Skoči na vsebino

Zavrnitev zahtevka za H kombinacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 708
  • Avtomobil: Mesanec

Hay!

...seveda je, če zahaklaš pločnik, robnik pri parkiranju...

lp

joda

Parkirišče pokrije stik z vozilom ( drugim ali neznanim ) na pa z robnikom bog te nima rad joda.

Sam sem že "celo življenje" na Savi ( prej ZM ) pa nisem še imel težav, pa še najcenejši so v mojem primeru, tako da za zdaj ostajam pri njih. Ko ( če ) bodo problemi grem drugam...vsekakor ne na Triglav

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 407
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...treba prepoznati ironijo...in glede na to, da se vidi, da sem lajkal sonicov post....
...poškodba je pa značilna za robnik...sem imel pred leti velikokrat težavo na e30 z podobnimi poškodbami...in ja, tudi jaz ne vem kateri cenilec bi priznal tole pod parking...

lp

joda

Urejal joda, 29.05.2017, 21:16.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 708
  • Avtomobil: Mesanec

Hay!

...treba prepoznati ironijo...in glede na to, da se vidi, da sem lajkal sonicov post....
...poškodba je pa značilna za robnik...sem imel pred leti velikokrat težavo na e30 z podobnimi poškodbami...in ja, tudi jaz ne vem kateri cenilec bi priznal tole pod parking...

lp

joda

Nisem videl, oprosti.

Ja seveda bi, mistični forumski cenilec, ki prizna vse poškodbe, tudi če niso zavarovane ( sicer pa je full kasko itak smao 200e ) :-D

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 493
  • Avtomobil: E46 320Ci

Drugače avto nisem poškodoval na robniku. Mislim saj mi ni treba vam dokazovat, ampak jaz vem da nisem (če si slučajno nakazoval na to da sem se jaz zabil v robnik) :)

Tisto razpooko na desni strani pa sem naredil na robniku, ampak tam sem "nasedel" na robnik.

Drugače pa počena plastika pod luknjo se je širila z nadaljno vožnjo. Saj ja avto rabim, ne mora zdaj stati zarad par cm velike luknje v odbijaču.

Urejal Maticb, 29.05.2017, 23:29.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 407
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...šele sedaj videl, da je odbijač tudi malo podrajsan...tako jaz kot ostali smo verjetno gledali počen, razbit odbijač od robnika...in kaj sedaj?...pričakuješ, da ti bo zavarovalnica plačala pobravilo/barvanje razbitega odbijača?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Ne razumem točno kaj si zdaj mislil. Luknja je iz parkirišča, tam kjer je plastika počena/luknja(slika, ker manjši del odbijača manjka). Tisto kar sem jaz nasedel na robnik je na drugi strani avta(ni na sliki). Tisti "podrajsan" del(na sliki) pa sploh ne vem če je od istega dogodka, tudi cenilec ga nekako ni slikal.

Urejal Maticb, 30.05.2017, 07:28.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Torej, nekaj pozabljate, jaz nisem tu da vam dokazujem ali razlagam kaj se je zgodilo. Če sem jaz "zahaklal" robnik, če sem nekoga izsiljeval po desni strani avtoceste pri 190 km/h, če je na moj avto padel meteor ali pa če se je na njega s kladivom spravila punca, ki sem jo razjezil en dan prej. Vse to je irrelevantno.

Edino vprašanje je kako jaz zavarovalnici dokažem, da se je poškodba zgodila na parkirišču, ko je bil avto ustavljen in mirujoč, ter da je zato kriv nalet drugega motornega vozila. To je to.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 099
  • Avtomobil: Bangle box

Težko, če se je cenilec odločil, da je dvom o tem, da je poškodba posledica dotika drugega vozila.

Prej bi šlo skozi s tisto prasko višje na odbijaču.

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 533
  • Avtomobil: -

Se pravi ti si nasedel na robnik in odlomil odbijac na spodnji strani.
Nato (locen dogodek) pa te je nekdo porajsal na parkingu in na istem polomljenem odbijacu naredil rajso, ki se jo vidi na 6. sliki (P_20170522_110008.jpg ) takoj pod lucjo.

Kot prvo mislim da je oseba na zavarovalnici to dojela drugace. Ce so to dejanske slike cenitve, je na 3 slikah poskodba ki si jo povzrocil sam, na zadnji sliki pa poleg te poskodbe se tisto, za kar pravzaprav zahtevas izplacilo. Ne vem kaj je pisalo na zahtevku, ampak najverjetneje so razumeli da uveljavljas poskodbo odbijaca na spodnji strani.

Ce je zavarovalnica dolzna izplacati karkoli v primeru, ko je odbijac "totalka", ti pa nekdo na njem naredi se minimalno dodatno poskodbo, pa ti ne znam odgovoriti...

edit: sedaj vidim, da je na zapisniku notranji del blatnika. Torej tisti del, ki si ga ti poskodoval na robniku. In ne nekaj, kar bi morali menjati zaradi praske na odbijacu iz parkinga. Ti si torej dal zahtevek dejansko za tisto, kar si sam unicil na robniku, zelis pa da upostevajo poskodbo, ki je nastala na parkingu in ki je nekaj povsem drugega?? Ne razumem povsem :)

Urejal the_one, 30.05.2017, 08:23.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Se pravi ti si nasedel na robnik in odlomil odbijac na spodnji strani.

Tako je, ampak to je na DRUGI strani avta (desni) in sploh ni vidno na slikah. Tudi cenilcu sem povedal in nisem dajal zahtevka za to.

edit: sedaj vidim, da je na zapisniku notranji del blatnika. Torej tisti del, ki si ga ti poskodoval na robniku. In ne nekaj, kar bi morali menjati zaradi praske na odbijacu iz parkinga. Ti si torej dal zahtevek dejansko za tisto, kar si sam unicil na robniku, zelis pa da upostevajo poskodbo, ki je nastala na parkingu in ki je nekaj povsem drugega?? Ne razumem povsem :)

Ja, zahtevek sem dal za tisto luknjo, za katero  je Yoda napisal da je tipična poškodba če nekdo "zahakla" robnik. Bližnjega srečanja z robnikom drugače avto ni imel(na levi, za to kar sem dal zahtevek), to ti lahko garantiram.

Slike sem pa naredil sam ko sem prišel domov. Cenilčev slik nimam, ker jih je delal sam. Slikal je pa samo to poškodbo, ne pa tisto kjer sem jaz nasedel na robnik.

Urejal Maticb, 30.05.2017, 08:44.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 533
  • Avtomobil: -

Se pravi tole:
https://www.bmwslo.c...-1495444200.jpg

je ta luknja na spodnjem delu odbijaca:
https://www.bmwslo.c...-1495444197.jpg

in je posledica tega, da se je nekdo na parkingu zaletel vate?
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

To je oboje ista luknja, in je iz parkinga. Tu na tej strani nisem nič jaz zadel robnik.

Torej robnik sem zadel jaz na desni strani avta, ko sem se umikal poštarskem kombiju v cesti kjer je plac za enega, pa še robnik je bil nekako skrit v travi, zato sem ga pa zadel.

To na slikah, je pa vse poškodba iz parkirišča. Za tisto prasko(pod lučjo) sem samo napisal da "ne vem" ker je možno da je od prej, pa je nisem opazil.

Urejal Maticb, 30.05.2017, 09:21.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 103
  • Avtomobil: F10

Tole ni nič kar bi lahko koristil iz parkinga, ker se vidi, da ni bilo krivo drugo vozilo. Case closed!

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Sam si si kriv kaj si pa tam parkiral. Če hočeš da zavarovanje velja, parkiraj tako da noben ne more do avta tako ali drugače.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Sam si si kriv kaj si pa tam parkiral. Če hočeš da zavarovanje velja, parkiraj tako da noben ne more do avta tako ali drugače.

Sm videl v drugih temah da si troll, tako da better luck elsewhere, m8 ;)

Prikaži več možnosti

mihakk
mihakk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 696
  • Avtomobil: Fordova jajca

Živjo,

zanima me vaše mnenje..

Vozilo imam zavarovano kasko (Alllianz). Med drugimi, je poleg tudi 1% udeležba v prometni nesreči, ki se v pogodbi (ki je drugače ne podpišem ampak je pač nekje na netu med ostalimi členi nanaša tudi na soudeležbo za vandalizem (75eur).. vse ok, čeprav sem tole videl šele danes :) ...na polici tega ni..

Pred dvemi meseci (ja avgusta) sem dal na zavarovanje popraviti dve luknji, ena v blatniku, druga na vratih.. nekaj je napisal agent kot parking, drugo pa kot vandalizem (je bilo na prtljažnih vratih vdrto, očitno so hoteli ukrasti znak). Sam je predlagal tako, prav tako naj bi glede na moje zavarovanje vse krila zavarovalnica.. v člene, ki so na netu in ne na zav. polici se nisem spuščal...

Zavarovlnica mi odbori popravilo, celo tako, da po želji dobim eur, ali pa peljem popravit na pooblaščen servis.. Seveda peljem popraviti, zadevo uredijo in odpeljem avto. Nič ne plačam, podpišem papirje pa gas..

Danes po 2 mesecih pa dobim od zavarovalnice dopis, da so naknadno pregledali dokumentacijo in da glede na soudeležbo niso dolžni kriti škode za vandalizem. Popravilo za ta del je bilo cca 45 eur. Zadeva mi je popolnoma jasna, sedaj ko sem prebral vse žlj člene :)

Ampak gre za to, da:

1.mi je agent rekel, da vse krije zavarovalnica.. če ne bi bi dal tudi to luknjo na parking in ne na vadalizem

2.ne bi peljal na pooblaščen servis ampak nekam kjer zadevo popravim za minimalne stroške (bila je vdrtinica :)) , ali pa sploh nebi popravljal, pa ne da je sedaj 45 eur nek denar, ampak se gre za princip

3.so mi odobrili popravilo in me sami napotili na pooblaščen servis, ter vse uredili s servisom...

Poleg tega sploh ne vem kako naj sedaj ravnam.. pooblaščen servis me v teh 2 mesecih ni kontakitral, dobil sem samo to obvestilo zavarovalnice da ne bodo krili tega bogastva od 45 eur..

Kaj naj sedaj čakam da me kontakira servis, jim nesem tja 45 eur... računa nimam, oz. sploh nisem vedel koliko pride zadeva :)

Lahko zavarovalnica nekaj skensla, kar predhodno odobri?

lp

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 789
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Eno vprasanje za znalce. Ali je treba klicati policijo pri opazeni poskodbi iz parkirisca? Ne vem za ostale ampak ponavadi ne pregledujem avta okoli in naokoli ce mi gaje kdo poskodoval ma parkingu? Udrtine od odpiranja vrat na parkingu se lahko uveljavljajo al je to vandalizem?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 959
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Lej, pri zavarovalnicah greš vedno na "srečo", četudi nimaš pojma, kje je poškodba nastala. Cenilec se na podlagi videnega potem odloči, ali je vandalizem ali park poškodba.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 837

Policijo je potrebno poklicati, če ne gre za tipično poškodbo, ki jo povzroči trk s strani drugega vozila (površinske praske, zmatirana površina, prenos barve).

Vdrtine se pri večini zavarovalnic lahko priznajo na parkirišče, vendar je vsaka vdrtina svoja škodni zahtevek, ker niso vse nastale istočasno. Ker pri večini zavarovalnic lahko uveljavljaš le 2 zahtevka iz naslova parkirišča v zavarovalnem obdobju, ti to kaj dosti ne koristi. Izjema je Triglav, ker imaš zahtevkov neomejeno in sem že dal tudi več vdrtin na en zahtevek zaradi zmanjšanja papirologije. Na koncu je precej odvisno tudi od tega, kakšna stranka si, če delaš zavarovalnici minus, ti lahko priznajo tudi samo kot objestnost (vpliv na bonus splošnega kaska).

Prikaži več možnosti

mihakk
mihakk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 696
  • Avtomobil: Fordova jajca

Ja mene zanima, če so že komu naknadno skenslali nekaj kar so odobrili :) in to po 2 mesecih, ko sem zadevo že popravil in odpeljal avto...

Ter kaj naj sedaj naredim:

a.) nesem eur na servis

b.) čakam da me kontakira servis, ker očitno celotne vsote ne bo videl

c.) grem pretepsti cenilca, ki mi je vse odobril in me poslal na servis na popravilo

d.) zbežim v jemen

Prikaži več možnosti