Skoči na vsebino

2006 E65 730d LCI Special Edition Carbon Black Individual

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
76 odgovorov v temi
JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

Zelo lepa in vzdrževana 7-ka.

Notranjost in barvne kombinacije so pa itak nore  :-D .

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 769
  • Avtomobil: skunk :)

Saj je E65 velika, ampak te parkingi so za kamione :-D Ampak itq ni panike, ker se čez dan normalno parkira tam.

Zdajle jo namreč čez okno gledam :)

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 149
  • Avtomobil: avtomatik

Ugotovil sem da je najboljša kombinacija tisti vlažilni robčki za otroke + original set za nego usnja od BMW, to sem dobil poleg avta in nimam pojma koliko stane.

Ni drag, nekje 20€. Imam stalno na zalogi :ok.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 037
  • Avtomobil: Črni Blisk

Saj je E65 velika, ampak te parkingi so za kamione :-D Ampak itq ni panike, ker se čez dan normalno parkira tam.

Zdajle jo namreč čez okno gledam :)

Teta vratarka je rekla naj parkiram nekje na desni.  :ok2

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

:-D

A je bila kaj tečna? :hihi

Lepa ladja drugače :ok

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Lep voz - pa se prave barve je (enake kot moj :-D )!

Ta teden narejena obsežna preventiva v vrednosti dobrih 2k EUR.

-veriga z vsem v kompletu

-olje + vsi filtri

-jermenica

-mikrojermeni

-olje + filter menjalnika

-vodna pumpa

-oba termostata

-nov antifriz

-filter oljnih hlapov

-pretesnjen sesalni kolektor

-odstranjene lopute

-1 PDC senzor

-loputa v zadnjem loncu

-nove Angel eyes led Cree

-detailen pregled turbine (brez zračnosti)

-detailna el. diagnostika, šob in pregled podvozja (vse ok)

verjetno sem še kako malenkost pozabil...

Samo informativno me zanima - v kaksnem stanju je bila izgrajena veriga - je imel kateri clen kaj zracnosti? Kako zelo obrabljena so bila vodila?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Teta vratarka je rekla naj parkiram nekje na desni.  :ok2

Drug vratar, druga pozicija :hihi

P.S. Dobro izgleda na letnem setu :ok

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če bi vedel da boš spet videl avto ga bi prej mogoče celo opral hehe.

... ker zj je pa res že tolk usran kot že dolgo ni bil  :crazy

Ja, ta vratar danes je bil bolj prijazen, me je pa opozoril da naj ne bom vljuden in spuščam kombije pred sabo, da naj kr počakajo da izpolnim obrazec za vstop.  :-D

Btw, a si opazil da sem parkiral poleg nove rdeče Kije Stinger, je kr popularna te dni na forumu, je večja kot pa zgleda na fotkah.

Urejal mstipic, 20.04.2018, 14:13.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Zadnjič se je res (veliko) lepše svetil :skrbast

A tako? Saj je prav tako. Sem te videl, ko si se vpisoval, ko sem šel notri.

Videl, videl. Sedaj dva dni tam stoji Stinger, prej je pa dober teden Tesla S85D :-D

To mislim, da ima "2 štuk" na izposoji.

Če boš še kaj hodil naokoli, javi za :kava

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Naredil sem nekaj s čimer se prejšnji lastnik ni strinjal ko sem ga povprašal če ima nosilce tudi poleg in je bil odgovor: "Na tak avto se ne daje strešnih nosilcev..." 

Forumaš mi je lani zrihtal nove original nosilce in se usedejo res odlično, niti ni strahu da bi se kaj spraskalo. Gor sedaj lahko vržem bicikle ali pa kak strešni kovček.

Kakšen karavan neki?  :-D

IMG-0278.JPG

IMG-0500.JPG

Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 351
  • Avtomobil: Not a BMW

Praktičnost se je res povečala, izgled pa takšni elegantni limuzini res ne poda. 

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Evo malo novosti :)

Projekt #1:

Vgradnja Hifi Bluetooth sprejemnika (DAC) za glasbo

Problem:
E65 LCI ima za poslušanje muzike na voljo samo radio, CD in AUX input. Slednji medij je še najbolj sodobna zadeva in povsem dovolj za moje potrebe. Nerodno je pa to, da se AUX nahaja znotraj v sredinskem predalu in moraš kabel vleči ven da ga vštekaš v telefon. Ker imam iPhone 8 je tu vmes še lighting to 3,5mm adapter.

Rešitev:
Na AUX input sem trajno priklopil BT Audio receiver z kvalitetnim Wolfson DAC-om. Gre za majhno škatlico, ki sprejema Bluetooth povezavo iz telefona in oddaja stereo output preko činč. 

smsl-b1-audio-receiver-bluetooth-42-aptx-nfc-dac-wm8524-24bit192khz.jpg

Škatlica ima vgrajeno baterijo, ki mi zdrži 2 tedna predvajanja. Ko se izprazni vštekam v 12v napajalnik poleg in nafilam. Ko grem iz avta odprem predal in samo obrnem gumb na off, 3s dela, več baterija zdrži. 
Kvaliteta zvoka je zelo dobra, boljša kot output direkt iz iPhone-a, močnejši basi, večja moč signala. 

BMWjev vgrajeni Bluetooth prostoročnega telefoniranja dela paralelno, klici potekajo prek avtomobilskega bluetootha, muzika pa preko te škatlice, vse avtomatsko brez konfiguracij.
Link:

50 eur stane, je pa francoska zadeva. Če hočeš še bolj profi obstaja tudi višji rang - Audioengine B1 za 200+ eur.  :ok

IMG_0891.jpeg

IMG_0892.jpeg

------------------------------------

Projekt #2:

Menjava tesnila strešnega okna

Problem:
Večina E65k ima težave z hrupom strešnega okna. Tako je bilo tudi pri meni. V prvem postu te teme sem že jamral o tem. Na avtocesti je bilo najbolj moteče. Ob močnejšem vetru sem nad glavo skozi zaprto zaveso (!) slišal sunke vetra. Če pa sem zaveso odprl sem pa napol oglušel pri 130+. 
Naj še omenim da strešno okno ne prepušča vode, je pa bilo glasno, odvajanje vode ni naloga tega tesnila.

Prvi problem je to, da E65 ima pretanko tovarniško tesnilo, gre za dizajn fail.
Kasneje je BMW to popravil in tesnilo odebelili, glej spodnjo sliko primerjavo dimenzij starega in novega tesnila. Če je bil kak vpoklic zarad tega... ne bi vedel.
Drugi problem je to, da tesnilo z leti preperi, otrdi, se skrči in ni več prožno. Po 12ih letih ne opravlja več svoje funkcije.

Rešitev:
Odstranitev starega tesnila in namestitev novega originalnega, novejši model (54107245551). Zadeva stane dobrih 30 eur, je pa potrebno nekaj potrpežljivosti in natančnosti.

1. Korak: Avto mora biti na suhem in toplem. Dal sem ga v ogrevano kleparsko garažo.
Sedeže sem pomaknil čisto naprej, da sem na sredini lahko stal v "luknji". Precej olajša delo. 
Before, streha.jpeg

Prostor za stati.jpeg

2. Korak: Prednjo kovinsko zaščito pritrdiš z selotejpom da ne opleta. Označiš kje je "štukan" del starega tesnila. 
Lepilni trak.jpeg

3. Korak: Tesnilo sem segrel z industrijskim fenom in počasi odstranjeval s pomočjo plastično lopatico. Če samo vlečeš na silo stran, ostane lepilo starega tesnila na karoseriji in pol je jeba.  :blackeye
Odstrnjevanje 1.jpeg  

Gretje.jpeg

Odstranjevanje 2 plastika.jpeg

4. Korak: Čiščenje ostanka lepila starega tesnila. To je kar muka.
Najprej sem z radirko odstranil večje lepljive delce nato pa z nitro razdredčilom očisitil kar je ostalo. Naredil sem cca 5 krogov da je šlo vse dol.
Ostanki lepila 1.jpeg

Ostanki lepila radirka.jpeg

Očiščeno lepilo.jpeg

5. Korak: Namestitev novega tesnila, ki je samolepilno. Začel sem na sredini, sproti odstranjeval zaščitni trak lepilnega traka na tesnilu. Nasvet: ne takoj pritisnit, ampak najprej rahlo na vrhu da se malo prime, ker imaš potem še kake pol minute časa odstranit in popravit, ko enkrat pritisneš je konec ter zagrabi. Pazit je treba da tesnilo obrneš prav, zob tesnila je na vrhu.
Pomagal mi je tast, je dosti lažje v dvoje - eden drži, drugi pa pritrjuje.
Na koncu ko zaključiš krog opaziš, da je novo tesnilo daljše kot pa je potrebno. Potrebno ga je odrezat, ampak raje pusti kak mm več, da se oba konca tesnila tiščita skupaj.
Novo tesnilo.jpeg

6. Korak: Ponovna kalibracija strehe. Zapreš nazaj okno, vžgeš motor, pritisneš tipko za šibedah notri in tiščiš nekaj deset sekund. Strešno okno bo opravilo vse možne gibe in se nazaj zaprlo. Ko to konča spustiš tipko.

Rezultat je tišina v kabini, razlika kot noč in dan. Do 130km/h ni slišne razlike med odprto ali zaprto zaveso. Pri zaprti zavesi pa sploh ni več slišati nobenega sunka vetra tudi pri višjih hitrostih. Upam da bo sedaj mir en čas. :)

Rezultat 1.jpeg

Rezultat 2.jpeg

Rezultat 3.jpeg

Rezultat 4.jpeg

Primerjava staro in novo tesnilo:
Staro in novo tesnilo.jpeg

Staro in novo tesnilo2.jpeg

------------------------------------

Projekt #3:

Čiščenje in mazanje ventilatorja kabina

Problem:
Vsako zimo mi cvili ventilator kabine, sploh dokler ni avto ogret. Moteča stvar.

Rešitev:
Na Youtube sem našel DIY kako zadevo razmontirati in spraviti ven da očistiš in podmažeš. Ventilator se nahaja pri "nogah" sopotnika.

Korak 1: Pripravil sem si Youtube step by step video na laptopu, osvetlitev in orodje, en kratek 90 stopinjski in en dolgi Torx T20.
Osvetlitev.jpeg

Korak 2: Najprej je treba odstranit prvo plastiko. Pri tem pazit da počasi spustiš in nato vmes odlopiš zvočnik ter osvetlitev. Tu so navadni vijaki z križno glavo.
PRva plastika.jpeg

Korak 3: Umaknil sem si podolgovato tapeto in nekaj izolacije, sicer ne prideš blizu nekaterih vijakov druge plastike.
ODstranitev tapet.jpeg

korak 4: Odklopil sem beli konektor, odstranil 6 ali 7 T20 vijakov druge plastike. To je bila kar muka, ker so težko dostopni in komaj prideš zraven z roko.
Druga plastika.jpeg

Vse plastike zunaj.jpeg

Korak 5: Ko sem odstranil drugo plastiko, je ventilator samo še na plastičnih zatičih, te je potrebno previdno pritisnit da spustijo. Ventilator je nato zunaj. Najprej sem ga dobro spihal z kompresorjem, notri je bilo ogromno praha. Naoljil sem ga vezelinskim oljem v sprej piksni.
PRed ventilatorjem.jpeg

Ventilator.jpeg

Rezultat: Nič več zoprnega čričkanja :)

Urejal mstipic, 01.12.2018, 21:35.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, Bavaria fan in 4 ostalim je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

PS: Prejšnji mesec je obrnil 250.000km. 

100kkm v letu in pol, se kar nabirajo kilometri. Prejšnji lastnik je naredil toliko v 7-8 letih.

Me zanima koliko realnih km imajo nekateri ostali, ki so tak tempo delali od 1. leta dalje...  :-D

Urejal mstipic, 01.12.2018, 22:21.

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 187
  • Avtomobil: 5er

Vsa čast, lepo skrbiš za avto! Pa tudi kilometre dobro nabiraš, kake relacije pa voziš? a se v tujino na delo voziš?

Se mi zdi da je za tak avto danes skoraj must, da zna lastnik sam kej "pošraufat", tako da po moje si idealni lastnik te ladje :) 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 333
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Odlično  :ok Poročaj samo o tem koliko časa bo minilo preden bo ventilator začel spet cvilit, po mojih izkušnjah je mazanje obrabljenih drsnih ležajev bolj kratkotrajnega učinka.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Lajkam tako avto :mljask kot picajzlasto vzdrževanje :ok.

Edina stvar, ki jo pa ne lajkam, je pa pobiranje loputic iz kolektorja. Jaz sem sesalc (po priporočilu :bmw) pri 200tkm zamenjal z novim :ok2 (zdej se počasi bliža 400tkm).

Avto mora ostat original ;).

LP A.

Evo da te pomirim, avto povrnjen na original stanje, vstavljene nove lopute, novejše baje ne padejo v motor.

Razlog: Ni mi bil všeč glasnejši zvok motorja brez loput + obnašanje motorja baje ni več enako če ga ne remapiraš.

Posodobili smo še ves software (motor, menjalnik, podvozje) in je vse na zadnjo verzijo. Tako da je sedaj vse tovarniško, celo angel eyes sem našel orange led, da je OEM look, hkrati pa ni treba skoz mejat žarnic  :-D

20190319_182439.jpg

Počasi se približuje 300kkm. Od zadnje preventive pri 200kkm nisem imel nobenega problema, avto bil tudi pregledan tudi iz strani Miholda.

Občasno ga najdete v gorjancih:

IMG_0132.JPEG

IMG_0140.JPEG

Prednjo šipo sem moral vmes menjat, je pa bil za servisni center pravi projekt najti novo original na zalogi, zgleda da deli kar pohajajo...

Spredaj se tudi že lepo poznajo kamenčki pohavbi in odbijaču, davek avtoceste 200-250km dnevno.

IMG_0142.JPEG

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: BMW E39 525dA Highline

Vedno rad spremljam tvoje objave :) Maš kak update ?

Prikaži več možnosti