Skoči na vsebino

Test drive BMW G30

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
104 odgovorov v temi
Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 112
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

V petek so me kolege iz Baumgartnerja poklicali da dojdem sprobati tanovo petko. Danes sam naredil test drive, seveda sam usput naredil mali photosession :-)

eaf86r.jpg

Kot že veste z petkami imam kar nekaj izkušenj in ni me ravno lahko impresionirati. Ampak tisti avto ima nekaj... ne vem povedati na hrvaškem, kak pa onda da povem na slovenščini :-) Ja, malo je poseben. Pod pokrovom motorja je le 2.0d, ampak z M paketom in 18" platiščima avto zgleda zelo suvereno. Pnevmatike imajo deljene dimenzije, 245 naprej, 275 nazaj - Pirelli Cinturato run flat.

Izolacija notranjosti je vrhunska - motora se praktično ne sliši in nema nobenih vibracij. V notranjosti res ne morete spoznati da so naprej le 4 valarja. Športni sedeži, volan in črna streha super zgledajo. Sedeži so meni osebno malo ozki v sedalnem delu, za ramena pa ima dovolj placa.

vfw9jl.jpg

Instrument plošča je full elektronska, cool je narejen prikaz obratov - ko se bližate okruglemi številki, ta se številka poveča.

2dkbwgh.jpg

Komande klime so zelo podobne tistima v F10, bolj so evolucija kot revolucija. Placa v notranjosti ima več kot dovolj, zdi mi se da je petka zdaj res prostran avto in 4 osebe moreju na pot od 1000 km v komadu brez problema.

opwnc2.jpg

Zadek mi se zdi tudi dobro narejen, na nove zaključke auspuha se bo treba malo navaditi.

15s7al1.jpg

Lak je klasika - eko norme in barva na vodeni osnovi ne omogučajo zrcalen finiš...

No, gremo se malo peljat :-) Ja, 2.0 je mogoče malo podhranjen in osebno bi avto celo vreme držal v dinamic modu. Tu se avto lepo "napne", volan je odziven, menjalnik šalta malo bolj agresivno, je pa avto tudi malo trši. Ampak to je še vedno v mejah tolerancije. V confort modu za moj okus menjalnik presporo reagira na kickdown, ampak mogoče bi to tudi bilo boljše ko bi se jaz malo prilagodil avtu po par sto prevoženih km.

2vls7qs.jpg

Ne vem kaj bi povedal na koncu, G30 je dobro zašel v teritorij kateri so v prejšnjim generacijama držale sedmice. Velik je in to ne skriva, ampak no stvar le v velikosti. Enostavno se nebi počutil ugodno da se vsednem v njega v trenirki in navadni majci. Ima zelo "hoch" prezenco.

9k2brt.jpg

Urejal Big D, 10.04.2017, 21:21.

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan, krt, soulfly in 20 ostalim je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 746
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Dobre slike :ok :ok

Je še komu grdo videt obratomer, kjer se 0 nahaja na poziciji 9. ure? Že pri "starih" F serijah me moti, ker je tisti Ready še vmes in je potem na štandgasu kazalec že previsoko.

Prikaži več možnosti
    • abbe je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 074
  • Avtomobil: F10

Tile auspuhi niso standardni. Sem videl včeraj enega standard in zgleda zelo slabo, pomoje je bil 518d... ker sta bili zadaj kot dve mini hrenovki ven...

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 429
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Najbrž pridejo z M paketom.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 243
  • Avtomobil: e92M3,Kalos,T5,Panigale

Hud opis ter še hujše fotke :)

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti
    • Big D je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 766
  • Avtomobil: prdalica

Kosmiček, poglej zdej tole pomarančo, da se ti kozla :barf  :barf  :barf  :barf(bigD, seveda omogoča- poliranje in brušenje, samo za ovčke kateri zapravijo 70k EUR itak ne vedo kaj gledajo in kupujejo). Važno da je drag znak spredaj. Jaz takšnega avta za toliko denarja ne odpeljem iz salona pa, pa da me zakolješ. Iz principa!!! 

Drugače pa lep za videt, užitek v vožji pa res ne vem kakšen nudi...ne slišiš motorja, izpuha, zavija in opozarja namesto tebe,...dolgčas. Nobenih povratkov več, da bi ukvarjal z atom, zato bodo morali ta slogan spremeniti. Žal...

Urejal mihaing, 12.04.2017, 09:51.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Kosmiček, poglej zdej tole pomarančo, da se ti kozla :barf  :barf  :barf  :barf

Sej ni tako hudo, kot zgleda na sliki. V živo je drugače.. :)

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Predvsem imaš drug problem: kaj pa kupit da NIMA tolk pomaranče. Od novega imajo praktično vsi, v kolker se ne stegneš do kakega Rollsa.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • leonT je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 766
  • Avtomobil: prdalica

Ma saj vem Nixxon, samo ne opravičuje pa dejstva, da ne morejo zbrusiti in spolirati avtomobila na tako visokem rangu. Kako to nobenega ne moti res ne razumem. Vem, pa da sem zatežen to je povsem jasno. Pri Renaultu me to nebi bolelo, tako pa... Ampak, da ne zaserjem preveč teme.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, eno polituro bi res lahko čez udarli, pa dobro. Najbolj neumno je ko se ti v tovarni še pohvalijo kako porabijo samo liter in pol barve na en avto. :crazy Moj E36 ga je se mi zdi 5 litrov.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Vsecen je res, samo ko vidim 2.0d me naenkrat prime neka agresija, ne znam pojasnit.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bvogri, Martini Racing, zigi in 5 ostalim je všeč

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 901

Problem je v tem da smo se ljudje sprijaznili z tem da pač je povsod enako, če ti ne paše pri bmw pomaranča pojdi pa kupi drugo znamko. Samo kaj ko je žalostno da je povsod tako. Ravno tako smo se sprijaznili z belo tehniko, ah saj bo samo 5. let delalo potem bomo pa novo kupili. Samo kaj hočemo tako je.  :confused

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 461
  • Avtomobil: new age e39

Zanimivo da barva moti samo (ne)kupce :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • the_one, MiranK, zigi in 2 ostalim je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 895
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Problem je v tem da smo se ljudje sprijaznili z tem da pač je povsod enako, če ti ne paše pri bmw pomaranča pojdi pa kupi drugo znamko. Samo kaj ko je žalostno da je povsod tako. Ravno tako smo se sprijaznili z belo tehniko, ah saj bo samo 5. let delalo potem bomo pa novo kupili. Samo kaj hočemo tako je.  :confused

Žal ni čisto tako. Daj tako kot tvoji starši za pralni stroj 5 ali 6 plač, kupi Miele ali kaj podobnega pa bo delalo. ČE pa kupuješ Beko za pol delavske plače... je pa druga zgodba.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Plavi in simonzan uporabnikom je všeč to sporočilo

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 969
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Žal ni čisto tako. Daj tako kot tvoji starši za pralni stroj 5 ali 6 plač, kupi Miele ali kaj podobnega pa bo delalo. ČE pa kupuješ Beko za pol delavske plače... je pa druga zgodba.

Kar naivno razmišljanje. Žal cena že dolgo ni več merilo za kakovost oziroma daljše delovanje.

On topic: 530xd gre dobro, agilnosti še nisem uspel preveriti, ampak spet ista zamera kot pri vseh doslej. Avto z 20" platišči je grdo visok in za soliden izgled potrebuje distančnike in nižje vzmeti. Ker v 107.000 € to (očitno) ni všteto. :skrbast

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Počakaš na M5 pa imeš vse rešeno ;) razen, če te tudi tam moti ...

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 669
  • Avtomobil: bel traktore

Big D dober opis, ter kapo dol za fotke. Res imaš oko fotografa. Če mi daš 10 let časa, sam ne bi naredil ene takšne fotke.

Sem si tudi sam ogledal nove petice, zadnjič ko sem bil pri Selmarju. Avto ima res en svoj čar. Na zunaj dizajn ni nič posebnega; če po pravici povem, trenutno sploh ne ločim med petico ter sedmico, razen če sta skupaj parkirana. Mi je pa avto všeč kot celota, dizajn notranjosti mi je res vrhunski. Ko sem sproti vrgel uč še na trojko, žal ta v primerjavi z petico deluje kot da bi gledal kakšnega yugeca. Bo treba začeti igrati loto...

Prikaži več možnosti
    • Big D je všeč

Obama
Obama

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 402

Feltne nagravžne, ko pes, luči, fredi miler style, odbijači do polovice zadnje stene, faking plastičar. Zaključki izpuha, bruham! Skupni izdelek bi lahko tud kia značko gor imel. Barvan slabše, ko pri lokalcu pod kozolcem. Pa wtf je ta wannabe zračnik/reža, spredaj na blatniku? Sehr stylish! Faking chip shit tunerji. Notranjost, nič novega. Generičen izdelek za povprečnega naivneža. Ta novodobna jajca so si med samo strašno podobna. Me ne gane.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 527
  • Avtomobil: -

A ni zanimivo kako so vsi novi in dragi modeli grdi, dolgocasni in povprecni... Ko postanejo stari in poceni so pa lepi, vrhunsko opremljeni, z dobrimi motorji in seveda "pravi BMW" :)

Prav vedno je isto...
Nov avto: Grd ko prasica, ni sans da ga vzamem pa ce ga dajo zastonj. A majo debile za dizajnerje??
Par let star: Res hud, bi ga takoj vzel ce bi imel sibedah/ce bi bil 3.0/ce bi mel gretje zadnjih sedezev...
10 let star: koncno se ga kupi, to je pa ultimativni stroj :)

Urejal the_one, 12.04.2017, 16:12.

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 665
  • Avtomobil: BMW F31 M

The_one v nulo si zadel 3/4 uporabnikov tega foruma.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč