Skoči na vsebino

Strešne sani F31

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
BMW-F31
BMW-F31
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F31 320d XDrive

Pozdravljeni.

Kupil sem F31 brez strešnih sani. Servisi jih zaračunavajo kot bi bili zlati. Ali mogoče kdo ve, kdo bi jih imel za prodat? Po možnosti črne barve.

Hvala

Prikaži več možnosti

spajdrmen
spajdrmen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: F30

Sani al prečke?
Prikaži več možnosti

BMW-F31
BMW-F31
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F31 320d XDrive

Vzdolžne sani.

Prikaži več možnosti

context
context

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: F31 316d, Golf

Kolikor mi je znano je to zelo drag špas, če niso tovarniško vgrajene. Ker avto tudi nima predpriprave za prečke je edina cenovno sprejemljiva rešitev tiste klasične, ki se "primejo" za rob pri vratih.

Prikaži več možnosti

Samec123
Samec123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: Bmw f31

Jaz sem naredil to naknadno. Črne sani sem dobil za 300eu. Potem pa snameš tiste letvice na strehi in stakneš gumjaste čepe kjer so luknje za sani. To so trije vijaki na vsaki sanki. V avtomobilu snames strop ter jih dobro privijačiš. So pa M8 matice. Dobri 2h rabis za to.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: K 1200 RS

Zakaj bi imel vzdolzne nosilce? Tudi jaz jih nimam na e91. Sem pa dobil k avtomobilu thulejeve nosilce (precne) pa je verjetno to tudi dobra resitev (jaz jih de nisem uporabil).
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: -

Zakaj bi imel vzdolzne nosilce? Tudi jaz jih nimam na e91. Sem pa dobil k avtomobilu thulejeve nosilce (precne) pa je verjetno to tudi dobra resitev (jaz jih de nisem uporabil).

Vzdolzne bi imel zato, da imas kam pritrditi precne :)

Tista resitev z zelezom, ki se zahakla za vrata, je bolj tako-tako...
Prikaži več možnosti

Comander
Comander

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8

Tudi sam imam F31 brez sani. Po moje se jih spača vgraditi, če konstantno nekaj prevažaš oz. če misliš imeti avto res dolgo. Sam sem se za 2x na leto raje odločil za prečke, ki se zataknejo na vrata od firme Prealpina. Res je potrebno malo spretnosti, da vse skupaj sestaviš in pritrdiš, vendar gre.

Lp
Prikaži več možnosti

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 56
  • Avtomobil: TDI

Pri E91 si imel brez strešnih sani še vedno fiksne točke za pritrditev prtljažnika enako kot sicer na limuzini in coupeju. Strešne sani so seveda bolj priročne in fleksiblne (lahko daš prečke recimo bolj narazen), vendar pa kolikor vem, tudi ta varianta s fiksinimi nosilci deluje OK.

Za F31 nisem prepričan, da je enako. Thule konfigurator pravi, da imajo rack za karavana samo za opcijo s strešnimi sanmi (pri E91 imaš opcijo tako za fixed points kot roof railing). Podobno situacija je pri Whispbarju, iz česar sklepam, da pri F31 teh fiksnih točk za montažo ni. 

Sicer pa pri avtomobilih, kjer je že v osnovi predvidena pritrditev strešnega prtljažnika pri vratih (VW/Audi/...), zadeva vsaj po mojih izkušnjah funkcionira BP (s kvalitetnim prtljažnikom ala Thule). Smo imeli več takšnih avtomobilov pri bajti in prevozili (ter še vedno vozimo) na strehi vse živo. Večinoma surfe in nadpovprečno veliko trugo, večkrat tudi kolesa (ali celo oboje - 620l truga, na njej surf, zraven pa dva bicikla). Je pa res, da drugega kot Thule ne bi dajal gor. V primeru F31 vrjetno že obstaja kak dober razlog, da Thule in Whispbar nimata prtljažnika za takšno pritrditev, če nimaš strešnih sani (fiksnih točk za pritrditev kot na E91 pa očitno tudi ni več), zato bi jaz vseeno šel v montažo sani.

Urejal XSIDE, 09.08.2017, 16:08.

Prikaži več možnosti

Comander
Comander

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8

Točno tako kot praviš. Edina opcija, ki sem jo našel za F31 je poleg vgradnje sani tale, ki sem jo omenil zgoraj. Osebno mi je veliko bolj všeč opcija pritrditve na sani. Ker imamo še en avto, ki sani ima, za prevoz na strehi največkrat uporabimo njega......in ja Thule je prava stvar.

http://www.laprealpi...uisto/dettaglio

Urejal Comander, 10.08.2017, 07:49.

Prikaži več možnosti

Humanoid
Humanoid
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW F31

F31 LCI, letnik 2016, brez tovarniško vgrajenih sani. Mogoče kdo ve, koliko približno stane naknadna vgradnja sani.

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 188
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

F31 LCI, letnik 2016, brez tovarniško vgrajenih sani. Mogoče kdo ve, koliko približno stane naknadna vgradnja sani.

Jst sm jih naročil za 180€ iz latvije, zmontiral sam 1,30h dela
Prikaži več možnosti

BMWbehind
BMWbehind
  • Uporabnik
  • Sporočil: 57

Jst sm jih naročil za 180€ iz latvije, zmontiral sam 1,30h dela

Mogoče lahko prilepite link, kjer ste jih naročili?
Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 188
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Mogoče lahko prilepite link, kjer ste jih naročili?

Lepo ga prosi, če ti pošlje u Slo, rec da mu daš najmanj 60€ za postnino, pa si zmagal ;) https://www.ebay.co....tm/274426772682

Drugače pa u ponedeljek ko bom za računalnikom poiščem mail od tistega kjer sem jaz nabavil...
Prikaži več možnosti

Humanoid
Humanoid
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW F31

Tele sani sem gledal.. 

https://www.hubauer-...518712-roof-mo/

Sem jim pisal, če pašejo na moj avto, pa so rekli, da ne. Kao, da sploh ni možen noben retrofit sani na moji F31, kar se mi zdi čudno. Ne vem, ne spoznam se ravno na te stvari in ne bi rad kupil za brezveze.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.