Skoči na vsebino

Avtomatik v E60 530d grobo prestavlja v nižje prestave

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
68 odgovorov v temi
matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: Bmw E60 530d

Pozdravljeni,

Imam problem z avtomatskim menjalnikom na 530d in sicer ko prestavi iz 3. v 2. in potem iz 2. v 1. prestavo avto cukne , oziroma ga malo zabremza kot bi naprimer pri ročnem menjalniku prestavil in spustil sklopko. En mesec nazaj sem dal obnovit wandler pri Roku zaradi nihanja obratov in menjalnik sem zamenjal z drugim rabljenim ker prejšnji ni lepo prestavljal v četrto prestavo. Seveda je sedaj pri drugem menjalniku zamenjano olje in korito. Slišal sem da naj bi cukanje odpravila nadgradnja softwerja menjalnika , ampak nisem prepričan , zato vas prosim za nasvet, oziroma če je že kdo imel podoben problem

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 801

U v Lescah si ga imel? No potem pa ni cudno. Zal, se zadnje case pojavlja veliko uporabnikov ki se pritozujejo cez storitve Roka. Verjetno si le se ena zrtev te natege. 

Vec lahko najedes tukaj: https://www.bmwslo.c...estavlja/page-1

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Ja,z nadgradnjo softeara naj bi se to res resilo,ce je pa res pa ne vem. Probaj pri kaksnem bmw mojstru..schumiju?
Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik

U v Lescah si ga imel? No potem pa ni cudno. Zal, se zadnje case pojavlja veliko uporabnikov ki se pritozujejo cez storitve Roka. Verjetno si le se ena zrtev te natege. 

Ja sem opazil , vendar prepozno zda je kar je. Ampak isti problem z prestavljanjem v nižje prestave sem imel tudi z prejšnjim menjalnikom poleg nihanja obratov in prestavljanja v četrto prestavo ampak ostalo je zdaj vredu razen prestavljanje v nižje je ostalo kljub menjavi wandlerja in menjalnika

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 392
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ja,z nadgradnjo softeara naj bi se to res resilo,ce je pa res pa ne vem. Probaj pri kaksnem bmw mojstru..schumiju?

Ni res, problem je v zapacani mehatroniki, ki se je ne da več očistit, ko je enkrat preveč zapacana. Problem večine ZF-ov novejše serije. Takega ki ima čisto mehatroniko lahko iščeš z lučjo pri belem dnevu, pa ga ne boš našel. Rešitev je komplet obnova menjalnika, samo ne šalabajzarska, ampak taprava. Ali pa poiskat dobrega rabljenega, kar je kot rečeno iskanje šivanke v senu. Schumi tu ne bo v pomoč.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Rock
Rock

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 694
  • Avtomobil: F 360, 535D F11

Ali sva se midva že videl? Sva delal kaj ?

Prosim če ne žališ oz govoriš nekaj kar ni res. V drugem postu ti je lepo povedal da nihanja obratov ni več, kateri si prihajali iz wandlerja in po moji obnovi tega ni več. Je pa dal rabljen menjalnik gor in tako kot je Jerry napisal spodaj, veliko zatikanj, cukanj med prestavami povzroča mehatronika. Tako da ne obtožuj kar vse povprek.

Rok

BMW 323 Cic, - silber-metallic
--------------------------------------------
My second and third car is a motorcycle....
--------------------------------------------
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Jerry, to kar sem napisal so schumijeve besede. Mogoče lahko ublaži to cukanje ko se ustavljaš, odpravi verjetno ne? Ne vem? To sem slišal, to sem napisal...

Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik

Kolikor sem gledal po tujih bmw forumih jih je kar dosti dalo posodobit menjalnik in v veliko primerih naj bi odpravilo to cukanje. Rade volje dam tudi mehatroniko obnovit ker me tole res zivcira, nebi pa rad stran vrgel denar pa da še zmeraj nebi bilo vredu, ker sem že ogromno denarja zmetal na avto
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 250

Nimas kaj objavljat, novo moras kupit da bo mir. Zal.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Nov avto..sej so ze f10 ke zvozene, e60 je sam se za v preso.
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 160
  • Avtomobil: BMW

Ali sva se midva že videl? Sva delal kaj ?

Prosim če ne žališ oz govoriš nekaj kar ni res. V drugem postu ti je lepo povedal da nihanja obratov ni več, kateri si prihajali iz wandlerja in po moji obnovi tega ni več. Je pa dal rabljen menjalnik gor in tako kot je Jerry napisal spodaj, veliko zatikanj, cukanj med prestavami povzroča mehatronika. Tako da ne obtožuj kar vse povprek.

Rok

Ma ti si mi res pravi majstore!!

Če servisiraš menjalnike in ima stranka po servisu kakršne koli probleme z menjalnikom pomeni samo eno -nimaš pojma kaj delaš

Tole tvoje izgovarjanje na okoliščine pa na ne vem kaj še pa tvoje neznanje samo potrjuje!

In tam v tadrugi temi se izgovarjaš da nisi dosegljiv zaradi preobremenjenosti z gradnjo in še ne vem čem?

Stranke so ti na prvem mestu pri poslu in vsako izgovarjanje na okolščine spet samo potrjujejo tvoj slab odnos do strank!!

Še dobro da imaš čas denar kasirat

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, MajoR in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, to kar sem napisal so schumijeve besede. Mogoče lahko ublaži to cukanje ko se ustavljaš, odpravi verjetno ne? Ne vem? To sem slišal, to sem napisal...

Potrebno je ločit med cukanjem zaradi normalne obrabe menjalnika in med tistim, ki je posledica zapacane mehatronike - kar spada med okvare. Prvo nadgradnja softwarea lahko omili (ne reši!), drugo pa ne in pri nas je veliko problemov prav s prestavljanjem nazaj iz druge v prvo, kar pomeni da so mehatronike fuč. Tu neke zasilne rešitve ni, potrebna je komplet obnova menjalnika. Zasilno se zadeva da porihtat samo toliko da menjalnik dela še par 10.000 km, bo pa slej ko prej začel spet cukat in zato se to med resna popravila ne šteje.

Kolikor sem gledal po tujih bmw forumih jih je kar dosti dalo posodobit menjalnik in v veliko primerih naj bi odpravilo to cukanje. Rade volje dam tudi mehatroniko obnovit ker me tole res zivcira, nebi pa rad stran vrgel denar pa da še zmeraj nebi bilo vredu, ker sem že ogromno denarja zmetal na avto

V tujini ja, sploh v zahodnem svetu, kjer je servisiranje vozil na višjem nivoju. Pri nas pa ljudje popravljajo ponavadi šele takrat ko obstanejo na cesti (oziroma ko menjalnik začne konkretno cukat), tako da lažji scenariji večinoma žal odpadejo.

Nimas kaj objavljat, novo moras kupit da bo mir. Zal.

Ni problema, boš prispeval kako vijolico ali dve, ali se samo kurčiš?

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 250

Jest sem sam povedal kaj je resitev problema. Kako naj drugace popravi zadevo, rabljenih si rekel da ni za dobit, ta ki je na avtu se ne da popravit, kaj mu pa preostane? Da vozi s cukajocim se naprej al pa da zrihta kot se spodobi.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jest sem sam povedal kaj je resitev problema. Kako naj drugace popravi zadevo, rabljenih si rekel da ni za dobit, ta ki je na avtu se ne da popravit, kaj mu pa preostane? Da vozi s cukajocim se naprej al pa da zrihta kot se spodobi.

Preostane mu obnova menjalnika pri pravem mojstru, bodisi pri nas ali v tujini. Ali pa predelava na ročni menjalnik, v skrajnem primeru - tako da možnosti so.

Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik

Jerry ti si napisal komplet obnova menjalnika, a misliš da če bi dal obnovit mehatroniko nebi rešilo problema. Prejšnji menjalnik je imel poleg poleg ostalih problem tudi grobo prestavljanje navzdol , zato sem mislil da je problem še v softwerju
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry ti si napisal komplet obnova menjalnika, a misliš da če bi dal obnovit mehatroniko nebi rešilo problema. Prejšnji menjalnik je imel poleg poleg ostalih problem tudi grobo prestavljanje navzdol , zato sem mislil da je problem še v softwerju

Grobo prestavljanje navzdol (še posebej iz 2. v 1. prestavo) je tipična posledica zapacane mehatronike. Če ti novi-rabljeni menjalnik zdaj to dela ni druge, kot da daš porihtat še to. Je pa problem ker mehatronike kolikor vem pri nas nihče ne obnavlja, poleg tega bo treba menjalnik še enkrat odpret, menjat olje, skratka še enkrat boš imel stroške. Rok v tem primeru ni kriv, če mu daš rabljen menjalnik pač ne more vedeti kakšen je in ga zloži skupaj v dobri veri da bo delalo. 

Kake poceni rešitve zdaj tu na žalost ni, čaka te komplet obnova menjalnika z novo mehatroniko ali mogoče obnovljeno (tujina), ali pa še enkrat menjava za brezhibnega, seveda spet z rizikom če bo delal. Nezavidljiva situacija, skratka.

Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik

Ne me narobe razumet, nič ne krivim roka ker on mi je samo wandler obnovil , menjalnik sem menjal sam, ker sem tudi sam mehanik ampak na avtomatske menjalnike se pa ne spoznam prav dosti.
Potem ni druge kot da dam se mehatroniko obnovit, pa poročam kaj bo
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Potem ni druge kot da dam se mehatroniko obnovit, pa poročam kaj bo

Probaj, samo ne vem če to kdo pri nas obnavlja.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 199
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Če praviš da si mehanik in daješ menjalnike gor in dol jo obnovi sam ane. Kupi kit za obnovo in jo obnovi.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

matjazs
matjazs

Novinec

• Uporabnik

Če praviš da si mehanik in daješ menjalnike gor in dol jo obnovi sam ane. Kupi kit za obnovo in jo obnovi.

Verjetno ni kar tako obnovit, sam lahko zamenjaš elektromagnetne ventile ki so na plati, ampak s stem neboš rešil problema.
Danes sem govoril z enim možakom iz rakeka ki to obnavlja in pravi da kanale stestira z vakumom, nato pa jih s posebnim svedrom povrta oziroma očisti , po potrebi pa zamenja še el. magnetne ventile
Prikaži več možnosti