Skoči na vsebino

Zavrnitev zahtevka za H kombinacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
96 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Boljše vprašanje je, zakaj je nisi že kupil ob sklenitvi zavarovanja? Glede na ceno jo jaz kupim za oba avta, kljub temu da z drugim še nisem šel iz države.

Jst se še spomnim časov, ko se zelene karte res ni splačalo avtomatsko vzeti, ker se je dalo avto zavarovati le za SLO konkretno ceneje (ene 20% je bilo razlike, če se prav spomnim). Zdaj pa itak že avtomatsko plačaš zavarovanje tudi za tujino, samo un zelen listek ti še extra zaračunajo par €. Tako, da v bistvu mastno vlečejo denar od večine folka, ki plača zavarovanje za tujino, pa sploh nikoli ne gre v tujino z avtom.

Urejal Rottie, 02.11.2017, 12:08.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 305
  • Avtomobil: LPP Urbana

Jst se še spomnim časov, ko se zelene karte res ni splačalo avtomatsko vzeti, ker se je dalo avto zavarovati le za SLO konkretno ceneje (ene 20% je bilo razlike, če se prav spomnim). Zdaj pa itak že avtomatsko plačaš zavarovanje tudi za tujino, samo un zelen listek ti še extra zaračunajo par €. Tako, da v bistvu mastno vlečejo denar od večine folka, ki plača zavarovanje za tujino, pa sploh nikoli ne gre v tujino z avtom.

Zavarovanje za tujino? Aja ... kako pa to izgleda? Kje v polici to pise? Kaksna so kritja? Na koga se obrnit ko/ce pride do nesrece?
Predlagam, da se pozanimas kaj je to zelena karta in cemu sluzi ;)

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zavarovanje za tujino? Aja ... kako pa to izgleda? Kje v polici to pise? Kaksna so kritja? Na koga se obrnit ko/ce pride do nesrece?
Predlagam, da se pozanimas kaj je to zelena karta in cemu sluzi ;)

Leta nazaj je bilo tako, da če nisi vzel zelene karte, nisi imel krito zavarovanje v tujini, je bilo pa zavarovanje avta precej cenejše zaradi tega. Potem so to ukinili in je nastalo to, kar imamo sedaj, ko je zelena karta le še potrdilo, da imaš zavarovan avto po minimalnih zahtevah zakona.

USA recimo tak sistem še pozna in je treba pri rentacarih pazit, če želiš iti z avtom recimo v Mehiko, da vzameš zavarovanje, ki to krije (je kolega imel s tem problem, ko so ga v Mehiki dobili brez zavarovanega avta in je dobil kazen).

Urejal Rottie, 02.11.2017, 12:41.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 954
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Boljše vprašanje je, zakaj je nisi že kupil ob sklenitvi zavarovanja? Glede na ceno jo jaz kupim za oba avta, kljub temu da z drugim še nisem šel iz države.

...zato, ker je ne rabim za tujino, razen za Bosno, kker je obvezna, drugje je dovolj registrska tablica...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 305
  • Avtomobil: LPP Urbana

Zelena karta v drzavi tujini ( seznam imate na voljo: https://www.amzs.si/...te/zelena-karta ) ni le dokazovanje, da je vozilo zavarovano ampak gre tudi za sistem preko katerega lazje uveljavljate oskodninske zahtevke v tujini ob nastanku nesrece.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelena karta v drzavi tujini ( seznam imate na voljo: https://www.amzs.si/...te/zelena-karta ) ni le dokazovanje, da je vozilo zavarovano ampak gre tudi za sistem preko katerega lazje uveljavljate oskodninske zahtevke v tujini ob nastanku nesrece.

Ja, to je res, ampak v osnovi je še vedno le papir za dokazovanje, zavarovan je pa avto tudi brez tega zelenega listka enako. Tisto, kar sem govoril za preteklost (mislim, da je bilo ukinjeno par let po osamosvojitvi), pa ni bilo tako in avto dejansko ni imel kritja za nesreče v tujini, če nisi vzel zelene karte.

Urejal Rottie, 04.11.2017, 16:36.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 861
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Ja, to je res, ampak v osnovi je še vedno le papir za dokazovanje, zavarovan je pa avto tudi brez tega zelenega listka enako. Tisto, kar sem govoril za preteklost (mislim, da je bilo ukinjeno par let po osamosvojitvi), pa ni bilo tako in avto dejansko ni imel kritja za nesreče v tujini, če nisi vzel zelene karte.

.....zato je pa jodlar na meji edino spraševal za " grine karte? bite..." Naši osli pa za kofe, viski, riž in podobne bedarije...
I
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 943
  • Avtomobil: 535 PS

.. in italijani za "karta verde". :-D ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

telekinetik
telekinetik
  • Uporabnik
  • Sporočil: 16
  • Avtomobil: Japonc

Jaz imam H kombinacijo, ki zavaruje udarce na parkirišču od neznanega vozila. In ko sem ta teden prijavil udarec zadaj. Res da je tak čuden, kot da bi bil kak traktor z lepo zaobljenim kovinskim delom. Ni dosti, je pa visoko, točno na sredini na zadnjem odbijačem in pod ključavnico zadnjega prtljažnika. In so mi zadevo gladko zavrnili, češ da iz tega udarca ni mogoče videti, da je to povzročilo vozilo (tako mi je rekel cenilec, ki je slikal). Policijski zapisnik imam, samo nima veze. Zdaj čakam še njihovo uradno razširjeno razlago čemu taka odločitev. Skratka se počutim kar opeharjenega.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 965
  • Avtomobil: Passat CC

spredaj in zadaj zelo komplicirajo,...so tudi meni zavrnili gladko, medtem ko na strani zadaj  in udrta vrata so mi pa priznali,...

Prikaži več možnosti

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 343
  • Avtomobil: e90 M3

Jaz imam H kombinacijo, ki zavaruje udarce na parkirišču od neznanega vozila. In ko sem ta teden prijavil udarec zadaj. Res da je tak čuden, kot da bi bil kak traktor z lepo zaobljenim kovinskim delom. Ni dosti, je pa visoko, točno na sredini na zadnjem odbijačem in pod ključavnico zadnjega prtljažnika. In so mi zadevo gladko zavrnili, češ da iz tega udarca ni mogoče videti, da je to povzročilo vozilo (tako mi je rekel cenilec, ki je slikal). Policijski zapisnik imam, samo nima veze. Zdaj čakam še njihovo uradno razširjeno razlago čemu taka odločitev. Skratka se počutim kar opeharjenega.

Smo imeli podobno težavo, udarec od zadaj precej visoko z nekim kovinskim delom, pa so rekli da ni možno da je to povzročilo drugo vozilo. Smo imeli pa srečo potem, da je bila zraven parkinga kamera in se je izkazalo, da je avto zadel dostavni kamijon od bližnje trgovine pa so potem priznali. Preveri če imaš v bližini kakšno kamero iz sosednih objektov ipd. :)

:mznak

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Prvo pravilo resevanja kaska iz naslova H (parkirisce): nikoli ne pelji avta sam k cenilcu. Avto se pelje licarju, licar ve kako se stvari streze, kako poslikati (da se ne vidi morebitnih lastnih poskodb, ki jih je bohnedaj omenjat cenilcu). Poleg tega pa ve, kdaj dela cenilec, ki "ne komplicira", ali pa kdaj spijeta celo kak pir skupaj.

Eno je polica, papirji, dokazi, resnica. Drugo je real life.

EDIT: koristil H ze vsaj 3x. Barval 1x vrata, 2x sprednji odbijac - enkrat je bil rajsjen z obeh strani, levo od neznanega avta, desno od hise, ki sem jo sam zapel.

Seveda Triglav.

Poleg tega mi je licar rekel, da sicer je Triglav drazji, ampak da naceloma do cca treh skod letno ne komplicirajo.

Urejal tomazic89, 17.01.2020, 09:43.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 194
  • Avtomobil: E46 320Ci

Mene je dober mesec nazaj  nekdo z vlečno kljuko nasadil avto spredaj, avto je bil na parkirišču. . Za moje pojme poškodba, ki bi lahko brez problema nastala če bi se jaz nekomu v rit nabil na križišču. Ampak presentljivo tokrat niso težili, avto je že bil zrihtan. Policije nisem klical, ker sem se vozil okoli z razbitim avtom skoraj cel dan :napaka Iz službe sem se po pločniku do bočno parkiranega avta prišel od zadaj, in nisem niti pogledal avta spredaj. Pridem domov, spet avto tako parkiran, da sem šel v stanovanje brez da bi videl prednji del. Zvečer sem imel sestanek z stranko, spet grem do avta, nisem še šel mimo prednjega dela. Ko se pripeljem do strankinega naslova sem šele opazil da mi je registrska skoraj dol odpadla  :crazy Sem klical policijo kasneje, ker me je bilo strah, da mi bodo spet težili in zavrnili zahtevek, policaj je rekel da je prepozno, moral bi na mestu takrat po službi takoj klicat (spet zajebal ker se mu nisem zlagal, ampak povedal da je poškodba od prej). Naslednji dan je pri cenilcu šlo vse brez problema in je avto bil že zrihtan na uradnem servisu oz. njihovi klepariji.

Karkoli rečete, pa vem da imamo tudi zavarovalniške agente na forumu, ampak na koncu pride do dobre volje cenilca in to je to -  real life, kot je napisal @tomazic89. Mogoče sem zajebal 2  leti nazaj ko sem prišel cenilcu, da sem mu sploh povedal da je odbijač že poškodovan od prej na drugi strani.

Pa še nauk za mene in mogoče ostale - VEDNO preglejte avto iz vseh strani vsaj na hitro če je kje dlje časa parkiran :ok

Urejal Maticb, 17.01.2020, 09:59.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 954
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... to gledanje itak nima nobene veze... parking uveljavljaš v glavnem mesec-dva pred iztekom pogodbe, (razen če je poškodba hujša) in takrat prijaviš do tri škodne primere...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Hay!

... to gledanje itak nima nobene veze... parking uveljavljaš v glavnem mesec-dva pred iztekom pogodbe, (razen če je poškodba hujša) in takrat prijaviš do tri škodne primere...

lp

joda

V praksi ja, drugače moraš prijavit kao 24 ur (ali 48?) po času poškodbe.

Jaz sem itak moral ker sem registrsko z power tape-om zalepil. Tak da zdaj če je kdo videl decembra okoli vozit E46 z zalepljeno registrsko - to sem jaz :laugh

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 653
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Da ne boš potem barvo potegnil dol. :blackeye 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Odbijač so na novo preštrihali v delavnici. Drugače ni šlo, ker bi registrska dobesedno odpadla.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.