Skoči na vsebino

Zavrnitev zahtevka za H kombinacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
96 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 304

V odbijaču imam poškodbo (dejansko luknja) iz parkirišča, avto imam zavarovan z kasko kombinacijo H in so mi zavrnili zahtevek.

Policijskega zapisnika ni bilo, ker sem lani septembra že uveljavljal to isto H kombinacijo in sem takrat klical pa so mi rekli da ne potrebujem zapisnika, zato tudi zdaj nisem klical policije za zapisnik.

Zanima me predvsem kako je z temi pritožbami, kaj je pametno notri napisati in če se lahko to slučajno zavleče oz. zaplete v nekaj da bom potem jaz imešl še dodatne stroške. Torej prebral sem da če vložiš pritožbo in ti zavrnejo je edino opcija tožba proti zavarovalnici, to v mojem primeru odpade, ker je popravilo v vrednosti verjetno od 100-200€.

Nisem dobil menjave originalnega dela(celoten odbijašč), ker  je odbijač na drugi strani (desni) poškodovan(razpoka), kar je pa bila moja krivda, ker sem nasedel na robnik (to sem cenilcu povedal). Cenilec mi je zato rekel da mi lahko izberem menjavo za nov odbijač ampak bom doplačal 50%, popravilo mi pa krije zavarovalnica.

Dodal sem sliko zapisnika(seveda izbrisani osebni podatki) in poškodbe.

Meni se zdi iz slik poškodba očitna da je od drugega avta, ne vem kaj bi lahko drugega bilo, da ga je nekdo brcnil hahahaha :D

Na gumah ni vidnih posledic, verjetno so bile takrat zavrtene v desno, nisem preveč razmišljal kaj se je zgodilo... Na platiščih se pa ne more ločit če je bilo, ker so platišča že stara in so popraskana po praktično celem zunanjem obodu.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 572
  • Avtomobil: Bangle box

Spet SAVA ...

Urejal Bavarious, 22.05.2017, 11:27.

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 423
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Spet SAVA ...

Ravno sem hotel napisati  :ok2

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 393
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Moje mnenje, kot prvo, vse kar imaš na avtu poškodovano, nisi bil ti kriv........ In to je vse kar more cenilec vedet...

Kak boš rekel da si sam kaj razbil je konec že v štartu in dovolj za njihovo kao ne bomo krili celega dela...

Cenilci so enaka banda kot zavarovalničarji, vse je po principu  ti fajn plačaj, mi bomo pa minimalno, če sploh bomo....

Če bi bil sistem drugačen potem žal nobena zavarovalnica ne preživi niti prvo leto poslovanja.

LP

D.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 902
  • Avtomobil: skunk :)

Kak boš rekel da si sam kaj razbil je konec že v štartu in dovolj za njihovo kao ne bomo krili celega dela...

Cenilci so enaka banda kot zavarovalničarji, vse je po principu  ti fajn plačaj, mi bomo pa minimalno, če sploh bomo....

Enako imam sam probleme na Savi. Meni ni ne rekel, da nisem sam poškodoval, niti mi ne more dokazati, ker nisem, se ni želel pogovarjati, da naj gre na vandalizem, če ne gre na parkirišče, NIČ.

Pa imam poln kasko in bil prvič na zavarovalnici za škodo v dveh letih.

A škode je pa za dobro večerjo za dve osebi :napaka

Skratka prvorazredni nateg in mene Sava ne vidi več.

Edit: zakaj sem na Savi? Ker zaupam zav. agentu, da mi je prodal dober produkt in ker sem že bil v preteklosti na Tilii in ni nikoli bilo nobenih težav.

Urejal Bavaria fan, 22.05.2017, 11:43.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • zigi in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Same here ...

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Moje mnenje, kot prvo, vse kar imaš na avtu poškodovano, nisi bil ti kriv........ In to je vse kar more cenilec vedet...

Če bi bil sistem drugačen potem žal nobena zavarovalnica ne preživi niti prvo leto poslovanja.

LP

D.

Zadeva je taka da je poškdoba na drugi strani avta (torej meter in pol stran) in je samo razpoka čez spodnji del odbijača. Verjetno če mu nebi omenil, cenilec sploh nebi videl, da je kaj narobe (saj mi je že žal da sem povedal). In tam (pri cenilcu, ko sva stala pred avtom) mi je rekel da je to vredu, ker pač grema na cenitev za to poškdobo, je dokaj jasno da poškodbe nista povezane.

Torej zdaj je kar je, niam veze, kako pa izgleda pritožba? Kot sem že napisal v OP, kaj je pametno v pritožbo napisat?

Če mi pa še pritožbo zavrnejo bom pač sam plačal popravilo, samo kot @Bavaria_fan, tudi jaz bom naslednjo leto premislil če bom še ostal tukaj in če bom sploh zavaroval to kasko opcijo.

Urejal Maticb, 22.05.2017, 12:15.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 255
  • Avtomobil: BMW

Ja samo, bodite ja srečni tisti, ki zavarujete pri Savi, prihranili ste pa ja, nekaj deset evrov pri zavarovanju, tako, da sedaj ne gagate zastonj !!! To je to za ta denar, ostali, ki pa nimamo najboljših živcev, za se pregovarjati na zavarovalnici, pa raje zavarujemo na Triglavu, čeprav je kak eurček več ali pa tudi ne, če uporabiš vse opcije + Drajv popust !!!

Samo meni je največ vredno to, da ko se "sranje" že zgodi, da mi takrat še na zavarovalnici ne dvigujejo dodatno pritiska !
Prikaži več možnosti
    • mosty je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja samo, bodite ja srečni tisti, ki zavarujete pri Savi, prihranili ste pa ja, nekaj deset evrov pri zavarovanju, tako, da sedaj ne gagate zastonj !!! To je to za ta denar, ostali, ki pa nimamo najboljših živcev, za se pregovarjati na zavarovalnici, pa raje zavarujemo na Triglavu, čeprav je kak eurček več ali pa tudi ne, če uporabiš vse opcije + Drajv popust !!!

Samo meni je največ vredno to, da ko se "sranje" že zgodi, da mi takrat še na zavarovalnici ne dvigujejo dodatno pritiska !

Samo kopiram iz druge teme o SAVA zavarovalnici:

"Prej pri Tiliji nobenih problemov. Z e46 sem imel kar smolo - v šestih letih sem na žalost moral 5x uveljavjat vandalizem in nisem nikoli imel problemov.

Vedno imam zavarovano kar se pač da in tako imamo zavarovane 4 avtomobile pri hiši.

Sedaj imamo avtomobile zavarovane preko SAVA zavarovalnice. Ravno prejšnji teden je tast uveljavljal parkirišče, pa je cenilec zakompliciral ker na odbijaču poleg praske ni bilo barve drugega avtomobila. Poslikati je bilo potrebno avto z vseh strani, potem je zahteval še enkrat slike od bližje, potem še z datumom na sliki... Naj povem, da je agentka ob prvi sklenitvi zavarovanja ta omenjen avtomobil poslikala in takrat je bil avto brez kakršnihkoli poškodb. Sedaj bo zadeva šla iz kaska. V preteklosti (še pod Tilijo) je uveljavljal kasko zaradi poškodovane strehe, ko so mu jo po moje hoteli ukrasti, in so pri tem odlomili del vogala strehe velik cca. 2cm^2.

Ko se mu izteče zavarovanje, bo šel na drugo zavarovalnico in tudi vse druge avtomobile, ki so pri hiši bomo prestavili na drugo zavarovalnico. SAVA ni najcenejša in še komplicirajo. Potem je boljše, da imaš zavarovano kje drugje, kjer je ceneje ... Tast je dobil od druge zavarovalnice za isto zavarovalno polico ponudbo 350€ cenejšo, kot stane premija trenutno pri SAVI."

Urejal Bavarious, 22.05.2017, 12:59.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 902
  • Avtomobil: skunk :)

Moja prva polica se glasi na Tilio. Moja druga polica (podaljšanje) se glasi na Tilio. Če je pa Tilia vmes zamenjala lastnika sem pa sedaj jaz kriv?

In še enkrat: v preteklosti se je na Tilii ujevljavlajo od parkirišča to toče in nikoli nobenega problema. Priznali so še eno stvar za katero sem vprašal na AS in so se mi samo nasmejali in mi s pogledom povedali "a se ti slučajno delaš norca"? In zakaj bi menjal zavarovalnico, če sem bil zadovoljen z njo?

To si sedaj rekel isto kot da sem jaz kriv, da sem izbral tako ko jo včasih boli glava. Da če bi ji kupil enega Guccija več mesečno pa nebi imela glavobolov :napaka

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

jaz sem prišparal bližje par sto € kot pa 10. Na triglavu me še smatrajo za mladega voznika po letih, čeprav že  po zakonu nisem več.

Prikaži več možnosti

mosty
mosty

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 496
  • Avtomobil: E91 320xd / F31

jaz sem prišparal bližje par sto € kot pa 10. Na triglavu me še smatrajo za mladega voznika po letih, čeprav že  po zakonu nisem več.

Pol pa ne jamraj. Ne moreš za manj denarja dobiti isto kvaliteto storitve, to enim še vedno ni jasno. 

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Sploh ni res. Veliko je odvisno že od samega agenta...

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 171
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...evo ker sem ravno včeraj registriral od žene compija si poglejte primerjavo cen

...e46 compact 316ti 115KM

...ao,ao+,vsa stekla, vetrobransko clima confort, asistenca, parkirišče...mislim, da je to to...377€ na 6 obrokov, gotovinsko bi bilo še malo ceneje in turistično zavarovanje za tujino za 4 družinske člane 24€....

...letos je bil strošek tegale popravila iz parkirišča 850€, sem dobil domov račun v evidenco...

IMG_20170301_155808.jpg

...jap, pri triglavu

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

Mah, tud triglav ni vedno oh in sploh ... ker so me enkrat v preteklosti razočarali, sem vse avte prestavil na Tilio, kjer  je bilo precej ceneje (kljub doplačilu zaradi znamke avta), poleg tega nikoli ampak res nikoli ni bilo nobenih težav z uveljavljanjem in izplačilom škode, od parkirišča do vandalizma, poškodb stekel, pneumatik itd.

Sedaj, ko je Sava, se je že pri prvem parkirišču zataknilo ... tako da nas  tam ne vidijo več, postopoma bomo prestavili vsa zavarovanja, žal, ker z agentom sva prijatelja in je taprav.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

M-arko
M-arko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 677
  • Avtomobil: e36

Nikoli nobenih problemov z Zav. Maribor ali Savo po novem :)

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Pol pa ne jamraj. Ne moreš za manj denarja dobiti isto kvaliteto storitve, to enim še vedno ni jasno. 

In kaj ima sploh veze s tem koliko sem jaz plačal zavarovanje, če mi ponujajo nek paket, ki ima pač svojo ceno in ponuja nekaj? Drugače zdaj ko gledam za približno isti paket je na triglavu le nekje 50-100€ dražji, ker me ne smatrajo več za mladega voznika, takrat ko sem prvič sklenil zavarovanje pa so me še, in letos sem pač podaljšal na Savi (sklenil sem na Tiliji, preden so se združili).

Še vedno me dejansko samo zanima kaj je pametno napisati v pritožbo če je kdo slučajno že to pisal, lahko na ZS, hvala. Zadetki na googlu na te teme so bolj kot ne za zdravstveno zavarovanje, težko najdem kaj za avto.

Nikoli nobenih problemov z Zav. Maribor ali Savo po novem :)

Jaz tudi ne, prvič so mi menjali brez problema. Mogoče me je pa zdaj poslal na komisijo ravno zato ker sem mel po 7 mescih spet zahtevek za H kombinacijo.

Sem tudi z razlogom skril podatke o cenilcu, ker nisem odprl teme da bi zdaj "šimfali" njega ali samo zavatovalnico. Zavrnitev čisto razumem iz njihove perspektive.

Urejal Maticb, 29.05.2017, 15:39.

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 298
  • Avtomobil: e39 530iM

Tale škoda s slik ni značilna za H kombinacijo. Sploh pa takole počen odbijač. Utemeljena odklonitev.

Urejal SONiK, 29.05.2017, 20:07.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 171
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tale škoda s slik ni značilna za H kombinacijo. Sploh pa takole počen odbijač. Utemeljena odklonitev.

...seveda je, če zahaklaš pločnik, robnik pri parkiranju...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Hay!

...seveda je, če zahaklaš pločnik, robnik pri parkiranju...

lp

joda

Tega moje zavarovanje ne krije:

Zavarovanje krije poškodbo parkiranega vozila zaradi dotika ali trčenja neznanega motornega vozila.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.