Skoči na vsebino

F11 525xd zagorel

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
822 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 908
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Očitno premalo BMWjev zgori, pa je treba debato nadaljevat. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • uursi in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: BMW 520d F11

In v čem je problem? A tvoja ženska se pa tudi na ac verjetno ne upa it anede...

Moja se po AC pelje normalno in ne 200. Ker nočem, da najini otrok ostane brez mame zaradi nepremišljene vožnje.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 943
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Moja se po AC pelje normalno in ne 200. Ker nočem, da najini otrok ostane brez mame zaradi nepremišljene vožnje.

Ne pretiravaj. Časi stoenk in fičotov, ko je bila hitrost 200 km/h nevarna, so že zdavnaj mimo.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

Ne pretiravaj. Časi stoenk in fičotov, ko je bila hitrost 200 km/h nevarna, so že zdavnaj mimo.

Ja ok...
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 181
  • Avtomobil: Bmw

Torej se jajčka po ac-ju, ker se dec boji zanjo. Kul.

In zadevo jemlješ, kot da folk skozi 200 vozi po ac, ga ni junaka (razen jerrya) ki bi pedal to the metal lahko skoz vozil. Stisneš do 250 pa spustiš.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

Torej se jajčka po ac-ju, ker se dec boji zanjo. Kul.
In zadevo jemlješ, kot da folk skozi 200 vozi po ac, ga ni junaka (razen jerrya) ki bi pedal to the metal lahko skoz vozil. Stisneš do 250 pa spustiš.

Ne, ne jajcka se pac pa vozi normalno (130-150). In ne zaradi mene, pac pa zato ker je normalna.
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 925
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ne, ne jajcka se pac pa vozi normalno (130-150). In ne zaradi mene, pac pa zato ker je normalna.

Enako moja in jaz, pa sva hitrejša od 95% folka na AC. Kolikor opazujem po AC vozi vsaj 50% osebnih vozil okrog 110 km/h, je že redkost da se kdo 130 pelje po Ac.  :napaka

Odkar je BC serijski v skoraj vsakem sekretu je v Slo postalo tekmovanje za najnižjo porabo nacionalni šport.  :ok

Jaz vem ko sva s bivšim sodelavcem delala zraven dveh 1.5 dci fahrerjev in sva udarila debato o porabi najih takratnih avtomobilih, e46 330i, fucus st 2.5, 323ci, gti... Renojevca sta se zgražala, zanju so bili najini avtomobili neuporabni in brez vrednosti.  :laugh

Urejal Bavarec fan, 03.03.2020, 08:35.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 054
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Na splošno me ne zanima, sploh pa ne v tej temi, kako vozite vi in vaše drage :crazy

Pa kdo bo še bral forum, če je naslov teme samo za okras, vsebina pa na nivoju 24kur in raznih trač strani :napaka

Moderatorji, dajmo prosim začet malo čistit zadeve, ker je nesmisel, da vidim nove poste v temi o težavah z EGR hladilnikih, potem pa berem tako brezvezno prepucavanje :fight

Skratka... naslov teme...

af042e23-172a-4036-bfd6-6c44a62d498e.jpg

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • uursi, Jure24, MiranK in 4 ostalim je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 181
  • Avtomobil: Bmw

A vsak ki kdaj stisne več po prazni ac, pa po tvojem ni normalen :napaka
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 429
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Če je žena zadovoljna v postli, bo tudi na cesti...
Če v postelji ne stima ji tud vrhunski avto ne pomaga.
Bolse vroce v spalnici kot pod haubo okoli egr sistema
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, etore, RRoman in 2 ostalim je všeč

aljob
aljob

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28

Jaz bi šel vseeno na Cosmos pa naj zamenjajo, če oni mislijo da je potrebno...dobro samo zate! Ker če avto aktiv ni naredil nič potem greš brez problema na Cosmos pa naj zamenjajo....

Problem je, da je "garancija" že bila porabljena na avtoktivu. Fora je v tem, da oni najprej pregledajo EGR hladilnik in ne grejo direkt menjati. Če je pač ok ob pregledu, nimaš kaj. Problem je, da nisem hotel čakati pol leta, da dobijo na Comsusu kose, sploh potem, ko so si izmišljevali, da bo naslednji teden 5x zaporedaoma in na koncu se nehali javljati na moje klice. Uradno se ne bi niti smel vozit kao, dokler ne uredijo. No in seveda se urgiral, pa pač šel drugam. Res nisem hotel čakati pol leta, da mi avto zagori, saj kosov še ni v Cosmusu :)

Sedaj je garancija pokoriščena in ne morem več na Cosmos. Sicer pa to, da čakaš od Avgusta do Februarja na kose pod garancijo, je sila smešno in žalostno, da se sploh o tem debatiramo.

Prikaži več možnosti

aljob
aljob

Začetnik

• Uporabnik

Jst bi vseeno še peljal do Podlesnika, da boš ziher. kolk kilometrov pa ima avto?

Kilometrov ima 225.000. Pri Podlesniku nisem bil, vsaj za to zadevo ne, ker on ne more reševati zadev pod garancijo. Sem pa govoril s Sašotom iz BMW-Ecu, ki mi je rihtal ene druge zadeve na avtu. Rekel je, da če bi bil sesalni kolektor naluknjan zaradi puščanja EGR hladilnika, kot so trdili v Cosmusu po 15min pregledu, bi se to odražalo v odstopanju in bi bord comupter prej ali slej kaj javil. Tudi hladilna bi moral zmanjakovati v tem času, pa se to ne dogaja. Nato mi je zaupal še svojo zgodbo: gre pod garancijo na cosmus glede egr hladilnika, pregledajo kot meni in je bilo vse BP, nato čez nekaj časa začne puščati in seveda niso hoteli več menjati, ma nič. Potem je rešil zadevo pod kulanco in plačal nekih 150 euro.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 722
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Za EGR hladilnik je bilo ugotovljeno da pušča? "če se uradno nisi smel vozit". Ali so ti dali rentacar za čas dokler ne dobijo kosa in popravijo.?

Prikaži več možnosti

aljob
aljob

Začetnik

• Uporabnik

Za EGR hladilnik je bilo ugotovljeno da pušča? "če se uradno nisi smel vozit". Ali so ti dali rentacar za čas dokler ne dobijo kosa in popravijo.?

Ne ni bilo to ugotovoljeno. Sem se morda slabo izjasnil. Na Comsusu so "ugotovili", da je sesalni kolektor naluknjan, po 15minutah pregledovanja. In ker ga niso imeli na zalogi, so ga naročili in potem se je začelo moje čakanje. EGR hladilnik niso sploh gledali, imeli so ga na zalogi in govora je bilo direkt o menjavi. Skupaj seveda s selanim kolektorjem in uzput še EGR ventilom, da bo kao vse novo. Guess what, EGR ventil bi bil za plačat, ker ni vključen v garancijo.

Problem je bil, da če bi mi vzeli avto v delavnico zaradi mejnave EGR hladilnik, ne bi smel vozit, saj je seaslni kolektor naluknjan in bi morali tudi njega menjati. Enkrat ko opdprejo delovni nalog in je avto v delu, pa ne sme vn iz delavnice dokler ne vse urejeno. Rečeno mi je bilo dva tedna max čakanja in sem pač verjel in dal sam sebi mir, v smislu bom počakal ta dva tedna in potem mi menjajo vse. Potem, ko sem čakal dva meseca in se mi niso več javili, nisem videl druge izbire, kot da grem drugam zadevo rešit. Mislim raje tako, kot da mi avto zagori, ker "čakam" na cosmos.

Stvar je čisto enostavna, cosmos me je z njihovim neprofesionalnim odnosom prisilil v to, da grem drugam. Se vedel, kako je pri nas, ampak to je pa višek. Da se ti je javijo na klice in te ignorirajo, ekr težiš, zakaj kosov v pol leta še nimajo. Pa so bile zgodbice, da vsi v evropi ne dobijo kosov od BMW. Na avtoktivu pa so imeli vse tam oz. dobili v dveh dneh. Smešno, ampak realno in žalostno, da je v SLO tako. Frend je isto popenil in, ker je iz Jesenic, je rešil zadevo čez mejo v Avstriji, saj to garancijsko lahko kjerkoli, ni potrebe, da je v SLO.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 722
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Štekam, Več zadev je bilo za zamenjat.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 881
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Problem je, da je "garancija" že bila porabljena na avtoktivu. 

Dokler si v garancijskem roku, ti morajo isto stvar 5x menjati, ce je po tem potreba. Ce si bil na pregledu, pa je bilo ok, lahko gres se enkrat na pregled, in ce ugotovijo, da ni ok, morajo v sklopi garancije postimati.

Garancije ne mores "porabiti". Lahko ti samo potece ali se preklice, vendar je to pogojeno s casom, s kilometrino in/ali z nepooblascenimi posegi ali nepravilnim ravnanjem.

Prikaži več možnosti

aljob
aljob

Začetnik

• Uporabnik

Dokler si v garancijskem roku, ti morajo isto stvar 5x menjati, ce je po tem potreba. Ce si bil na pregledu, pa je bilo ok, lahko gres se enkrat na pregled, in ce ugotovijo, da ni ok, morajo v sklopi garancije postimati.

Garancije ne mores "porabiti". Lahko ti samo potece ali se preklice, vendar je to pogojeno s casom, s kilometrino in/ali z nepooblascenimi posegi ali nepravilnim ravnanjem.

To EGR hladilnik akcijsko menjavo, ki jo v celoti krije BMW, ne moreš v nedogled korirtisti kot sem jih razumel. Tisti servis pooblaščen, ki akcijo začne, jo potem zaključi in stvar je ad acta.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 881
  • Avtomobil: F30 335i

Tocno tako. Na pregledu ce se ugotovi da je ok je ok. Ce gre cez 2meseca ni vec prpblem bmw-ja. Zato pa jaz pravid da v kolikor ne zginja hladilna tekocina be it na vpoklic ker ko gres 1x tja je zadeva tako ali drugace zakljucena... dokler jo pa ne koristis vpoklic nima roka uporabe in traja v nedogled... ker nikoli ne ves kdaj zadeva spusti in takrat ti casti bmw... ce bo f11 stara 20 let in imela aktivno TA potem gres po 20 lwtih in ce je zadeva slaba ti menjajo...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

aljob
aljob

Začetnik

• Uporabnik

Še epilog moje zgodbe: ker mi ni dalo miru, sem pisal na Avtoktiv, kjer so mi EGR sklop v okviru akcije garancijske pregledali. Razložil sem jim situacijo in dal jasno vedeti, naj se ne zafrkavajo. Vodja servisa me je takoj naslednje jutro poklical in mi vse lepo razložil. Debata je tekla v mirnem tonu dobrih deset minut, skratka alle klar, pohvale.

Izkazalo se je, da imam na svoji petici še "ta stari" EGR hladilnik, drugače grajen, delam v nemčiji in ta do sedaj še ni imel problemov. Kasneje so pričeli vgrajevati korejske, ki so bili drugače skonstruirani in so imeli probleme s puščanjem in slednje je bilo potrebno po pravilu menjati. Čeprav je bil moj avto vključen v to akcijo, dejansko menjava ni bila potrebna in po vsej verjetnosti nikoli ne bo, saj je vgrajen še tisti stari dobro EGR hladilnik. Glede sesalnega kolektorja, pa se ga zamenja zgolj v izjemnih primerih. Skratka na Avtoktivu so mi zagotovili, da sem lahko čisto miren. To, da je vgrajena stara verzija EGR hladilnik, pa se enostavno vidi s kamero, kar je prvi korak pri pregledu oz. pri tej akcijski garanciji.

Kar se pa tiče Cosmosa pa no comment res!!!! Na Avtoktivu jih ni niti zanimala vsa ta zgodba in kaj tam počnejo, ampak očitno nekaj konkretno smrdi. Po vsej verjetnosti so nadomestne dele nabavili, moj avto bi bil samo krinka (valda so vedli, da pri meni sploh ni potrebna menjava), kose pa bi dobil nekdo drug. Akcijo bi seveda pokrili preko mojega avta, nekdo drugi bi dobil dele in seveda pokasirali bi še nekaj zaslužka. Jaz skoraj ne morem verjet, da bi se šli kaj takega, ampak baje je to tam kar praksa. Škoda, sploh ker ljudi osebno poznam in to se znancem in pirjateljem ne dela!

Urejal aljob, 06.03.2020, 13:39.

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 908
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tole zadnje ne vem koliko je kaj izvedljivo, kose sigurno naročijo glede na VIN in bi jim v centrali takoj javilo da menjava ni potrebna, ker problematični kosi niso sploh vgrajeni v tvoj avto. Ugibam.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.