Skoči na vsebino

F11 525xd zagorel

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
661 odgovorov v temi
miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 535
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Ce je avto na vpoklicu, si ga moral najprej peljat na en pooblascen servis, da so pogledali, ali pusca egr hladilnik. Ker nekateri ne puscajo in takim ne bodo menjali. Ce pa na tvojem avtu dejansko pusca, ti povejo, koliko je hladilnik ze nacet oz poskodovan, na katerem mestu pusca in na podlagi tega ocenijo, ali je nevarnost, da zagori.
Skratka povejo, ali je avto se vozen.
Pri meni je vpoklic, hladilnik pusca, ampak na takem mestu in tako malo, da ni nevarnosti in lahko vozim normalno avto dalje. Je pa res fajn met v avtu en gasilni aparat v kufru. Baje se kar pogosto dogaja da se kaksen vname, ne boste verjel, ne samo bmw, tud druge znamke. :-))

Urejal miho1, 10.03.2019, 16:18.

Prikaži več možnosti
    • fury je všeč

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 600
  • Avtomobil: K 1200 RS

Ce bi jaz bil na mestu ljudi, katerih avtomobili so vkljuceni v vpoklic in bi bilo ugotovljeno, da hladilnik pusca, hkrati pa bi mi rekli, da se naj vozim z avtom, dokler ne dobijo hladilnika, bi jim lepo j.... mater!
Naj dajo za cas dokler, se caka na popravilo, nadomestni avto pa naj.moj kar lepo caka na servisu v garazi.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Nimajo tolk nadomestnih avtov verjemi, ker tega je ogromno. Hladilnikov pa pac ni za dobiti, ker jih proizvajalec, ki jim jih dela, enostavno ne more pričarat v parih dneh. Sranje, ampak danes pri novih avtih nabitih z vso to tehnologijo gre lahko marsikaj narobe.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 056
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Zanimivo novi avti ta tehnicne napake.
Kaj bi bilo z letali ce bi tako delali?
Vcasih smo primerjali kvaliteto zdaj ni fore

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

Uroš pugy
Uroš pugy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: Bmw f11

A je mogoče kakšen upoklic glede tega dpf.za bmw f11.ali bolje da grem na servis
Prikaži več možnosti

Tma
Tma

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114
  • Avtomobil: F11

https://siol.net/avt...h-cestah-492291

LP, T

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

[quote name="Uroš pugy" post="2988092" timestamp="1552239353"]
A je mogoče kakšen upoklic glede tega dpf.za bmw f11.ali bolje da grem na servis

Poklices kateregakoli pooblascenca mu poves stevilko sasije in ti pove ce tvoj avto pade v vpoklic.

Kaj bi bilo z letali ce bi tako delali?
Vcasih smo primerjali kvaliteto zdaj ni fore[/quote

Sej majo.. ravno danes je padel Ethiopianov Boeing. Pisejo da zaradi tehnicnih tezav. Letalo pa skoraj novo. Jeba

Urejal miho1, 10.03.2019, 18:57.

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 340
  • Avtomobil: Mašina

Ena od enostavnih zacasnih resitev je, sedaj ko je ze toplo, da izpraznes antifriz in nalijes destilirano vodo za cas do menjave hladilnika. Tako sigurno ne bo zagorel. Vname se namrec antifriz, ki zacne puscat in ki je seveda gorljiv.

Tisti ki se vam pa prizge lucka za nizek nivo hladilne tekocine med voznjo nemudoma ustaviti motor.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, fp4492, zaxxon in 2 ostalim je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 182
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Zadnja leta dosti berem o stvareh, ki so dobre za ekologijo ampak lahko povzročijo ogromne težave. (dpf, egr, scr ipd.). Tukaj se potem takoj neposredno krivi proizvajalca češ, da so oni krivi da montirajo sranje od EGR-ja na avtomobile, da so sestavni deli poddimenzionirani. Deloma drži to glede poddimenzioniranosti, ker pač neposredno vpliva na življenjsko dobo (kar je odlično za proizvajalca), zmanjšajo se proizvodni stroški, in zasluži se nekaj več na nadomestnih delih.

Vendar je delno tu treba krivit tudi globalno politiko.. Zakaj? Ker oni sprejemajo pogoje oz. ekološke normative.

Če se ne motim imajo po novem euro 6 standardu zastavljeno, da bodo (mislim, da do 2021) novi avtomobili v povprečju izpustili do max 95g CO2/km. To vključuje tudi luksuzna SUV vozila ipd. v nasprotnem primeru proizvajalec plačuje visoke penale za vsak gram.

Dodatno zadevo za proizvajalca otežijo tudi novi testi zaradi VW afere (RDE namesto starega NEDC), kar vseskupaj še dodatno oteži.

V glavnem, da povzamem. Politiki mislijo, da bodo avtomobili, do leta 2030 lahko v povprečju porabili 2,5l/100km, kar vsak debil, ki malo pozna termodinamiko in njene krožne procese ve, da ni izvedljivo. Zato ne preostane drugega kot alternative (hibridi, elektrifikacija, alternativna goriva ipd.), ker seveda zakonom sprejetim s strani EU in globalno ne moremo oporekati. Ampak dokler alternative ljudem ne "zlezejo dovolj pod kožo" in bo v povprečju izpust CO2 padel, bodo proizvajalci primorani na tak ali drugačen način zmanjševati izpuste avtomobilov z motorji z notranjim zgorevanjem.

Ne me narobe razumet. Sem strogi privrženec motorjev z notranjim zgorevanjem, če bi lahko, bi vozil M oddelek za dailya, ali pa vsaj nek V8. Amapk enostavno ne preostane drugega kot, da se v politiki nekaj spremeni, ali pa se mi prilagodimo politiki oz. novim okoljskim normativom.

Svojega komentarja nisem napisal, da bi kakorkoli zagovarjal proizvajalce ampak zato, da omenim še posredne politične vzroke za nastale težave novih avtomobilov vseh proizvajalcev.

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Ena od enostavnih zacasnih resitev je, sedaj ko je ze toplo, da izpraznes antifriz in nalijes destilirano vodo za cas do menjave hladilnika. Tako sigurno ne bo zagorel. Vname se namrec antifriz, ki zacne puscat in ki je seveda gorljiv.

Tisti ki se vam pa prizge lucka za nizek nivo hladilne tekocine med voznjo nemudoma ustaviti motor.

miha tle se ne morem strinjat s tabo....nič se ne vžge antifriz,ampak šmir v sesalnem kolektorju,krivec zato je odprta-zablokirana loputa na obvodu egr-a,tako visoke temperature porine direktno v sesalni kolektor kateri se nato vžge....praviloma se to zgodi na ac...antifriz začne zginjat pa ravno zato ker izmenjevalec zaradi povišanih temperatur prekuri...saj loputa ne preusmerja več mimo kadar so regeneracije aktivne itd...

Urejal TIN, 10.03.2019, 19:42.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • BISSON je všeč

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

za tiste ki po uradni poti ne morate zaščitit svojega vozila pred požarom ,lahko pri meni trajno odpravite bojazen vžiga za vsegaskupaj pičlih 200€...

lp.Tin

Prikaži več možnosti
    • BISSON, sash in Tarik uporabnikom je všeč to sporočilo

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

TIN plini so hlajeni zaradi drugega razloga. EGR še do pred EURO 3/4  odvisno od izvedenk sploh ni bil hlajen pa se ni nič vžigalo.

Vžge se antifriz. 100%. In tako je tudi BMW potrdil v poročilu, kar seveda pije vodo.

Koliko  N47 EURO5 ima zariban obvodni ventil, pa se ne vžigajo.

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi eur 6 se ne ,v kolikor so v izvedenki brez adblue,temperature so tukaj dosti višje....zakaj pa je pri okvarjenem izmenjevalcu recimo pri starih tipih vsa tekočina šla v izpuh in ne v sesalni sistem,saj v končni fazi je tlak v sesalnem delu višji kot na izpušnem?

jaz si razlagam da se to zgodi samo pri regeneracijah,kjer pa vemo da je vroče,še posebaj pri teh ki imajo za dpf še en katalizator...

me pa prav zanima zdaj kako je lahko antifriz vnetljiv,to namreč prvič slišim...

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 741
  • Avtomobil: BMW

Antifriz ni vnetljiv, je pa gorljiv.
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik

pokaži mi posnetek kako gori antifriz 

pokaži mi posnetek kako gori antifriz 

edino kar mi pade na pamet je da se pomeša z delci aluminija katerega predhodno začne topiti ob regeneraciji,to pa bi lahko bilo gorljivo.

Urejal TIN, 10.03.2019, 20:15.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst mam info, da ce enkrat zacne antifriz zginjat, avto ni vec za vozit, ker je verjetnost da bo zagorelo.
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 600
  • Avtomobil: K 1200 RS

Ce nimajo nadomestnih vozil,pa naj placajo taksi za cas,ko je clovek brez avtomobila. Ali pa nadomestilo za cas neuporabe. Vem,da je malo verjetno,ampak kaj pa ce je nekdo od takega avtomobila dnevno odvisen? Se bo zato vsak dan s strahom, da mu morda danes avto zagori, vsedel v avto? Razumem,da je situacija zaj..... ampak kupec za moje pojme ne more trpeti skode zaradi "polizdelka".
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi eur 6 se ne ,v kolikor so v izvedenki brez adblue,temperature so tukaj dosti višje....zakaj pa je pri okvarjenem izmenjevalcu recimo pri starih tipih vsa tekočina šla v izpuh in ne v sesalni sistem,saj v končni fazi je tlak v sesalnem delu višji kot na izpušnem?

jaz si razlagam da se to zgodi samo pri regeneracijah,kjer pa vemo da je vroče,še posebaj pri teh ki imajo za dpf še en katalizator...

me pa prav zanima zdaj kako je lahko antifriz vnetljiv,to namreč prvič slišim...

Tudi EURO6 brez adblue se vžge. 

Če bi bil tlak v sesalnem delu višji kot v izpušnem kot praviš ti v vseh pogojih, potem izpušni plini EGR sploh nikoli ne bi prišli v sesalni del, kaj ni to logično?

Takrat ko izpušni plini EGR pridejo v sesalni del, pride vmes tudi puščajoč antifriz, kjer  se seveda optimalna mešanice vžge.

Pri regeneraciji se nikakor ne more zgoditi to kar praviš ker je takrat skoraj večinoma EGR zaprt. Če bi ostal EGR odprt zaradi mehanske napake ,se regeneracija ne bi vršila saj je tam senzor pozicije, in če bi bila temperatura previsoka kot praviš , je točno pred vstopom EGR plinov v sesalni kolektor montiran senzor temperature ki bi to preprečil z zaprtjem EGR ventila, saj je tam ravno zaradi te varnosti. 

Vsekakor ne narobe razumeti ampak, antifriz je tisti, ki z mešanico saj in šmira v kolektorju zaradi temperature povzroči tlenje in kasneje gorenje.

Zakaj avti ki jim EGR hladilnik ne pušča antifriza ne izgorijo potem? Torej je glavni krivec dejansko puščanje antifriza, ki je seveda gorljiv. 

Pa da še dodam, hladilnik po mojem mnenju začne puščati zaradi konstrukcijske napake tako kot so začeli pučati kdaj pri 

M57 ali M47 prve generacije nekoč. Dvomim da bi bila to problem termična obremenitev.

Urejal MIHOLD, 10.03.2019, 21:01.

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 899
  • Avtomobil: vse po malem

a e60 je zate kvaliteta?lepo te prosim...vzdrzevanje f10 je 2x cenejse kot pri e60.
Meni se tak avto nikoli nebi vzgal,ker bi egr sistem ze prej zamenjal ali eliminiral,na e60 pa se okvar trajno odpravit ne da!

Ne tega naglas ker te bodo forum ekologi napadli. :laugh

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 402
  • Avtomobil: 325d F31

Ta ekologija te sam po žepu udar pa nič drugega.
Prikaži več možnosti