Skoči na vsebino

P: 1995 E38 740iA

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
98 odgovorov v temi
kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 096
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Prav je povedal. Je pa največji hec v temu da če si jih servisiral ali ne, zdržali so praktično isto  :crazy  Razlika je bila samo v tem da si lahko pomenjal vse tiste kuglice (kar ni naredil pri nas nihče) in olje (kar je mogoče en od 5 lastnikov) in je potem menjalnik delal lepše, ne pa tudi dosti dlje  :laugh To se splača naredit na avtu ki je (ali bo v kratkem) oldtimer in z leti pridobiva vrednost, to je druga pesem, na avtu ki je vreden 1000 eur je pa delat servis menjalnika za 2000 eur bedarija, vsaj če mene vprašaš  :ok2

Tega pa ne razumem, če imaš menjalnik, ki je dober zakaj nebi preprečil okvare z menjavo? No začneš pa lahko tudi z avtom za jurja in imaš na koncu avto, ki dela odlično saj z leti pridobivajo na vrednosti, če se ti gre za to.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 619
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Moj sklep. Sem nekje med enim in drugim...
Furaš, ko/če crkne poiščeš drug rabljen menjalnik (ki se ne prodajajo množično ker ne crkujejo), ga zato dobiš za drobiž, plačaš menjavo, če si dobre volje mu menjaš še olje in guraš naslednjih x kilometrov dokler ponovno ne počaka (lahko je 3.000 ali pa 300.000). Najverjetneje pa vsaj nadaljnih 50.000 kar pa bodo do svoje razgradnje naredile le redke e38 (bencinske).
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 426
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Sedaj sem se spomnil te zlate imela je bež notranjost in bila je 735i ,poznam lastnika ,ki jo je imel kakšnih 7let nazaj.

Ti menjalniki so že 10let nazaj butali pa še kar butajo jaz ne poznam nobenega pri nas,da bi te kroglice menjal,ker se za njih še vedelo ni.V SLO še nisem slišal da bi komu crknil ta menjalnik oz. bi mu ga razbilo.

Obnavljal pa teh VB-jev ni nikoli noben ,ker ko so bili ti avti aktualni je bilo teh menjalnikov kot solate zato ni noben pomislil da bi kupoval kakšne kite za obnavljanje ker si VB ali kako drugo komponento enostavno prestavil iz enega na drug menjalnik. 

Se pa vsekakor strinjam ,da te kroglice vodijo v strojelom menjalnika in je pametno VB obnoviti.

Kar se je prvo na valve body-ju začelo delalti je bilo raztegovanje vzmeti.

Takrat je bil že sam avtomatski menjalnik cel tabu in science fiction ,razdirati in popravljati se ni noben upal za večino je še dandanes to cela znanost.

Spomnim se ko je kolega želel uničiti ta menjalnik da bi ga zamenjal z drugim ki je imel malo kilometrov. Po vsem kurjenju gum ,delal je z njim kot svinja z mehom ,nalitim napačnim oljem(napačen podatek v katalogih pri trgovcih) in posledično zažganimi lamelami ta menjalnik enostavno ni hotel crkniti to je trajalo kaki dve leti no potem je obupal in ga zamenjal z tistim z manj kilometri.

Uglavnem jaz imam dva taka menjalnika,kolega ima tudi dva ali celo tri ma teh menjalnikov je kolikor jih hočeš.Prodati ga ne moreš zato,ker tisti kateri ima tak avto z tem menjalnikom ima še vsaj en menjalnik doma čisto tako ponesreči ,ker ko si šel po žemljice si sproti še menjalnik domov prinesel. Tisti kateri takega avta nima pa tudi menjalnika ne potrebuje.

Če bi naredil statistiko je verjetno to najbolj bulletproof menjalnik.

Urejal blackberet, 17.05.2018, 22:38.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Jerry in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj sklep. Sem nekje med enim in drugim...
Furaš, ko/če crkne poiščeš drug rabljen menjalnik (ki se ne prodajajo množično ker ne crkujejo), ga zato dobiš za drobiž, plačaš menjavo, če si dobre volje mu menjaš še olje in guraš naslednjih x kilometrov dokler ponovno ne počaka (lahko je 3.000 ali pa 300.000). Najverjetneje pa vsaj nadaljnih 50.000 kar pa bodo do svoje razgradnje naredile le redke e38 (bencinske).

Ravno v tem je štos in ironija,da tisti kateri te menjalnike imamo jih ne prodamo ,ker so vredni drobiž in je potem boljše da stojijo doma. :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 760
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tudi tebi jaz nisem tebi nikoli preveč zameril pisanje oslarij, pač to ti je kruh, v lastno skledo pljuval ne boš, boš pa po nas drugih, da rešuješ lastno skledo, za tak princip si se odločil. Če bi ti zameril bi se spustil na tvoj nivo, jebiga tastar.

Zamerim ti to, ker dejansko delaš škodo s pisanjem teh budalaštin, ker ti naivneži in nevedni celo verjamejo, to je problem. In tehnične debate polivaš z drekom. V resnici pa tuhtaš pol ure v katero smer odtegnit visko sklopko. :ok2 Čakam kdaj boš spet začel da M60 najbolje dela ko ga parkrat prekuhaš, že nekaj časa ni bilo na tapeti. Ntii nisi napačen človek, samo forum je pač tvoj oder za te klovnarije.

Saj si vse povedal, na avtu za jurja je zate karkoli delat oslarija. Ko crkne pa pač jebiga. Če je za nove gume škoda denarja...

Škoda je mojega časa, res.

Ej stari, a si ti ziher da si dec?! Da nisi slučajno spremenil spola? Sprašujem zato ker imajo babe ponavadi točno ti dve lastnosti kot jih imaš ti in sicer kot prvo da nekaj kar človek (beri: dec) izjavi popolnoma napačno razumejo/interpretirajo, potem ti pa tisto vržejo v faco in neskončnoooooooooooooooooooooooo zamerijo... dokler jim ne prineseš bombonjere in šopka rož. Torej, katero vrsto čokolade in cvetja imaš rad?  :puslc

No, ostanimo resni. Pod "avto za jurja" sem mislil točno tisto kar sem napisal, torej avto za jurja! Ti si pač 15 let mlajši od mene in živiš v drugih časih, leto 2018 ni enako kot recimo leto 2003. V 2003 smo se mi s temi avti vozili, bili so nekaj takega kot zdaj 523i, dobili so se po jurja in nekaj. Folk je z njimi delal svašta, res svašta. In avtomobili so delali. V podrobnosti se ne bom spuščal, je blackberet lepo napisal. Danes je situacija seveda drugačna, V8 so postali zelo iskani, cenjeni, ljubitelji jih razstavljajo in pod mikroskopom zaskrbljeno opazujejo vsako razico, razpokico, luknjico na kuglicah in še marsikje drugje. S tem ni nič narobe! Ne mi pa govorit da so ti menjalniki zanič in da so se kvarili, ker se niso!  :laugh Delajo še zdaj, če preveč buta pa pač zamenjaš tiste frnikole in mirna bosna... ampak to ni slab menjalnik no, mamico ti na salamico! Malo manj se sekiraj, lajf je prekratek da bi se požrl zaradi enih kuglic  :ok2

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Grega94 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 544
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Za drobiž so predvsem e38 verzije in te se vam valjajo doma. e34/32/31 so že bolj redke pa še med njimi so razlike.
Med drugim tudi med samimi 5HP30 v isti aplikaciji vozil med različnimi letniki obstajajo razlike, ki se jih vidi le po številki menjalnika, menjalnik je imel vmes med 93 posodobljeno prestavno razmerje, ipd. Irelevantno za večino tu, kjer je definicija "menjalnika brez težav", da se kolesa avtomobila vrtijo.

Ne mi pa govorit da so ti menjalniki zanič in da so se kvarili, ker se niso!

Sej octopus je napisal, da so dobri menjalniki samo da je treba težave odpraviti preden se pojavijo torej preventivna menjava stvari.

V osnovi sicer zelo dober in vzdržjiv avtomat a s smrtnimi posledicami če njegove serijske napake ignoriraš.

Jebiga tastar, če ti strojni faks ni šel, sem pa mislil, da vsaj osnovna šola in abeceda. Vidiš, tudi jaz se kdaj zmotim. :ok2

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

.

Urejal blackberet, 17.05.2018, 23:49.

Prikaži več možnosti

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: 750525520320316

Povej kaj več mene zanima.
Za kateri sistem govoriš za e34,e32,e31 ali e38. Ker na prvem sistemu vem da so bili problemi ,ko je voda lahko prišla v menjalnik.V e38 je pa veselica ,če spušča hladilnik in ostaneš brez olja.

Sistem e34,e32,e31
eml.png

Sistem e38
1xx.png

Ko daš v R ti občasno malo počaka ter potem butne?

Je udarilo ko sem imel polomljen diff v diffu je udarilo da ne bo pomote ko prwstavim v D R N nobenih problemov celo boljse prestavlja kot v MLu

Urejal bucobmw525, 18.05.2018, 03:08.

Prikaži več možnosti

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik

Jaz sem mislu da je BMW avto ocitno so jajca vsak avto je skurcan na tem foromu ni vreden nic k bi ga pa sami mel pa cenil po ne vem kok po vasem pisanju je sedmica ena iz med slabsih narejenih bmwjem jaz drugace ne razumem te vase logike iz prodajne teme ste prisli se kregat kako delajo pa kako ne delajo menjalniki .....

Če je bil avto zlate barve, sem 99% prepričan, da je 735i. Prvič zato ker je imel na pokrovu prtljažnika napis 735i, drugič pa zato, ker poznam večino teh sedmic v SLO in zlate 740i nisem nikoli opazil. Bila je pred leti ena 735i z ročnim menjalnikom zlate barve, to je verjetno ta avto.
Tako je.

Avto je avtomatik
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 096
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Ne sekiraj se imaš vsaj temo na vrhu hehe

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • bucobmw525 je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Škoda je mojega časa, res.

Octopuuuuuuuus. Res je, škoda je tvojga časa za Jerryja in podobne, za ostale pa ne! Naj ti ne bo življenski cilj da prepričaš Jerryja. Jst tvoje razlage (pa še od marsikoga na forumu) preberem z velikim veseljem in zanimanjem, tko da bom vesel če pišeš dalje. Jerrija pa ignoriraj, ker res nima smisla da z njim debatiraš o tehniki, kadar se njemu ne da tvorno sodelovat (kar je pogosto). Jst recimo (pa verjetno tud večina ostalih ki bere ter se ne oglaša) razločim neko konkretno razlago od pavšalnega nabijanja :)

no, je pa tud res, da če ne bi blo jerijevega nabijanja, bi blo tud tvojih informacij manj. Vendarle nakladači pogosto povzročijo, da znalec spiše še kak odgovor z dodatnimi razlagami in informacijami, kar je super.

Urejal mapetpun, 18.05.2018, 07:15.

Prikaži več možnosti
    • crtacrta, soulfly in Deyo uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 760
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne sekiraj se imaš vsaj temo na vrhu hehe

Tako je  :ok2

Kar se tehnike tiče pa ne vem kako mi lahko nekdo zameri, če rečem da določena stvar ni tako slaba oziroma da sploh ni slaba  :confused Saj se čisto lepo pogovarjamo in imamo samo malenkost različna mnenja, v osnovi se popolnoma strinjamo. Kaj je narobe s tem?  :confused  :confused Dajte se malo skulirat fantje, jaz se rad malo pohecam, tvoje razlage Hobotnica so zelo dobre, nikjer nisem rekel da niso, ne bit takoj užaljen. Nisem napisal da nimaš pojma ker vem da si zadeve lepo naštudiral, mojega znanja in izkušenj pa tudi ni treba metat v koš, OK? Nič ni narobe s tem če se v kakem detajlu ne strinjamo, ni pa to razlog za zamero, vsaj zame ne ;)

Octopuuuuuuuus. Res je, škoda je tvojga časa za Jerryja in podobne, za ostale pa ne! Naj ti ne bo življenski cilj da prepričaš Jerryja. Jst tvoje razlage (pa še od marsikoga na forumu) preberem z velikim veseljem in zanimanjem, tko da bom vesel če pišeš dalje. Jerrija pa ignoriraj, ker res nima smisla da z njim debatiraš o tehniki, kadar se njemu ne da tvorno sodelovat (kar je pogosto). Jst recimo (pa verjetno tud večina ostalih ki bere ter se ne oglaša) razločim neko konkretno razlago od pavšalnega nabijanja :)

no, je pa tud res, da če ne bi blo jerijevega nabijanja, bi blo tud tvojih informacij manj. Vendarle nakladači pogosto povzročijo, da znalec spiše še kak odgovor z dodatnimi razlagami in informacijami, kar je super.

lol

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 619
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

No ko smo že pri tem. Avto za jurja je bila tale sedmica, ko je prišla do mene. Pa jo poglejte danes. Boljša kot je bila takrat in vredna vsakega evra več.

Prikaži več možnosti
    • bucobmw525 je všeč

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik

Cena 2000eu zadnja imam ogledano drugo vozilo kupcu podarim vse kar imam za e38(navi 19col 16col luci original ploscice komplet in se najde stvari).lp
Prikaži več možnosti

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik

Ali pa 1500eu brez vseh dodatkov in prednjih sedezov
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 804
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Cena 2000eu zadnja imam ogledano drugo vozilo kupcu podarim vse kar imam za e38(navi 19col 16col luci original ploscice komplet in se najde stvari).lp

Tole je pa že vredu cena, škoda ko ni bila že na začetku takšna, bi se sigurno prodal v parih dneh :ok
Prikaži več možnosti
    • bucobmw525 je všeč

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik

Ponudbo sem imel za 2600eu pred parimi mesci pa nisem prodal k si pac pozresen in pol je tko zato je cena bila taka prodajam ga pa zato ker rabim avto za teto
Prikaži več možnosti

Gapo1991
Gapo1991

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 139
  • Avtomobil: e36 325 coupe

Ne vem, kako si to predstavljaš požrešen, pa če si imel, bi jo pač sprejel pa prodal avto, mene bol moti pri tebi, ker še sam ne veš, za kok bi avto prodal. Nekje imaš ceno 4k drugje 2.5k, se te pokliče rečeš pod 4 ne greš, spet drugič za 2k ga daš razen brez sprednjih sedežeu, sedaj pred zadnji post maš pa že 1600 brez sedežev, lej če bi meu fiksno ceno, bi ga že mel prodanga, če ne druzga bi ga jaz kupil, ampak me je kar minilo ker si ne resen. lp

Prikaži več možnosti

bucobmw525
bucobmw525

Začetnik

• Uporabnik

Ne vem, kako si to predstavljaš požrešen, pa če si imel, bi jo pač sprejel pa prodal avto, mene bol moti pri tebi, ker še sam ne veš, za kok bi avto prodal. Nekje imaš ceno 4k drugje 2.5k, se te pokliče rečeš pod 4 ne greš, spet drugič za 2k ga daš razen brez sprednjih sedežeu, sedaj pred zadnji post maš pa že 1600 brez sedežev, lej če bi meu fiksno ceno, bi ga že mel prodanga, če ne druzga bi ga jaz kupil, ampak me je kar minilo ker si ne resen. lp

Ce te moti cena spreglej oglas
Prosim za zaklep teme
Lahko mas 1000x fiksno ceno pa klicejo debili pa ponujajo vse.lp
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.