Skoči na vsebino

F31, okvara motorja, bel dim

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
91 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 776
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Sprašujem se ali je res toliko več okvar kot jih je bilo prej ali samo vemo za več okvar, ker je veliko lastnikov na forumih in to objavijo.

Tudi včasih so odpadale loputice iz sesalnih kolektorjev pa kakšen EGR je crknil pa bumerangi so crkovali pri 80.000 kilometrih ... Velik faktor po mojem mnenju tu odigra tudi trg prepravljen z avtomobili, ki imajo po več 10.000 ali celo 100.000 več kilometrov kot v resnici.

Poznam veliko ljudi, ki so z BMW-jem zelo zadovoljni in imajo zavidljive številke na števcu.

Tudi sam sem na e90 že menjal vodno črpalko, ki je spustila vodo. Pri e46 je nisem pa je imela 100.000 kilometrov več kot e90 preden sem jo prodal, prijatelj pa je na e46 menjal črpalko, pri e90 pa je še ni pa ima krepko čez 200.000 kilometrov na njej.

Če se boš malo pogovarjal z mehaniki se več popravlja sedaj. Seveda se je včasih tudi ampak so to bile osnovne stvari katere so se izrabile zavore,podvozje,puščanje tesnil itd. Sedaj pa kot po tekočem traku popravljajo napake ki jih prej ni bilo ali pa niso bile tako pogoste verige,zgorele napeljave,preperele napeljave,turbine,diferenciali itd itd.

Pa so imeli avti isto veliko kilometrov.

Eno je tudi to ,da je več lastnikov BMW-ja.

Za mehanike je to super ker imajo delo. Mehaniki kateri so tudi veliki privrženci in ljubitelji BMW-ja ,so kakor opažam in po izrazih obrazov ter nejevolje zelo razočarani nad znamko in jim gre enostavno na bruhanje,da bi zamenjali za kaj novejšega jim niti na misel ne pride.

Urejal blackberet, 19.07.2017, 08:35.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

s3c
s3c
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: karavan u Lublan

Res je... Po dveh dneh brskanja in odkrivanja sem naletel za zanimive stvari. V servisih naj bi imeli cele kontejnerje EGR ventilov. Vpoklic zaradi njih pri seriji 1 in 2. Sodelavcu so ga pri 2 leti stari dvojki že drugič menjali... Nekaj mesecev nazaj je bilo potrebno nanj čakati po mesec dni, ker se jih zaradi povpraševanja praktično ni dalo dobiti. Serviser mi je omenil, da se iz modela v model vidijo da grejo stvari samo še na slabše. Omenil, da so začeli vgrajevati nove ketne ki so po principu podobne kolesarskim (s glidom). 

V prvem pogovoru v ponedeljek sem dobil občutek, da sem prvi ki je prišel k njim s to napako. O kolanci ni bilo govora. Po treh dneh že skoraj govorimo isti jezik. Ker pa je oseba, ki je odgovorna za kolanco na dopustu moram počakati do drugega tedna. 

blackberet, točno to! Serviserji resnično razočarani. Vsi pa vrsti razlagajo, da se pri vsakem modelu vidi da se bolj špara na materijalih...

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 663
  • Avtomobil: Bangle box

Res je... Po dveh dneh brskanja in odkrivanja sem naletel za zanimive stvari. V servisih naj bi imeli cele kontejnerje EGR ventilov. Vpoklic zaradi njih pri seriji 1 in 2. Sodelavcu so ga pri 2 leti stari dvojki že drugič menjali... Nekaj mesecev nazaj je bilo potrebno nanj čakati po mesec dni, ker se jih zaradi povpraševanja praktično ni dalo dobiti. Serviser mi je omenil, da se iz modela v model vidijo da grejo stvari samo še na slabše. Omenil, da so začeli vgrajevati nove ketne ki so po principu podobne kolesarskim (s glidom). 

V prvem pogovoru v ponedeljek sem dobil občutek, da sem prvi ki je prišel k njim s to napako. O kolanci ni bilo govora. Po treh dneh že skoraj govorimo isti jezik. Ker pa je oseba, ki je odgovorna za kolanco na dopustu moram počakati do drugega tedna. 

blackberet, točno to! Serviserji resnično razočarani. Vsi pa vrsti razlagajo, da se pri vsakem modelu vidi da se bolj špara na materijalih...

Po drugi strani pa se "low budget" znamke približujejo bavarcem po kvaliteti, vzdržljivosti, gadget-sih in performansah. Kdaj bodo na istem? Zgleda da kmalu ... :blackeye Pa še cenejši bodo na koncu in bo res veljalo da plačaš samo še znamko ...

You move your heart with a BMW, not people.<p>- B. Pischetsrieder
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Po drugi strani pa se "low budget" znamke približujejo bavarcem po kvaliteti, vzdržljivosti, gadget-sih in performansah. Kdaj bodo na istem? Zgleda da kmalu ... :blackeye Pa še cenejši bodo na koncu in bo res veljalo da plačaš samo še znamko ...

To se že nekaj časa plačuje samo znamko. Le zakaj je BMW vodilni v dobičku... Logika je čisto enostavna in jo lahko vidimo v marsikateri stvari če je nekaj/nečesa preveč mora na drugi strani nekaj trpeti. Recimo ,če ima direktor neko nenormalno plačo in bi dobiček lahko razdelil med delavce ampak jo ne ima nezadovoljne delavce z minimalno plačo. Tukaj potem trpi kader ker se nonstop menjuje,ni lojalnosti in ni interesa za delo. Eden od primerov. 

Urejal blackberet, 19.07.2017, 09:30.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 312
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Jaz bi pomali zamenjal auto in razmišljal sam da se vrnem na BMW - F31 318d z cca. 150k km, ampak zadnje mesece slišim precej sličnih zgodb o nekvaliteti. Tak da mi se zdi da bo bavarec odpal :-(

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 068

Racimo, da ja... Ampak sem imel tri leta Clio-ta pa kasneje štiri leta Partnerja pa z nobenim težav (oba dizel, podobna uporaba). In to pri mnogo več kilometrih... Sedaj presedlal na "vsemogočnega" in poslušam, da sem zaradi načina uporabe (kratke razdalje) lahko vesel, da se mi ni vžgal in pogorel do tal :/ A v tovarni tega niso predvideli?

Ne, to ni vprašanje za Vas :) Tako se je pač zgodilo... Mi je pa čudno, da še sedaj k je vse skurjeno in prežgano računalnik v armaturni plošči ne javlja nobene napake. Vidi se samo na ključu pri serviserju...

Dizel je za relacije. Ce se dela 12 km v eno smer je to pocasna smrt za dizel avto.

Vsaj enkrat na teden tak avto rabi 100 km v eno smer.

saj so žal tako povpraševani deli na odpadih kot nekoč za Laguno II.

Wow, wow, caki. Od kje pa tebi podatki da je F30 zanesljiva kot crapy laguna 2?

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Sprašujem se ali je res toliko več okvar kot jih je bilo prej ali samo vemo za več okvar, ker je veliko lastnikov na forumih in to objavijo.

Tudi včasih so odpadale loputice iz sesalnih kolektorjev pa kakšen EGR je crknil pa bumerangi so crkovali pri 80.000 kilometrih ... Velik faktor po mojem mnenju tu odigra tudi trg prepravljen z avtomobili, ki imajo po več 10.000 ali celo 100.000 več kilometrov kot v resnici.

Poznam veliko ljudi, ki so z BMW-jem zelo zadovoljni in imajo zavidljive številke na števcu.

Tudi sam sem na e90 že menjal vodno črpalko, ki je spustila vodo. Pri e46 je nisem pa je imela 100.000 kilometrov več kot e90 preden sem jo prodal, prijatelj pa je na e46 menjal črpalko, pri e90 pa je še ni pa ima krepko čez 200.000 kilometrov na njej.

E90 je majka. Pri 323.000 km mi je delal kot singerca.

MiranK, andy je bil sam malo sarkastičen :) In glede na situacijo sarkazem zelo paše zraven! Govorimo o avtih, ki so stali 50k evrov in več in imajo tako zelo veliko več težav kot "francozi" ki se jim tako radi posmehujemo...

Trenutna situacija je taka... Dobil sem predračun za 1600e, ki naj bi vkljuceval nov kolektor, egr ventil ter peskanje glave. Ko bo to zamenjano naj bi pa videli ce bo potrebno se kaj. Obstaja moznost, da se za kolektor prizna 50% kolanca. 

U jebenti. 1600 EUR posten znesek. Samo se kaksen avtomat gre po pogobe (pac lifetime olje) pa bo.

Jaz sem raje sel na znamko kjer je predpisana menjava olja v avtomatu na 60k km.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 099
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Če bi imel perfektno narejen potem ne bi goljufal s plini, prav pri dizlih TDI. Ravno zadnje čase berem kako Američani lovijo bivše direktorje kot mačke miši, da bi jih aretirali in jim sodili. Mislim da je na FBI seznamu 10 bivših VW/Audi direktorjev in najvišjih inženirjev za motorje. 

@MiranK 

Mene vozi taksist po Lj, ki je malo bolj zgovoren, ima Škodo Octavio 1.6TDI in mu je zaribala pri 100.000km. Redno servisirana na 15.000km. To je pa res perfekcionizem.

Preber si mal (tudi tukaj na forumu.), kaj vse se tudi pri BMW lahko zgodi do 100k km. To je perfekcionizem.....še sploh, ker je avto 2x dražji od omenjene Škode Octavie 1.6 TDI.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 663
  • Avtomobil: Bangle box

E90 je majka. Pri 323.000 km mi je delal kot singerca.

Kater motor? :-D

You move your heart with a BMW, not people.<p>- B. Pischetsrieder
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Kater motor? :-D

Ker le! :) Legendarni 2.0d. Najboljsi BMWjev motor ever. M47.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: 2X BMW

Moja zgodba je zelo podobna, le da si ti imel 318d, jaz pa 320d :ok
Prikaži več možnosti

s3c
s3c
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: karavan u Lublan

Moj je 320d eff. d. ;) in kako si rešil zadevo?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 550
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

No potem pa povej, po 52 postih v tej temi namreč še vedno ne vemo, kaj se je sploh zgodilo. Se sesalni kolektor kar tako sam od sebe stopi ali kaj, lol?

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

No potem pa povej, po 52 postih v tej temi namreč še vedno ne vemo, kaj se je sploh zgodilo. Se sesalni kolektor kar tako sam od sebe stopi ali kaj, lol?

Mogoče je pa to nekaj novega kar še ne vemo, da je tudi že sesalni kolektor iz tako slabega materiala ,da se kar stopi. Še malo pa bodo lastniki svoj avto lahko pojedli  :laugh  Potem pa ne bo več kupio BMW umro od gladi  :laugh

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 936
  • Avtomobil: skunk :)

Mislim, da se MiranK navezuje na petersa, da mu je laufal ko singerica :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: 2X BMW

Res je, bi moral citirati.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Res je, bi moral citirati.

Aha, razumem. Topljenje kolektorjev torej ostaja še naprej uganka.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 513
  • Avtomobil: Fxx

Mislim, da se MiranK navezuje na petersa, da mu je laufal ko singerica :ok

kako ne veste?! imeli ste ze odgovor... @Tribesman vam je resil uganko

Urejal V.I.A, 20.07.2017, 17:38.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

kako ne veste?! imeli ste ze odgovor... @Tribesman vam je resil uganko

Se pravi zaradi napake na EGR ventilu se STOPI sesalni kolektor? Đizs... se to dogaja samo pri temu tipu motorja, ali še pri katerem?

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 849
  • Avtomobil: F31 320d

Ne gre za napako na EGR ventilu, ampak na bypass ventilu hladilnika EGR plinov.

Ta bypass ventil ima večina dizelskih motorjev letnika od ~2010 dalje, neglede na znamko. Tako kot plastične kolektorje.

S tem bypass ventilom zagotovijo hitrejše ogrevanje mrzlega motorja, vendar ta funkcija načeloma deluje samo dokler se motor ne segreje na kakih 50-60°C.

Če bypass ventil zašteka v odprti poziciji, gredo v sesalni kolektor neohlajeni vroči plini... 

In ko skombiniraš vroče izpušne pline, ki imajo lahko 300-400°C pri umirjeni vožnji, in plastiko, pač ni treba veliko da kolektor stopi.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.