Skoči na vsebino

Predelava xenon luci na navadne E85

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik
  • Sporočil: 110
  • Avtomobil: V V60&Giulietta,Z4 2.5

Pozdravljeni,

ima kdo kakšne  izkušnje z menjavo XENON žarometi z navadnimi halogen žarometi.

Namreč moram menjati komplet luči, kajti avto je RHD.

Ker žal nikjer ne dobim xenon luči za ugodno ceno sem nekako razmišljal v tej smeri ?

Se to da narediti ?

lp,Matevž

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 693
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Teoreticno se jih da predelat na LHD. Razlika je samo v blendi v paraboli. Moral bi videt luc. 

Naceloma pa je manjava ni nek problem. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik

Pozdravljeni,

http://www.facelift....mart&Itemid=156

tele luci sem imel namen kupiti. V specifikacijah pise da ne bodo delali na original xenon napeljavi kar je seveda logicno, konektorji seveda niso enaki.

Kaj pa glede elektrike do teh  luci in konektorji ? Bi moral na novo pripeljati elektriko ?

lp,Matevz

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni,

tele luci sem imel namen kupiti. V specifikacijah pise da ne bodo delali na original xenon napeljavi kar je seveda logicno, konektorji seveda niso enaki.

Kaj pa glede elektrike do teh  luci in konektorji ? Bi moral na novo pripeljati elektriko ?

lp,Matevz

Jaz naceloma bi probal resit originalne luci. S temi fake lucmi znajo bit tezave. 

Nacelom bi blo treba kaksen pin zamenjat in zadevo preprogramirat. Kej vec od tega pa dvomim. Je pa res, da E85 se nisem delal z izjemo kaksnih malenkosti. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik

Pozdravljen,

imam avto kateri ima na desni strani volan (UK) in zato je tudi daljši snop luči na drugi strani kot mora biti.

Tudi sam bi raje obdržal obstoječe luči če bi se dalo dolžino snopa urediti, tako kot se nalepijo tiste nalepke ne veljajo.

Je mogoce to urediti ? Da se zamenja snop levo in desno ?

lp,Matevz

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljen,

imam avto kateri ima na desni strani volan (UK) in zato je tudi daljši snop luči na drugi strani kot mora biti.

Tudi sam bi raje obdržal obstoječe luči če bi se dalo dolžino snopa urediti, tako kot se nalepijo tiste nalepke ne veljajo.

Je mogoce to urediti ? Da se zamenja snop levo in desno ?

lp,Matevz

Snop levo desno je po dolzini "enak" oz. se dolzina lahko nastavlja z vijaki na luceh od zunaj (5min dela). 

Tezava je, je oblika snopa zrcalna - tu se zakomplicira, ker je potrebno luc razdret in obrnit zaslonko v luci. 

Naceloma se to, da naredit ampak je ze par let odkar sem delal zadnji Z4 in sem malo pozabil kako je luc sestavljena. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 260

Zakaj bi pa to sploh rihtal, se avto nima naših papirjev ali kako? Če že papirje imaš, ne skrbi, ker na tehničnem nebo doben nič kompliciral... Luči teh pa brez rezanja nebos odprl na žalost, sem se pred leti zaman dolgo trudil...
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj bi pa to sploh rihtal, se avto nima naših papirjev ali kako? Če že papirje imaš, ne skrbi, ker na tehničnem nebo doben nič kompliciral... Luči teh pa brez rezanja nebos odprl na žalost, sem se pred leti zaman dolgo trudil...

A ti to resno ? Snop je zrcalen sepravi je leva stran podaljsana. In ja na tehnicnem ne bo slo skozi brez vez oz. ce se te ne bo usmilil. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo