Skoči na vsebino

Mini One 1.6 "navija" obrate ob stisku sklopke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
bero88
bero88
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: mini one

Pozdravljeni!

Imam MINI ONE, letnik 2010, 1.6, 72kW. Opažam, da se po nekaj km vožnje pri prestavljanju v višjo prestavo (pri cca 2000 obratov), ob stisku sklopke obrati navijejo na cca 2300 obratov in nato šele padejo (slišati je kot bi hkrati zadržala malo gasa in sklopko). Pojavila se je tudi rumena lučka za motor (ki se sama izklopi in zopet po nekaj vožnjah vklopi), ob priklopu na računalnik pokaže kodo napake 2845 VANOS. Menjali smo sklopko, napenjalno verigo, vodno pumpo. Vanos sistema še ne. Ima kdo kako idejo, ali je to navijanje obratov povezano z VANOS sistemom, ali gre za kaj drugega??

Hvaležna bom za kak odgovor.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Menjajte oz. očistite vanos ventil. Mehanika/serviserja imaš za to ,da ti pove kaj je za zamenjat oz. popravit in da ti pove če je to krivo za navijanje obratov.

http://www.pelicanpa...d_Replacing.htm

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bero88
bero88
  • Uporabnik

Hvala za odgovor. Mehanik ne ve zakaj obrate navija, zato pisem tukaj,ce je kdo imel podobne izkusnje. Vanos ventil bom zamenjala,hvala.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Hvala za odgovor. Mehanik ne ve zakaj obrate navija, zato pisem tukaj,ce je kdo imel podobne izkusnje. Vanos ventil bom zamenjala,hvala.

Kakor sem na hitro gledal ga ne rabiš zamenjati ampak se ga samo očisti.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bero88
bero88
  • Uporabnik

Aha ok,upam da bo boljse potem.. avto tudi nenormalno pije olje,kar sem sicer ze od parih slisala, cca 1L na cca 3000km..
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 367
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

Aha ok,upam da bo boljse potem.. avto tudi nenormalno pije olje,kar sem sicer ze od parih slisala, cca 1L na cca 3000km..

Jaz sem moral vanos ventil zamenjal , čiščenje nič ne pomaga link ventila: http://www.ebay.co.u...-/201195950785? fits=Car+Make%3AMini%7CPlat_Gen%3AR56&epid=1409492712&hash=item2ed83692c1:g:cOAAAOSwF1dUP6NP

Tuki je lin in slikice kje se nahajata ventila , zelena puščica je sesalni,rdeča je izpušni , in tudi kako se zamenja so slikce .Ko odpreš link so na desni strani slikice 

Link: http://www.pelicanpa...d_Replacing.htm

Olje mi pa pije na 10 000 8decido 1 liter. Olje dajem pa Motul 8100 link: http://www.motornaol...clean-fe-5w-30/

Urejal Kung Fu Panda, 20.07.2017, 04:35.

:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti

bero88
bero88
  • Uporabnik

Hvala za linke! Pa si imel tudi kaj tezav pri prestavljanju z obrati ali si menjal vanos zaradi motor lucke ki se je prizgala?
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za linke! Pa si imel tudi kaj tezav pri prestavljanju z obrati ali si menjal vanos zaradi motor lucke ki se je prizgala?

Meni je šel za izpušni sistem ,tok da mi je samo lučka gorela , pa obrati so mal nihal.

Zgoraj sem se zmotil niso slikce na desni strani ampak na levi hihi 

Lp 

Prikaži več možnosti

bero88
bero88
  • Uporabnik

Aha ok...jaz sem do sedaj uporabljala Castrol 5w 30. Sedaj bi se poizkusili z vecjo viskoznostjo,ce bo kaj manj pil..
Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha ok...jaz sem do sedaj uporabljala Castrol 5w 30. Sedaj bi se poizkusili z vecjo viskoznostjo,ce bo kaj manj pil..

Probaj Motula 

Prikaži več možnosti

bero88
bero88
  • Uporabnik

Ali mi lahko kdo napiše koliko stane en vanos ventil? Je res 400eur eden, potrebujem pa dva, torej 800eur?

Prikaži več možnosti