Skoči na vsebino

E60 M5 lučka motorja

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
80 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 192
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

po pravici povedano se na njega niti spomnil nisem, po drugi strani pa take male zadeve raje sam popravljam ker mi je to v užitek

In kaj boš popravljal če nimaš testerja ,da priklopiš in ti pove napako?

Pa si sedaj zamenjal te lambde sonde in ni več lučke ali ne?

Urejal blackberet, 21.07.2017, 19:02.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 504
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ja uau mater. Vse narobe ce hoce clovek sam kaj popravit. Isti drek je sraufat doma M5 al pa 318i. Ce se zavzames, pozanimas, imas veselje in vsaj malo znanja mehanike bos skoraj vse popravil.
Seveda najlazje je peljat na servis. Pa jokat kok je drago. To je najlazje. Eni pa radi sami šravfamo doma jebiga in mehanike rabimo za res zahtevne posege.... :)

Eno vprašanje za vse tiste, ki radi šraufate doma...recimo, da se odločiš menjati zobati jermen, greš v trgovino, kupiš kit, zamenjaš sam...pride do tega, da spusti napenjalec, zabije motor in je škode za 1500 eur...kako boste rešili?

Ja ok, daš reklamacijo v trgovino, ti odobrijo in dobiš nov jermenski kit..samo odgovornost za vgradnjo in vse ostalo škodo pa prevzema izvajalec, ki mora imeti zavarovano odgovornost... če pa menjaš sam.... sploh pa pri avtih in stvareh, kjer se stroški merijo v tisočih in ne stotih EUR...

lp,m

Urejal bmw330cd, 21.07.2017, 19:14.

Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 482
  • Avtomobil: 2006 E60 M5

nič ni bilo potrebno menjat ker zgleda je bla samo vlaga, ko sem avto parkrat pognal na obrate je vse ok in deluje normalno.

Tester sem pa pravkar kupil

It's not where you go, but how you get there... ///M
Prikaži več možnosti

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Eno vprašanje za vse tiste, ki radi šraufate doma...recimo, da se odločiš menjati zobati jermen, greš v trgovino, kupiš kit, zamenjaš sam...pride do tega, da spusti napenjalec, zabije motor in je škode za 1500 eur...kako boste rešili?

Ja ok, daš reklamacijo v trgovino, ti odobrijo in dobiš nov jermenski kit..samo odgovornost za vgradnjo in vse ostalo škodo pa prevzema izvajalec, ki mora imeti zavarovano odgovornost... če pa menjaš sam.... sploh pa pri avtih in stvareh, kjer se stroški merijo v tisočih in ne stotih EUR...

lp,m

pri rednem servisu nimaš kaj zajebat, pa tud kolikor te olupijo servisi se na koncu splača doma šraufat.

Material za redni servis M5 me je prišel 300eur (13l olja castrol 10w60, 10 svečk, filtri olje zrak) na servisu je to 800eur

torej vsakič preplačam 500eur, to je pa kar lep znesek, in ne vem zakaj bi vozil na ne vem kak servis, če ful prišparam za isto delo pa še uživam zraven.

sej me ne briga kaj si mislite, vi vozite svoje avte kar na servise in plačujte, jaz servisiram moje avte že od nekdaj in so vsi v vrhunski formi, nikoli nobenih problemov.

Prikaži več možnosti
    • hertis114 je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 357
  • Avtomobil: e46 323ci

Vse kar si zgoraj našel ne predstavlja velikega stroška za vozilo tipa m5/m6.
Namreč ce z vozilom letno narediš 10.000km samo za gorivo porabiš 2500 eur.
Pravi stroški se začnejo z Vanosi-okrog 5000 eur, oljno črpalko, ojnice...
P.s. Svečke tudi niso ravno dostopne :)

Dostopne verjetno niso. Da pa se.
Pa zakaj bi vozil na servis ce ni treba? vsi jamrate kok je drago pa kako se nic ne da, pa da vas servisi skubijo,.... a da bi nekdo malo pomislil in sam kaj naredil to pa ne. No ja itak. Cez luksuz ga ni.
Seveda ne predstavlja zgoraj nasteto velikega stroska. Ampak recimo jaz servisu ne bom dal 200€ da mi ploscice zamenjajo na zavorah. Jih gleda lepi kurac. Za slabo uro dela jih zamenjam sam na vseh 4 kolesih brez dvigala in vse njihive opreme....

tud Vanose bi doma razdrl in zrihtal brez skrbi. Samo lotit se je treba. Avto je star 15 let. Na internetu je malo morje informacij kako in kaj,...
sam sem se že marsikaj lotil popravljat pa mi je še vedno vse uspelo narest tako kot je treba....

lp,m

Ja in? Ce ti bo šponar šel ti tud servis ne bo zastonj motorja obnavljal. Saj niso oni krivi da je tebi šponar spustil. Oni so jermen menjali ne pa šponar. Se bodo ze zmotali da bos isto sam placal. Samo da doma bi dal 100€ + 1500€ v kontra primeru si dal pa 600€ servisu za delo + 1500€ bos dal za obnovo kotorja. Morda se bos zmenil da ti delno krijejo pa se vedno bos prakticno na istem...

Drugace pa na internetu so vsi podatki s kakšnim momentom so zategnjeni posamezni vijaki,... ce ne najdes ti vsak mehanik rade volje pove. Pa vijakov starih se ne vgrajuje nazaj v avto ampak se daje nove, ki niso pretegnjeni.... ce se drzis parametrov in pravil se nimas cesa bat.... sem zamenjal ze parkrat zobati jermen pa avti še vedno laufajo. Cudno ane?!

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Nevem? Vsak servis ti z veseljem naredi diagnostiko. Ce

pri rednem servisu nimaš kaj zajebat, pa tud kolikor te olupijo servisi se na koncu splača doma šraufat.

Material za redni servis M5 me je prišel 300eur (13l olja castrol 10w60, 10 svečk, filtri olje zrak) na servisu je to 800eur

torej vsakič preplačam 500eur, to je pa kar lep znesek, in ne vem zakaj bi vozil na ne vem kak servis, če ful prišparam za isto delo pa še uživam zraven.

sej me ne briga kaj si mislite, vi vozite svoje avte kar na servise in plačujte, jaz servisiram moje avte že od nekdaj in so vsi v vrhunski formi, nikoli nobenih problemov.

Ma.... ni vazno dej. ti sam vozi in uzivaj.
Tud ce bi na lotu zadel nebi na servis vozil avta ce ni res potrebe..... samo eni tega ne boso nikoli razumeli.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 685
  • Avtomobil: LPP Urbana

lp,m

Izvajalec pod kozolcem brez racuna nima zavarovane odgovornosti...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko delas sam zase naredis delo itak 500% ne samo 100% ;) ne rabis nobenega zavarovanja niti garancije. Ce gre pa kaj narobe pa jebiga. Na napakah se ucimo.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 575
  • Avtomobil: new age e39

Ma kaj ste kekci no!! Ve dec pravi da mu je njegova tasca postavila pravilno diagnozo bo pac k njej vozil na diagnostiko. Kljub vsemu trudu in vasim dobromernim nasvetom. Na Benota se verjetno z razlogom ni spomnil... takih ki folko po 2 min razlagajo da so kekci verjetno noce v svoji delavnici.

Pa da ne bo pomote, veliko uzitkov z desetvaljnikom. :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 646
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Včasih je doma še bolj kvalitetno kot na servisu. Problem danes predstavljajo slabi nadomestni deli, zato je bistveno, da kupiš kvaliteto.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko delas sam zase naredis delo itak 500% ne samo 100% ;) ne rabis nobenega zavarovanja niti garancije. Ce gre pa kaj narobe pa jebiga. Na napakah se ucimo.

Točno tko :) K bs v Postojni gremo n pivo k vidim da se da tuki sam s tabo pogovarjat :)

Vsem ostalim pa, če bom kdaj slučajno prodajal svoj M5 se spomnite da je to zjebana škatla ki sem jo servisiral z pomočjo svoje tašče, in odprite posebno temo kjer boste vsem odsvetovali ta nakup ker bo njegova vrednost nekje med čunga lunga in orbit čingumi:)
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 984
  • Avtomobil: 330d F31

Kaj pa naredite z odpadnim oljem in filtri? Meni tudi to predstavlja problem, jih vozite na zbirališče nevarnih odpadkov?
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 237

M5 brez servisne zgodovine in racunov od materiala in dela ni vredna skoraj nic. To mas lahko samo zase.
Noben ljubitelj ne bo placal kej dost za tak avto.
Prikaži več možnosti
    • sando je všeč

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

M5 brez servisne zgodovine in racunov od materiala in dela ni vredna skoraj nic. To mas lahko samo zase. Noben ljubitelj ne bo placal kej dost za tak avto.

res čudno, ker sem mel že ponudbo za 22.000€ pa sem zavrnil, pa mam ponudbo za 30.000€ pa sem tud zavrnil, pa celo tecen je, je reku da me na jesen spet pokliče če se bom premislil....

kdor pozna ta avto in ve kaj mora pri njem pogledat da vidi v kakšnem stanju je ne rabi servisne knjige...

sem prepričan da večina tistih ki jo imajo so v precej slabšem stanju ko opisujejo...
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: kombi

Si mel ti ponudbo ja, pol ti je pa budilka zazvonila. :laugh

Prikaži več možnosti
    • INIESTA je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kekci eni. Ce on tko rece pol je zihr res... en folk tes zivi v oblakih...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Za take debile je nakboljs da cim prej spizdijo s foruma. Samo zdraho zganjajo
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • SONiK je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa naredite z odpadnim oljem in filtri? Meni tudi to predstavlja problem, jih vozite na zbirališče nevarnih odpadkov?

Na komunalo pol pa oni delajo s tem kar hocjo.

Al pa ti. Kdo ti brani vozit na servis?! Vozi boli nas kurac.
Ce pa clovek dobronamerno vprasa ce kdo slucajno ve kaj bi bilo narobe pa to ni nic slabega saj je forum temu namenjen.
Vsak dela po svoje. Ce je avto dober se bo za dober dnarprodal tud brez servisne knjige. Oziroma tko je... jaz osebno raje zaupam svojemu instinktu in kupim avto brez servisne ce se mi zdi boljsi kot tisti s servisno :)
Zate pa kot ves.

Točno tko :) K bs v Postojni gremo n pivo k vidim da se da tuki sam s tabo pogovarjat :)
Vsem ostalim pa, če bom kdaj slučajno prodajal svoj M5 se spomnite da je to zjebana škatla ki sem jo servisiral z pomočjo svoje tašče, in odprite posebno temo kjer boste vsem odsvetovali ta nakup ker bo njegova vrednost nekje med čunga lunga in orbit čingumi:)

Sem skor vsak dan v postojni :) ce si pa ti tisti kateri se mi zdi da si sva se pa tud videla ze veckrat ;)

Prikaži več možnosti
    • Domen98 je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: kombi

BMW4everafter lahko mu nehaš lizat rit, gre se za odnos in bonton. Naslednja žaljivka z strani pametnjakoviča bo ban.

Prikaži več možnosti
    • damirkos1 in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

badguy
badguy

BMW fanatik

• Uporabnik

Kekci eni. Ce on tko rece pol je zihr res... en folk tes zivi v oblakih...

Če kdo živi v oblakih si to ti, in to so dejstva!

Dejstvo je da jaz imam na parkirišču pravega M5 z V10 motorjem in si ga lahko privoščim!

Ti pa imaš na parkirišču enega od dizlov z zvokom od starega traktorja, po možnosti z prednjim M odbijačem ker zadnji je predrag, pa še ta je kitajska kopija.

na stran si mu nalimal "fake" M škrge in na zadnjo stran kitajksko kopijo M oznake ker orifinal stane 50€ in je predraga.

to je svoj sanski "M wanabe"  morda si ga še čipiral da bi mal bolj vleku, ampak kaj ko zdaj mal bolj kadi da morjo še ptiči pristat za tabo...

Tako da taki kot si ti res živijo v oblakih, jaz se pa z tvojimi sanjami lahko vsak dan vozim!

BMW4everafter lahko mu nehaš lizat rit, gre se za odnos in bonton. Naslednja žaljivka z strani pametnjakoviča bo ban.

jaz nisem nobenega užalil, če je pa kdo tukaj koga direkt užalil je to uporabnik damirokos1.

drugače pa me lahko komot vržete iz foruma, ker tukaj je pod 1% koristnih uporabnikov.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč