in je barva perfektna. :ok

A imaš belega?

lp,m

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 801

Ja po teh slikah se pa res da videt, "bravo". :ok

Mojga Active Tourerja je pregledu znan detajler pa ni našu pomarčnega laka, ne pa da bi našel na novi sedmki. Sicer si pa lahko ti pogledaš na kanalu od tega videja ko sm ga dal dva posta višje kako slab finiš dela Porsche v primerjavi z BMWjem. Inspekcija BMW M2 je čisto zadnji video in je barva po njegovih besedah(za razliko Porscheja) perfektna. :ok

Levo spoliran in desno neobdelan panel na novi M2. Čista perfekcija, ni kaj.  :)

Pripete slike za predogled

• 29504024701_58c5343426_o.jpg

Urejal Matejd7, 09.04.2017, 16:36.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Joj, a je treba res cist vsako predstavotveno temo posrat z nekimi debilnimi izjavami se bolj debilnih osebkov?
Prikaži več možnosti
    • Jure24 je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne duha in sluha o pomaranči.  :-D

Pripete slike za predogled

• 29294363560_9a12127b99_o.jpg
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Joj, a je treba res cist vsako predstavotveno temo posrat z nekimi debilnimi izjavami se bolj debilnih osebkov?

Verjetno misliš sebe, ker večjega primitivizma kot si ti napisal Jerneju v temi Kronika nekako v smislu da bi moralo bit zakonsko določeno da se taki "osebki" kastrirajo, da ne gredo geni naprej, še v življenju nisem slišal. Če imaš novega XC60 in da tvoj oče kupuje novega XC90(mimogrede čist off topic in hvaljenje v temi Škoda Kodiak) še ne pomeni da si kaj več in da boš ti določal kaj lahko napišem na forum. Sploh pa svojo kulturo kažeš z izrazi "debilni osebek" itd... Res so te starši lepo vzgojili.

Tale video je pravi, proti koncu videa je in reče da je barva na M3 perfektna:

Verjetno se pa tudi znotraj bmwja najdejo napake na barvi. Nihče ni popoln in sigurno se pojavlja pomarančasta barva tudi pri BMWju, vendar se nekako pri high end znamkah pričakuje boljši finiš. Detajlerji pa tudi če bi vsak avto hvalili bi izgubili posel in je logično da rečejo da je vsak avto pomarančast, da dobijo posel.

Urejal ovseni_kosmiči, 09.04.2017, 16:57.

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj pomarančast finiš se več ne smatra kot napaka v laku, ampak je to žal karakteristika novodobnih lakov, ekologija in to... zato verjetno tega v tem videu niti ni izpostavljal. Verjamem, da je v vseh ostalih aspektih barva na zgornjem M3 perfektna, ampak če si daš tale video na 1080p ter full screen, se pomaranča čisto lepo vidi in temu se žal ne da ogniti niti pri high end znamkah. Izjema so zgolj kakšni eksoti tipa Ferrari, Lamborghini itd., ki so pred izdajo stranki kvalitetno mokro zbrušeni in/ali spolirani, pa še to dvomim da delajo pri vseh modelih. 

Urejal Matejd7, 09.04.2017, 17:10.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Mazovc01
Mazovc01

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: BMW e60 545i

@bmw330cd ali "opticoat, cquartz in podobno" zaščitijo avto prek kamenčki (avtocesta) in raznimi manjšimi praskami (parkirišča)?

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem imel na E65 in tudi na 500C keramicno zascito, mislim da nekaj od Gyeon, bil sem fenomelano zadovoljen, pri E65 je bila po enem letu na 90% pri 500 pa se vedno v nulo. Trenutno na 500 nimam niti ene pikice od kamenckov spredaj, pa ima avto 8kkm vecina od njih na AC. Tako da bi rekel da sciti ja.
Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč