Skoči na vsebino

Menjava verige

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 247
  • Avtomobil: VW TOURAN

Avtohiša Meško ima baje trenutno neko akcijo za menjavo verige, le to naj bi stalo točno 699€, ne vem pa kaj vse zajema.

http://mesko.si/menj...ogonske-verige/

Urejal urbanbevk1, 18.08.2017, 16:07.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 100
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

le to naj bi stalo točno 699€, ne vem pa kaj vse zajema.

http://mesko.si/menj...ogonske-verige/

799 eur, kaj zajema, pa pise na linku.

Prikaži več možnosti

BadCash
BadCash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 309
  • Avtomobil: E39

Cena menjave verige je odvisna od vozila in pogona. Pri nas vam verigo zamenjamo že od 799 EUR z DDV.

">http://screenshot-meskosi-2017-.png

E46 320td 2006/07,:mznak technic E46 325i 2007/12, :mznak technic E39 540i 2011-
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 785
  • Avtomobil: Suši

kako jepo dve črke spreminjo dejstvo in realnost, veselje, radost in žalost (največkrat za kupca storitev)  ŽE OD :-D 

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 765

Seveda, saj ne more bit strošek enak z xdrive ali brez, ali pa za vozilo z avtomatskim menjalnikom ali brez itd. 

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 651
  • Avtomobil: E91 LCI

A niso 3 verige za zamenjat? Nimam nikjer slikano, vendar se mi zdi, da sem videl 3...

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 298
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

če se podira je smoterno menjati vse 3 verige, nevem zakaj eni tako radi ''šparajo'' in samo da je narejeno

bmw-n47-engine-stripped-down.jpg

Prikaži več možnosti
    • V.I.A in J9320 uporabnikom je všeč to sporočilo

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 875
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Meni je samo zanimivo, da v štartu ko se je ta problematika z verigo pojavila so bile cene 650-750€ nato pa so cene poskočile do 800-1000€ in to vse pri nepoblaščencih in zamenjva z OEM in vsemi tesntili, vijaki itd.

Ali gre sedaj cena počasi navzdol, sploh pa ob dejstvu da je takšna cena za 7-12k€ vreden avto že kar veliko; drugo je pri F seriji :)

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 935
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Jaz sem jo menjal ta teden pri Kokalju na F31. Z menjavo sklopke ter redni servis me je prišlo 1200 eur. Dve leti nazaj na E91 na enak princip 960 eur. Je stručko in priporočam.

Urejal Matevze46, 13.09.2017, 07:04.

:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 966
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Jaz sem jo menjal ta teden pri Kokalju na F31. Z menjavo sklopke ter redni servis me je prišlo 1200 eur. Dve leti nazaj na E91 na enak princip 960 eur. Je stručko in priporočam.

Koliko imaš kilometrov?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Materjal original BMW ali aftermarket?

Samo sklopka brez vztrajnika? :confused Kako je lahko sklopka izrabljena in vztrajnik še dober?

Redni servis pomeni kaj menjava olja in filtra, ali tudi zračnega, goriva in kabine?

Urejal MIHOLD, 13.09.2017, 07:19.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je samo zanimivo, da v štartu ko se je ta problematika z verigo pojavila so bile cene 650-750€ nato pa so cene poskočile do 800-1000€ in to vse pri nepoblaščencih in zamenjva z OEM in vsemi tesntili, vijaki itd.

Ali gre sedaj cena počasi navzdol, sploh pa ob dejstvu da je takšna cena za 7-12k€ vreden avto že kar veliko; drugo je pri F seriji :)

Saj ne moreš kar tako pospološevati cene. Samo razlika v delu ali je recimo e90 xdrive ali navaden je cca. 4 ure kar pomeni v povprečju pri mehanikih 100 do 150€ dodtanega dela.

Jaz ne razumem kako lahko posplošujete. Drugače je pa OEM materjal podražal. Leta 2015 je samo gornja veriga stala cca. 25-30€ manj kot na današnji dan. Potem igra razliko 50€ že ali je motor izvedenka ki ima na karterju in pokrovu verige tesnilo ali tesnilno maso itd. 

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsi deli so originalni. Pri E91 je bila menjava pri približno 170kkm. Tam je bila sklopa že potrebna menjave, saj je pošteno treslo pri speljevanju. In ker je bilo razdreto, smo jo menjali. F31 pa jih ima sedaj 155kkm. Obe menjavi sta bili preventivni. Tu pa smo sklopko menjali vseeno, saj se mi ne da razmišljati, da bomo morali čez nekaj mesecev, kilometrov še enkrat vse razdirat.

Redni servis je zajemal menjavo olja, oljnega ter zračnega filtra. Vse ostalo je bilo menjano približno 10kkm nazaj oziroma letos marca.

Nekaj par evrov je prišla obnova štarterja. Ta je vsake toliko zajokal. Verjetno prvi lastnik ni najdel tipke za izklop start/stop.

Brez tega bi bilo malenkost ceneje.

Urejal Matevze46, 13.09.2017, 07:51.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 966
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Res so mi nerazumljive številke kilometrov pri katerih nekateri menjate vse te dele. Ok, če je preventivno ampak, da je pri takih kilometrih karkoli izrabljeno in potrebno menjave se je pa res za vprašat kako lastnik ravna s takim avtomobilom.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik

Z verigami veš kako je. Sem bolj ziheraš in mirno spim. Vse ostalo so pa prvi lastniki, ki se jim jebe, itak ga imajo dve leti, potem pa zamenjajo. Držijo se servisov na 30kkm oziroma super brezplačnih. Vse ostalo pa bo zamenjal drugi lastnik.
Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 081
  • Avtomobil: VW Passat

Ali bi kdo vedel, če je potreba menjava verige tudi pri e63?

Motor Oznaka N62 B48 O1 Tip V8 (32V) Prostornina 4799 cm3
<p>E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i / VW Golf 7 / E63 650i / MB 220cdi / VW Passat
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.