Skoči na vsebino

X3 2005 cuka med pospeševanjem...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
matjazluka
matjazluka

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44
  • Avtomobil: X3 2.0d 2005

Jaz do sedaj še nisem rešil ničesar...

Bil 2x pri lokalnemu mehaniku, pa ne ve in se o vtg in pogonu sploh noče pogovarjati.

Poizkusil pumpati gume ( je bila ideja napačen pritisk v gumah ). Ne pomaga.
Olja še nisem zamenjal.

Naročen pri g. JURČAK-u po 20.8 ( dopusti ), ampak me je strah, da ne bo poceni.

Našel VTG avtomatskimenjalniki.si = 700€ obnovljen, edini ki ima rabljenega Feštajn = 600€ rabljen.

Katastrofa...

Bom kupil KIA
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 977
  • Avtomobil: Zvezda

1. Tak avto se ne vozi cloveku ki ne zeli slisati o vtg in ce bi imel dobrega mehanika bila lahko preventivno zrihtala vtg za majhne denarje.
2.ni nujno da se ti je ze vtg poslovil, je pa en tukaj lepo nazorno nakazal kako se popravi vtg
Prikaži več možnosti
    • dj.joker je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 785
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Vozis X3 in ti je 700 eur za obnovljen VTG veliko... zanimivo.

No, saj si ze sam prisel do smiselnega zakljucka...
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • dimen je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 854
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Kdaj boste razumel nekateri da avomobili post 2003 niso vec Yugoti in da to ne more servisirat vsak vaski mehanik ki ma dva sraufncigerja. Mislim lahko zamenja olje pa filter, z iskanje napak pa rabis nekoga ki ve kako se stvarem streze. In BMW ima v SLO kar nekaj odlicnih mehanikov, recimo na Celjskem mas TINa ki ga ful pohvalijo, poklici Podlesnika, poklici Kokalja, Schumi je na dopustu se nekaj casa potem ima sigurno ze vrsto za naprej, baje ni slab tisti v NM (jaz imam sicer slabo izkusnjo, samo vseeno ga ostali ful pohvalijo), koneckoncev tudi Beno racer80 je odlicen mehanik. Kar se pa stroskov tice p res ne vem kaj si pricakoval, vesel bodi da imas BMW kjer so rezervni deli se relativno normalnih cen, prodaj kak Lexus, Volvo, Audi, pa bos videl kaj je drag nadomestni del. Ni pa to Yugo da zamenjas pol avta za 53,90€. Tudi ko kupis cevlje v trgovini si najbrs kupis svojo stevilko ne 4 stevilke vecjo, a ne?
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 521
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Bil 2x pri lokalnemu mehaniku, pa ne ve in se o vtg in pogonu sploh noče pogovarjati.

Olja še nisem zamenjal.

Naročen pri g. JURČAK-u po 20.8 ( dopusti ), ampak me je strah, da ne bo poceni.

Našel VTG avtomatskimenjalniki.si = 700€ obnovljen, edini ki ima rabljenega Feštajn = 600€ rabljen.

Katastrofa...

Bom kupil KIA

Na mojem X3 je Andrej Kokalj diagnosticiral okvarjen VTG (126k km), sin pa je okvaro brez problema odpravil in nalil novo olje. 200€. Garancija 1 leto. Brez problemov.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 853
  • Avtomobil: študentski

Na mojem X3 je Andrej Kokalj diagnosticiral okvarjen VTG (126k km), sin pa je okvaro brez problema odpravil in nalil novo olje. 200€. Garancija 1 leto. Brez problemov.

200€ obnova(kaj je menjal) VTG-ja ali menjava olja?

Olja še nisem zamenjal.

Katastrofa...

Bom kupil KIA

Najdi pravega mehanika pa bo. Prvo pa menjava olja in reset vtg-ja.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

sodznede
sodznede

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 147
  • Avtomobil: E 36 m40, E 46 m43

Pozdrav,

malo je trajalo.

Zamenjali smo hardy zglob ker je bil precej zdelan, ostalo smo pustili. Sredinski ležaj je bil še videti vredu - nič kaj zraka.

Naredimo skupaj - malenkost boljše.

Potem smo zamenjali še sredinski ležaj in pa križ na zadnjem koncu kardana pri diferencialu.. ker je bil v eni smeri popolnoma zariban in ko smo ga razmigali je dobil ogromno zraka.

Tresenje je izginilo, torej je izgleda bilo vsakega po malo, še največ verjetno sredinski ležaj in malo tudi verjetno zadnji zglob kardana.

Olje pa še morem zamenjat - se da kupit tudi izven BMW-ja verjetno.

posti in nasveti so mi pomagali, zato z veseljem deli svoje odpravljene težave naprej.

lp, 

Urejal sodznede, 02.09.2018, 06:55.

Prikaži več možnosti
    • Warden in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 521
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

200€ obnova(kaj je menjal) VTG-ja ali menjava olja?

Menjava olja in popravilo, kar je bilo treba, da zdaj deluje kot mora :)

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

iztok901
iztok901

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 752

Pozdravljeni!

Na e53, 2004, torej 3.0d fl, sem imel problem, da je avto cukal, ko se je motor in plje v menjalniku ogrelo. Cukal je v 4. prestavi, drugje nikjer.
Najprej je bilo zgolj opazno, nato vsakič bolj.

Ugotovili so mi, da je bilo v menjalniku premalo olja. Olje so dolili in cukanje je izginilo. Sedaj čakam še na menjavo olja, tako so mi priporočili. Zamenjal bom komplet olje, sito...

Ko sem avto kupil, sem vedel, da je ogromno vozil prikolico. In tudi sam je vozim.

Mogoče bo komu pomagalo kako in kje začeti iskanje morebitnih napak na avtomatskem menjalniku.

Lp, Iztok
Prikaži več možnosti