Skoči na vsebino

Blockchain tehnologija in kriptovalute (Bitcoin, Ethereum...)

* * * * - 26 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
8444 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Oprosti sam to pa sploh ni res!

Mogoče sem malo nejasno napisal... mišljeno je bilo za plačevanje osebno, kot naprimer v trgovini, na bencinski, v lokalu, itd. Pač tam, kjer imaš možnost dati gotovino drugi osebi v roke. Za stvari, kjer moraš nekomu poslati denar, je jasno nakazilo bolj komot in zanesljivo, kot da bi denar zapakiral v kuverto in poslal (kar itak niti ni dovoljeno).

Urejal Rottie, 18.05.2017, 15:22.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 868

Rottie Hellou, 21 stoletje kliče  :beer  :metalc  :drink

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 459
  • Avtomobil: F31

Mogoče sem malo nejasno napisal... mišljeno je bilo za plačevanje osebno, kot naprimer v trgovini, na bencinski, v lokalu, itd. Pač tam, kjer imaš možnost dati gotovino drugi osebi v roke. Za stvari, kjer moraš nekomu poslati denar, je jasno nakazilo bolj komot in zanesljivo, kot da bi denar zapakiral v kuverto in poslal (kar itak niti ni dovoljeno).

https://uquid.com/   to je prihodnost... POS terminal ima že vsak ki ima 5 min časa...

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 029

Bicoin je 1700 eur :-)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

https://uquid.com/   to je prihodnost... POS terminal ima že vsak ki ima 5 min časa...

Nič kar ni nadzirano in regulirano s strani večine držav nima prihodnosti, ker države ne bodo nikoli spustile iz rok nadzora, kvečemu še poostrile ga bodo. Če pa kripto valute pridejo pod nadzor držav in bank, pa si na istem kot danes. Na hitrosti prenosov pa tudi že sedaj banke delajo, da bodo plačila hitrejša kot so danes že z obstoječimi valutami.

Urejal Rottie, 18.05.2017, 16:38.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 459
  • Avtomobil: F31

Nič kar ni nadzirano in regulirano s strani večine držav nima prihodnosti, ker države ne bodo nikoli spustile iz rok nadzora, kvečemu še poostrile ga bodo. Če pa kripto valute pridejo pod nadzor držav in bank, pa si na istem kot danes. Na hitrosti prenosov pa tudi že sedaj banke delajo, da bodo plačila hitrejša kot so danes že z obstoječimi valutami.

ja sej to delajo ravno na crypto platformah :)   imaš pa potem tudi razne coine Monero, Zcash, Dash,.... kjer je anonimnost zagotovljena

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 956
  • Avtomobil: Božje vozilo

Kaj se dogaja z krakenom?

Šteka in kaže nore zneske sem imel ene 10 minut na računu 536000 eurov. :-D

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 663
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Si jih pobral dol? :-D meni dela/kaže vse normalno...

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj se dogaja z krakenom?

Šteka in kaže nore zneske sem imel ene 10 minut na računu 536000 eurov. :-D

Slabo ti raste :-)
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 956
  • Avtomobil: Božje vozilo

Si jih pobral dol? :-D meni dela/kaže vse normalno...

Ne ker nimam takega tier odobritve kot Leon :fight

Sem hotel kupit bitcoin pa ni šlo :frown

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

V resnici je trenutni bančni sistem zelo tok in zastarel. Zdajle ne morem plačat nič preko banke, do jutri zjutraj sem mrzel in si lahko svoj klik vtaknem nekam... enako čez vikende, praznike. Ne štekam zakaj ne more delat zadeva 24/7

Eter pa danes stabilnih 86 eur :)

Nekateri res mislite, da sem debil, ampak eter bo 300 zelo hitro. Na dolgi rok, če bodo dobro delali razvijalci bo pa 1000-1500....

Prikaži več možnosti

lukad
lukad

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 634
  • Avtomobil: cayenne

V resnici je trenutni bančni sistem zelo tok in zastarel. Zdajle ne morem plačat nič preko banke, do jutri zjutraj sem mrzel in si lahko svoj klik vtaknem nekam... enako čez vikende, praznike. Ne štekam zakaj ne more delat zadeva 24/7
Eter pa danes stabilnih 86 eur :)

Nekateri res mislite, da sem debil, ampak eter bo 300 zelo hitro. Na dolgi rok, če bodo dobro delali razvijalci bo pa 1000-1500....

Nekje v tujini majo ze mal bols porihtan, dela tud ponoci in vikende. Res pa samo znotraj banke, ce drugam nakazes pa traja...
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 326
  • Avtomobil: kombi

Tudi , če bi ripple razvijalci hoteli pobrat denar, tega nebodo naredili zdaj, ko je vreden samo 30 centov, jaz bi na njihovem mestu počakal vsaj na 1euro in potem spizdil. :-D

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi , če bi ripple razvijalci hoteli pobrat denar, tega nebodo naredili zdaj, ko je vreden samo 30 centov, jaz bi na njihovem mestu počakal vsaj na 1euro in potem spizdil. :-D

Točno tko, to je sam enkrat prilika. Ripple je men sumljiv, sem se ga znebil :)

Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 613
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Tudi sam sem na kriptovlaku (Kraken-Tier 3), ki drvi v neznano, ampak vseeno prilagam nekaj linkov vsem nam v razmislek.

Tako se je vse začelo:

https://www.finance.si/152225
http://www.zurnal24....mijo-clanek-112

v 21. stoletju je pa tako:

http://www.mladina.s...odba-o-pohlepu/

Pa veliko sreče pri trejdanju še naprej :ok2.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Se čist strinjam glede virtualnosti. Žal pa so tudi evri na računu samo številke, ki jih gledamo preko računalnika. Prehitro smo pozabili prejšnjo krizo, ko so milijarde evrov izpuhtele iz računov varčevalcev in skladov v isladskih in ciprskih bankah. Če si mel v cipru milijon evrov (virtualnih) si imel potem čez dva dni samo še 200 jurjev...

Pa mlajši od mene tudi ne vedo, da so njihovi starši hranili marke na deviznih računih, ko pa so prišli po njih na banko so jim rekli, da jih ni več.... v grčiji je blo to pred kratkim in nikjer ni rečeno da tudi v sloveniji ne bo spet prišel čas, ko boš stal v vrsti za banko cel dan, da boš dvignil 50 eur.... Ne zagovarjam kripto valut, samo povedat hočem, da noben sistem ni stabilen, mi smo probali že veliko takih v Sloveniji in bivši jugi. Ko je denar čez noč bil vreden 10x manj kot dan prej...

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Koliko sem preštudiral so te kriptovalute navadno špekulanstvo, kjer nekdo ustvari spletno denarno enoto in upa na čim večjo uporabo. Raje pejte starejšim sosedom posesat ali pa kaj bolj pametnega delat kot pa se ukvarjat s temi stvarmi. Kadarkol se prijavim na forum je ta tema na vrhu, kar je očitna posledica današnjega sistema kjer bi vsi radi bili bogati hkrati bi pa nič oz. čimanj delali. E to pa ne gre. Pa vsak bi nekaj uvažal in poceni kupoval pa naprej prodajal, nihče pa ne bi proizvajal produktov. Zato so pa Kitajci pokupili že polovico Evropskih podjetij, ker s tem ko od tam kupujete produkte jim dajete delovna mesta, tukaj pa zasluži samo en človek(preprodajalec).

Rottie, ti pa cele dneve čepiš na tem forumu, v vsaki temi te je najdit, vsak dan narediš minimalno po 20 objav, z vsemi novicami si na tekočem, ko je pa piknik oz. forumsko srečanje pa "nimaš" časa. Verjetno si v realnem življenju precej podobnem temu rottiju, ki ga imaš na sliki in izgleda kot da je pri veterinarju dobil precejšno dozo pomirjevala. Pokojni dr. Rugelj je takim kot si ti rekel okoreli samci in čas je da nekaj zase narediš. Pa brez zamere.

Urejal ovseni_kosmiči, 18.05.2017, 21:53.

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko sem preštudiral so te kriptovalute navadno špekulanstvo, kjer nekdo ustvari spletno denarno enoto in upa na čim večjo uporabo. Raje pejte starejšim sosedom posesat ali pa kaj bolj pametnega delat kot pa se ukvarjat s temi stvarmi. Kadarkol se prijavim na forum je ta tema na vrhu, kar je očitna posledica današnjega sistema kjer bi vsi radi bili bogati hkrati bi pa nič oz. čimanj delali. E to pa ne gre. Pa vsak bi nekaj uvažal in poceni kupoval pa naprej prodajal, nihče pa ne bi proizvajal produktov. Zato so pa Kitajci pokupili že polovico Evropskih podjetij, ker s tem ko od tam kupujete produkte jim dajete delovna mesta, tukaj pa zasluži samo en človek(preprodajalec).

Rottie, ti pa cele dneve čepiš na tem forumu, v vsaki temi te je najdit, vsak dan narediš minimalno po 20 objav, z vsemi novicami si na tekočem, ko je pa piknik oz. forumsko srečanje pa "nimaš" časa. Verjetno si v realnem življenju precej podobnem temu rottiju, ki ga imaš na sliki in izgleda kot da je pri veterinarju dobil precejšno dozo pomirjevala. Pokojni dr. Rugelj je takim kot si ti rekel okoreli samci in čas je da nekaj zase narediš. Pa brez zamere.

Nisem jst kriv, da ste se za slab datum odločili. Takrat pač nimam časa, ker imam druge pomembne zadeve. Sj sem to že na začetku povedal, da mi ta datum ne ustreza.

Urejal Rottie, 18.05.2017, 21:56.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Oprosti sam to pa sploh ni res!

Zakaj pa ne? Načeloma če greš po svetu je najbolj komot metati keš na mizo. Ob spodnji fotografiji se marsikateremu trgovcu orosijo oči in hitro najde način da lahko kupiš stvar anonimno. (slikica je pobrana iz neta).

euro_cash.jpg?anchor=center&mode=crop&he

Sicer pa je isti šmoren tudi s kriptovalutami kar se tiče izvora, če boš hotel plačati račun za avto v salonu (sedaj moraš nakazat preko TRR, ne vzamejo več gotovine), bo potem čisto isti šmoren s kriptovaluto, in se boš mogel izkazati. 

Če ga bo plačal "Josip Broz Tito" preko Vise z e-kovančki, zna bit problem pri registraciji. 

Imaš črni trg, sivi trg in normalen/regularen trg. In imaš gotovino, e-kovančke in denar na osebnem/d.o.o., TRRju. 

Sicer me je že veliko ljudi kontaktiralo, da bi investiral v takšne in drugačne e-valute (kot najbrž vsakega od vas), ampak me ni prepričalo dosedaj nič. Malo me mika da bi dal nekaj v ETH, pa nisem prepričan, predvsem na račun praktičnosti. Pri enem modelu sem celo videl da so delali svojo platformo produktov dobavljivih na to foro, samo kaj mi pomaga da mi lastnik platforme lahko določa kaj si lahko kupim s svojim denarjem in kaj ne... 

Zanima me, recimo, če želiš recimo, konkreten primer za ETH / BTC ipd, te malce bolj resne zadeve, torej če želiš plačati pavšal v kampu / hotel za ene tri štiri tedne, in hotel / kamp nima tega urejenega da bi se dalo s temi kovančki. Kako rešite problem?

Urejal Pepsi, 18.05.2017, 22:14.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 328
  • Avtomobil: F10

Slovenski avtor Robert Rolih: http://robertrolih.com/investing-book/

Priporočam.

lp

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.