Skoči na vsebino

Chip tuning

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: E39 R6i

Pozdrav!

Na pooblaščenem servisu BMW se lahko ugotovi vsak poseg v motorno elektroniko, tako da tudi, če odstraniš box ali nazaj sprogramiraš avto in pobrišeš napake, se bo videlo. Preverjeno že večkrat. Garancija pa potem ni več veljavna.

LP

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 529
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ne bom pameten, samo z tem boxom Race chip tuning, sem jaz leta 2010 obstal z takratno insignijo pri Milanu.

Diagnoza: zamašen Dpf in posledično se je avto vrgel v "safe mode". Pa da ne bo kdo pametoval z kratkimi relacijami itd., avto je bil star eno leto z 60.000 km narejenimi izključno na dolge relacije.
Tako da sem takrat zaključil z temi boxi, optimizacija ali pa nič.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 099
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Torej kar ta box naredi je večja količina nafte kar pa ni nič
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 591
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ne bom pameten, samo z tem boxom Race chip tuning, sem jaz leta 2010 obstal z takratno insignijo pri Milanu.

Diagnoza: zamašen Dpf in posledično se je avto vrgel v "safe mode". Pa da ne bo kdo pametoval z kratkimi relacijami itd., avto je bil star eno leto z 60.000 km narejenimi izključno na dolge relacije.

Katero verzijo pa si imel? 

Moj stric je v 2 letih in 80.000km ostal z Insignijo 2.0 tdci 163hp  4x na cesti, zaradi safe mode-a in zamašenega DPF-a. Na koncu so mu celo rekli, da naj 90km/h ne vozi v 6-ti prestavi ampak v 5-i, da je manjša verjetnost, da se napaka ponovi. Pa je avto tudi vožen na daljše relacije.

Torej kar ta box naredi je večja količina nafte kar pa ni nič

Vbistvu ne naredi nič, samo placebo učinek je. 

RaceChip influences things like injection amount, injection period, fuel injection timing and charging-air pressure.

lp,m

Urejal bmw330cd, 02.08.2017, 15:05.

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 735
  • Avtomobil: F31 320d

Box podaljšuje čas vbrizga v najboljšem primeru, v najslabšem pa samo dvigne pritisk goriva. Ter dvigne tlak turbine.

Vse to doseže z prestrezanjem in spreminjanjem signalov iz senzorjev/injektorjev...

Točke vbrizga z boxom ne moreš prestavit.

Z boxom tudi nimaš prave kontrole nad razmerjem zrak gorivo, kar ima lahko zelo slabe posledice sploh z DPFjem.

Nimaš tudi kontrole nad VNTjem turbine, kar povzroča redne overbooste na turbini...

Sicer dokler se voziš na easy in redko pritisneš do konca potem verjetno ne bo težav...

Če pa tako mašino dobi v roke nek vaški dirkač, potem je pa veselica :D

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 318
  • Avtomobil: Citroen AX

@bmw320cd: kaksne ti streeljas? Trdis, da ostane garancija, potem se enkrat to potrdis, sele v tretjem postu napises, da garancije ni. Da ne bos ti ta uvoznik, ko tako hvalis te izdelke? Si kot top shop, ali chang slang. Tisoci zadovoljnih uporabnikov ....

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

@bmw320cd: kaksne ti streeljas? Trdis, da ostane garancija, potem se enkrat to potrdis, sele v tretjem postu napises, da garancije ni. Da ne bos ti ta uvoznik, ko tako hvalis te izdelke? Si kot top shop, ali chang slang. Tisoci zadovoljnih uporabnikov ....

Kolikor je meni znano sta dve garanciji...garancija, ki jo nudi RaceChip in garancija proizvajalca za avte, ki pač so še v garanciji... Sicer pa je vse na njihovi spletni strani za tiste, ki želite zvedeti več...

Jaz samo povem, da sem zadovoljen z izdelkom, v drugem avtu imam original BMW M performance nadgradnjo elektronike, ki tudi že 40.000km deluje zelo ok. 

lpm

Urejal bmw330cd, 02.08.2017, 19:05.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Ne vem sicer kaj bi napisal uvoznik BMWjev o teh škatlicah, odpišejo tko bolj poredk, sem pa našel na njihovi spletni strani tole:

https://www.bmw.si/s...al-q-and-a.html

chip.png

Po drugi strani si pa mislim da neke škode verjetno ne morejo nardit, saj sem gledu reklamni video o programski škatlici in če to dajejo notr v avte vredne več kot 100.000€ potem je že nekaj na tem.

Jaz sicer v svojega to ne bi dal, ker so že pri olju na servisu zelo striktni in če bi si to vgradil bi me bilo strah da bi izgubil garancijo ali pa da bi kaj komplicirali. Nimam toliko denarja da bi si lahko privoščil popravilo npr. vredno nekaj tisoč evrov in prvo je garancija. Itak so pa kazni pri nas nenormalno visoke, tako da če imaš malo konjev je prednost ta da lahko pohodiš gas do podna pa nikamor ne gre. :)
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, fp4492 in tom78 uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Tisti ki mapirate avte (tunerji) tocno veste kako je s tem.. in vsak tuner se smeji skatlicam. No obstajajo tudi take ki stanejo nekajkrat vec kot mapiranje in se vezejo na precej vec stvari kot samo OBD, ampak mislim da se tistih na tem forumu ne bomo nikoli pogovarjali..
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 529
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Katero verzijo pa si imel? 

Moj stric je v 2 letih in 80.000km ostal z Insignijo 2.0 tdci 163hp  4x na cesti, zaradi safe mode-a in zamašenega DPF-a. Na koncu so mu celo rekli, da naj 90km/h ne vozi v 6-ti prestavi ampak v 5-i, da je manjša verjetnost, da se napaka ponovi. Pa je avto tudi vožen dolge relacije.

lp,m

130hp, 2.0 cdti. Pred njo sem pa imel passata 2.0 tdi 140hp, pa sem pogrešal malo moči. Lahko pa potrdim da je bila zadovoljiva razlika v moči s tem boxom. No potem sem pa nabavil e61 lci 2.0 n47 177 hp, remap, dpf delete, downpipe... izmerjenih 210 hp. No to pa je bil potem 2.0 dizel, za katerega sem govoril da je čisto dovolj močan za normalno vožnjo.
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 595
  • Avtomobil: K 1200 RS

Bmw330cd,kako se pa obnese M performance nadgradnja?
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Bmw330cd,kako se pa obnese M performance nadgradnja?

Zelo ok...samo kolikor sem dobil na uho pred nekje pol leta, se jih ne da več dobiti pri 20d...

lp,m

Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 599
  • Avtomobil: BMW 318

..po vseh teh letih..

Je že kdo izmed vas, kdajkoli ali kjerkoli imel kakršnekoli probleme z zakonom ali organi pregona zaradi tuninga moči na svojem avtomobilu ?

Kakšen je možnost, da se bomo s tovrstnimi težavami srečevali v prihodnjem/jih letih ?

Frgazar
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 471
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

..po vseh teh letih..

Je že kdo izmed vas, kdajkoli ali kjerkoli imel kakršnekoli probleme z zakonom ali organi pregona zaradi tuninga moči na svojem avtomobilu ?

Kakšen je možnost, da se bomo s tovrstnimi težavami srečevali v prihodnjem/jih letih ?

Se nikoli nisem imel originalnega oz. necipiranega avta ali motorja (logicno - saj si jih sam rihtam).

Razen radarjev se nikoli nisem imel tezav z nikomer.

Prikaži več možnosti
    • Ducky je všeč

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 599
  • Avtomobil: BMW 318

Ali obstaja za F30 318d original BMW Performance kit za dvig moči in da mi ostane garancija ?

Frgazar
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 027
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ali obstaja za F30 318d original BMW Performance kit za dvig moči in da mi ostane garancija ?

Kolikor mi je poznano je performance kit samo za 320d, ki se po zmogljivosti približa 325d. Na papirju ima sicer nekaj manj moči, pravijo pa da se peljeta precej enakovredno. 

Lp Tristan01

Prikaži več možnosti

sammyboy
sammyboy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 198
  • Avtomobil: 420d xDrive

he he ... pri meni se je isto zgodilo leta 2008 na Opel Zafira Sport (150 -> 180ps) ;)

Obstajata dve poti ... prva in zadnja
Prikaži več možnosti