Skoči na vsebino

2006 E65 730d LCI Special Edition Carbon Black Individual

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
76 odgovorov v temi
MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 628

Res lep avto, pa sicer ne prenesem ne E65 modela in ne črne barve, ampak tale LCI verzija v tej črno-modri barvi in s to notranjostjo bi pa bila že "kar za zdržat" :ok2

Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 719
  • Avtomobil: BMW

Lepa krava od vozila.. treba je pa met tudi dober pasnika da bo zadovolnja ☺
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 037
  • Avtomobil: Črni Blisk

Še malo status update vozila.

Stanje na števcu včeraj 190.696km

(na dan nakupa - 23.3.2017 je imel 155.500)

Slabih 36.000km v dobre pol leta.

Avto je bil redno servisiran, ampak po 11ih letih je seveda potrebno tudi nekaj vložka, kljub malo prevoženim km se material stara, kar sem predvsem opazil na tesnilih hladilnega sistema. 

Narjeno:
-165.000km nove žarnice D1S Osram Xenarc
-168.000km poliranje + keramična zaščita pri Poliglobu
-169.000km čiščenje EGR in sesalca, opravil sam
-175.000km obnovljen alternator - občasno je javil alternator failure in povzročil nekaj lightshowa na armaturki, po obnovi vse ok.
-186.000km nov termostat, prirobnica hladilne tek. cevi na glavi - je bilo rosno od antifriza na teh dveh mestih, nova hladilna tekočina, amortizerja pokrova motorja, grelne svečke + rele
-187.000km nove letne 20 col gume Pirelli Pzero, opravljena optika na vozilu

Vmes tudi 2x menjano olje in filtri. Avto servisiram tam, kjer je bil servisiran zadnjih 9 let.

M57D30TÜ2 zaenkrat dobro opravlja svojo funkcijo. Olja porabi cca pol litra na 20.000km če bo šlo tako dalje ga imam namen furat še par let, kar pomeni, da bom še nekaj vložil v preventivo, v zameno pričakujem zanesljivo vožnjo*

*Ja, lahko bi kupil novega golfa in imel 0 skrbi ter zanesljiv avto 3-4 leta, ampak tole se vseeno pelje precej bolje in daje več veselja do vožnje.  :-D

Naslednji redni servis @200.000km bo malo bolj obsežen:
-menjava verige in vse kar spada poleg, 3.0d LCI motor je imel nekaj težav z pokanjem verig, raje zamenjam in spim bolj mirno
-novo olje in filter v menjalniku 
-visko sklopka
-vodna pumpa
-oljni separator
-pregled zračnosti turbine, vakum cevk
-pretesniti kolektor, ker je malo masten
-baje je dobro tudi odstraniti lopute - je to treba tudi na LCI motorju?
-po potrebi še jermenica
------

Poraba 8,6L/100km po BC zadnjih 30.000km. 80% AC, 10% mestne po LJ, 10% lokalno izven mesta.
Pozna se če veliko voziš po mestu - resetiraš BC in pol nikakor ne pade pod 11L. Velik mase je in vsako zaviranje pred krožiščem je izguba. 

Eno toplo junijsko nedeljo sem se vračal iz Kranjske Gore v Krško, dal v easy 120 tempomat, pazil da nisem preveč bremzal in poskušal zbiti porabo na min. čisto za foro, doma je kazalo avg. 6,5L, ampak to je res laboratorijski minimum ob ugodnem vetru.  :-D  525d E39 je bil šparovc napram temu..
IMG_1552.jpg

Letni komplet gum sem tudi že moral menjati. Ob nakupu so ble gor stare Michelinke, je blo še 3/4 profila ampak do konc poletja sem jih zradiral na min, tako da sem potem kupil Pirelli PZero v dim. 275/35R20 + 245/40R20, zaenkrat sem bolj zadovoljen kot z Michelinom.

Gume so drage zarad neugodnih homologiranih dimenzij, dejansko je vseeno ali imaš letne 17,18,19 ali 20 col, vse je tam po 200 eur kom, če ni ravno čungalunga. 

Zankrat mi nakupa ni žal, avto ponuja res udobno vožnjo po AC, adaptive drive podvozje poskrbi da ovinek varno zvoziš pri še tako visoki hitrosti, če cesta ni preveč luknjasta se avto pelje mehko kot po oblakih. Sedeži so fajn za presedet ure in ure, iz Makarske sem peljal domov brez odmora pa nisem doma čutil nobenih neprijetnosti v hrbtu. Všeč mi je tudi to da je ročka menjalnika ob volanu, ne vem zakaj so to umaknili pri novejših serijah.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan, krt, sssimon in 3 ostalim je všeč

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 882
  • Avtomobil: zgoraj brez

Bomba od avta. Javi, če bo kakšna želja po prodaji.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bassko
bassko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 897

Res lepa sedmica!  :eek  Varno vožnjo še naprej.  :ok

Je pa res zanimivo kakšna je razlika v velikosti napram E39, ko jih postaviš skupaj. :)

Kakšen avto pa si, če nimaš pogona zadaj? :ok2
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 741
  • Avtomobil: BMW

Še malo status update vozila.

Stanje na števcu včeraj 190.696km
(na dan nakupa - 23.3.2017 je imel 155.500)

Slabih 36.000km v dobre pol leta.

Avto je bil redno servisiran, ampak po 11ih letih je seveda potrebno tudi nekaj vložka, kljub malo prevoženim km se material stara, kar sem predvsem opazil na tesnilih hladilnega sistema. 

Narjeno:
-165.000km nove žarnice D1S Osram Xenarc
-168.000km poliranje + keramična zaščita pri Poliglobu
-169.000km čiščenje EGR in sesalca, opravil sam
-175.000km obnovljen alternator - občasno je javil alternator failure in povzročil nekaj lightshowa na armaturki, po obnovi vse ok.
-186.000km nov termostat, prirobnica hladilne tek. cevi na glavi - je bilo rosno od antifriza na teh dveh mestih, nova hladilna tekočina, amortizerja pokrova motorja, grelne svečke + rele
-187.000km nove letne 20 col gume Pirelli Pzero, opravljena optika na vozilu

Vmes tudi 2x menjano olje in filtri. Avto servisiram tam, kjer je bil servisiran zadnjih 9 let.

M57D30TÜ2 zaenkrat dobro opravlja svojo funkcijo. Olja porabi cca pol litra na 20.000km če bo šlo tako dalje ga imam namen furat še par let, kar pomeni, da bom še nekaj vložil v preventivo, v zameno pričakujem zanesljivo vožnjo*
*Ja, lahko bi kupil novega golfa in imel 0 skrbi ter zanesljiv avto 3-4 leta, ampak tole se vseeno pelje precej bolje in daje več veselja do vožnje.  :-D

Naslednji redni servis @200.000km bo malo bolj obsežen:
-menjava verige in vse kar spada poleg, 3.0d LCI motor je imel nekaj težav z pokanjem verig, raje zamenjam in spim bolj mirno
-novo olje in filter v menjalniku 
-visko sklopka
-vodna pumpa
-oljni separator
-pregled zračnosti turbine, vakum cevk
-pretesniti kolektor, ker je malo masten
-baje je dobro tudi odstraniti lopute - je to treba tudi na LCI motorju?
-po potrebi še jermenica
------

Poraba 8,6L/100km po BC zadnjih 30.000km. 80% AC, 10% mestne po LJ, 10% lokalno izven mesta.
Pozna se če veliko voziš po mestu - resetiraš BC in pol nikakor ne pade pod 11L. Velik mase je in vsako zaviranje pred krožiščem je izguba. 

Eno toplo junijsko nedeljo sem se vračal iz Kranjske Gore v Krško, dal v easy 120 tempomat, pazil da nisem preveč bremzal in poskušal zbiti porabo na min. čisto za foro, doma je kazalo avg. 6,5L, ampak to je res laboratorijski minimum ob ugodnem vetru.  :-D  525d E39 je bil šparovc napram temu..
attachicon.gifIMG_1552.jpg

Letni komplet gum sem tudi že moral menjati. Ob nakupu so ble gor stare Michelinke, je blo še 3/4 profila ampak do konc poletja sem jih zradiral na min, tako da sem potem kupil Pirelli PZero v dim. 275/35R20 + 245/40R20, zaenkrat sem bolj zadovoljen kot z Michelinom.

Gume so drage zarad neugodnih homologiranih dimenzij, dejansko je vseeno ali imaš letne 17,18,19 ali 20 col, vse je tam po 200 eur kom, če ni ravno čungalunga. 

Zankrat mi nakupa ni žal, avto ponuja res udobno vožnjo po AC, adaptive drive podvozje poskrbi da ovinek varno zvoziš pri še tako visoki hitrosti, če cesta ni preveč luknjasta se avto pelje mehko kot po oblakih. Sedeži so fajn za presedet ure in ure, iz Makarske sem peljal domov brez odmora pa nisem doma čutil nobenih neprijetnosti v hrbtu. Všeč mi je tudi to da je ročka menjalnika ob volanu, ne vem zakaj so to umaknili pri novejših serijah.

Tudi sam sem pozitivno presenečen nad pirelli PZero.

Pohvale na vzdrževanju.
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Evo v 2018 zavrtel 200.000km. Trenutno ima 205.000km.

IMG_1662.jpg

Ta teden narejena obsežna preventiva v vrednosti dobrih 2k EUR.

-veriga z vsem v kompletu

-olje + vsi filtri

-jermenica

-mikrojermeni

-olje + filter menjalnika

-vodna pumpa

-oba termostata

-nov antifriz

-filter oljnih hlapov

-pretesnjen sesalni kolektor

-odstranjene lopute

-1 PDC senzor

-loputa v zadnjem loncu

-nove Angel eyes led Cree

-detailen pregled turbine (brez zračnosti)

-detailna el. diagnostika, šob in pregled podvozja (vse ok)

verjetno sem še kako malenkost pozabil...

IMG_0384-2.jpg

Ker ima avto Adaptive drive se je motor vzelo ven za ziher, da se ne poškoduje napeljave podvozja in da se lažje dela.

Še nadomestna rdeča raketa e46 320d FL (mogoče se pojavi kje na forumu, ker je baje naprodaj:)):

IMG_0375.jpg

Tale očitno laufa na hlape. 150 po AC v LJ in nazaj vsak dan pa je blo 4,7L po BC.

Sedaj pa se mora zadeva amortizirati v naslednjih nekaj mesecih. Načeloma bi moral imeti mir nekaj časa.

Urejal mstipic, 16.02.2018, 22:47.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan, krt, crtacrta in 6 ostalim je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 958
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Tako se vzdrzuje avto, v katerega se potem clovek z veseljem in brez skrbi vsede :ok

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Drugače pa da se ne bo rihtalo samo pod havbo, danes je sončen dan, vzel sem si čas in ga izkoristil za čiščenje in mazanje usnja:

IMG_0396.jpg

IMG_0403.jpg

IMG_0412.jpg

IMG_0415.jpg

Ugotovil sem da je najboljša kombinacija tisti vlažilni robčki za otroke + original set za nego usnja od BMW, to sem dobil poleg avta in nimam pojma koliko stane.

Namazal sem še vsa možna tesnila z glicerinom. Tesnila na šibedahu so vpila kot sahara vode, dvomim da je blo to kdaj namazano sploh. Moja je rekla da sem nor in mam preveč časa, ko je vidla kaj delam z čopičem.  :-D

IMG_0417.jpg

IMG_0419.jpg

IMG_0420.jpg

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan, krt, crtacrta in 6 ostalim je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 777
  • Avtomobil: skunk :)

Namazal sem še vsa možna tesnila z glicerinom. Tesnila na šibedahu so vpila kot sahara vode, dvomim da je blo to kdaj namazano sploh. Moja je rekla da sem nor in mam preveč časa, ko je vidla kaj delam z čopičem.  :-D

Čisti glicerin, ali? Si še kaj obrisal, ali kar pustil?

Tole bi se tudi jaz spomladi lotil, pa me vedno mine. Kot sem po vsakem čiščenju usnja rekel - nikoli več :laugh

Lepo skrbiš zanj :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 153
  • Avtomobil: avtomatik

Lajkam tako avto :mljask kot picajzlasto vzdrževanje :ok.

Edina stvar, ki jo pa ne lajkam, je pa pobiranje loputic iz kolektorja. Jaz sem sesalc (po priporočilu :bmw) pri 200tkm zamenjal z novim :ok2 (zdej se počasi bliža 400tkm).

Avto mora ostat original ;).

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 512
  • Avtomobil: /

Hudo res! Če je še pet takih sedmic v državi pa je to ogromno. Zelo lep avto!

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Lajkam tako avto :mljask kot picajzlasto vzdrževanje :ok.

Edina stvar, ki jo pa ne lajkam, je pa pobiranje loputic iz kolektorja. Jaz sem sesalc (po priporočilu :bmw) pri 200tkm zamenjal z novim :ok2 (zdej se počasi bliža 400tkm).

Avto mora ostat original ;).

LP A.

Lep avto,lepo vzdrževanje. :ok

Lopatice lepše izgledajo v košu za smeti kakor v motorju :ok2

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 784
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

kakšna pa je funkcija glicerina na tesnila??

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ostanejo mehkejša in ob vožnji ne škripajo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 958
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Pa še primrznejo ne tko.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Čisti glicerin, ali? Si še kaj obrisal, ali kar pustil?

Tole bi se tudi jaz spomladi lotil, pa me vedno mine. Kot sem po vsakem čiščenju usnja rekel - nikoli več :laugh

Lepo skrbiš zanj :ok

Sprva sem mazal z čistim glicerinom, nato pa sem malo razredčil z vodo, ker je drugače gosto kot puding.

Pustil sem 1h da vpije, pol pa kar je ostalo sem obrisal z papirnato brisačo. Določena tesnila vpijejo več, druga manj, tista okoli oken so bolj absorbirala kot tesnila okoli vrat.

Mogoče je placebo, ampak se mi zdi da se sedaj še manj sliši piš vetra na AC, ker tesnila odebelijo postanejo prožna in okna bolj dihtajo.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Mogoče je placebo, ampak se mi zdi da se sedaj še manj sliši piš vetra na AC, ker tesnila odebelijo postanejo prožna in okna bolj dihtajo.

Jaz sem imel ravno obratni učinek zato tesnil ne mažem z ničemer več.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Da nisi ti mazal z nečim kar ima pH < 7  :laugh

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 777
  • Avtomobil: skunk :)

Sprva sem mazal z čistim glicerinom, nato pa sem malo razredčil z vodo, ker je drugače gosto kot puding.

Pustil sem 1h da vpije, pol pa kar je ostalo sem obrisal z papirnato brisačo. Določena tesnila vpijejo več, druga manj, tista okoli oken so bolj absorbirala kot tesnila okoli vrat.

Hvala za info.

Na štirki so mi vodila (in notranje dele v vratih po vnaprej pripravljenih "luknjah") podmazali s silikonskim sprejem (99% sem, da je bi ss) in mi je šlo na živce, ker je steklo nenormalno pacalo.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti