Skoči na vsebino

Menjava pokrova ventilov (R55) - nemiren tek, okvara PCV?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: MINI karavan s polžekom

Opišem mojo situacijo... gre za Mini Cooper S Clubman '08. Včeraj se mi je, po menjavi tesnil na pokrovu ventilov in prevoženih 50km, prižgala famozna "check engine" lučka. Ob tem je prosti tek postal nemiren pri pokrovu pa se je pojavil zvok podoben uhajanju zraka (pihanje). Ker je bila pozna ura nisem uspel včeraj priklopiti avta na računalnik, da bi vedel točno napako. 

Po hitrem brskanju po spletu sem ugotovil, da bi problem lahko povzročal PCV. Je že kdo imel ta problem in ga saniral? Predvsem me zanima kako najlažje ugotovit ali je res PCV v okvari - ne bi rad menjal pokorva za 250e+ in potem ugotovil da to ni to.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 636
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Lahko puša tudi kakšno od tesnil pokrova. So enaki simptomi. p.s. Zakaj se je menjavalo tesnila pokrova ventilov?

Aja PCV sistemov je več vrst. Nekateri imajo v pokrovu ventilov rahel nadtlak, drugi rahhlo vlečejo (podtlak) ali pa je skoraj 0. Preveri kako je normalno za tvoj motor potem pa najenostavneje stestiraš z odprtim pokrovčkom. 

Manjše puščanje lahko preveriš z šrpicko kamor natočiš vodo potem pa sprejaš po motorju. Voda bo za trenutek zatesnila luknjo in spremenil se bo tek motorja. Če je puščanje večje pa boste že nekako ugotovili. Če ne gre drugače je smoke test za take stvari :)

Urejal bvogri, 26.06.2017, 14:07.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Tesnilo se je menjalo zaradi puščanja olja na enem vogalu - samo tesnilo pa je bilo že bolj podobno plastiki kot gumi. 

Danes bom preveril kako se avto odziva na odpiranje pokrovčka itd. in tudi priklopil na računalnik.

Prebral sem tudi o testu kjer na mesto šipke za merjenje olja povezne preko balon, v primeru da se ta napihuje je PCV zanič. Mogoče kakšno mnjenje o tem?

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo krivca... očitno se je pri montaži napokala spodnja cev, med vožnjo pa se je zadeva še poslabšala. Nova cev že naročena, stara pa začasno "popravljena".

IMG_2763.JPG
IMG_2765.JPG
Prikaži več možnosti