Skoči na vsebino

Tovarna Hella Saturnus Slovenija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
49 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 075
  • Starost: 49
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Prijava na Zavod je prostovoljna,niti priblizno ni prisiljena. Seveda si vsak lahko isce sam zaposlitev brez Zavoda.
Kot drugo. Zavod letno zaposli od 8 do 10 tisoc delavcev. Toliko na hitro o Zavodu in njegovi neucinkovitosti. Ce bi bili neucinkoviti,nas zdavnaj ne bi bilo.
S tem postom si jasno odkril,da dejansko nimas pojma o delovanju dolocenih institucij in pa vlogo Zavoda na trgu dela in drzavi.

Joda,glede na tvoj lajk se sprasujem,zakaj si potem prijavljen xy let na tako institucijo? Sigurno nekaj imas od tega? In se marsikdo..??

Replik na zrsz ne dajem vec. Tema je jasna.

Hela saturnus...se kdo?

....lajk zato, ker je povedal resnico, pa čeprav samo en zelo majhen delček....in glede na to, da so za mano ta isti post laikali tudi drugi, (kar si seveda videl in ne komentiral) med drugim tudi nekdo, ki ga spoštujem in mu recimo malo več verjamem, kot drugim.....

...jaz od zavoda nimam popolnoima nič, kar se da z lahkoto preveriti, kar pa ne morem reči za določene zaposlene na zavodu, ki dobijo "sa starne" ker temu ali onemu uredijo kakšno stvar "sa strane" ampak o tem ne bom javno pisal, ker se to forumašel to tu nič ne tiče, ti pa verjetno o tem veš več kot jaz....

...par let nazaj se je v določeni politični opciji pripravljala rekonstrukcija zavoda, pa se je ta projek kasneje opusti, meni takrat zaradi nepouznanih vrokov, vendar sem kasneje zvedel za določene predpostavke, kaj in zakaj naj bi se to zgodilo.....

...rekonstrukcija pa je zajemala bistveno zmanjšanje zaposlenih na zavodu in da bi začeli referentje tam dejanko delati za to kar naj bi bil njihov poglavitni cilj...iskanje zaposlitve brezposelnim...vsak referent naj bi imel določeno bazo"svojih" brezposelnih, ki bi jim aktivno iskal zaposlitev pri delodajalcih in od uspešnosti tudi dobil OD, ki bi bil sestavljen iz fiksnega in variabilnega dela.....variabilni del pa bi bil odvisen (točkovanje glede na vrsto zaposlitve) koliko brezposelnim najde zaposlitev...za lažjo primerjavo 100 prizvodnjih delavcev toliko točk kot 1 zdravnik.....

...sedaj pa je tako, da se zavod ZNEBI proizvodnjih delavcev in se ne ukvarja več z njimi i(prdstvajajo največji delež tistih 8000 zaposlenih.....pošlješ agenciji in rečeš, da si zaposlil toliko in toliko brezposelnih) agencijam, ki z njimi mahinirajo kot z vrečami krompirja, da ne govorimo o strošku....najprej so plačani tisti na zavodu, potem si pa še agencije vzamejo zajeten kupček od plače, ki jo naj bi dobil delavec, saj delavec ni zaposlen v firmi v kateri dela ampak v agenciji in mu ona potem izplača del sredstev, ki jih je agenciji nakazal delodajalec, kar postavlja logično vprašanje, koga potem ne rabimo...agencije ali zavoda, ker vsakemu normalnemu je jasno, da je to po eni strani izkoriščanje delavcev na eni strani in po drugi metanje denarja skozi okno , ali pa bogatenje določene strukture.....

...ne, in ni mi treba replicirati, sem bil na začetku v ekipi, ki naj bi pripravila rekonstrukcijo, ki je bila po mojem skromnem mnenju izredno dobra in naperdna z katero bi zavod postal eden izmed vodilnih "podjetij" ne samo na področju zaposlovanja in celovitih kadrovskih rešitev, ampak tudi širše, z inovativnimi prostopi, ki bi lahko postali standar uspeha za podjetja, zavode, ustanove itd javnega sektorja

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 595
  • Starost: 32
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ko je debata o odnosih v podjetju ne morem, da mi nebi šlo na smeh. Zaradi koga pa so odnosi kakršni so če ne zaradi teh delavcev samih. Če bi bili ljudje in bi se znali pogovarjati bi bili odnosi super. Grenijo si jih pa popolnoma sami. Tvoj nadrejeni in sodelavec ni nek gremlin ampak človek ravno tako kot ti. In če danes nisi zadovoljen z odnosom svojega šefa ga čez 5 let ko boš na podobni funkciji ne posnemaj ampak delaj bolje. Problem rešen.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 897
  • Starost: 30
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Jah nižje je slabš je. 

Če se spomnim kako so me babe v Šparu na minimalu tožarle šefu ko sem si vzel 5min za kavico mi je slabo  :barf  

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 691
  • Starost: 42
  • Avtomobil: --------:)

Ko je debata o odnosih v podjetju ne morem, da mi nebi šlo na smeh. Zaradi koga pa so odnosi kakršni so če ne zaradi teh delavcev samih. Če bi bili ljudje in bi se znali pogovarjati bi bili odnosi super. Grenijo si jih pa popolnoma sami. Tvoj nadrejeni in sodelavec ni nek gremlin ampak človek ravno tako kot ti. In če danes nisi zadovoljen z odnosom svojega šefa ga čez 5 let ko boš na podobni funkciji ne posnemaj ampak delaj bolje. Problem rešen.

Pa si ti siguren v to?

Miljon krat sem ze omenil,..lahko si dusa,dober,najboljsi delavec,..top top top,..nimas sans do dobrega odnosa z nadrejenim,razen,ce si ritoliznik in zacnes toziti in se lagati,,si pa res TOP,..govorim za Spar,..

Glej verjami mi,.

Moj primer,ne rabim delati nedelj in praznikov,..lani sem jih oddelal 18,mislis ,da sem kaj vreden,..letna nagrada je bila najmanjsa,..odgovor je bil ;ker sem v letu 2016 do meseca maja se bil vodja oddelka se posledicno nisem dobro odrezal,..in to zato,ker sodelavcem nisem dajal dovolj nalog in ker me niso dovolj ubogali,...ampak vedno je bilo vse nareto,..brez besed,,hvala bogu ,da nisem vec vodja in se naj drugi jebejo,,delam pa se vedno isto,ne zavlacujem,naredim dobro,.....plača neto 640,tu noter je stimulacija (kao)dodatek na delovno dobo,..in za taki denar lahko delam se 10 let in nikoli ne bom dobil vec,,bravo...smisla jamrati nima vec,..

In letos sem se odlocil ,nobene nedelje,nobenega praznika,nobene nadure,...posteno iz moje strani,,

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 269
  • Starost: 31
  • Avtomobil: e90 320d

No če ti je debata o odnosnih smešna, mi prosim, komentiraj to: je za nekoga ki ima naziv dip.ing. primerno, če v prisotnosti delavcev izjavi, da bi bilo potrebno delavce bičati, da bi se hitreje delalo?

Veliko večini nadrejenih se ne obnaša kot sodelavci, ampak imajo občutek večvrednosti.

Zavod je pa koristen samo toliko, da lahko preživiš kak mesec, preden najdeš službo. Te neke delavnice in javljanje v zavode je samo še dodatni strošek nezaposlenega.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 091
  • Avtomobil: Honda

Pa si ti siguren v to?

Miljon krat sem ze omenil,..lahko si dusa,dober,najboljsi delavec,..top top top,..nimas sans do dobrega odnosa z nadrejenim,razen,ce si ritoliznik in zacnes toziti in se lagati,,si pa res TOP,..govorim za Spar,..

Glej verjami mi,.

Moj primer,ne rabim delati nedelj in praznikov,..lani sem jih oddelal 18,mislis ,da sem kaj vreden,..letna nagrada je bila najmanjsa,..odgovor je bil ;ker sem v letu 2016 do meseca maja se bil vodja oddelka se posledicno nisem dobro odrezal,..in to zato,ker sodelavcem nisem dajal dovolj nalog in ker me niso dovolj ubogali,...ampak vedno je bilo vse nareto,..brez besed,,hvala bogu ,da nisem vec vodja in se naj drugi jebejo,,delam pa se vedno isto,ne zavlacujem,naredim dobro,.....plača neto 640,tu noter je stimulacija (kao)dodatek na delovno dobo,..in za taki denar lahko delam se 10 let in nikoli ne bom dobil vec,,bravo...smisla jamrati nima vec,..

In letos sem se odlocil ,nobene nedelje,nobenega praznika,nobene nadure,...posteno iz moje strani,,

Lej Pero, eni pač imajo srečo da imajo sanjsko službo kjer vse štima, eni pač poznamo drugo plat medalje.

Kar se pa odnosov v Sparu tiče, pa bi še šlo, če bi bilo tako samo v vaši trgovini, problem je, ker je to precej splošno razširjeno oziroma velja bolj kot ne v vseh poslovalnicah, isti modus operandi se pa širi višje. Tudi šefi morajo biti ritolizniški do svojih šefov če hočejo imeti mir...bog ne daj če razmišljaš s svojo glavo in kaj rečeš...pol si gotov

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 595
  • Starost: 32
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

No če ti je debata o odnosnih smešna, mi prosim, komentiraj to: je za nekoga ki ima naziv dip.ing. primerno, če v prisotnosti delavcev izjavi, da bi bilo potrebno delavce bičati, da bi se hitreje delalo?

Veliko večini nadrejenih se ne obnaša kot sodelavci, ampak imajo občutek večvrednosti.

Zavod je pa koristen samo toliko, da lahko preživiš kak mesec, preden najdeš službo. Te neke delavnice in javljanje v zavode je samo še dodatni strošek nezaposlenega.

Kaj naj komentiram? Itak da ni prav ampak to je tej osebi rekel njegov sodelavec ne pa nemški lastnik ali kaj jaz vem kdo. To mu je rekel sočlovek in sodelavec, ki se mogoče tudi sam pizdi kako so odnosi v ku**** in se sploh ne zaveda da sam pomaga ustvajati tako vzdušje. Hotel sem povedati, da je problem v ljudeh samih in ni kriva firma. Če boš dal isto skupino ljudi v drugo firmo bodo odnosi še vedno slabi. Če pa boš vzel oddelek ljudi z dobrimi odnosi jih lahko postaviš v katerokoli firmo, da delajo bilokaj pa bodo še vedno dober kolektiv.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 897
  • Starost: 30
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Velike firme imajo dobro naštudirano programiranje ljudi tako da delajo kot jim paše. Npr. tisti za trakom naj se jebejo med sabo, njih šefi... produktivnost je važna. Kako imeti v takem okolju odlične odnose ne vem. In tudi profil ljudi je ponavadi malomeščanski.

Perspektiven kader in službe pa se vzpodbujajo, dajejo se nagrade, izobraževanja, napredovanja.... 

Prikaži več možnosti

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Starost: 56
  • Avtomobil: FLAR

Še mojih par centov :)

Obe podjetji o katerih je govora, sta odlični za slovenske in tudi svetovne razmere

HSS poznam od leta 2002, odelo od leta 2009.

Z obema intenzivno delam. V obeh poznam mali miljon ljudi od prevzemnika materiala do top managmenta

Odnosi - kakor za koga - vsi smo ljudje z dobrimi in slabimi lastnostmi

Če kdo dvomi in če ima možnost - naj si ogleda matični firmi v Nemčiji (been there, done that)

Če kdo misli, da je HSS referenčni center za prednje žaromete in meglenke na lepe oči se krepko moti.

Če ima nekdo exkluzivo za zadnje luči, zato ker je direktor lep, se prav tako moti

Čim več takih podjetij v Sloveniji

In ja - 3x hura za Magno v Sloveniji

Urejal fancy, 23.04.2017, 08:57.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 15 912
  • Starost: 39
  • Avtomobil: Xd T

Fantje, sploh se ne zavedate, koliko delov se proizvaja v Sloveniji in dosti teh delov je tudi plod našega znanja. Sam vem, da sta vsaj LTH in TPV pri nas razvojna dobavitelja. Ampak večina teh podjetij niti ne pozna.

Jep..vsaj kar se avto industrije tiče je v SLO narejenega ogromno... res pa je, da ponavadi pod drugim imenom in tudi za drugo poreklo... :)

Kar se pa splošnega počutja in odnosov tiče je pa na žalost tako, da je v osnovi tempo razvoja avto industrije divji in kot tak, nima prostora za "lagano sportski" način dela. In itak so občasno kratki stiki, ampak kaj češ... život je borba. :ok2

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov