Skoči na vsebino

E60 M5 lučka motorja

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
80 odgovorov v temi
badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 482
  • Avtomobil: 2006 E60 M5

Alora, na mojem E60 M5 se vsake toliko posveti lučka motoja in tudi sama ugasne med vožnjo, avto deluje normalno brez problemov, razen ko dela na mestu na minimum je malce nemiren, vsake tolko vzdigne pa spusti obrate.

priklopil sem ga na moj mini tester ki lahko izpiše samo kodo napake, pokazal je 2 napaki in sicer P0420 in P0430, kar sem prebral naj bi to bili katalizatorji ali pa senzorji O2, ampak nič konkretnega...

Če morda kaj vpliva, avto več ali manj stoji pokrit v garaži, lansko poletje sem naredil okrog 3.000km, letos komaj 2.000km...

Če morda kdo kaj ve o teh napakah bi bilo dobrodošlo :)

LP Uroš

It's not where you go, but how you get there... ///M
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 653
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pri E60 M5 nimamo kaj ugibat, avto na servis in akcija. Priporočam Blaža Podlesnika ali pa forumaša @sassho-ta, onadva sta najboljša za M5.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem zbrisal napake, danes pa natočil sveže gorivo se peljal cca 120km, in avto dela ko urca brez kakršnekoli napake, tudi boljši tester sem si izposodil, ki ni pokazal niti najmanjše napake.

morda je bilo slabo gorivo, avto je pred tem 1 mesec stal....

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 754

Ti avti ne marajo stat, bolj jim pase da se vozis. Vlaga jim skoduje, ce se ne pregreje redno se kontakti vlazijo kar ne slabo. To je treba gonit :-) tko k babo.
Prikaži več možnosti

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 446

To je treba gonit :-) tko k babo.

Kaj ti svojo kej gonš Leon? :)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 279
  • Avtomobil: the e39 of the 2015s

Mislil je na splosno. Ce je ne bos ti jo no nekdo drug. Kdo pa tvojo goni Miha?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • 4banger je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 754

Vsak svojo. Ce ne pa sosed pomaga :-) sej za moske isto velja. Ce ne treniras zadeve pocasi odpovejo...
Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 154
  • Avtomobil: 5er

@damirkos    ooo lej odvetnik ma odvetnika :)

točno tako leon  ;)

Urejal Leshinjo, 12.07.2017, 08:41.

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri E60 M5 nimamo kaj ugibat, avto na servis in akcija. Priporočam Blaža Podlesnika ali pa forumaša @sassho-ta, onadva sta najboljša za M5.

Ajej ste vi eni kekci, za vas je M5 napaka = servis podlesnik...  pa kaj ni sposoben noben nč sam popravit ali nobenga nč ne zanima kako kaj dela?... mene ful zanima.

sem se pogovarjal z trgovcem avtomobilov ki je včasih imel avtohišo, pa mu pravim, "veš sem se po 1 mesecu šel peljat z M5 pa se mi je prižgala lučka motorja" pa me prekine in reče: "ja napaka na lambda sondah"  pa mu rečem: "kako pa veš?" pa reče: "to je normalno če avto stoji, pride vlaga skozi izpuh do lambda sond in do svečk. nam novi avti, ki so stali po 3 mesece niso več vžgali, dokler nismo menjali svečk pa resetirali napak na lambda sondah." 

Če avto stoji zatlači ta čas cunje v izpuhe, da ne pride vlaga v motor in bo ok.

in to mi pove trgovec ne mehanik....

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ajej ste vi eni kekci, za vas je M5 napaka = servis podlesnik...  pa kaj ni sposoben noben nč sam popravit ali nobenga nč ne zanima kako kaj dela?... mene ful zanima.

sem se pogovarjal z trgovcem avtomobilov ki je včasih imel avtohišo, pa mu pravim, "veš sem se po 1 mesecu šel peljat z M5 pa se mi je prižgala lučka motorja" pa me prekine in reče: "ja napaka na lambda sondah"  pa mu rečem: "kako pa veš?" pa reče: "to je normalno če avto stoji, pride vlaga skozi izpuh do lambda sond in do svečk. nam novi avti, ki so stali po 3 mesece niso več vžgali, dokler nismo menjali svečk pa resetirali napak na lambda sondah." 

Če avto stoji zatlači ta čas cunje v izpuhe, da ne pride vlaga v motor in bo ok.

in to mi pove trgovec ne mehanik....

Dobro da ti ni rekel še da nalij malo kokakole v menjalnik če stoji več kot 3 mesece, sicer ne bo več šaltal ko ga boš vžgal.

Si že kdaj slišal za primer, ko ima nekdo nekoga za norca?

Zdaj pa naredi tako kot sem ti rekel in ne sprašuj več neumnosti, ker ti na podlagi tega kar je čivknil tvoj kitajc, preko foruma pač nihče ne bo mogel pomagat. Še 318d se ne servisira preko foruma, kaj šele M5 V10, imel no vsaj malo rešpekta do avta. V Sloveniji je mogoče 7-8 ljudi ki bi jim jaz zaupal v roke tak avto kot ga imaš ti in verjamem da nebi nič zajebali, ti bi se ga pa sam lotil, s podatki iz Ping Pong testerja in s pomočjo strokovnega znanja bmwslo "mehanikov"? Svaka čast.

P.S.: Sicer pa nisem Kekec ampak Bedanc, če smo že natančni. Nič nisem užaljen če si mi rekel kekec, malo heca mora bit, ampak ne pri servisiranju M5.

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

sej nima veze al je to m5 z v10 motorjem ali ne, pri takih napakah kot so lambde je čisto vseeno kaj je, princip delovanja je isti al ma 2 ali 10 cilindrov, in ja isto napako bi pokazal moj pink ponk tester ali pa miljonski bmw tester, in dejstvo je da taka napaka nastane na vseh avtih iz istega razloga... tako da ja... kekci :)
Prikaži več možnosti
    • Engine je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 419
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

sej nima veze al je to m5 z v10 motorjem ali ne, pri takih napakah kot so lambde je čisto vseeno kaj je, princip delovanja je isti al ma 2 ali 10 cilindrov, in ja isto napako bi pokazal moj pink ponk tester ali pa miljonski bmw tester, in dejstvo je da taka napaka nastane na vseh avtih iz istega razloga... tako da ja... kekci :)

Kaj pa potem sprasujes preko foruma ce mas svojega "strokovnjak", trgovca z avtomobili :laugh

Naslednjic se obrni na njega, ne pa tu iskat odgovorov, kekec :)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Jerry, blackberet in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če si tako prepričan da je problem v lambdah, jih pač zamenjaj. Ne razumem kaj potem sprašuješ po forumu, če že itak vse veš?

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

vprašal sem preden sem dobil odgovor od "trgovca" ker od forumašov drugega odgovora kot pelji na servis nisem dobil...

tko da brez panike, tukaj ne bom vprašal več nič, ker vidim da vam je vseeno kaj mate pod haubo, tud če je to hrček sam da vleče pa mal pije, ko se zasveti lučka pa na servis... hujš ko babe... no ja kekci :)
Prikaži več možnosti
    • jocker, 4banger in tomazM5 uporabnikom je všeč to sporočilo

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 101
  • Avtomobil: BMW

vprašal sem preden sem dobil odgovor od "trgovca" ker od forumašov drugega odgovora kot pelji na servis nisem dobil...

tko da brez panike, tukaj ne bom vprašal več nič, ker vidim da vam je vseeno kaj mate pod haubo, tud če je to hrček sam da vleče pa mal pije, ko se zasveti lučka pa na servis... hujš ko babe... no ja kekci :)

Namesto da se tukaj razburjaš pojdi rajši kakšen krog ! Zakaj se pa pozimi ne voziš?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kekci si lahko daš v podpis, da ti ne bo treba vsakič znova pisat.

Meni ni vseeno kaj imam pod haubo, je pa res da je 3 valjni 1.5 popolnoma dovolj, ne vem zakaj bi človek rabil več.

P.S.: Glede na to da ti v avatarju piše Postojna, za Benota si že kdaj slišal?

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Namesto da se tukaj razburjaš pojdi rajši kakšen krog ! Zakaj se pa pozimi ne voziš?

pozimi se ne vozim ker mi ga je škoda, v postojni je pozimi na cesti sam pesek, in je avto takoj speskan do živega.
avto mam ker mi je všeč in ker verjamem da bo tale postal klasika.

res je dovolj 3 valjni 1.5 zato imam 0 valjnega električnega, in 4 valjnega 1.4 in 2 valjnega 0.5 :) ampak m5 je zame za dušo ... ni važno verjetno vas večina ne bo razumelo...

drugače Beno je moj sosed...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

pozimi se ne vozim ker mi ga je škoda, v postojni je pozimi na cesti sam pesek, in je avto takoj speskan do živega.
avto mam ker mi je všeč in ker verjamem da bo tale postal klasika.

res je dovolj 3 valjni 1.5 zato imam 0 valjnega električnega, in 4 valjnega 1.4 in 2 valjnega 0.5 :) ampak m5 je zame za dušo ... ni važno verjetno vas večina ne bo razumelo...

drugače Beno je moj sosed...

Hecal sem se, jaz sem včasih vozil izključno V12 in V8 zverine, vem kaj je stroj - motorja izpod 3.0 na 6 ognjev še povoham ne.

Če je Beno tvoj sosed, zakaj stroja ne zaupaš njemu?

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

po pravici povedano se na njega niti spomnil nisem, po drugi strani pa take male zadeve raje sam popravljam ker mi je to v užitek
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

po pravici povedano se na njega niti spomnil nisem, po drugi strani pa take male zadeve raje sam popravljam ker mi je to v užitek

Razumem. Vprašaj ga vsaj za nasvet, on bo vedel  :ok

Prikaži več možnosti