Skoči na vsebino

Obnova starodobnika 1968 BMW 2000

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: Bmw 2000

Zdravo.

Pričeli smo z obnovo bmwja 2000 (neue klasse) letnik 1968. Zanima me če je kdo na forumu ki je že kdaj obnavljal ta model ter če ima kdo kakšne informacije glede delov. Avto je bil ta teden speskan in je že pri kleparju.

Trenutno iščemo predvsem karoserijske dele. Nekaj smo v tujini že našli vendar bomo hvaležni za vsak nasvet.

Avto je 95 % kompleten in je bil v voznem stanju ko smo ga kupili. Manjkajo določene drobnarije v notranjosti ter zadnji odbijač.

Lp

Pripete slike za predogled

• 20170706_175031.jpg
  • 20170706_175044.jpg
  • 20170706_175021.jpg
Prikaži več možnosti
    • mico in mapetpun uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 224
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Odlično, upam da boste temo redno obnavljali, te zadeve vedno rad berem.

Poznaš morda kako zgodovino avta? Kje je bil prej, njegove lastnike ipd.?

So deli karoserije identični tistim za BMWju 1800? Če ja ima moj oče še neke dele (mislim da vrata, havba, šipa ipd.), samo se bojim da niso ravno dobro ohranjeni. So pa na seniku odkar jaz pomnem.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik

Živjo.

Kolikor vem so karoserijski deli isti. Če ti je v interesu prodaja bi se z bratom z veseljem oglasila in pogledala kaj imaš.

Glede zgodovine pa se kaj veliko ne ve. Avto je dolgo stal v garaži, mi smo ga kupili pred mislim da 5imi leti in je pri nas tudi stal ker smo imeli še nekaj drugih projektov pred tem. Predprejšnega lastnika smo našli ker je bil avto napisan še nanj in smo uredili prepis.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Bom pri starših pogledal kaj kaj ima in v kakšnem stanju je, pa sporočim. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Super naj stari BMWji ostanejo na cesti, ker se tam zares dobro počutijo ;)

Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Poznaš morda kako zgodovino avta? Kje je bil prej, njegove lastnike ipd.?

Poznam jaz, saj sem bil 15-20 let nazaj kralj oldtimerjev v SLO in ga praktično ni zanimivega oldija (zame), ki ga nebi poznal.

Ta avto je bil prej temno moder, je tako? Les na armaturki je še ohranjen? Sedeži so bili v svetlem usnju, če se prav spomnim. Je bil avto pisan na onega iz Žalca, ali je bil zadnji uradni lastnik kdo drug?

P.S.: Deli za 1800 in 2000 so mislim da vsi identični, razen motorja, sprednje maske z lučmi in določenih izvedb notranjosti. Pa na podvozju bi znale bit še kakšne razlike. Karoserijski deli so enaki.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik

Danes smo videli avto po peskanju. Pokazalo se je še nekaj novih lukenj, predvsem pa slaba popravila prejšnjih lastnikov ki pa so povsod po robovih.

Sledi saniranje grdih flik in popravilo prerjavenih delov...

Lp

Poznam jaz, saj sem bil 15-20 let nazaj kralj oldtimerjev v SLO in ga praktično ni zanimivega oldija (zame), ki ga nebi poznal.

Ta avto je bil prej temno moder, je tako? Les na armaturki je še ohranjen? Sedeži so bili v svetlem usnju, če se prav spomnim. Je bil avto pisan na onega iz Žalca, ali je bil zadnji uradni lastnik kdo drug?

P.S.: Deli za 1800 in 2000 so mislim da vsi identični, razen motorja, sprednje maske z lučmi in določenih izvedb notranjosti. Pa na podvozju bi znale bit še kakšne razlike. Karoserijski deli so enaki.

Vse kar si zapisal drži. Uradni lastnik je bil v Trbovljah ali Hrastniku, tam nekje, avto pa je bil kupljen v Žalcu.

• 20170716_130834.jpg
  • 20170716_130821.jpg
  • 20170716_130813.jpg
  • 20170716_131359.jpg
  • 20170716_131022.jpg
  • 20170716_130916.jpg
  • 20170716_131348.jpg
  • 20170716_131436.jpg

Urejal Bmw2000, 16.07.2017, 14:49.

Prikaži več možnosti

Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik

Bom pri starših pogledal kaj kaj ima in v kakšnem stanju je, pa sporočim. :ok

Mogoče že kakšna informacija? Vrata so se po peskanju pokazale da so slaba, havbe pa so ok...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vse kar si zapisal drži. Uradni lastnik je bil v Trbovljah ali Hrastniku, tam nekje, avto pa je bil kupljen v Žalcu.

Kul. Sem šel pobrskat v arhiv in našel marsikaj zanimivega. V času po osamosvojitvi sem imel ne le največjo privat zbirko oldtimerjev v Sloveniji (zelo verjetno tudi na Balkanu), pač pa sem tudi praktično vse kar sem videl in je bilo zanimivega na področju Slovenije, arhiviral. Ker mi je bil model 2000 zelo všeč, sem shranil slikovno gradivo tudi za ta avto. Dotični avto (torej ta, ki je zdaj v tvojih rokah) sem si ogledal dvakrat, prvič ko je bil še v zelo dobrem originalnem stanju (z izjemo slabega kleparskega popravila ki je razvidno iz tvojih slik) in drugič, ko ga je že dobil v roke možak iz Žalca in ga na žalost skoraj uničil. Prvič se ne spomnim zakaj ga nisem kupil, verjetno nismo prišli skupaj s ceno, drugič se pa spomnim da se je prodajal za 2000 takratnih DEM, ampak sem bil tako razočaran nad tistim kar sem videl, da ga nisem vzel. Model iz Žalca je namreč naredil točno tisto kar je za oldtimerja najslabše, avto je razstavil in polovično obnovil. S takim delom se naredi ogromna in nepopravljiva škoda, saj se medtem ko avto čaka na obnovo pri nestrokovnem lastniku določeni deli izgubijo, drugi (tu mislim predvsem okrasne dele) se spraskajo, skrivijo, skratka uničijo. Na žalost je zgodba znova in znova enaka, začetniki vedno porihtajo pleh (ki je sicer pri obnovi takega avta najmanjši zalogaj), potem se jim pa ustavi, ko ugotovijo da je okrasne elemente veliko težje obnovit in sestavit, kot so si oni to na začetku zamislili. Če dotičnega avta nebi prvič videl pred leti ko je bil krom v praktično perfektnem stanju bi to mogoče še spregledal in vozilo kupil, a sem se ob pogledu na školjko brez kroma, prepleskano v popolnoma zgrešeno barvo lahko samo zjokal in se tolkel po glavi, zakaj avta nisem kupil takrat, ko je bil še v prvotnem stanju. Najbolj absurdno pri takšnih zgodbah je to da prodajalci ponavadi dvignejo ceno češ avto sem ja obnovil, v njega sem vložil toliko in toliko, obenem se pa ne zavedajo da so vse kar so delali naredili narobe in bo treba ponovit še enkrat, ob tem da so okrasni deli uničeni. Tokrat ni bilo nič drugače  :napaka

Tule so slike avta v originalnem stanju (minus flike - že takrat se je videlo da je na debelo kitan in ne najlepše popravljen, ampak kot rečeno, to je najmanjši problem) in potem pri onem iz Žalca, kot svetlo modri zmazek, za moje pojme uničen:

• 20001.jpg
  • 20002.jpg
  • 20003.jpg
  • 20004.jpg
  • 20005.jpg
  • 20006.jpg
  • 20007.jpg
  • 20008.jpg
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No, ko smo že pri seriji "Neue Klasse", naj omenim še konec avanture, ki sem jo imel jaz s temi vozili. Po neuspešnem nakupu modrega 2000 sem pobrskal še za drugimi primerki omenjene serije in izbrskal dva avta, modrega in metalik srebrnega 1800. Modrega sem kupil v Moravčah oziroma nekje v bližnji okolici, bil je sicer brez motorja, zato pa je imel dokumente in fantastično dobro ohranjeno karoserijo, čeprav ni bila več v prvi barvi. Bil je brez mehurčka rje, karoserijsko res neverjetno ohranjen. Potem sem nekje (ne spomnim se več kje) izbrskal še srebrnega, ta je imel pa ravno tisto česar modri ni imel in obratno - zelo dobro ohranjeno mehaniko in relativno dobro notranjost, pa zato od rje hudo načeto karoserijo. Oba avta sta bila torej idealna za to da bi iz dveh sestavil enega, a se jaz po razmisleku v to nisem spustil, predvsem zato ker sem imel takrat ogromno drugih projektov, med katerimi je bila na prvem mestu obnova SAAB-a 96, kar sem kasneje tudi speljal. Bavarca sta šla torej v prodajo, ne spomnim se komu sem ju prodal, niti ne vem kje sta zdaj. Se pa spomnim da sem čez leta nekje (mislim da na avtoodpadu Vrhovec v Domžalah) naletel še na enega 1800 bele barve, tisti se je potem nekomu prodal in bi tudi moral bit še nekje, to je bilo pa od slovenskih 1800/2000 to, oziroma vse kar vem. Tule so še slikce mojih dveh 1800, modri je slikan na originalni lokaciji v Moravčah (kot pravi "barn find" tako kot je treba, torej pod senikom, hehe), srebrni pa v prostorih stare vojašnice blizu Rakeka, kjer sem imel svoje čase med drugim tudi spravljen del svoje zbirke. Ostro oko bo zraven opazilo še enega zanimivega oldija, ta je bil tudi moj, uganite za kateri model gre  :-D

• 18001.jpg
  • 18002.jpg
  • 18003.jpg
  • 18004.jpg
  • 18005.jpg
  • 18006.jpg
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Od slovenskih 1800 je bila še vsaj ta od mojega očeta, nekoč bež mislim, nato dvobarvna modra in bela spodaj. Vendar se bojim da je zadeva propadla še preden si se ti začel s tem ukvarjat. :frown Bi me pa zelo zanimala njena usoda, če jo kdorkoli pozna. Avto je dodatno razširjen, motor je imel mislim da Alpina glavo in še par delov, ter izpuh ki se je končal pod voznikovimi vrati.

Mogoče že kakšna informacija? Vrata so se po peskanju pokazale da so slaba, havbe pa so ok...

Bom probal danes it do tja, v soboto sem bil na kratko, vendar nisem utegnil splezat do tja.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik

Barva na avtu je bila res grozna. Ne vem zakaj je bila tako popularna, saj smo imeli na drugem projektu isti odtenek....

dsc04218.jpg

Razlika je očitna ;)

20160715_114347.jpg
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Evo, bil tam, samo na žalost nimam zelo vzpodbudnih novic. :frown Bolj ko sem razmišljal bolj se mi je dozdevalo da so gor deli, ki jih je že moj oče zamenjal za boljše in nabrž je res tako. Slike so spodaj, gre pa za pokrov motorja, pokrov prtljažnika, oboja zadnja vrata, ter ena od tavelikih šip (ne vem a sprednja al zadnja), katero nisem mogel čist ven dat da bi videl ali je cela, ter dvoje stranske šipe, zopet ne vem a sprednje al zadnje.

bmw1800deli1.jpg

bmw1800deli2.jpg

bmw1800deli3.jpg

bmw1800deli4.jpg

bmw1800deli5.jpg

bmw1800deli6.jpg

bmw1800deli7.jpg

bmw1800deli8.jpg

Mislim da zadeve niso uporabne, na žalost.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 854
  • Avtomobil: študentski

Koliko te je stalo samo peskanje karoserije? Je sam speskal tudi črno zaščito/gumo pod avtom ali si jo moral sam odstranit?

Barva na avtu je bila res grozna. Ne vem zakaj je bila tako popularna, saj smo imeli na drugem projektu isti odtenek....

attachicon.gifdsc04218.jpg

Razlika je očitna ;)

attachicon.gif20160715_114347.jpg

Ni bila popularna drugega se ni dobilo kot par različnih barv. Ni to tako kot je danes ko ne veš katero barvo bi izbral.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Bmw2000
Bmw2000
  • Uporabnik

Koliko te je stalo samo peskanje karoserije? Je sam speskal tudi črno zaščito/gumo pod avtom ali si jo moral sam odstranit?

Ni bila popularna drugega se ni dobilo kot par različnih barv. Ni to tako kot je danes ko ne veš katero barvo bi izbral.

Peskanje je bilo cca 600. Zaščita podvozja je bila tudi odstranjena s peskanjem. Večjih površin (streha boki vrata haube..) nismo peskali da se ne bi pleh zvil. Te površine bodo očiščene ročno.

Lp

Urejal Bmw2000, 18.07.2017, 08:47.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mislim da tole spada v to temo, pozna kdo?  :ok2

https://www.avto.net...6&display=BMW -

...