Skoči na vsebino

2017 F30 330e

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 508
  • Avtomobil: 218d AT, M2

@bmw330cd ali "opticoat, cquartz in podobno" zaščitijo avto prek kamenčki (avtocesta) in raznimi manjšimi praskami (parkirišča)?

V realnosti ne...pozna se pa, če recimo imaš zelo mehek lak, takrat se  po takšni zaščiti swirli dosti kasneje naredijo/vidijo...

lp,m

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Jaz sem dal na štiri avte različno, na maminga opticoat, na svojga C.Quartz, na očetovga pa vosek, na četrtem sem imel pa folijo.

Folija se mi je zdela super samo je predrago, Quartz se mi je pa od Opticoata zdel malo bolj trd in da je bolj zaščitil. Ko sem vrata rahlo odprl ob škarpo se začuda ni nič poznalo. Vosek je pa malo boljše kot nič.

Je pa dobr da si daš karkoli gor zaradi mrčesa in ptičev, ker kislina v iztrebku naredi lahko veliko škodo, če se takoj ne obriše. Na enem avtu mi je naredilo tako škodo(nisem imel ničesar gor niti voska) da tudi po poliranju se je še vedno poznalo, na žalost.

Prikaži več možnosti

Strmac318
Strmac318

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Avtomobil: Bmw ;)

Top, top, top!
Naj ti dobro služi in veliko užitkov v vožnji z njim ti želim!
Prikaži več možnosti

aliosek
aliosek

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: E46 320d M-paket II

Veliko srečnih in z nasmeškom obdanih kilometrov! 
Avto je res lepotec :love

Prikaži več možnosti

Zmelkoow
Zmelkoow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: Nič še :(

Avto je bolano lep, osebno mi je modra barva res super izbira, model 330 e pa se zdi vsaj meni eden izmed najbolj zanimivih in praktičnih trenutno, še posebej ker ga lahko polneš kar doma :D Srečno vožnjo!

Prikaži več možnosti

AyJay
AyJay
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: *

Super avto, naj ti dobro služi. :)

Ko boš dobil kaj vtisov o vožnji, me zanima, kako udobna se ti zdi kombinacija 18"/M-sport podvozje glede na to, kar si prej vozil in nasploh?

Težko sicer verjamem, da boš rekel, da nisi zadovoljen - tako da morda bolj v stilu, če se ti to nekaj, kar je za razmislit pri nakupu,
ali težko verjameš, da bi koga zares pretirano motila tršost? :)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 508
  • Avtomobil: 218d AT, M2

A si bil danes nekje okoli 13.00 v križišču pri Situli? Ali pa je bil nekdo, ki ima isti lip, barvo in črne ledvičke...  V vsakem primeru, čudovita kombinacija ;)

lp,m

Urejal bmw330cd, 23.04.2017, 18:13.

Prikaži več možnosti

perko
perko

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: 330i

Bolje bit pripravljen kot pa potisnit glavo v pesek in zjutraj najt 30cm ris na avtu. Jaz ce bi mel tak avto bi ga celega prevlekel v folijo, pa naj stane koliko stane (par jurjov):

Kot da vandal nebo opazil da je v zaščitni foliji, iz žepa vzel kladivo in usekal da skrivi pločevino :D

Prikaži več možnosti

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Kot da vandal nebo opazil da je v zaščitni foliji, iz žepa vzel kladivo in usekal da skrivi pločevino :D

Ce pogledas oni video ki sem ga prilepil bos videl da se sploh ne vidi da je folija preko.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

Od 11:00 do 11:06 je prav fino videti ris tudi na laku. In to ZELO

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 082
  • Avtomobil: F31

vijolice za folije in coate, pol pa pride šalabajzer ki na polno odpre vrata v bok... :)

drugače pa pohvale za voz ( jaz bi le kombiniral notranjost v oyster barvi )

Prikaži več možnosti

Mazovc01
Mazovc01

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: BMW e60 545i

samo en update na hitro, da ne bom širil napačnih informacij: sem našel, da se v programu "Save" baterije aktivno polnijo iz bencinskega motorja. Testiral sem na avtocesti in se poraba dvigne za 3 - 4 litre ampak baterije se dokaj hitro polnijo  :ok

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Od 11:00 do 11:06 je prav fino videti ris tudi na laku. In to ZELO

To je ze stokrat premleto na internetu, ni praska, je tudi Shmee potrdil.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 636
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

In, kako si kaj zadovoljen z avtom?

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

Mazovc01
Mazovc01

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: BMW e60 545i

Zdravo,

Samo manjši update ob 13000 km. 

Avto sem zaupal avtokozmetiki Kristal, ki so mi priporočili keramično zaščito »Kenzo« (čiščenje, poliranje, keramika, vosek). Z izvedbo, odnosom in osebjem sem bil super zadovoljen in jih priporočam vsem (slike imajo na svojem FB in Instagramu, jaz sem stisnil samo te dve).

pPu0CFj.jpg

Aw7ontQ.jpg

Naučil sem se veliko novih stvari:

+         v »Comfort, Sport ali Sport+« programih avto uporablja oba motorja tako, imaš dejansko teh 252 KM, ki jih oglašujejo,

+         collision detection je super, ko avto misli, da si v nevarnosti ti »pripravi« zavore (zavorni pedal postane čisto trd in najmanjši premik pedala ima velik vpliv na količino zaviranja),

+         nadgradnja zavor »M športne zavore« so vredne vsakega centa (posebej na avtocesti v Nemčiji in ob športni vožnji),

+         avto dodatno težo, ki jo prinesejo baterije in elektromotor, zelo dobro skrije (je zelo »kulturen« in predvidljiv na meji), kar bi pripisal vzmetenju,

-          avtomatski menjalnik bi lahko dovolil, da ga »držiš« v poljubni prestavi dokler ročno menjaš prestave,

-          izpuh je čisto preveč tih v športnem programu (ga imam v planu zamenjati),

-          pogrešam moč/navor V8 motorja (sploh pri višjih hitrostih), v planu imam vgraditi »downpipe« in nekako dvigniti moč motorja (na žalost BMW ne prodaja »power kit« za 330e)

Glede platišč se še odločam, ampak verjetno bom šel na 19 col.

Če koga kaj bolj specifičnega zanima sem ta teden v Sloveniji in imam čas odgovarjati  :ok

Lp, Jure

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 875
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kako pogosto pa je treba polnit baterijo pri neki kombinirani vožnji?

Če greš recimo na eno 100km relacijo, kjer avto uporablja oba motorja, kot pišeš, se pojavi potreba po polnjenju ali polni sproti sam dovolj? Način vožnje kaj vpliva na to?

Prikaži več možnosti

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: Toyota

Povprečna poraba?

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 843
  • Avtomobil: 535 PS

Kolk km lahko v praksi narediš le na elektriko?

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 478
  • Avtomobil: /

Tudi mene zanima povprečna poraba, ob normalni vožnji, ne ob šparovni. Je to kot klasičen hibrid, se pravi spelje z baterijo, preklopi na bencin, ali bencin poganja elektromotor, da proizvaja energijo za elektro pogon?

Urejal dd1307, 22.10.2017, 16:49.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 270

Po 20 km je to klasicen bencinar. Jest bi rekel da je povprecje okrog 10 litrov ce ga ne vozis kot stara mama. Al pa ce ga vsakih 20km priklopis na strom, to povprecje precej zniza.
Prikaži več možnosti
    • dd1307 je všeč