Skoči na vsebino

Test drive BMW G30

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
104 odgovorov v temi
Obama
Obama

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 402

Zakaj bi bil jezen, razočaran, šanki, ne moreš si ga kupit, pa kaj res nimate drugih iztočnic? Napisal sem svoje mnenje. Komur ni všeč, naj spregleda, naj kupi, naj mu bo všeč. V mojih očeh je ta polizdelek imenovan bmw, točno tak, kot sem zapisal.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 308
  • Avtomobil: F10

Jezno deluješ in se izražaš ;)

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

DrKo
DrKo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 040
  • Avtomobil: BMW E36 coupe

Pomoje je jezen, ker je moral spokat iz bele hiše..

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Uzivac
Uzivac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: BMW 530xD G30

Kupil sem G30  530xd  pred enim mesecem.

Meni je pač všeč, vidim , da velikim ni ampak stvar okusa pač.

kar pa se vožnje tiče je pa enkraten. To je moj šesti BMW in tretja serija 5 . Preskočil sem E60  ker mi je bil pač grd :)

Že nad F10 sem bil navdušen, G30 je pa po nekaj 1000 prevoženih km še boljši.

Avto je udoben, varen, zelo hiter in pa seveda zelo lep, pač za moj okus, zato sem ga kupil. Aja pa varčen je tudi čeprav se pri avtu ki ima tako visoko ceno ne izplača razmišljati o pol litra več ali manj porabe.

Edino kar mi najeda je funkcija start/stop. Sicer jo lahko izklopiš ampak jo moraš vsakič ko sedeš v avto. Počasi se navajam in vedno manjkrat pozabim.

Privoščil sem si precej dodatne opreme in tudi to me ni razočaralo. Mogoče je brez smisla avtomatski volan, ker gre dejansko za nepotrebno igračo. Radarski tempomat je pa super za AC recimo od karavanškega predora do avstrijsko nemške meje :laugh. Vsako leto dobim najmanj en pozdrav v obliki položnice iz Avstrije.

Upam , da bo zanesljiv

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 478
  • Avtomobil: e60

Dobre slike :ok :ok

Je še komu grdo videt obratomer, kjer se 0 nahaja na poziciji 9. ure? Že pri "starih" F serijah me moti, ker je tisti Ready še vmes in je potem na štandgasu kazalec že previsoko.

mene tut to moti.

bi raj vidu da sploh ni 0

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 784
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kupil sem G30  530xd  pred enim mesecem.
Meni je pač všeč, vidim , da velikim ni ampak stvar okusa pač.
kar pa se vožnje tiče je pa enkraten. To je moj šesti BMW in tretja serija 5 . Preskočil sem E60  ker mi je bil pač grd :)
Že nad F10 sem bil navdušen, G30 je pa po nekaj 1000 prevoženih km še boljši.
Avto je udoben, varen, zelo hiter in pa seveda zelo lep, pač za moj okus, zato sem ga kupil. Aja pa varčen je tudi čeprav se pri avtu ki ima tako visoko ceno ne izplača razmišljati o pol litra več ali manj porabe.
Edino kar mi najeda je funkcija start/stop. Sicer jo lahko izklopiš ampak jo moraš vsakič ko sedeš v avto. Počasi se navajam in vedno manjkrat pozabim.
Privoščil sem si precej dodatne opreme in tudi to me ni razočaralo. Mogoče je brez smisla avtomatski volan, ker gre dejansko za nepotrebno igračo. Radarski tempomat je pa super za AC recimo od karavanškega predora do avstrijsko nemške meje :laugh. Vsako leto dobim najmanj en pozdrav v obliki položnice iz Avstrije.
Upam , da bo zanesljiv

Preveri če se da na servisu naročiti kodo, s katero trajno izklopiš start-stop.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 024
  • Avtomobil: BMW

Sam sem preverjal in se ne da. :(

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 308
  • Avtomobil: F10

Na uradnem servisu tega ne delajo več, okolje pa to :) Ti pa to naredi vsak, ki zna malo programirat... torej, da si zapomni zadnje stanje funkcije start/stop.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 763
  • Avtomobil: new age e39

Včeraj vozil nalodano 540i. Nor avto. NOR. Je pa skoda da ima neke M oZnake ker kljub 340 KM ni neke drame. Overall pa avto ki je samo za met.

Harman spila,super, telefona pa v 10ih min na sovoznikovem zicu nisem.uapel povezat. Neverjetno
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 898
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Včeraj vozil nalodano 540i. Nor avto. NOR. Je pa skoda da ima neke M oZnake ker kljub 340 KM ni neke drame. Overall pa avto ki je samo za met.

Harman spila,super, telefona pa v 10ih min na sovoznikovem zicu nisem.uapel povezat. Neverjetno

530d se mu še bolj poda, zaradi obilice navora in tistega občutka, da ga nikoli ne zmanjka..daš 1cm gasa in vleče v isti prestavi brez predaha, daš še malo več in vleče še malo bolj,...

Je pa zanimivo kako pri normalni vožnji 540i deluje tako tih in brez vibracij, kot da je električen. Recimo 90km/h tempomat...

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 682
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Jst bi pa probu spet bencinca po dolgem času. Sej 530d je super, pa neverjetno varčen glede na zmogljivosti, ampak jst resno gledam za naslednji avto da bi vzel novega 540i.

Tudi na you tubu gledam primerjave je 540i krepko hitrejši od 530d.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz tudi sanjam o bencinarju. Tolk ga je lepo poslušat. Pri 140 je na 2000 rpm in prijetno sune. Ko pohodis. Skoraj kot dizel, samo s ful lepsim zvokom. Me like
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Boš prišel mojega probat, kot sva dogovorjena, boš zopet spremenil mišljenje...samo saj veš, počakaj, da bo suho :-)

Bo šla Vulva takoj na net, kot moj predhodni :-)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Poznam 535d. Ce bi si lahko prvoscu servisiranje e61 na dolgi rok je to no brainer. Ampak enkrat bo bencinar. Neki brez strehe, za dva... Pa Vulva seveda. Ne zivim na fuzinama :ok2
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Zakaj servisiranje na dolgi rok? Če kupiš dobro podlago z zmernimi kilometri, ni nekega nekega hudega servisiranja. Vse je sproti in ne boli. Če pa se naberejo hibe, pa verjamem, da konkreten servis konkretno zaboli.

Urejal M Kompakt, 02.02.2018, 09:38.

Prikaži več možnosti

frizo
frizo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 335
  • Avtomobil: F10 530d

pri G30 gre tudi moj glas za 540i. Niti ne toliko zaradi pospeška ampak bolj zaradi uglajenosti vožnje. Že 320i me je glede mirnosti, tihosti in prožnosti navdušil.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

530d se mu še bolj poda, zaradi obilice navora in tistega občutka, da ga nikoli ne zmanjka..daš 1cm gasa in vleče v isti prestavi brez predaha, daš še malo več in vleče še malo bolj,...

Je pa zanimivo kako pri normalni vožnji 540i deluje tako tih in brez vibracij, kot da je električen. Recimo 90km/h tempomat...

Mene je pa 530e navdusil. Bi takoj ce bi lahko. :)
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 898
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Mene je pa 530e navdusil. Bi takoj ce bi lahko. :)

Ga ima kolega od maja lani, mislim, da eden prvih...prezadovoljen. 

Če pa še gledaš, da z odšteto subvencijo stane par 100 eur več kot 520d, pa sploh ni dvoma. Edino kaj bi jaz pogrešal, je xdrive...

lp,m

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 549
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Se 530e lahko "vžge" na elektriko in odpelje nekam, torej brez uporabe bencinarja? Kako v tem primeru dela gretje?

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 746
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

če si nežen z gasom se bencinski motor res pozno prižge... dometa ima 40km. Gretje nimam pojma kako dela. Dela uglavnem. 

Je pa 530e res super kruzer. Zvočna izolacija res presega raven serije 5. Avto je povsem dovolj hiter in po slabih 2000km s porabo 7.8L/100km dejansko tudi ekonomičen, glede na to da gre za skoraj 1800kg težek avto. 

Športni sedeži so končno spet taki kot v e39, precej ožji kot pri f10 in e60. Kar pa se užitka v vožji tiče, pa ne prepušča prav dosti skozi filtre elektronskih gadgetov. Ampak to v skoraj isti meri velja za praktično vse današnje BMWje, vključno z M divizijo. 

Urejal PussyWagon, 03.02.2018, 00:52.

He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in x-driver uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.