Skoči na vsebino

Katere diske in zavorne ploščice E90 320d EfficientDynamics

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
Bmw1111
Bmw1111
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: BMW 320d lci

Pozdravljeni,

zanima me katere diske in zavorne ploščice priporočate odločam se med ATE in Zimmermann. In katere diske naj kupim:

Navaden disk ATE ali Zimmermann (cca 90€)
Power disk ATE ali Zimmermann sport disk (cca 130€)

In pa katere zavorne ploščice cena je pdobna (cca 70€)

Glede na to da je razlika v ceni samo 40€ kaj mi priporočate. In pa me zanima še katero velikost diskov naj uzamem, ker na bmwfans.info mi ponudi 2 različnih.

Hvala za odgovore

Urejal Bmw1111, 26.06.2017, 09:47.

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 705
  • Avtomobil: K 1200 RS

Jaz sem pred dobrim mesecem na svoji E91 namestil na obe osi ATE navadne diske in navadne ploscice-zaenkrat je vse ok.
Dve dimenziji ti najbrz vrze ven zato, ker imajo avtomobili, ki so bili narejeni za policijo ipd malo vecje zavore, tako da verjetno bo majsa dimenzija prava.
Prikaži več možnosti

Bmw1111
Bmw1111
  • Uporabnik

Pod manjso dimenzijo mi vrže dve kataloški številki in sicer ena je do aprila 2011 druga je od aprila 2011. Avto pa je april 2011 tako da sedaj nevem kateri bi nili pravi. Dimenziji diskov pod obema kataloškima pa sta enaki. Koliko si dal za diske in zavorne ploscice ce ni skrivnost?

Pozabil sem omenit da so diski in zavorne ploščice za sprednji kolesi

Urejal Bmw1111, 26.06.2017, 10:00.

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 511
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Menjal diske januarja ATE navadne+keramične ATE ploščice. Trese konkretno od 100-160 takoj od menjave naprej. Pa bla so očiščena pesta, pa čeljusti tut ne blokirajo.
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 705
  • Avtomobil: K 1200 RS

Bom pogledal doma, koliko je kaj stalo- vem da sem dal za komplet spredaj-zadaj slabih 400€ (tu so vsteti tudi senzorji).
Prikaži več možnosti

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 581

navadne zimmermann, ker pri sport se ti zna zgoditi tole

zimmermann%20scheibe%20---330mm-biturbo.

ATE sem pa slišal da tresejo pri ogromno ljudeh, tako da sem se tudi sam odločil za navadne zimmermann..zaenkrat zadovoljen

Prikaži več možnosti

Bmw1111
Bmw1111
  • Uporabnik

navadne zimmermann, ker pri sport se ti zna zgoditi tole

zimmermann%20scheibe%20---330mm-biturbo.

ATE sem pa slišal da tresejo pri ogromno ljudeh, tako da sem se tudi sam odločil za navadne zimmermann..zaenkrat zadovoljen

Pa se je pri vecini naredilo takole ali se to zgodi zaradi extremne uporabe?
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 175
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Jaz imam prednje nove zavorne ploščice ATE.

Nobenih problemov.

Avto tudi ni neka formula, zato je pomoje nakup navrtanih diskov stran vržen denar...

Urejal SHAdOW, 26.06.2017, 11:26.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 442
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Menjal diske januarja ATE navadne+keramične ATE ploščice. Trese konkretno od 100-160 takoj od menjave naprej. Pa bla so očiščena pesta, pa čeljusti tut ne blokirajo.

To ti je menjal mehanik? 

Sprašujem/odgovarjam samo zato ,ker si ta material vzel pri meni in nimam z ATE nobenih problemov pa jih prodam ogromno,drugega sploh najraje ne prodam saj z ATE nimam reklamacij do sedaj si ti drugi ,ki ima problem  takoj od začetka. Prvi ki je imel tak problem je bil nek "malomaren" mehanik cca 6let nazaj. Smo pa zaradi njega dali diske na reklamacijo, meritve v tujino itd. no kasneje je napako priznal sam. 

Urejal blackberet, 26.06.2017, 11:41.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 581

to pa nebi vedel..mislim da je kar pogost problem, tako da sem se kasneje zaradi tega sam odločil za navadne...

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik

Ja, menjal mi je mehanik, ki mi dela vse na avtu že kar nekaj let. Ker nujno rabim avto, si nisem mogel privoščit da bi diske dol dajal pa jih dajal nazaj. Ker mam ta teden servis, bomo dal diske dol in jih probal podrejat, če bo kaj bolje. Če bo še kar treslo, mi ne preostane drugega, kot da kupim vse novo. Sem pa imel na E46 ATE Powerdisk in mi ni treslo nič. Je pa res, da so mi tresli tudi že originalni diski, ki sem jih menjal. Sicer na E46, ampak vseeno.
Prikaži več možnosti

tomazM5
tomazM5

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 557
  • Avtomobil: 320cdi 4matic

ATE navadne daj gor in tudi ATE ploščice. Lahko tudi keramične, boš imel čiste felge.
Power diskov za normalno vožnjo ne potrebuješ, spet pa tudi ni velike razlike med power diski in navadnimi, da bi zaradi tega toliko doplačeval.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

To je kar normalen pojav,ne rabiš vozit športno, že imel v rokah take primerke.

Ja, menjal mi je mehanik, ki mi dela vse na avtu že kar nekaj let. Ker nujno rabim avto, si nisem mogel privoščit da bi diske dol dajal pa jih dajal nazaj. Ker mam ta teden servis, bomo dal diske dol in jih probal podrejat, če bo kaj bolje. Če bo še kar treslo, mi ne preostane drugega, kot da kupim vse novo. Sem pa imel na E46 ATE Powerdisk in mi ni treslo nič. Je pa res, da so mi tresli tudi že originalni diski, ki sem jih menjal. Sicer na E46, ampak vseeno.

Jaz jih nebi dal drejat,ker to ni normalno da trese že pri 100km/h. Imel sem že primer ,ko so že menjali diske z novimi in je bil problem identičen,kasneje so menjali amortizerje,roke itd. kasneje se je izkazalo da je bil kriv kolesni ležaj. Tako da preveri kolesne ležaje. 

Jaz si to razlagam tako ,da je disk bil zapečen zato ga je potrebno zbiti dol ko pa zbijaš dol lahko poškoduješ/prerukaš ležaj.

Jaz bi težavo iskal drugje kot pa v diskih. Ker glede na simptom bi pomenilo da so diski že novi zviti kar pa pri taki firmi kot je ATE ni možno. 

Koliko km si pa naredil od menjave? Ker se bojim da če si naredil preveč kilometrov se diski in ploščice nepravilno vležejo in bi lahko tresli tudi ko ugotoviš težavo tresenja. Pravilno bi bilo tako ,da ko si opazil tresenje bi peljal avto nazaj k mehaniku da da zavore dol in pogleda kje je težava. Ampak vem kako je ko nujno rabiš avto. :blackeye

ATE navadne daj gor in tudi ATE ploščice. Lahko tudi keramične, boš imel čiste felge.
Power diskov za normalno vožnjo ne potrebuješ, spet pa tudi ni velike razlike med power diski in navadnimi, da bi zaradi tega toliko doplačeval.

Res je. Power diski niso potrebni pa še glasni postanejo zaradi rež. Najboljša kombinacija so navadni diski ter keramične ploščice(da je feltna čista pa cca 30% več zdržijo). Če pa te čistoča ne moti in raje daš malo manj pa daš navadne

Urejal blackberet, 26.06.2017, 12:20.

Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 324

Zlato pravilo za bmw: spredaj izključno le original BMW diske (BMW ima podizvajalca, da se ne boste oglašali pametnjakoviči, češ da bmw nima lastne livarne) in obloge, zadaj pa vsaj obloge, ker vse drugo cvili kot mačka ko ji stopiš na rep.
Ate, zimmermann ipd. za spredaj je loterija, lahko montiraš po natančnosti urarja in bo lahko treslo (očitno kvaliteta zelo niha ali so pa v igri ponaredki). In ne, ni krivo vse drugo (ležaji, amortizerji), če z original pred menjavo ni treslo.
Vsak po svoje, samo dobronamerni nasvet.
Prikaži več možnosti
    • xenondon je všeč

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik

Ne vem, vmes sem menjal že komplet amortizerje+vzmeti spredaj, naredil sem optiko, se pravi je podvozje poštimano, ležajev pa tudi ne grem menjat preventivno, oz. bi jih če bi bli fuč oz. bi tulili, jih bom preveril...sem pa od začetka opažal, da ko sem na AC pri hitrostih pri katerih mi trese peljal malo v ovinek, mi občasno ni nič treslo...ko sem peljal naravnost, mi je treslo vedno. No sedaj pa trese v vseh pogojih. Vem, da bi moral takoj k mehaniku nazaj, ampak kar je je. Od menjave sem naredil cca. 15kkm. Za drejanje tudi sam nisem navdušen, bom pa vseeno poskusil, v najslabšem primeru bom moral menjati komplet.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zlato pravilo za bmw: spredaj izključno le original BMW diske (BMW ima podizvajalca, da se ne boste oglašali pametnjakoviči, češ da bmw nima lastne livarne) in obloge, zadaj pa vsaj obloge, ker vse drugo cvili kot mačka ko ji stopiš na rep.
Ate, zimmermann ipd. za spredaj je loterija, lahko montiraš po natančnosti urarja in bo lahko treslo (očitno kvaliteta zelo niha ali so pa v igri ponaredki). In ne, ni krivo vse drugo (ležaji, amortizerji), če z original pred menjavo ni treslo(nikjer ni napisal da pred menjavo ni treslo,sicer pa verjamem da tako hudo kot je sedaj ni bilo).
Vsak po svoje, samo dobronamerni nasvet.

Ti tudi streljaš neumnosti. In ena izmed neumnosti je da spredaj izključno samo original. In to da obloge cvilijo.

Jaz verjamem take stvari samo nekomu ki proda/premontira ogromno teh zadev in ima večletne izkušnje in povratne informacije. Nekdo ,ki zamenja 1komplet na par let res ne more biti merodajen za te zadeve.

Zakaj original ni vedno najboljše? Imam primere e91 ko so original tresli,ATE recimo ni bilo nobenega problema. Ko so prišle prve menjave diskov pri e90/e91 in je bila na disku napisana znamka proizvajalca JURID smo se samo prijeli za glavo ,ker smo to včasih prodajali kot drugo razredno znamko in še je proizvajalcev na novejših BMW kjer so šli stopničko nižje. Recimo OE filter goriva M3 e9x DELPHI,ki je res en tretje razreden proizvajalec da ne govorim o njihovih diskih/ploščicah.

Jaz govorim iz 10let izkušenj prodaje rezervnih delov od različnih znamk,lastnega montiranja,preizkušanja,reklamacij,šolanja in kar je najpomembneje povratnih informacij mehanikov in fizičnih strank.

To je meni merodajno ne pa da nekdo ki je imel eno slabo izkušnjo pljuva in prepričuje druge kako je nekaj zanič ali pa dobro(z tem ne mislim tebe ampak nasplošno kar poslušam in berem na tem forumu in širnem svetu).

Pa še kar lahko dodam je to da večina mehanikov nima pojma kaj dela.

Ne vem, vmes sem menjal že komplet amortizerje+vzmeti spredaj, naredil sem optiko, se pravi je podvozje poštimano, ležajev pa tudi ne grem menjat preventivno, oz. bi jih če bi bli fuč oz. bi tulili, jih bom preveril...sem pa od začetka opažal, da ko sem na AC pri hitrostih pri katerih mi trese peljal malo v ovinek, mi občasno ni nič treslo...ko sem peljal naravnost, mi je treslo vedno. No sedaj pa trese v vseh pogojih. Vem, da bi moral takoj k mehaniku nazaj, ampak kar je je. Od menjave sem naredil cca. 15kkm. Za drejanje tudi sam nisem navdušen, bom pa vseeno poskusil, v najslabšem primeru bom moral menjati komplet.

Z tem nisem mislil da jih menjaj ampak jih vsaj preventivno preglej ,da slučajno nimajo prevelike zračnosti. Lahko le niso bila pesta tako očiščena kot bi morala biti ali pa čeljusti podmazane in očiščene.Žal tega nemorem niti vedeti ker nisem jaz tega menjeval.Žal je pri nas tako ,da bi nakoncu moral sam vse naredit da vsaj veš kaj je narejeno ker nobenemu več ne moreš zaupati pa naj si bo to mehankarija,zidanje ali pa polaganje ploščic.

Škoda je to če boš moral menjati 90.000km prej komplet in je vržen denar stran :blackeye

Urejal blackberet, 26.06.2017, 14:31.

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik

Mi je jasno, če si 10 let v tem, da imaš izkušnje in znanje kako s temi rezervnimi deli. Ni bil moj namen pljuvat čez karkoli, samo povem mojo izkušnjo. Sem imel z ATE dobre izkušnje do sedaj, ki jih z originalom nisem imel. Bom pa definitivno preveril vse možne vzroke zakaj trese in če se bo le dalo rešit, ker mi gre blazno na k***c, če mi volan vibrira k bremzam. Z mehaniki je pa tako, da če nisi zraven(velja tudi za zidarje, keramičarje itd.), ne moreš biti prepričan da je narejeno tako kot je treba, da pa jemljem dopust, da lahko vidim kako mehanik dela pa hvala lepa, ga mam namen porabit za bolj pametne stvari.  

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi je jasno, če si 10 let v tem, da imaš izkušnje in znanje kako s temi rezervnimi deli. Ni bil moj namen pljuvat čez karkoli, samo povem mojo izkušnjo. Sem imel z ATE dobre izkušnje do sedaj, ki jih z originalom nisem imel. Bom pa definitivno preveril vse možne vzroke zakaj trese in če se bo le dalo rešit, ker mi gre blazno na k***c, če mi volan vibrira k bremzam. Z mehaniki je pa tako, da če nisi zraven(velja tudi za zidarje, keramičarje itd.), ne moreš biti prepričan da je narejeno tako kot je treba, da pa jemljem dopust, da lahko vidim kako mehanik dela pa hvala lepa, ga mam namen porabit za bolj pametne stvari.  

Ne ne saj nisem nič čez tebe ali da si ti kaj čez mene, samo pomagal bi ti rad, ker največkrat je tako da je lahko čisto kaj banalnega kar ti niti na pamet ne pride  :ok

Upam da čim boljše rešiš, če ugotoviš vzrok ga pa deli z nami  :ok

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 336
  • Avtomobil: Saab, Mazda, Honda

ATE ali original.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Bmw1111
Bmw1111
  • Uporabnik

Ima kdo izkušnje z brembo diski in ploščicami? 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.