Skoči na vsebino

Nudim 15€ popusta na booking.com

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 164
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

Pozdravljeni,

ker precej bookiram na bookingu so mi poslali, da lahko ponudim 15€ popusta komerkoli pri naslednji rezervaciji - verjetno lahko vsak enkrat to poklika. Če koga zanima naj izkoristi, za ostale je brezpredmetno. 

Link: https://www.booking.com/s/bosstj90

Lp.  :)

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 490
  • Avtomobil: prdalica

Jaz booking samo izkoriščam, da najdem ime hotela :laugh , nato naredim rezervacijo direktno. Na leto sigurno prišparam vsaj 500EUR, ker booking ima kar mastne provizije

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • bvogri, Mat xxl, croma_man in 3 ostalim je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 634
  • Avtomobil: študentski

Jaz booking samo izkoriščam, da najdem ime hotela :laugh , nato naredim rezervacijo direktno. Na leto sigurno prišparam vsaj 500EUR, ker booking ima kar mastne provizije

Se pravi če je nočitev 30€ jo dobiš direktno 20€ oz. koliko cenejše pride?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • JocoG je všeč

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 769
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Zadnjič mi je ena teta na "recepciji" rekla, da jim booking pobere 12%. Cena na bookingu je bila 70€, na mestu pa sem dal 60€.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 490
  • Avtomobil: prdalica

Se pravi če je nočitev 30€ jo dobiš direktno 20€ oz. koliko cenejše pride?

čisto odvisno...jaz direktno še izsiljujem. Ker večinoma prespim po Švabiji in veliko lastnikov so turčini in balkančini, pa se potem cenkamo gore dole :-D . Tako da včasih od booking cene pridem tudi 20EUR ceneje na noč

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 754
  • Avtomobil: black

"Tastu/tašči" se je pa zgodilo ravno obratno. Sta želela dodatno noč v nekem hotelu nekje v Maleziji in so jima svetovali, da naj kar prek neta (booking/agoda - se ne spomnim natančno) to storita, da na recepciji bo dražje. :crazy

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 083
  • Avtomobil: BMW logicno

Imaš vse variante, naj pa nikakor ne bi bilo v hotelu ceneje, kot na Booking com, ko sem sam to enkrat odkril, da je v enem hotelu, sem slikal njihov cenik in zahteval pojasnila in Booking mi je brez problemov vrnil razliko, nato so se pa verjetno z hotelom malo pogovorili. Tako, da gre v vse strani....
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 159
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...vedno je tako, da se najdejo dve varianti...ali je dražje ali ceneje, samo čas si je treba vzeti...meni je recimo preko booking.net letalska karta prišla bistveno ceneje kot če bi jo kupil na letalušču ali kakšne druge agencije...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 758
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

čisto odvisno...jaz direktno še izsiljujem. Ker večinoma prespim po Švabiji in veliko lastnikov so turčini in balkančini, pa se potem cenkamo gore dole :-D . Tako da včasih od booking cene pridem tudi 20EUR ceneje na noč

Tole je čisto res. Booking pobira kar mastne provizije... Sem včasih ogromno koristil hotele in so mi marsikje ob odhodu pustili še vizitko in ponudili cenejšo sobo če naslednjič direktno rezerviram. Pri nočitvi ranga nekje 50 EUR na noč so mi običajno ponudili 10 EUR nižjo ceno.

Je pa tudi res, da se pri Bookingu splača iskati nočitev tik pred zdajci. Sam sem pogosto prakticiral, da sem hotel rezerviral danes za jutri ali celo zjutraj za zvečer. Če si pri namestitvi fleksibilen so take rezervacije pogosto smešno poceni  (beri cene padejo tudi za 30% ali več).

LP Tristan01

Urejal tristan01, 07.06.2017, 21:04.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 302
  • Avtomobil: /

Moje izkušnje (vzorec 200+ bookingov) so take, da se v 90 % hotelu ne ljubi ubadat z nekimi popusti, zato pač uredim booking prek booking.com, ki si provizijo vzame bližje 17 % kot pa 12 %.

Jaz 90 % bookingov naredim prek njih, ker ko gre kaj narobe, vedno rešijo v prid stranke, neke vrste kasko zavarovanje, če hočete :).

Recimo, enkrat sem bookiral nek b&b v Riu, pridem tja sredi noči, nikjer nikogar, stara mama zgleda spala in je sploh ni blo na lokaciji. Vzamem taksi do prvega hotela 4*, plačam, drugi dan pritožba na booking, čez 3 dni so refundirali obe nočitvi.

Druga zgodba so seveda "repeated guests", kjer se pa hotelu splača poslovat direkt z gostom.

LP,

PIC

Urejal PIC, 07.06.2017, 21:02.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 634
  • Avtomobil: študentski

Saj se nebi smel noben pritoževati na provizijo booking-a. Brez bookinga 90% hotelov,hostlov,apartmajev itd itd. sploh ne bi nikoli našel. Tako da to jim je lahko samo plus. Če bi jaz kaj oddajal bi takoj šel na booking pa naj vzamejo kar jim pripada saj pa ja delajo lepo reklamo.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, soulfly in Plavi uporabnikom je všeč to sporočilo

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 892
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

expedia.de zakon, pa še s paypalom lahk plačaš, cel dopust na siciliji sem tam čez bookiral, b.p. vedno ključi čakal.

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Saj se nebi smel noben pritoževati na provizijo booking-a. Brez bookinga 90% hotelov,hostlov,apartmajev itd itd. sploh ne bi nikoli našel. Tako da to jim je lahko samo plus. Če bi jaz kaj oddajal bi takoj šel na booking pa naj vzamejo kar jim pripada saj pa ja delajo lepo reklamo.

:ok

Takoj narodu krivo, da je nekdo nekaj pogruntal in da zaradi tega nekaj zasluži.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 006
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Klasika dandanes. Očitno bolj SLO folklora.

Svoje delo in usluge se ceni v višave, ko pa treba plačati drugemu za delo pa njegovo delo ni nič vredno.

Prikaži več možnosti
    • Octopus je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 515
  • Avtomobil: -

Booking je super ce:
- potrebujes nekaj na hitro/v zadnjem trenutku
- ne poznas okolja/jezika itd.
- rabis samo sobo in zajtrk
In niti slucajno me ne moti njihova provizija, sploh ker storitev (reklamacije itd.) stima.

Ce grem nekam sluzbeno oz. ce moram prespati nekje na hitro, potem mi je vseeno ce soba gleda na kuhinjo ali pa na center mesta. Rabim cim manj komplikacij in sigurnost - Booking.com all the way!
Ce grem pa nekam v hotel na dopust, uzivati in tankati energijo, ce hocem dobro ponudbo za wellness ali sport, najvisje nadstropje s pogledom na morje, prevoz, kaksen upgrade, itd. potem pa definitivno direktno s hotelom (sploh OK ce si member pri kaksni verigi in si veliko po njihovih hotelih). Po mojihi izkusnjah se vsak hotel prej potrudi ponuditi nekaj "vec" za direktne, predvsem pa stalne goste, kot pa za booking...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 895
  • Avtomobil: enusranAudi

Booking ima provizijo od 15% navzgor. Stvar dogovora. Je odlicen kanal tako za najemodajalce kot za najemojemalce. Ponuja avtomatizirano spuscanje cene glede na blizino praznrga termina in s tem visjo zasedenost. Torej najvecji popust na dan prihoda. S tem si ti polnis luknje in prazne termine, ad hoc gosti pa dobijo dobre in poceni namestitve. Mi na webu ne spuscamo cen tako kot na bookingu. Ker nimamo avtomatiziranega sistema...

Kar se mene tice top kanal.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 758
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Booking ima provizijo od 15% navzgor. Stvar dogovora. Je odlicen kanal tako za najemodajalce kot za najemojemalce. Ponuja avtomatizirano spuscanje cene glede na blizino praznrga termina in s tem visjo zasedenost. Torej najvecji popust na dan prihoda. S tem si ti polnis luknje in prazne termine, ad hoc gosti pa dobijo dobre in poceni namestitve. Mi na webu ne spuscamo cen tako kot na bookingu. Ker nimamo avtomatiziranega sistema...

Kar se mene tice top kanal.

Se strinjam s tabo. Je res top rešitev, ki ima za koristnika storitev kot tudi za ponudnika kup prednosti. Kot uporabnik vidim največjo prednost, da imam vso ponudbo na enem mestu in se ne rabim zafrkavat nekaj ur, da najdem dobro nastanitev. Druga prednost so ratingi gostov, ki so precej bolj objektivni kot pa oglasi hotelov. Sam vedno izbiram le hotele z ratingom 8 ali višje in najmanj 3 zvezdice. Še nikdar nisem bil razočaran.

Ima pa njihova spletna stran tudi nekaj napak - zadetke rangira naključno in če dvakrat ponoviš isto iskanje je vrstni red vedno drugačen. Še večja težava pa je, ker občasno stran zamrzne, ko narediš refresh se spremenijo datumi iskanja...

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 421
  • Avtomobil: --------:)

pravkar gledam za BG..a jo se lahko uporabim?
hvala
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 164
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

pravkar gledam za BG..a jo se lahko uporabim?
hvala

valda lahko.

https://www.booking.com/s/bosstj90

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 367
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ta tema, če se že ponuja "usluga" naj se še napiše kako jo koristit, če hočeš komu (in sebi) naredit uslugo. Drugače nima smisla, ne bo nihče prišel do teh 15€, ti pa tudi ne.

Skratka da bi "kodo" koristil- v bistvu ne gre za kdoo ampak POVEZAVO moreš narediti rezervacijo preko LINKA. Skratka dostopaš do bookinga preko te povezave, se loginaš, poiščeš nastanitev in jo rezerviraš, ki more bit ne vem več kolikšni večkratnik teh 15€.
In ne, ni popust v smislu, da bo booking bivanje cenejše, ampak dobiš 15€ na kartico vrnjeno PO ZAKLJUČKU BIVANJA. Zadeva deluje. Treba je le edino kartico vpisat v bookingov sistem in izpolniti vse te potrditvene maile da ja, res želiš nazaj ta bogi denar.

Pa ne deluje na vse kartice, Mastercad vem, da ima neke težave. Meni tudi ni prijelo na Viso ki jo oglašujejo kot je sigurno, sem pa vpisal od punce neko kartico in je delovalo.

Seveda s tem ko vpišeš kartico v svoj sistem te booking po malem "ropa" nazaj- recimo tudi za nastanitev, ki ima kao brezplačno rezervacijo ti potem obremenijo rčaun za 1€, toliko da se "ne sekiraš" in ne boš težil. Se jim pa nabira.

Hkrati pa s tem 15€ dobi tud tisti, ki je delil njegov link, v tem primeru Katunga. Očitno je potem folku bed ker vedo za privoščljivost lsovencev in noče to napisat.

In za to ne rabiš bit nevemkako reden uporabnik bookinga in ne vem kak premium član, je nekje pri prijavi link kao "zasluži" ali nekaj na to foro, hkrati ti pa tudi spemajo na mail, takrat ko je bila ta tema odprta sem tudi jaz dobil mail z mojo kodo.
Sem bral temo ko se je odprla pa se mi ni dalo utikat.

No da ne bo kdo rekel da le težim po forumu in sem pizda, sem bil fer in Katungi dal 15€ par tednov nazaj. Spodaj dokaz. Meni je pa itak vseeno ker to foro lahko uporabiš za največ 150€ povrnjenih in to je to.Ko ta znesek porabiš ne moreš več sebi vračat.

booking.jpg

Če je pa kdo porabil Katungin link in bi še potoval, lahko proba mojega če želi:

https://www.<span>bo....com/s/damir818

čisto odvisno...jaz direktno še izsiljujem.

No saj zato pa je potem tako kot je, da nas imajo vsi za arabce in cigane. :crazy
Saj si v redu možak, le včasih precej pretiravaš (STP- izolacija za ruske podmornice).
In tole z izsiljevanjem je smešno, še bolj pa ko lajka post folk, ki potem razlaga kako ne more svojih storitev v Sloveniji prodat. Halo. Čudno, če že sami delate po načinu, da je treba jamrati in težit za vsak €. Nekaj rabi, pa zbira ponudbe cel teden in vsame za 5€ cenejšo, to so te fore, bi ga brcnil že takoj, ko ga vidiš.

Zadnja nočitev pri Kolnu je bila, da sem rezerviral eno uro prej, prišel preko bookinga. Prijazna beseda lepo mesto najde, tip je videl da lahko od mojih reviewov ima korist in mi je sam ponudil da za ceno mojega apartmaja mi da boljši apartma ki gaima frej, če mu napišem review. In sva lepo rešila.
OStalo sem pa večkrat naletel na Azijce po nemčiji in Nemce, za nek hostel tudi angleže. Turki imajo bolj kebab lokacije v lasti. Iščem sicer zmeraj prenočišče z lastno sobo, kopalnic, parkingom varovanim in zajtrkom.

Kje se vam sploh da?  :confused  Iščeš prenočišče in potem se voziš na lice mesta in tam težiš folku in cenkaš kao ne dam toliko preveč je, jaz sem z balkana?
Ne pričakujte potem sami drugačen odziv.

Pa hvala lepa, potem nas pa gledajo vse ostale, ko vidijo tablico, kot klošarje in oderuhe in ko vidijo od kod jih kličeš ali pišeš se jim pogovarjat ne da in dvigovat.

Ta princip niti ne deluje najbolje. Na bookingu dobre ponudbe gredo že vnaprej in to tedne. Sploh če iščeš kaj specifičnega na mestu kjer je ogromno povpraševanja. Jaz si recimo za mesta s filmskimi festivali iščem mesece vnaprej, ker gre izredno hitro, sploh če rabiš za cel teden dober plac da lahko še delaš. To kar vidiš in se greš cenkat je tisto, česar nihče noče. In je že v štartu (če ni neka odročna lokacija) slabo/predrago, skratka nihče ni vzel.
Da pa 500€ prihraniš na ta način pa ne vem ali vsak teden živiš po nemčiji po nekih sobah oziroma je to spet nekaj "od oka". V dražjih nastanitvah pa itak te ven brcnejo s takimi balkanskimi forami.
No kakor komu ljubo, če sen dko vozaka naokoli in zgublja čas z isziljevanjem ljudi... njegov čas in "obraz". :ok

Moje izkušnje (vzorec 200+ bookingov) so take, da se v 90 % hotelu ne ljubi ubadat z nekimi popusti, zato pač uredim booking prek booking.com, ki si provizijo vzame bližje 17 % kot pa 12 %.

Saj se nebi smel noben pritoževati na provizijo booking-a. Brez bookinga 90% hotelov,hostlov,apartmajev itd itd. sploh ne bi nikoli našel.

Takoj narodu krivo, da je nekdo nekaj pogruntal in da zaradi tega nekaj zasluži.

Tako nekako. :ok 

Sploh pa dvomim, da ima kdo več izkušenj preko bookinga od PICa.
Zadeva je super, označiš kriterije kar rabiš, dobro pogledaš reviewe in imaš backup če gre karkoli narobe. In zadeva drži, je hitra in pregledna. Kje se meni da čas zgubljat in iti hodit in morit ljudem, pa raje ta čas uživam nekje če sem daleč hodil, halo. In če je to 20% več pa naj bo.
Ironično je ponavadi drugje po možnosti še dražje, ker imajo nek cenik in se jim ne da. Barantanje je pa tudi arabska fora.
Expedia je bolj naravnana za poslovne sestanke in nima tako dobrega sistema filtriranja, hostelworld je pač hostel scena, airbnb mi gre pa na živce ker se je razpasel oderuški folk, je bilo v zadnjih primerih dražje od bookinga. Pa še review problem je, ker je stik precej bolj oseben in potem ljudje pišejo reviewe ki niso točen odraz stanja. Skratka vsako je primerno svojemu načinu potovanja.

Prikaži več možnosti